1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

Ja, már azt hittem, Clintonné megpuccsolta Trumpot vagy hasonló szörnyűség történt.

SilvioD likes this.
  2. independence

independence Active Member

Mivel mozognak? Mi a feladatuk?

3. Celebra

Celebra Well-Known Member

A két megállapitás nem üti egymást?Miért pazarlás a géplétszám növelésére egy harmadakkora költséggel üzemeltethető tipus?Nyilvánvalóan nem tudunk F35ökböl a ténylegesen honvédelemhez szükséges géplétszámot vásárolni,de üzemeltetni sem.F16 is azért született,mert még az ami költségvetés sem birta csak F15 gépekböl kiállitani a szükséges légiflottát.El vannak túlozva a logisztikai problémák.A kiszolgáló eszközök tiplizáltak,a fegyverzet csereszabatos.A külön alkatrészraktározást meg bőven ellensúlyozza az olcsóbb üzemeltetés.
    Viszont az F35 képességei,élén a lopakodással,olyanok,hogy azok igenis fontos és perdöntő fölényt tudna biztositani

ibanez de bobadilla likes this.
  4. fenntartható fejlövés

Ha jóban akarunk lenni az USÁ-val, márpedig most ez a helyzet, akkor nekik is kell egy nagy szelet a tortából, amin a 180 AMRAAM csak a hab lesz. Ez fontos szempont! Politikai öngyilkosság lenne Viktor részéről, ha a svédek zsebét tömné ki egy ilyen üzlettel, nem az USÁ-ét. Egyébként más komolyan vehető váltótípust nem is tudok mondani.

Szerintem is egy típus kell, de ezt az "üzemeltetési rémálom" kifejezést két típus miatt ennyit emlegetni elég vicces. Svájc, Lengyelo. Szerbia, románia, Bulgária,stb. megbírkózik a feladattal. Tudom, most majd kapom az ellenpéldákat, meg számokat, de akkor sem értek egyet vele.

5. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Hát én egy női hadügyminiszternél mindig szkeptikus vagyok....

6. SilvioD

Azert 2026 előtt kell vmit villantanunk az USA részére, mégpedig a Zrínyiből. Márpedig a vadászgépbuli Z2026 után jön.

7. fenntartható fejlövés

De ha feltételezzük, hogy 26-ban hazarepülnek a Gripenek, akkor a váltótípus szerződését már 1-2 éven belül alá kell írni, hogy itt legyenek 2026-ra.

Kishuszár likes this.
  8. Terminator

Terminator Well-Known Member

Amraam: az amerikai hivatalos közleményben megadott USD érték szorozva 300 Ft-os USD árfolyammal. Nem árult el semmi újat :(

"A nagyszabászú haderő-fejlesztés eredményekét 2024-re éri el az ország, hogy a GDP 2 százalékát fordítja védelmi kiadásokra. A mai tervek szerint ebben az évben már 1147 milliárd forinttal gazdálkodhat a honvédség, ami óriási nominális, de ezen is túlmutató emelkedés a 2018-os 427 milliárdhoz képest."

Nekem kicsit furcsa a megfogalmazás... nem 2024-re gondolt, amikor azt írta hogy "A mai tervek szerint ebben az évben már 1147 milliárd forinttal gazdálkodhat a honvédség..."?
    Remélem tényleg már idén sikerült a honvédelemre ilyen hatalmas összeget átcsoportosítani valahonnan. (És hogy onnan nem fog hiányozni.)

SilvioD likes this.
  9. SilvioD

Jó de ez 2022 előtt nem lesz eldöntve. Addig mit adunk Trumpnak? Főleg ha mellette még a ruszkikkal más ügyben bizniszelni akarunk.

