A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
Luthero

Szakasz szinten nem kell mesterlövész puska bőven elég a távcsöves puska.A GM-6 nem jó mert bár géppuska tömegű de a lőszere nehéz így alig lesz hozzá és nagyon sok feladatra nem alkalmas amire a géppuska igen pl lefogás.
 

hangtomito

Member
2013. augusztus 30.
115
10
18
Antigonosz Matek 3.osztály :) go back...10 percenként 1 lövés az nálam 6 lövés óránként...nem 48 :) Szóval Te meg ismerkedj elöször a matekkal,ha az már alapszinten (kivonás,összeadás esetleg szorzás,osztás már diplomás téma) menne,na azt követően indulhatnak a komolyabb dolgok...Ha félsz a sulitól fogd kézen Szittya barátodat,neki helyesírási problémái vannak,de szintén 3.osztályos szinten :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
Űrméretet pedig növelni kéne,mert terjednek a modern védőfelszerelések. Vagy ha nem akkor a pontosságot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
hangtomito

Meg kell védenem Antigonoszt!Fáradtan én is írtam olyan veretes baromságot mint most ő annak ellenére,hogy megy a 3. osztályos matek(ha nem akkkor is legalább tízet elverek közülük egyszerre :) )!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
antigonosz

Nem kell űrméretet növelni elég csak páncéltörő lőszert használni( a magyar páncéltörő lőszert semmilyen mai repeszálló+kerámia lap nem fogja meg).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
Igazából elméletben szépen hangzik, de gyakorlatban nem működne. Ezzel csak a mesterlövős rombolós polemizálásra akartam kicsit válaszolni mert az sem működne szvsz. Hm, korábban volt itt egy írásom mikor még a sereg összetételét tárgyaltuk ki , ki hogy szeretné ( 3000 T-55 stb) Ott írtam egy olyat hogy hogy is mondjam - glövész terepre
- klövész terepre-városra (amolyan összekötő gumi alakulatnak. - városi lövész ( tudom hülyén hangzik) városi harcra. És ezen alakulatoknak a terep és a feladat jellegéhez megfelelő fegyver és felszerelés. Szóval a 3 típusú lövész raj fegyverzete más-más.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 747
2 592
113
@hangtomito
Szerintem hagyjuk ezt a személyeskedést. Mi ez itt helyresíró szakkör? Érveiddel győzd meg társaidat ne ilyen kioktatásokkal.
@Dudi
Szerintem létjogosultsága a GM6-nak szakasz szinten. Azért nem több százas menyiségben kell hozzá löszre vinni, szakasz szinten már meg oldható hogy segítsen neki valaki lőszert cipelni Pl:20-30 db -ot. Például egy szakasz letudna küzdeni egy ellenséges BMP,BTR..stb. 600-700 m -ről is amit RPG –vel lehetetlen. Én A PKM et nem cserélném le semmi szín alatt, legfeljebb HK 121 -re. (Személy szerint imádtam olyan pontos kezes jószág volt) . A gyártok is a nagyobb kaliberek felé kacsingatnak gondolom alap nélkül.

http://www.youtube.com/watch?v=rLYa0uA7OG0
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
antigonosz

Nem kell űrméretet növelni elég csak páncéltörő lőszert használni( a magyar páncéltörő lőszert semmilyen mai repeszálló+kerámia lap nem fogja meg).
<b>Na igen kérdezni is akartam ezt. Mikor én soros voltam + felszereltem ha jól emlékszem vödör szám selejtezték az "acélmagvas" ? vagy páncéltörő-gyújtó? lőszert (nem ám ellövették volna, á... ) Szóval gondoltam arra is miért nem tartják meg és használjuk csak hiszen szvsz az átlagos mellényeket ( Kiraszha++++++++++8 gen :D ) átütné. </b>
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
antigonosz

Nem a normál acélmagvas karabélylőszerre hanem a wolfram magvasra gondoltam.A normál acélmagvas lőszert elvileg a LEVEL IV megfogja a wolframosat viszont nem.Géppuska lőszerből nem tudom,hogy a páncéltörő gyújtót megfogja-e a LEVEL IV mellény.

Sem oldalról péláne szemből nem nagyon lősz ki egy modern APC/IFV-t 12,7-es lőszerrel
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 747
2 592
113
Nekem is kimaradt néhány szó, így hát újra.
@Dudi
Szerintem van létjogosultsága a GM6-nak szakasz szinten. Azért nem több százas menyiségben kell hozzá löszre vinni, szakasz szinten már meg oldható hogy segítsen neki valaki lőszert cipelni Pl:20-30 db -ot. Ennek segitségével például egy szakasz letudna küzdeni egy ellenséges BMP,BTR..stb. 600-700 m -ről is amit RPG –vel lehetetlen. Én a PKM -et nem cserélném le semmi szín alatt, legfeljebb HK 121 -re. (Személy szerint imádtam olyan pontos kezes jószág volt) . A gyártok is a nagyobb kaliberek felé kacsingatnak gondolom alap nélkül.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
Amúgy a 39M normál lőszer acélmagvas de nem páncéltörő!!!Van belőle páncéltörő lőszer ami ugyan csak acélmagvas de úgy tudom más a lőportöltet és az acélmag is keményebb.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
<b>Most mit használunk mi Level 5 kb? Kis számban, vagy? Szóval átlagost írtam. Egy GI biztos jobbat használ de inkább többet használnak. De hát elvileg ők most haverok. De egy Szvd sima pct lőszerrel? A wolframos elég drága azt hiszem. Ahogy fejlődnek a felszerelések hamarosan usa robbant ezen a téren is szvsz 20 év. Gondolok arra a robot járókeretre amit valahol láttam . Valami izomra rásegítő izé. Na ha arra rápakolnak egy full személyi páncélt akkor mindenki vakarná a fejét. Mert igaz nagyon drága de elmondhatják hogy the world is mine.</b>
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
antigonosz

