A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A 6 db P-s megy ki először és be lesz szerezve fegyverzet. (ezt nem fogod megtalálni a hírekben,szóval vagy el hiszed nekem vagy nem...)

Ui:mit szólnátok szürke camo-hoz?
Állítólag ezek harci helikopterek, tehát földközelben kell manőverezni, bujkálni velük, ahhoz nem igazán jó álcázás a tiszta szürke szín. Nagyon régen mondta egy heli-pilóta ismerősöm, hogy új korukban a Mi-24-ek eredeti orosz álcázófestése volt a leghatásosabb amit helikopteren látott, csak idővel túl világos lett ahogy kifakult. A magyar festés meg kissé élénk és túl sötét szinekből állt, feltűnőbb volt, messzebbről látszott. Szóval akkor szerintem valami kettő közötti színárnyalatokból kellene összehozni szürkés-zöld meg szürkésbarna árnyalatokból, talán valami olyan színeket mint a Szu-22-ek PG-festése volt, talán csak kissé több kontraszt kellene a színek között.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Luthero

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mi-24-Grey.jpg

Bf4U

Bf4U
Photoshopnak szép, de ugye nem valami jól álcáz a kék égháttér előtt?!! Ugyanígy virítana a terepháttér zöldes és barnás színei előtt is, szóval szerintem ettől tartózkodni kellene!!
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Más szelek kezdenek el fújdogálni, nem véletlen a bombás kanyar, a mihu önvédelmi rendszer stb. A két százalékot elvárják tőlünk egyfelől, másfelől lépnünk kell azért is, mert a hülye szomszédaink elkezdtek erőn felül fegyverkezni. Szeri tem eddig nagyon jól csináltuk hogy nem mi pörgettük bele a régiót, de most már mennünk kell előre nekünk is. Egyébként én nem örülök ennek, sajnos nem jó jelek ezek.
HONNAN fújnak ezek a megváltozott szelek?
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 520
113
Photoshopnak szép, de ugye nem valami jól álcáz a kék égháttér előtt?!! Ugyanígy virítana a terepháttér zöldes és barnás színei előtt is, szóval szerintem ettől tartózkodni kellene!!

Viszont néhány éve a mosani camo-nak hála láthatatlanok voltak az amcsi vadászok számára (fentről). A szarvas festesuvel kellett repülni hogy lássák...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
HONNAN fújnak ezek a megváltozott szelek?
A környező országok, és úgy általában a geopolitikai változások miatt változik a biztonsági környezetünk, bármennyire hihetetlen nem csak hülyék vannak az itt csak " vízfejnek" hívott helyen, s van akit azért fizetnek hogy ezt lekövesse, s a lehetőségekhez képest válaszoljon rá. Eddig a fű se nőtt, minden mindegy volt, most azért én már látok apró jeleket hogy változás van, egy kis mi 8 itt, egy kis mihu ott, lesz rá ez az, bombazár gripenen, lehet röhögni a buszokon de szükség van rájuk jelenleg jobban mint bármi másra, mert most a határ dominál s nem az összfegyvernemi hadviselés, de ahogy írtam még ott is jól jöhetnek mint sebesültszállító, vagy mobil vezetési pont. Az irány jó. Természetesen mi MÉG nem annyira erőn felül toljuk mint a lengyelek, románok, ezért lehet fanyalogni, csak kiváncsi leszek a román állampogár mennyire örül majd hogy erre költik az adóját hogy legyen pl. 48 db f16 rendszerben náluk, Atacms és hasonlók. Nálunk ebből iskolák óvodák renoválódtak, utak és igen, stadionok meg kisvasutak is épültek, de még mindig mi jártunk jobban azt gondolom. Ez ha változno fog, össztársadalmilag nem lesz jó. Csak akarat kérdése, és mi is tudunk így fegyverkezni, csak akkor azt megérzi majd mindenki aki ide ír, és ide is adózik, meg itt is él.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 673
79 946
113
Megint le leszek hurrogva de nem baj!
Az a baj,hogy a kicsi de jól képzett és modern haderőből eddig csak a kicsi valósult meg de a nagyobb baj az,hogy eddig amit haderőfejlesztés alatt műveltünk(lásd ez a helikoter önvédelmi beszerzés)a kicsi ellenben elavult haderő felé visz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Megint le leszek hurrogva de nem baj!
Az a baj,hogy a kicsi de jól képzett és modern haderőből eddig csak a kicsi valósult meg de a nagyobb baj az,hogy eddig amit haderőfejlesztés alatt műveltünk(lásd ez a helikoter önvédelmi beszerzés)a kicsi ellenben elavult haderő felé visz.
Várjuk azért ki a végét, én nem hurroglak le, csak kis türelemre intenélek...
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

torsen

Guest
Viszont néhány éve a mosani camo-nak hála láthatatlanok voltak az amcsi vadászok számára (fentről). A szarvas festesuvel kellett repülni hogy lássák...

2 éve meg TELJESEN láthatatlanok...

Olyan ez, mint anno, mikor kitelepültünk és álcáztuk a Mi-2-ket, a szentkirályi Mihuknak célként. Vártuk a rácsapást, csak nem jött.... Végül összepakoltuk a cuccot, a Csirkecombok hazarepültek Börgöndre, mi meg teherautóra szálltunk és irány a laktanya. Már a laktanyában voltunk, mikor átrádióztak a Szentkirályiak, hogy dicséret a sorállománynak mert olyan jól sikerült a kamu, hogy a Mihuk nem találták meg a Mi-2-ket.... Merthogy már nem is voltak ott...
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
786
2 368
93
Ami a személyi felszerelés fronton folyik egyenlőre arra utal, hogy ezúttal is csak látványpékségre futja majd.

Szerintem pontosan itt kellene kezdődnie a haderő fejlesztésnek.Normális ruházat,normális sisak,normális pc,modern vagy normálisan modernizált fegyver,hozzá normális minőségű modern kiegészítők.Addig amig varsói kevlár van,meg 4szín és huncam,meg lelakott 63-ak,addig ne akarjunk modern haderőről beszélni.Ehhez pedig le kellene végre vágni a vízfejet.Ez pedig sajnos nem fog megtörténni.Szerintem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ami a személyi felszerelés fronton folyik egyenlőre arra utal, hogy ezúttal is csak látványpékségre futja majd.
Figyelj, meg lehetne oldani mindent egyszerre, még idén, csak jegyre lenne még a krumpli és a kenyér is. Megérné? Szerintem még nem tartunk ott hogy ennyire erőn felül kelljen fegyverkezzünk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 640
113
Figyelj, meg lehetne oldani mindent egyszerre, még idén, csak jegyre lenne még a krumpli és a kenyér is. