1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Szatmár72

Szatmár72 Active Member

Sziasztok.
    Lóvé van...Többek között innen is nézik mire van szükség:))) Ha jól tudom a második 44 leo már el is van fogadva.ez komoly dolog...valamint:kb 50.000 cz van már a raktárban...és az az ujabb lérak helyett 12-14 madár jön ha jól hallottam..átmenetileg.

krokomach and Hegylakó like this.
  2. borisz

borisz Well-Known Member

Erre befizetünk. :)

3. borisz

borisz Well-Known Member

Ugye abban mindketten egyetértünk, hogy szar, csak azon licitálunk egymásra, hogy mennyire?

emel and fedett_mókus like this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

50.000 biztosan nincs.

5. krisss

krisss Well-Known Member

Ahogy a többi sem amit leírt. (ja meg pénz se)

6. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

azta rohadt , van baj megint látom :D
    ééés mindezt honnan hallottad? :D mert eeezt így biztos nem csicsergik vagy ha mégis akkor megválogatják kinek

jaa, elnézést így érthető

7. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Úgy fogalmaztál:
    Egy sereg jelentősége nem függ össze a népességhez viszonyított számarányával. Lásd finn téli háború. A néphadsereg már csak azért sem mondható jelentősnek mert az égvilágon semmit nem ért el egy vér nélküli bevonuláson kívül.
    Ezzel szemben a honfoglalás kori vagy a középkori seregeink Európa-szerte tényezők voltak. A néphadsereg felszerelése egyébként sosem volt élvonalbeli még az első lépcsőben sem, néhány kivétellel, pl légvédelem és néhány technikai eszköz(BMP-1, mondjuk). Aztán a hadrafoghatóságról ne is beszéljünk. Az egészhez úgy állt hozzá a magyar vezetés hogy "majd a szovjetek úgyis megoldják nekünk" meg "papíron van valami, tehát működik minden faszán".
    Ilyesmiről ugattam az egyik fentebbi kommentemben mikor a raktárkészletek feltöltéséről volt szó.

Robur and mindenen kívül like this.
  8. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Mindebből az égvilágon semmi sem igaz, rosszul hallottad.

9. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Hol hallottál ilyen jó híreket?

10. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Nincs újabb lérak, mert a KUB rövidesen kukázódik, tehát nem újabb, hanem lérak beszerzés kedves fantaszta barátom. BREN-ből nincs ekkora mennyiség, vadászok beszerzése jelenleg nem aktuális. Nincs tervben több Leo. Ezt nem hallottad?

honved likes this.
  11. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Szilveszter van, nem ápr 1.
    Most ez nem vmi szivatás, ugye?

Nagyon bírnám ezt az opciót...

12. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

Fogjuk ezt fel kincstári optimizmusnak, vagy új évi kívánságnak. :)

arcas, SilvioD and honved like this.
  13. honved

honved Well-Known Member

Erre kíváncsi vagyok. :) Legyen persze igazad.

14. tonyo

tonyo Well-Known Member

A spanyolok (valószínűleg az új kormány) visszamondtak elvileg legyártott 348 db Mowag Piranha 5 öt. Hát ha lenne rá lehetőség biztosan lecsapnék rá mert a btr-80 tól már szinte bármi jobb lenne.

krokomach likes this.
  15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Az biztos, nincs legyártva. Nem állnak egy telephelyén.
    Annyi volt rendelve. Azt mondták vissza.
    Nem szoktak ennyit legyártani, és nem leszállítai.

Hegylakó likes this.
  16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ja bocs benéztem az erről szoló cikket így reggel.

Ocses likes this.
  17. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

A románoknak is most készült el, amiket leszállítottak nekik. De a nagyrészét mindig helyben gyártják...

18. Ocses

Ocses Well-Known Member

Persze csak több száz darab nem szokott egy telephelyen állni.
    Mennyi van most nekik? Azokat már ők gyártják?

19. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

A BTR-nél szerintem minden jobb,de én nem tartom valószínűnek,hogy majd esetleg ilyeneket szerzünk be, főleg úgy,hogy a románok is gyártják. Szerintem mi jobbat akarunk venni, mondjuk nem ismerem úgy a 8x8-okat , összehasonlítva a Boxer, Patria, Nexter , Pandur 2-es stb, de én úgy gondolom, hogy az első háromban benne lehet.Na, meg nem utolsósorban , az ára vajon hol helyezkedhet el a többihez képest? Egy szó,mint 100: a BTR-hez ez is űrtechnika.

20. krisss

krisss Well-Known Member

Még nem ők gyártják, 34-et szállítottak le eddig, elméletileg a többit már ők szerelik össze részleges alkatrész beszállítással.

Ezen oldal megosztása