A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 280
74 078
113
És ezzel a pozitívumokat el is mondtad.
Használt gépeket vettek és még pár évig mi Gripenjeink védik az olaszokkal közösen a horvát légteret. Olyan előrelátó és bölcs volt a horvát vezetés, hogy leamortizálta a saját flottát, de újat nem szerzett be.
Valószínűbb hogy a horvátoknál is egyből az új gépek fogják adni a készültséget, ahogy ez pl. a cseheknél is történt. A hírek is úgy szóltak hogy csak addig kell a magyar és az olasz segítség, amíg meg nem érkeznek a Rafale-ok, mert már nem mindig van elég repülőképes MiG-21-esük. Kíváncsi leszek hogy a kivonási ünnepségen mennyit tudnak a levegőbe emelni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 958
113
https://www.acelcsarnok.com/arkalkulator/ 1000 m2 es alap csarnok 35mm fal és tetővastagság nem nagy extra tényleg minimum de teherautókat parkoltatni benne tökéletesen megfelellne. talajmunkával. 115 millió ha a talajmunkát és alépítményezést a műszaki alakulat elvégezné. akkor csak 75 millio ft.
de legyen 120 és 5 millióba belefér valami extra.

3 dd-2 ezred-2 reptér-3 arb és egyéb ez még mindig csak 1.2 milliárd ft. és máris 10 helyörségbe megoldódott a géptárolás.
hozzáveszünk még 10 egyéb hejörséget és egy kis extrát néhova. 2,5 milliárd + a 19 megye és Bp tartalékos.

5 milliárd. és van a seregnek 40 db 1000m2 es csarnok. minimál minimál de jobb mint a csillaghangár van tető van oldala.
A katonai beruházások nincsenek úgy figyelve mint az önkormányzatisok mert az jórészt Eu-s pénz....
ez is úgy kezdődött hogy az első 3 vállalkozó közül az 1. úgy nyitott hogy 5 milliárd... meg is lett neki köszönve a részvétel és meg lett mondva ha kitart ez az ár melett teljesen fölösleges továbbra is az asztalnál üllnie. egyből jött hogy ő azthitte ez olyan projekt meg a többi meg let mondva hogy nem ebből fog milliárdossá vállni. kösszönnyük aztán maradt és szégyelte bevallása szerint magát... próbált is volna normális ajánlattal előállni bizonyos tartalmak megvalósításánál... de ültek még melette ketten és jött a másik 3 utánnuk. (és erre nem kevés tanu van teljesen nyilvános volt.) a végső árajánlat amivel nyilvánosan pályáztak meg meg lett mondva hogy sem műszaki tartalomba sem összegbe nem térhet el drasztikusan az ott adottól mert akkor automatikusan kizáródnak.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 280
74 078
113
Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

Tűzszerész röntgenkészülékek beszerzése

Leírás:
Tűzszerész röntgenkészülékek (1 darab műveleti készlet és 3 darab taktikai készlet) és kapcsolódó felkészítések megtartása

1 darab műveleti készlet tartalma: A műveleti készlet kötelezően az alábbi tartozékokkal és működtetésükhöz szükséges kiegészítőkkel kell, hogy rendelkezzen: 1 db röntgenkészülék; 1 db detektor ernyő; 1 db megjelenítő egység; szállító ládák; működtető, vezérlő szoftver; jeltovábbító kábelek és kábeldobok; 1 db vezeték nélküli működést biztosító készlet; 1 db detektor állvány robothoz.

1 darab taktikai készlet tartalma: A taktikai készlet kötelezően az alábbi tartozékokkal és működtetésükhöz szükséges kiegészítőkkel kell, hogy rendelkezzen: 1 db röntgenkészülék; 1 db detektor ernyő; 1 db megjelenítő egység; szállító ládák és taktikai hátizsákok; működtető, vezérlő szoftver; jeltovábbító kábelek és kábeldobok; 1 db vezeték nélküli működést biztosító készlet.

Felkészítés: Kezelői felkészítés (készletenként 2 fő) Sugárvédelmi tanfolyam (9 fő)

Szerződést aláíró szervezet:
Magyar Honvédség Logisztikai Támogató Parancsnokság
SCORPIO Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság

Az értesítésben odaítélt szerződés értéke: 111 399 523,00 HUF
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 098
9 115
113
Ez a fórum pont olyan mint kishazánk. Egy réteg csak a negatívat látja. Mindegy mi történik, addig agyal még nem talál valamit amibe bele lehet kötni. Én nem azt mondom, hogy minden szuper, de igenis sok mindenben fejlődött a haderő és amikor fikáznak egyesek nem ártana azt is látni, hogy honnan indult el az egész folyamat.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 280
74 078
113
A budapesti székhelyű NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központ és a Semmelweis Egyetem vezetői április 25-én új megállapodásban erősítették meg a két szervezet korábban létrejött együttműködését...