A katonai mellények döntő többsége LEVEL IV védelmi szintű.És a nyugati terminológiában ez a legmagasabb védelmi szint.

It a tábázat:

Type I
(.22 LR; .380 ACP) This armor would protect against 2.6 g (40 gr) .22 Long Rifle Lead Round Nose (LR LRN) bullets at a velocity of 329 m/s (1080 ft/s ± 30 ft/s) and 6.2 g (95 gr) .380 ACP Full Metal Jacketed Round Nose (FMJ RN) bullets at a velocity of 322 m/s (1055 ft/s ± 30 ft/s). It is no longer part of the standard.

Type IIA
(9 mm; .40 S&W; .45 ACP) New armor protects against 8 g (124 gr) 9×19mm Parabellum Full Metal Jacketed Round Nose (FMJ RN) bullets at a velocity of 373 m/s ± 9.1 m/s (1225 ft/s ± 30 ft/s); 11.7 g (180 gr) .40 S&W Full Metal Jacketed (FMJ) bullets at a velocity of 352 m/s ± 9.1 m/s (1155 ft/s ± 30 ft/s) and 14.9 g (230 gr) .45 ACP Full Metal Jacketed (FMJ) bullets at a velocity of 275 m/s ± 9.1 m/s (900 ft/s ± 30 ft/s). Conditioned armor protects against 8 g (124 gr) 9 mm FMJ RN bullets at a velocity of 355 m/s ± 9.1 m/s (1165 ft/s ± 30 ft/s); 11.7 g (180 gr) .40 S&W FMJ bullets at a velocity of 325 m/s ± 9.1 m/s (1065 ft/s ± 30 ft/s) and 14.9 g (230 gr) .45 ACP Full Metal Jacketed (FMJ) bullets at a velocity of 259 m/s ± 9.1 m/s (850 ft/s ± 30 ft/s). It also provides protection against the threats mentioned in [Type I].

Type II
(9 mm; .357 Magnum) New armor protects against 8 g (124 gr) 9 mm FMJ RN bullets at a velocity of 398 m/s ± 9.1 m/s (1305 ft/s ± 30 ft/s) and 10.2 g (158 gr) .357 Magnum Jacketed Soft Point bullets at a velocity of 436 m/s ± 9.1 m/s (1430 ft/s ± 30 ft/s). Conditioned armor protects against 8 g (124 gr) 9 mm FMJ RN bullets at a velocity of 379 m/s ±9.1 m/s (1245 ft/s ± 30 ft/s) and 10.2 g (158 gr) .357 Magnum Jacketed Soft Point bullets at a velocity of 408 m/s ±9.1 m/s (1340 ft/s ± 30 ft/s). It also provides protection against the threats mentioned in [Types I and IIA].

Type IIIA
(.357 SIG; .44 Magnum) New armor protects against 8.1 g (125 gr) .357 SIG FMJ Flat Nose (FN) bullets at a velocity of 448 m/s ± 9.1 m/s (1470 ft/s ± 30 ft/s) and 15.6 g (240 gr) .44 Magnum Semi Jacketed Hollow Point (SJHP) bullets at a velocity of 436 m/s (1430 ft/s ± 30 ft/s). Conditioned armor protects against 8.1 g (125 gr) .357 SIG FMJ Flat Nose (FN) bullets at a velocity of 430 m/s ± 9.1 m/s (1410 ft/s ± 30 ft/s) and 15.6 g (240 gr) .44 Magnum Semi Jacketed Hollow Point (SJHP) bullets at a velocity of 408 m/s ± 9.1 m/s (1340 ft/s ± 30 ft/s). It also provides protection against most handgun threats, as well as the threats mentioned in [Types I, IIA, and II].

Type III
(Rifles) Conditioned armor protects against 9.6 g (148 gr) 7.62×51mm NATO M80 ball bullets at a velocity of 847 m/s ± 9.1 m/s (2780 ft/s ± 30 ft/s). It also provides protection against the threats mentioned in [Types I, IIA, II, and IIIA].

Type IV
(Armor Piercing Rifle) Conditioned armor protects against 10.8 g (166 gr) .30-06 Springfield M2 armor-piercing (AP) bullets at a velocity of 878 m/s ± 9.1 m/s (2880 ft/s ± 30 ft/s). It also provides at least single hit protection against the threats mentioned in [Types I, IIA, II, IIIA, and III].
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 998
113
<b>Szóval ez csak még jobb lesz. És olyan mint régen a lovagi páncéloknál. Félpáncél-teljes páncél az idő előrehaladtával. Most valahol a félpáncélnál vagyunk. De beütött a puskapor és más lett a harcmodor. Gyanítom nem lesz ez másként most sem. Csak lézerfegyver lesz kb 50 - 100 év múlva. Az usa és a szu már csinált ilyesmiket. Gondolkodjunk előre mi is szerintem. Utána ráérünk megbeszélni miből hány fegyver kell rajonként, és sereg szinten mi legyen a felállás.</b>
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Ha jól értem, akkor a szakaszok felszerelésével két probléma van... Az egyik, hogy sok tekintetben nem korszerű (pl. rpg7), illetve bizonyos -gondolom- esszenciális részek eleve hiányoznak, leginkább a 1-2 gránátvetős géppuska. (per raj)
Akkor, ha jól értem, akkor egy "CZ-805 BREN" (Amit valaki írt itt, hogy ez a kedvence.) vagy ehhez hasonló (tehát modern és jól variálható) rendszeresítése, plusz valamilyen modernebb RPG, így első körben elég nagy előrelépés volna, ugye?
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Bevallom Én meglepő és nem szokványos híve vagyok, improvizálás.

Szóval véleményem szerint egy helyi csúcs haderő a képességei és takarónkat ( mi az ami reális ) figyelembe véve.

Legmodernebb Légierő kell.

Jas 39 Gripenből és már E-F ből.

48-60 Gépes flotta. Légtéruralomhoz.
12-24 Szállító Helikopter a Gyors és meglepő hadműveletekhez.
12-24 Harci helikopter
Nagy Szállítógépek 2-3 db estleges Boxer kidobására.

Légvédelem

Nagy Hatótávolságú legmodernebb és nem ismert légvédelem, a nem ismert azért fontos , mert nem ismerik a tulajdonságait képességeit , ezért gyengeségeit sem. Kínai S-300 -as azonos.

Gyalogság felszerelés 10.000 Fő Elit haderő

Városi harchoz, minden felszerelés.
Kamerás fegyverek, gránátok stb...

Jó öreg Btrek mellé:

100 db Boxer
20-30 Főtank, T-90 , Ambras, de inkább Leo2a7 király , a beszerzés mehetne Boxerral már is olcsobb lenne.
Ami leo2a7 mellett szól hogy Németekkel jó viszonyba vagyunk szoros üzleti kapcsolat is ( Mercedes, Audi, Opel )
és amennyiben ezzel valami történe is akkor meg ott vannak a svédek akik licenc alapján gyártják a masinát, velük jó hadiipari kapcsolataink vannak és semlegesek.


Elvem szerint a jövő háborúját előszór a levegőben vívják , meg miután az egyik fél felül kerekedik , utána a szárazföldön megy tovább és ott sík terepen az a király aki megnyerte légiparádét.
A legnagyobb ellenállási pontok és elhúzódó csaták. A legnehezebb terepszakasz a városok lesznek, amennyiben erre specializáljuk katonáinkat, úgy nem fognak elhúzódni a harcok gyorsan két vállra lehet fektetni az ellenfelet.
Nehogy az elhúzódó harcok miatt egy jó fej környékbeli szomszéd hátba támadjon ugye ugye, Mohácsot szerintem azért nem felejtjük el.
Amennyiben az első lerendezed gyorsan , úgy a külpolitikában is megnő egy Ország súlya, nem kéréseid lehetnek csak hanem követeléseid :) És szomszédon sok kis Ország van akik mindig a győztesek oldalára állnak.

Szerintem a modernkori Blitzkrieg lényege, hogy a légierő és légvédelem gyorsan és határozottan átvegye a légteret és mielőtt az ellenség felucsudna a nagyobb városokat ejtőernyős csapatoknak kell átvetniük, vagy az erődé válását lassítani vagy megakadályozni. Kisebb UAV -ok állandó fedezetében , elég nagy esélye van az elretentésre, plusz a mindent láttó szemmel látod az ellenség hadműveleteit, ami pfuuu nem is mondom mit aranyat , gyémántot stb.... Ha nagy a baj hívod a légierőt.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Azért is írtam stratégiát is hogy értsétek mit miért, hogy nem Marionett hadsereg kell most az országnak, hanem ahogy ismeritek a véleményem, ezekkel a fegyverekkel oda fogunk pörkölni valakinek.

Tüzérséget elfelejtettem, mert szerintem csökkenni fog jelentősége modernkori háborúkba, de képességet mindenképpen meg kell örizni, ezért:

Rába alvázra szerelt , a világ legmodernebb és legmeszebb hordó ágyúját kell rá rakni, nincs DE, legjobbat kell.
És inkább kevesebb kell rendszerbe állítani.

5 km távolabb húgyálok mint az ellen hát az nem pite , te még csak nézel mint karácsonyi ponty a zacskóba, én meg lödözök rád vurslia légpuskával :D :D :D Egy dolog nem mindegy csak melyik végén vagy a f@sznak. :)