1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

1.) minden viszonyítás kérdése , az indiai cuccokhoz képest tényleg k****a drága , de az ami cuccokhoz képest elenyésző ( lásd légvédelem)
    2.)a Boxer elég sikeres , tény hogy van a KMW-nek még nem befutott cuccai de a Boxer pont nem ilyen
    azt mi nem fogjuk megkapni amit a svédek kivonnak , molni meg én pedig levezettük már kb 10-szer mi az egyetlen logikus döntés ami a vadászainkat illeti , pls ne menjünk bele újra mert megint előjön a KFir és öregszünk még 20 évet ...

2. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

Ettől még pl. 2022-ben bejelenthetik, hogy 2026-2030-tól érkeznek az F-35-ösök.
    A Gripen hosszabbítás szerintem kizárva, mivel költsége ennek is van, akkor meg inkább beszerzésre kellene fordítani valamivel (jóval) több összeget.
    Mivel az oláhokat is emlegetik az F-35-tel kapcsolatban, mindenképpen erre kellene mozdulnunk, nem kétes kimenetelű európai 5. / 5+ / 6(?) gen. gépek felé, főleg, hogy tudjuk, a Eurofightert 25 éve fejlesztgetik és most már valahol az F-16 block 52+ szintjén áll.
    Marad a japán, dél-koreai, török, amerikai.
    A japánok jelenleg nem exportálnak fegyvert, bár a C-2 fejlesztésével kezdik pedzegetni az exporttilalom feloldását. De a gép teljes rejtély.
    A d.-koreai és a török szintén teljes rejtély. Ki tud róluk valamit, rajzokon és maketteken kívül? Így felelőtlenség ezekre apellálni.
    Rendezem az egyenletet X-re és marad az F-35.

3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Sztem csak NATO cuccokban érdemes gondolkodni. Ha az EUból sem lehet kilépni lásd brittek, a NATOból végképp nem.

4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

És miért nem? A mostani gépeink is kivont, és korszerűsített/átépített A-k, nem? A csehek kaptak csak új gépeket.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Nem.

6. krisss

krisss Well-Known Member

Benkő megmondta, hogy új vadászgépről addig nem beszélünk amíg a Gripen lízing le nem jár és még utána sem egyből.

Terminator likes this.
  7. pöcshuszár

Svédország mióta NATO tagország? A Gripen meg milyen típus is?;)

8. Terminator

Terminator Well-Known Member

Tömböl László mondta csütörtökön: "Ki lehet lépni a NATO-ból. Csak erre még nem volt példa a 70 év alatt." (Nem csak a politikai részéből, az egészből is ki lehet. Jogilag van rá lehetőség.)

9. pöcshuszár

Azt a mondást hallottad már, hogyha 1 választási lehetőséged van, akkor az nem jó választás? Csak úgy tudsz jól dönteni, ha kivárod az alternatívákat. Másoknak ez nem adatot meg, mi inkább becsüljük meg ezt a helyzetet.

fedett_mókus likes this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

11. pöcshuszár

De! Én nyertem!

12. SilvioD

NATO cuccot írtam. A Gripen NATO kompatibilis. A tavol-keleti fejlesztésekre reagáltam.

13. krisss

krisss Well-Known Member

Nem C-k az A szárnyaival ? Azt tudom, hogy valami hibrid modell az EBS HU.

fishbed and borisz like this.
  14. SilvioD

Az EUból is ki lehet lépni jogilag. De amikor úgy tárgyalsz, hogy az EU példát akar statuálni, a brit oldalon meg min. a fél banda szabotálja kilépést, még kormányon belül is, akkor gyakorlatilag nem lehet.

tonyo and Terminator like this.
  15. pöcshuszár

Nem lesznek valószínűen valós alternatívák, de a dél-koreai és a japán is az, vagy azzá tehető. Nem tehetik meg, hogy ne legyenek az amerikaiakkal kompatibilisek. Rá vannak utalva.

16. megazez

megazez Well-Known Member

Hát a románok XX. századi tevékenysége óta hatványozottan tudjuk, hogy a politika mindent felülír!

17. fenntartható fejlövés

De. Új gépek, csak a szárnyak használt A-król valók.

18. fenntartható fejlövés

Ha jól emlékszem, 2001-ben a szerződést használt gépekre módosítottuk és a svédek így oldották meg.

19. pöcshuszár

De. A és B modellek elemei lettek felhasználva. Eredetileg azokat is rendeltük, de később a NATO kompatibilitást szem előtt tartva módosítottunk C/D-re. A törzs középső részét újra gyártották, a töltőcsonk miatt, de amit fel tudtak használni a donor A-kból, azokat abból építették rá.
    A csehek már eredetileg is C/D-t rendeltek. Azok új gyártásúak teljesen. Ezért van a magyar gépeknek egyedi típusazonosítójuk.
    De ez most lényegtelen.

20. Terminator

Terminator Well-Known Member

És ahogy Szenes Zoltán, a Magyar Hadtudományi Társaság elnöke mondta:

"Az erős politikai indíttatást jelzi, hogy Magyarországon létesítettek egy sajátos posztot, a nemzeti védelmi ipari és védelmi célú fejlesztésekért, valamint a haderő-modernizáció koordinálásáért felelős kormánybiztosét, amelyet 2018. július óta Maróth Gáspár tölt be. Ezt a megbízatást a NATO-ban nemzeti fegyverzeti igazgatóként (NAD) ismerik, amit általában védelmi minisztériumok gazdasági helyettes államtitkárai (sok esetben katonák) töltenek be. Korábban ez Magyarországon is így volt, a tavalyi döntést követően azonban ez a terület kikerült a HM alól. A rendszerváltás óta első eset, hogy a hagyományosan a HM-hez tartozó megbízatást egy nem honvédelmi minisztériumi vezető nyerte el. Ez koordinációs-kommunikációs problémákat is kiválthat a HM és a kormány között. "

Ezért van az, hogy Benkő Tibor hitelesen tudja azt mondani hogy nem tud róla, hogy erről vagy arról tárgyalnának... o_O

Ezen oldal megosztása