1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Anti

Anti Well-Known Member

https://www.armadninoviny.cz/mspo-2019-polsko-modernizuje-nesmrtelne-sovetske-bvp.html

3-as Leora sporolnak vagy csak a Puma utodjara varnak? :p:D

2. rudi

rudi Well-Known Member

Ahogy én látom kiképzés terén teljes a káosz a légierőnél.
    Most például - teljes meglepetésre - újraindították az NFTC-t.
    Nagyon kíváncsi vagyok hogy a hirdetmény megjelenése és a jelentkezés lezárás közötti cca. négy hétben hány emberhez jutott el egyáltalán a hír és hányan jelentkeztek...

A Zlin beszerzéssel érezhetően valami gond van. Nyilvánvaló hogy valami nem az elképzeltek szerint halad. Hallani szóbeszédeket, és nem véletlen hogy tavaly Horvátországba küldték repülni a jelölteket.
    Amúgy még ha a Zlinek tökéletesek lennének is azok legfeljebb a repülés alapjainak az elsajátítására és a jelölt képességeinek a felmérésére alkalmasak.
    Ezt a feladatot ki kellene szervezni a rep. klubbokhoz a Zlinekkel együtt és a légierőnek csak már az első szelekción átment jelöltekkel kellene foglalkoznia.

Kishuszár and fishbed like this.
  3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Mármint részünkről a részvételt?

4. rudi

rudi Well-Known Member

Igen, részünkről a részvételt.
    -->> Íme a pályázati felhívás <<---
    Július 31.-én írták ki és Aug-16 volt a határidő
    Vicces mi? o_O

fishbed and molnibalage like this.
  5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Benne van a cikkben is:
    Addig meg ne állj fél lábon, amíg a lengyelek Pumát rendelnek, vagy bármilyen nem lengyel IFV-t, mert rohadtul elfáradsz... ;):D
    Hja és 38db-ot upgradelnek amiket felderítésre használnának (papíron 1370 van nekik BMP-1-ből :rolleyes:).
    Namost vagy abban nem bíznak, hogy a Borsuk rendszerbe kerül 2023-ra, vagy gond van a Borsuk terveivel, és mégsem lesz úszóképes... Egy biztos: Ők már tudnak valami! :)

6. krisss

krisss Well-Known Member

2 féle borsuk készül egy úszóképes és egy nehéz ifv verzió, illetve a legyelek a bmp-k egy részéből brimstone atgm indítót csinálnak.

7. arcas

arcas Well-Known Member

Hál Istennek.

http://www.nftc.hu/

15 Wing, headquartered in Moose Jaw:
    "Currently, there are NATO countries participating in the program as students or instructors from Singapore, the United-Kingdom and Hungary."
    http://www.rcaf-arc.forces.gc.ca/en/15-wing/index.page

Kishuszár and rudi like this.
  8. pöcshuszár

Gondolom, felderítőnek nem a nehéz verziót szánták. :rolleyes:
    BMP:
    ...annyiban pontosítanék, hogy csinálnak. Friss bejelentés ez az MSPO-ról. Egy koncepció járművet elvittek (meg 3D-ztek), de ez csak egy tenderen való közös indulás szándéknyilatkozat.
    Az mondjuk mindenképpen vicces, hogy ahogy felkerül egy 16-os Brimstone indító egy BMP-re, kb. azonnal meg17x-ezzi az értékét! :)

honved and krisss like this.
  9. rudi

rudi Well-Known Member

Persze, hál istennek…
    Reméljük megoldódtak Kanadában is az NFTC finanszírozási problémái - lesz pénz cserélni a kifutó gépparkot - és minden megy tovább az eredeti üzleti tervek szerint.

Mindenesetre én magyar oldalról kiraknám a Zlineket a klubokhoz. Mint régen, szerveznék nyári táborokat a 17-19 éves korosztálynak, és ott válogatnám ki hogy kik azok akikkel érdemes foglalkozni majd ha bevonultak.
    Az így előzetesen megrostált fiataloknak pedig az NFTC előképzést Grob G-120TP vel csinálnám.

Kishuszár likes this.
  10. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

A Milrem Themis járműve észt fejlesztésű.

Anti and pöcshuszár like this.
  11. pöcshuszár

Köszi, ezt megnézem!

12. Anti

Anti Well-Known Member

Rokonoktol meg ugyse vettunk semmit.

13. Madár Fokker

Madár Fokker Member

Én is csak pletykaszinten hallottam a Zlinekről, nem túl jókat: a kétszemélyes 242-ről azt hallottam, hogy nem volt jó helyen a súlypontja, így nem lehet(ett) vele műrepülni. Ezt mondjuk alátámasztja tavaly a szolnoki családi napon tartott "dinamikus" bemutató. A 143-ról meg az a szóbeszéd járta, hogy nehezebbek üresen, mint kellett volna lenniük. Nem is nagyon lehetett őket látni repülni az érkezésüktől idén tavaszig. Nem véletlen, hogy tavaly egy civil cég csinált kiképzést a seregnek.
    A pilótaképzésről civil szemmel: A helikopteres vonal nekem jónak tűnik, Zlin->Mókus->H145->H225. A Gripenes vonal sem tűnik rossznak, Zlin->NFTC->Gripen (feltéve, ha az NFTC elvégzése után elég a repült idő/tapasztalat a Gripen típushoz). Viszont a szállító az számomra egy nagy kérdőjel. Ott Zlin és a szállítógépek (legyen az akár A320, 7X, KC390, stb) közt hiányzik (nekem) néhány lépcsőfok. Szintén pletykaszinten hallottam, hogy olyanokat voltak kénytelen felültetni a szállítókra, akikkel a civil cégek szóba sem álltak volna: se műszerképzés, se kétmotoros, stb. Én ezért örültem volna, ha csak egy Falcon jön. A másik árából meg lehetett volna tényleges futárgépeket venni, amik olcsón üzemeltethetők és bőségesen lehet velük tapasztalatot, meg repült időt gyűjteni. A típusokat csak példaként említenék: pl. L410 kategória, King Air család, vagy akár DA62. (Itt mondjuk érdemes ránézni a DA62MPP verzióra. Olcsóbb lenne vele szaladgálni a kerítés mellett, mint egy helikopterrel.)

Kishuszár likes this.
  14. honved

honved Well-Known Member

Tele volt az ország hadiúttal a rendszerváltásig. Amennyiben ezek ma is megvannak, akkor háborús helyzetben, ha az ellen levegőből is operál, nem fog harcjármű aszfaltozott úton menni. Rejtve, phenő nappal, éjjel menet, erdei, mezei, utakat használnak majd. Persze, ha még így van. Lehet hogy nem így van ma.

ijasz and ravenlord like this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

Ha nincs légvédelem vagy bármi ami meg tudja akadályozni az ellent a csapásmérésben akkor a járművek halálra vannak ítélve,mind1 hogy nappal vagy éjszaka van.

fapp_supervisor, tonyo and rappali_ like this.
  16. borisz

borisz Well-Known Member

Ez a 44 (ha jól emlékszem) harckocsi egyszerűen nem elég háborúzni.

tonyo likes this.
  17. Anti

Anti Well-Known Member

A 44 a NATO-nak lett felajánlva. Én arra vagyok kíváncsi hogy hány darab lesz Magyarországnak felajánlva ;):D

ibanez de bobadilla likes this.
  18. pöcshuszár

Basszus, most olvasom, hogy az augusztusi AKK-Blaszczak találkozó után ezt nyilatkozta a lengyel miniszter:
    Błaszczak said after the meeting, “We talked about the Franco-German tank project, which is at an initial stage. We would like the initiative to be accelerated and notified under PESCO [the EU’s Permanent Structured Cooperation] projects and also reinforced by European Union funding. It would be a good solution for the Polish defence industry.”
    A PESCO-s dolgot eddig csak sejtettem, de a lengyel sietség akkor bejött...
    Forrás

19. tonyo

tonyo Well-Known Member

Hurrá optimizmus :)

Anti likes this.
  20. tonyo

tonyo Well-Known Member

A Borsukra szánt forrásokat elviszi az usatol való beszerzések. Másrészt szerintem bele fog telni nekik jó pár évbe mire egyetlen egy dandárt is képessek lesznek ellátni a Borsukkal. BMP forever legalább még 10 évig :)

Ezen oldal megosztása