A tervek szerint további közös képzéseket szerveznek, új szimulációs modelleket terveznek a polgári és katonai képzésekben is, miközben különböző kurzusaikban integrálják egymás szakértelmét. Képzéseiket pedig a nyugat-európai társszervezetek, -intézmények számára is hozzáférhetővé teszik.

A Semmelweis Egyetemen 1995 óta létezik szimulációs oktatás, világszintű az egyetem úgynevezett skill-laboratóriuma, ami tökéletes terepet jelenthet a NATO katonaorvosainak is a gyakorláshoz. A katonaságnál működő egészségügyi ellátás, a katasztrófák, háborúk kapcsán szükséges orvosi készségek elsajátítása, szinten tartása a civil ellátáshoz hasonlóan szimulációval oldható meg hatékonyan.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 098
9 115
113
A teljesség igénye nélkül amit itt olvastam. Új egyenruhák, nem jó színűek, rossz minőségűek, nyáron meleg, télen vékony, nem praktikus. Bakancs katasztrófa. Bren család, pocsék, rossz, gyenge. GESTAMEN zsákutca, röhej. Gripen-t lelövik, amúgy is szar. BTR-be bele se ülnek, Leo2-t kilövik, PZH 2000-az meg mi? L 39 NG égő, pffff még radarja sincs. T 72-es nincs, de ami van az nincs mert annyit ér. Lynxnek meg hülyén áll a tornya. Gidránok borulnak, amúgy se érnek semmit mert gyenge a fegyverzetük, Polaris? az meg játékautó. D 20-as elavult, megbízhatatlan, más nincs, szóval ez is szar. M4-ből kevés van, drága és nem szuper. Spike nincs, nem is lesz. KC 390 még nem került fókuszba, de sejthető, hogy szar. H145, gyenge, kis tűzerő, természetesen ezeket is leszedik csúzlival, H 225 pedig méregdrága, oszt még fedett beállója sincs!!!!! Drónunk nincs, nem volt, nem is lesz, ezért ha támadnak a románok tegyük le a fegyvert. Apropó, a románok bezzeg, a horvátok bezzeg, a szerbek tyűha, a szlovákok bezzeg. Ha komolyan venné a fórumot az ember kis idő után a 10-ről kivetné magát mert mind meghalunk.....Nem kellene végre reálisan írni, véleményt formálni tisztelt fórumtagok?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 420
120 815
113
A teljesség igénye nélkül amit itt olvastam. Új egyenruhák, nem jó színűek, rossz minőségűek, nyáron meleg, télen vékony, nem praktikus. Bakancs katasztrófa. Bren család, pocsék, rossz, gyenge. GESTAMEN zsákutca, röhej. Gripen-t lelövik, amúgy is szar. BTR-be bele se ülnek, Leo2-t kilövik, PZH 2000-az meg mi? L 39 NG égő, pffff még radarja sincs. T 72-es nincs, de ami van az nincs mert annyit ér. Lynxnek meg hülyén áll a tornya. Gidránok borulnak, amúgy se érnek semmit mert gyenge a fegyverzetük, Polaris? az meg játékautó. D 20-as elavult, megbízhatatlan, más nincs, szóval ez is szar. M4-ből kevés van, drága és nem szuper. Spike nincs, nem is lesz. KC 390 még nem került fókuszba, de sejthető, hogy szar. H145, gyenge, kis tűzerő, természetesen ezeket is leszedik csúzlival, H 225 pedig méregdrága, oszt még fedett beállója sincs!!!!! Drónunk nincs, nem volt, nem is lesz, ezért ha támadnak a románok tegyük le a fegyvert. Apropó, a románok bezzeg, a horvátok bezzeg, a szerbek tyűha, a szlovákok bezzeg. Ha komolyan venné a fórumot az ember kis idő után a 10-ről kivetné magát mert mind meghalunk.....Nem kellene végre reálisan írni, véleményt formálni tisztelt fórumtagok?
Valamennyire igazad van viszont ha a problémákról nem veszel tudomást attól meg nem fognak nem létézni.
Az meg, hogy duzzogsz rajta folyamatosan ha más beszél róla mégúgy sem fogja őket eltűntetni.

