A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Egyértelmű, hogy szükségszerű a béremelés. Korábban arányaiban szarabbul lehetett kijönni a fizetésekből, mint most, viszont ami most változott a hazai szinte teljes foglalkoztatottság és a külföldi munkavállalás egyszerűsödése. Mondjuk az angliai magyarok még ronthatnak az arányon, de alapvetően sztem ez a helyzet viszonylag tartós lesz.
Ez egy sokkal jobb alkupozíció a bértárgyalásokon. Emiatt nem nyünnyögni kell, hanem kihasználni az érdekképviseleteknek. Sohasem látott néremeléseket érhet el egy tökös szakszervezet.
Én nem pánikolnék, hanem élnék a lehetőségekkel.
A fegyveres és rendvédelmi szervek érdekvédelmi lehetőségei nagyon korlátozottak. Nincs sztrajk, kötelesség és hűség.... Az rendszer válasza. Egy vasutas sztrájk képes megbenitani az országot, a katona ha lehetne se tudna látványos leállást előidézni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
A forint mesterséges leertekelese visszaüt, az 50 százalékos emelés EUR ban csak 23 volt. Ez az elmúlt 8-10 év eredménye, közben a civil szféra alaposan elhúzott....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 818
113
Miért lesz késő? Mert hirtelen minden rendészeti érettségis járőr hírtelen elkezd minősített varratokkal heggeszteni, vagy fűtést szerelni? Gondolom a tervezés komoly egyeztetéseket jelent a pénzügyi tárcával. Szerintem ezerrel számolják, hogy mi mit bír el...
Volt közalkalmazotti béremelés 50% fedezet nélkül 2002-ben. Biztos hogy lesz a korábbi több éves hosszútávúhoz hasonló... Mondj egy országot ahol a kormány amin hónapok óta dolgozik dobja és az ellenzék egy marginalizált pártjának hagyja a legnagyobb alkalmazotti réteg bértendezését?

Azért mert 150.000-et még segédmunkával is megkeres...
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Ezt az emelést kb 4-5 éve kellett volna végrehajtani , nem véletlen ugatjuk hogy késő...
Idén ért végett egy 5 éves rendezés, asszem 30+4x5%-os. Az tény hogy az 5%-ok lettek időközben kevesek. Azt gondolom újra egy ilyen időtávot fognak feldobni. De semmi konkrétat nem tudok, de ha a hm-et bővíteni akarják akkor nyilván impozáns, vonzó modellt kell ajánlaniuk.
Amúgy nem tartom kizártnak hogy pl 20% lenne az induló és a jobbik beleköpött egyet gyorsan a levegőbe...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Azért mert 150.000-et még segédmunkával is megkeres...
Múltkor molnival vitáztunk a tanári pálya megítéléséről... társadalmi megítéléséről...

Más ám járőrözni, vagy betanított munkát végezni egy soron, vagy egy építkezésen. Elsősorban itt a szellemi közeget is vedd oda.

Nálunk szakm. minimálbért kapnak a fizikai dolgozók. Erre jönnek pótlékok de naponta ugrik a műszakjuk: azaz pl hétfő délelőtt, kedd du, szerda éjszakai... és heti 7 nap. A szabik 70%a kötelezően kivevendő...
Ne tévesszen meg az Aldis üzletvezetői bér... azért nem ez az általános.


ui: nem néztem le a járőrözést. Nem lennék itt, ha így lenne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
Idén ért végett egy 5 éves rendezés, asszem 30+4x5%-os. Az tény hogy az 5%-ok lettek időközben kevesek. Azt gondolom újra egy ilyen időtávot fognak feldobni. De semmi konkrétat nem tudok, de ha a hm-et bővíteni akarják akkor nyilván impozáns, vonzó modellt kell ajánlaniuk.
Amúgy nem tartom kizártnak hogy pl 20% lenne az induló és a jobbik beleköpött egyet gyorsan a levegőbe...
Egyértelműen azt a célt látom sajnos én is mögötte amiről te írsz, hogy a jobbik hangulatot akart kelteni, hergelni a hivatásosok társadalmi rétegét. Ebben amúgy jó, sajnos, jól be van csatornázva és hatékony. Ha őszintén azt szerették volna hogy rendezve legyen ezen réteg béremelése hosszú távon és megnyugtatóan, akkor nem egy salátába vágták volna be hirtelen kabátujjból hirtelen. Tudni lehetett előre hogy ez tervben van régóta, komoly tárgyalási sorozat folyik egy ideje ebben a kérdéskörben, előkészítő munkával etc. A jobbik meg megtrollkodta, sikeresen.
Ehhez nyilván kellett az is, hogy a kormányerő betegesen titkolózik, kaptam én is olyan kör e-mailt, ahol elküldték hetekkel ezelőtt, hogy a jövőben lesz bérrendezés, rajta van a kormány, komoly tárgyalások és előkészítő munka folyik etc.