10. tonyo

tonyo Well-Known Member

Talán megvárják hogy 2020 ban ki lesz az usa elnőke.

zeal, megazez and Terminator like this.
  11. SilvioD

Bakker igazad lehet..... Jól megvezettem a topikot. :oops:

12. SilvioD

Egyébként idén rengeteg plusz zsé van, ahogy tavaly is maradt, ezért neztem be.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20191009/nagyon-megnyomhatja-a-penzszoro-gombot-a-kormany-403427
    Nagyon megnyomhatja a pénzszóró gombot a kormány
    VAGYIS AZ IDEI UTOLSÓ NEGYEDÉVBEN KÖZEL 700 MILLIÁRD FORINTOS MÍNUSZBA FUTHAT A BÜDZSÉ, MERT MÉG EKKORA IS TELJESÜL AZ ÉVES DEFICITCÉL
    Az éves pénzforgalmi hiány teljesítettsége csupán 30%-on áll, ami a korábban látott első 9 havi adatok fényében rendkívül kedvező helyzetet jelent. Ez azt jelenti, hogy az év utolsó 3 hónapjában összejöhet az éves pénzforgalmi hiány 70%-a.

13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Valami Nato futas is lesz 23-apesten. Remelem az oreg beroffenti megint a 34-est...:D

14. antigonosz

AKK? Inkabb par AK. Ha tudnad hogy lefikazzak a nemetek... Jo ez 3 elemes pelda caak.

15. antigonosz

Gepkocsizo lovesz. Ikarusszal mennek.

16. rudi

rudi Well-Known Member

Lehet hogy félreérthető voltam...
    - Géplétszám növelésre mindenképp szükség lenne (2. század)
    - Lehetőleg mind a két századnak u.olyan típust kéne repülnie (értsd: korszerűsített Gripen)
    Kivel szemben? A környékünkön legfeljebb a Lengyeleknek lesz F-35.
    Ha a Románok vesznek komolyabb mennyiséget az már egy külön fejezet. (nem valószínű - örülnek ha túlélik a mostani beszerzéseket)
    Az Oroszok ellen meg talán ne mi készüljünk.
    Millió példát lehetne hozni mit jelent két típust üzemeltetni, de itt nem csak egy közönséges új típusról van szó hanem egy STEALTH típusról. Ennél az alap hogy kell egy olyan üzem ahol a STEALTH bevonatot állandóan tökéletes állapotban tartod.
    Továbbá kell hozzá egy olyan "könyvtár" amit neked kell felépítened és állandóan up-to-date tartanod (különben a képességek 50%-át máris buktad). És ezeket az adataidat egy USA szerveren kell hogy tartsad (Reprogramming Laboratory) ami azt jelenti hogy az USA engedélye nélkül legfeljebb sétarepülésre használhatod a gépeidet.

Kishuszár likes this.
  17. dudi

dudi Well-Known Member

Balfaszioktól mit vártál?Szerinted a vajda miért ajánlotta az a félhülye nőszemélyt?

pöcshuszár likes this.
  18. Terminator

Terminator Well-Known Member

Majdnem 1 hete linkeltem be ide a HTKA.hu-ra ezt a cikket. Meg is vitattuk. Úgy látszik ott csak most olvasták. A meglepetésből pedig arra következtetek, hogy ők sem tudnak semmit az egészről.

19. Celebra

Celebra Well-Known Member

Szerintem 2ezred kéne,legalább 4 vb század.És 2működő légibázis,mondjuk Kecsó és Pápa.
    És nem csak az ellen légierejét kell legyőzni,hanem a légvédelmét is.Már most itt van a szlovák S300,román Hawk XXI,ukrán Buk.És várható a román Patriot,ami valószinűleg már az újgenerációs,ARH rakétás rendszer lesz.Szerbek is kaphatnak a ruszkiktol valami komolyabbat.
    Az üzemeltetés meg állitólag már könnyebb,mint a B2/F22é-és alighanem még fejlődni is fog a gép ebből a szempontbol is.
    Ezt az amik gombnyomásra lekapcsolják a rendszer dolgot meg egyszerűen nem hiszem.Nem hiszem,hogy az angol,holland,vagy norvég ilyen szinten kiszolgáltatná magát az amiknak,akármilen jó szövetségesek is.

20. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Akkor elnézést...Én is lemaradtam eddig...

Terminator likes this.

Ezen oldal megosztása