És a komolyabb dolgokat meg le se írjuk mert kibasznànak mindannyiunkat akik itt a fórumon vannak katonák.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 280
74 078
113
A teljesség igénye nélkül amit itt olvastam. Új egyenruhák, nem jó színűek, rossz minőségűek, nyáron meleg, télen vékony, nem praktikus. Bakancs katasztrófa. Bren család, pocsék, rossz, gyenge. GESTAMEN zsákutca, röhej. Gripen-t lelövik, amúgy is szar. BTR-be bele se ülnek, Leo2-t kilövik, PZH 2000-az meg mi? L 39 NG égő, pffff még radarja sincs. T 72-es nincs, de ami van az nincs mert annyit ér. Lynxnek meg hülyén áll a tornya. Gidránok borulnak, amúgy se érnek semmit mert gyenge a fegyverzetük, Polaris? az meg játékautó. D 20-as elavult, megbízhatatlan, más nincs, szóval ez is szar. M4-ből kevés van, drága és nem szuper. Spike nincs, nem is lesz. KC 390 még nem került fókuszba, de sejthető, hogy szar. H145, gyenge, kis tűzerő, természetesen ezeket is leszedik csúzlival, H 225 pedig méregdrága, oszt még fedett beállója sincs!!!!! Drónunk nincs, nem volt, nem is lesz, ezért ha támadnak a románok tegyük le a fegyvert. Apropó, a románok bezzeg, a horvátok bezzeg, a szerbek tyűha, a szlovákok bezzeg. Ha komolyan venné a fórumot az ember kis idő után a 10-ről kivetné magát mert mind meghalunk.....Nem kellene végre reálisan írni, véleményt formálni tisztelt fórumtagok?
Pedig nem is nagyon szoktál írni a haditechnikai topikokba.... Látom hogy 2022. március 23-án regisztráltál. Azelőtt is olvastad már a fórumot?
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 098
9 115
113
Valamennyire igazad van viszont ha a problémákról nem veszel tudomást attól meg nem fognak nem létézni.
Az meg, hogy duzzogsz rajta folyamatosan ha más beszél róla mégúgy sem fogja őket eltűntetni.

És a komolyabb dolgokat meg le se írjuk mert kibasznànak mindannyiunkat akik itt a fórumon vannak katonák.
Itt nagyrészt CSAK a problémáról van szó. Jó nagy túlzásokkal. De, tudomást veszek a problémákról, többször írtam is róla, többek között azért is szereltem le (...). De ezért írni kell a fejlődésről, a jóról is. Gondolom komolyabb lehet: 1. nincs lőszer. 2. Benzin se. 3. Kerozin ne is volt :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 420
120 815
113
Itt nagyrészt CSAK a problémáról van szó. Jó nagy túlzásokkal. De, tudomást veszek a problémákról, többször írtam is róla, többek között azért is szereltem le (...). De ezért írni kell a fejlődésről, a jóról is. Gondolom komolyabb lehet: 1. nincs lőszer. 2. Benzin se. 3. Kerozin ne is volt :)
Szerinted miért látsz még mindig sok videón AK-t?
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 098
9 115
113
Pedig nem is nagyon szoktál írni a haditechnikai topikokba.... Látom hogy 2022. március 23-án regisztráltál. Azelőtt is olvastad már a fórumot?
Régebben inkább az írott sajtót olvastam, vagy megnéztem amire kíváncsi voltam a saját szememmel. Igen, az orosz-ukrán háború kitörésekor regisztráltam, mert sokkal több infó volt mint más helyeken. De már kezdek befásulni :))))
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 287
7 448
113
Ja, a múltkor láttam egy videót a YT-on. Ex amcsi katona magyar napi fejadagot tesztelt. Na gondoltam, feldobja a talpát mert mint azt tudjuk minden is sz@r. Meglepetésemre nagyon bejött neki, az adagokkal pedig nagyon ki volt békülve. Tuuudom, máshol minden IS jobb. Vagy nem.
Nem jobb mikor találkozunk külföldi kollégákkal de meg a nemet vámosok is csak panaszkodnak higy ez szar az szar nem a szakma dönt és ez igaz a seregre is náluk ahogy mondjak ez mindenhol van ez bezzeg máshol jobb én ezt már inkább európai problémának neveznénk
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 408
14 469
113
Nem kellene végre reálisan írni, véleményt formálni tisztelt fórumtagok?
Azt az aktív állomány tudná.
De annak jogi következnènyei lennènek, ahogy krisss is írta.

A nagy titkolódzások miatt sokszor a civil ember amúgy sincs kèpbwn mi, mennyire, hogyan valósult meg.
Itt nagyrészt CSAK a problémáról van szó. Jó nagy túlzásokkal. De, tudomást veszek a problémákról, többször írtam is róla, többek között azért is szereltem le (...). De ezért írni kell a fejlődésről, a jóról is.
Szóval a problèmák miatt szereltèk le, de most nem èrted itt mièrt van szó a problèmákról. :D :rolleyes:


Szerintem a pozitív dolgok is meg vannak említve.
De persze a negatív jobban terjed. Hiszen sajnos "minden" csúszik.
Nem úgy valósul meg ahogy meg van hirdetve.
Esetleg nagyon nem tudja azt amit kellene tudnia a "reklámduma" szerint.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 098
9 115
113
Azt az aktív állomány tudná.
De annak jogi következnènyei lennènek, ahogy krisss is írta.

A nagy titkolódzások miatt sokszor a civil ember amúgy sincs kèpbwn mi, mennyire, hogyan valósult meg.

Szóval a problèmák miatt szereltèk le, de most nem èrted itt mièrt van szó a problèmákról. :D :rolleyes:


Szerintem a pozitív dolgok is meg vannak említve.
De persze a negatív jobban terjed. Hiszen sajnos "minden" csúszik.
Nem úgy valósul meg ahogy meg van hirdetve.
Esetleg nagyon nem tudja azt amit kellene tudnia a "reklámduma" szerint.
Olvasd el újra amit írtam.