Csak az nincs ott feketén - fehéren, hogy mikortól, és mennyi, amikor az állomány már úgy érzi teljes joggal hogy 2 éve is késő lett volna/kevés volt ami jutott mivel elhaladt mellettünk a világ/Aldis pénztáros fénysebességgel...

Erre NYILVÁN jött most a jobbik, akiknek nem kevesen súgnak minden szervezettől fix belülről is, és lecsaptak egy elbalekolt magasra feladott labdát...

Így, ilyen bakikkal tarkítva saját magával cseszik ki a regnáló hatalom, de ők tudják.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Egyértelműen azt a célt látom sajnos én is mögötte amiről te írsz, hogy a jobbik hangulatot akart kelteni, hergelni a hivatásosok társadalmi rétegét. Ebben amúgy jó, sajnos, jól be van csatornázva és hatékony. Ha őszintén azt szerették volna hogy rendezve legyen ezen réteg béremelése hosszú távon és megnyugtatóan, akkor nem egy salátába vágták volna be hirtelen kabátujjból hirtelen. Tudni lehetett előre hogy ez tervben van régóta, komoly tárgyalási sorozat folyik egy ideje ebben a kérdéskörben, előkészítő munkával etc. A jobbik meg megtrollkodta, sikeresen.
Ehhez nyilván kellett az is, hogy a kormányerő betegesen titkolózik, kaptam én is olyan kör e-mailt, ahol elküldték hetekkel ezelőtt, hogy a jövőben lesz bérrendezés, rajta van a kormány, komoly tárgyalások és előkészítő munka folyik etc.


Csak az nincs ott feketén - fehéren, hogy mikortól, és mennyi, amikor az állomány már úgy érzi teljes joggal hogy 2 éve is késő lett volna/kevés volt ami jutott mivel elhaladt mellettünk a világ/Aldis pénztáros fénysebességgel...

Erre NYILVÁN jött most a jobbik, akiknek nem kevesen súgnak minden szervezettől fix belülről is, és lecsaptak egy elbalekolt magasra feladott labdát...

Így, ilyen bakikkal tarkítva saját magával cseszik ki a regnáló hatalom, de ők tudják.
Bent ülnek a bizottságokban. Simán tudják mi van, hány óra! Valóban trollkodás volt!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
Múltkor molnival vitáztunk a tanári pálya megítéléséről... társadalmi megítéléséről...

Más ám járőrözni, vagy betanított munkát végezni egy soron, vagy egy építkezésen. Elsősorban itt a szellemi közeget is vedd oda.

Nálunk szakm. minimálbért kapnak a fizikai dolgozók. Erre jönnek pótlékok de naponta ugrik a műszakjuk: azaz pl hétfő délelőtt, kedd du, szerda éjszakai... és heti 7 nap. A szabik 70%a kötelezően kivevendő...
Ne tévesszen meg az Aldis üzletvezetői bér... azért nem ez az általános.


