A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 397
113
Mint előzőleg írtam, nem jól látod.
Lakásokat eladják, de a továbbiakban bérleti hozzájárulást adnak, melyet te simán fejből intézel. Kanálgépről szót sem ejtettem, ez a te mantrád. A belső ellenőrzésről szerintem fingod nincs, hogy mire való, és mekkora állománnyal rendelkezik. Hozzászólásod nem amatőr, hanem tudatlan és kötözködő.
Kotozkodni te szoktál. Ha megnézed a válaszom, pont a te szavaiddal válaszoltam. Erre megint minositgetsz....aj jaj...
Ne kotekedj! Ervelj! Én sem minositettelek, ha nem értettem egyet azzal amit írtál.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
A mi bányánkban több a mérnök, mint a bányász ezért nem termel semmit....:rolleyes:
Csak érdekességként említem meg , hogy a bányamérnök az nem csak szénbányász..Hanem pl olaj mérnököt is. Az én alma materemben pl az elsősökkel már ott helyben szerződést köt a MOL, OMV,stb..majd mennek külföldre kurva nagy pénzért...Hasonló a helyzet a kohász és öntő mérnökökkel is. Jelenleg mint kohászmérnök vagy öntőmérnök ha végzel, hetente kaphatsz jobbnál jobb állásajánlatokat. Itthon, igen-igen nagy pénzekért. (pl egyik ismerősöm 5 év szakmai gyakorlattal netto 1.1Misit keres..mint beszállító fejlesztő mérnök) kohász területen..Öntvényeket vásárló multinál, ahol ezeket megforgácsolják..alap az angol vagy a német, plussz a tapasztalat.de ez 5 év..ehhez hozzájön a 13-14 havi, plussz a negyedéves mozgó, plusszgepkocsi és telefon. igaz 12-14 órázik.. 2 évente vehet egy panelt..kiadja, majd keresi a másikat..Ő ezt csinálja.50 évesen elmegy nyugdíjba.De meg is érdemli szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Van amikor azért esetleg hogy fenn tudj tartani egy albérletet akkor inkább elmész szar melóba. De Dunántúlon a 150 az éhbér kategória
Sajnos így van. Viszont sokkal szarabb körülmények között is meg lehet keresni...
Valaki írta a segédmunkát... Hát alkalmi mvállalóival, feketén kretének irányításával zombik (kb, mint kollégák) között...

De még egyszer... Emelés kell!
Csak újabb 100 napos program nem. Azt most hagyjuk meg a románoknak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 122
113
Sajnos így van. Viszont sokkal szarabb körülmények között is meg lehet keresni...
Valaki írta a segédmunkát... Hát alkalmi mvállalóival, feketén kretének irányításával zombik (kb, mint kollégák) között...

De még egyszer... Emelés kell!
Csak újabb 100 napos program nem. Azt most hagyjuk meg a románoknak.
Hát nem tudom 150-et a falusi kisboltban kifizetnek a Dunántúlon.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
A cigánykodás és a gányolás közt mi a különbség?
A lengyelek a T-72 et csak a szükséges minimun elvárt szintre kivánják feljavítanni. Ugyanis néha a semmitől jobb minden. Még egy rozsádás ocskavas is. Kicsit fel kellene fogni hogy amíg az ellenek akármilyen ocska rozsdás vasa van és neked alig vagy minimális van vagy valamid amivel meg tudnád állítani onnantol kezdve az ellen lesz lépéselőnyben. Még akkor is ha lenézük őket. A lenézés az egyik legostobba hiba.
A lengyelek meg megtehetik azt a lehetőséget hogy saját az igényeiknek megfelelő mbt fejleszenek ki il gyártsanak. Igaz jelentős piaci segítséggel. Ha meglesznek vele. Hidd el itt a régióbban bárkinek minden szívfájdalom nélkül el fogják adni. Már akit érdekel és meg fogja tudni fizetni. Sőt talán a réggion kívül is. Jaj a románok nem játékosok meg szánnalmasak meg.........
A asztalnál meg jóformán egyenlő szintű pokerjátékosok. Sajnos talán jobbak is mert bármikor fapovával tudnak váltanak és vágnak át. Ja majd mi megmutatjuk valamikor. Az a gond ezzel hogy a nagy komoly sakktáblán mi megmutatásunkat a nagyok széppen felnyomják a hátsokban, ha bármikor az érdekeik úgy kívánják. Kivétel nélkül. Nyugat v kelet. Úgyhogy lehet itt majd mi aztán megmutatjuk stb. A sakk táblán csak egyszerű barmikor feláldozhatóak vagyunk. És sajnos történelmi tény hogy a nagyok ezt velünk meg is tették. Többször is.
Nem, nem libsi szöveg. Gondolkodjunk reálisan.
Teljesen egyetértek, és ismét behoznám a gazdasági dolgot..amíg szutykolnak a T-72-vel addig van munkájuk. Aztán legfeljebb eladják valami afrikai államnak. lehet még keresnek is vele. De a lényeg hogy van rá iparuk, technikájuk, kapacitásuk amit életben tartanak. Lehet már régen jojóznak a leo másolásával..honnan tudhatjuk mi? Van eszük, és jól használják...
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Hát nem tudom 150-et a falusi kisboltban kifizetnek a Dunántúlon.
Szerintem meg az 225 bruttó. Nem ismerem a bértáblát, de úgy emlékszem 220-al toborozták a határvadászokat cca 3-4 éve. Ennyit zuhant a bérszínvonal reálértéke pár év alatt.
Én ha tippelhetnék 20+10+5+5 öt mondanék, mint 4 éves bérfejlesztés.

Kíváncsi volnék te mire számítasz? Már ha kidühöngted magad... ;)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 199
113
Át vagy verve, a szabi az nem 8 meg 12 óra. Az komplett nap, nem megyünk a meló közelébe. Ha nem így adják ki mondj fel! (persze ha havi kétmilliót keresel szenvedj, mert megéri)


Hát nem
Ha több műszakos munkarendben dolgozol.

Pl.
Éjszakás vagy 8 órában.
Keddre kiveszel 1 napot.
Hétfőn este tízre bemész. Kedd reggel 6 kor eljössz. Aznap nem mész be este tízre. Csak szerdán.

Ha úgy lenne ahogy te mondod akkor hétfő este 10 re bemenne az ember éjfélkor meg eljön?

Reggel 630ig meg meg várná a céges buszt?
Szerda 0 órára meg mivel menne be?

Megsúgom nekünk a 20 perc kajaszünet sem számít munkaidőnek. Hiába vagyok bent.:(

Van egy óraszáma az embernek. Azzal gazdálkodik.

Úgyhogy te vagy átverve.;)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 356
113