ui: nem néztem le a járőrözést. Nem lennék itt, ha így lenne.
Ebben mondjuk egyet értek, én is mindig Aldis pénztáros fizukkal hasonlítom (meg kb. mindenki a szervezeten belül, olyan standard lett mint pl. vásárlóerő paritásnál a hamburger egység :) ) a nálunk lévő illetményeket, bár tény hogy én nem szívesen csinálnám, és tuti zombivá tenne ha muszájból azt kéne csináljam.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Idén ért végett egy 5 éves rendezés, asszem 30+4x5%-os. Az tény hogy az 5%-ok lettek időközben kevesek. Azt gondolom újra egy ilyen időtávot fognak feldobni. De semmi konkrétat nem tudok, de ha a hm-et bővíteni akarják akkor nyilván impozáns, vonzó modellt kell ajánlaniuk.
Amúgy nem tartom kizártnak hogy pl 20% lenne az induló és a jobbik beleköpött egyet gyorsan a levegőbe...
Ne már! A jobbik miatt nem emelnek!!? Ugyan már! Tisztességes ember mindig eteti a kutyát, nem csak akkor, ha a szomszéd is látja...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
A nyugdíjasokat én érdekes, szent tehénnek látom pro-kontra, azt egyik oldal sem meri meglépni hogy nekik ne kedvezzen, mivel a legnagyobb szavazóbázis. Nekik igyekszik kedvezni mind a jobb, mind a baloldal.
Ez már nagyon off, de az elmúlt években csak inflációkövető emelést kapnak, plusz oktoberben kiegészítőt a gazdasági novekedéstől függően. Sztem ez korrekt.
Jövőre 2.8% emelést kapnak. Ha erre azt mondod nekik kedveznek az fura....

A prioritás a többgyerekes családoknál meg a fiatal házasoknál van.

Nem akarok nagyon tippelgetni mert nem látok a jövőbe, csak a nyilatkozatok és az elmúlt évek tapasztalai alapján mondom. A németek megfingatták/fingatják magukat így ipari növekedés nem lesz ilyen erőteljes. Már most is a fogyasztás az egyik pillére a hazai növekedésnek. Ha ezt a nivekedést fent próbálják tartani akkor magasabb fizu kell. Ha ki tudják gazdálkodni és ne hitelből, ahogy korábban.
Ez valszeg adócsökkentés lesz, egyszámjegyű SZJA és járulékcsökkentés plusz erőteljesebb állami béremelések.
Tegnap emeltek pl. 20-30%ot az ügyészeknek meg a bíróknak. És lesz 13+13% a következő években. Sztem ehhez hasonló lesz a seregnél is, magasabb mint a korábbi 50%-os megegyezés. Hogy mikor????
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Ne már! A jobbik miatt nem emelnek!!? Ugyan már! Tisztességes ember mindig eteti a kutyát, nem csak akkor, ha a szomszéd is látja...
Szerintem emelnek... a jobbik csak elviszi a showt! Miért mit vártál? Amúgy szerinted a jobbik bizottsági tagjai nem tudják hogy áll a béremelés ügye?
Gondold már egy picit át, pls! Mártika egy utaslistát is tudott böngészni. Miért nem a Mi Hazánk hozta szóba?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 818
113
Múltkor molnival vitáztunk a tanári pálya megítéléséről... társadalmi megítéléséről...

Más ám járőrözni, vagy betanított munkát végezni egy soron, vagy egy építkezésen. Elsősorban itt a szellemi közeget is vedd oda.

Nálunk szakm. minimálbért kapnak a fizikai dolgozók. Erre jönnek pótlékok de naponta ugrik a műszakjuk: azaz pl hétfő délelőtt, kedd du, szerda éjszakai... és heti 7 nap. A szabik 70%a kötelezően kivevendő...
Ne tévesszen meg az Aldis üzletvezetői bér... azért nem ez az általános.


ui: nem néztem le a járőrözést. Nem lennék itt, ha így lenne.

A szabi 75%-val a munkáltató rendelkezik...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
Ez már nagyon off, de az elmúlt években csak inflációkövető emelést kapnak, plusz oktoberben kiegészítőt a gazdasági novekedéstől függően. Sztem ez korrekt.
Jövőre 2.8% emelést kapnak. Ha erre azt mondod nekik kedveznek az fura....

A prioritás a többgyerekes családoknál meg a fiatal házasoknál van.
Ez mondjuk igaz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Igen, de amikor januárban 15 nap szabival indulsz, az igen nyomasztó...
Otthon maradhatsz fűteni egész nap. De a szellemi közeget is el kell viselni. Az szerintem a legnyomasztóbb...
Van amikor azért esetleg hogy fenn tudj tartani egy albérletet akkor inkább elmész szar melóba. De Dunántúlon a 150 az éhbér kategória
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó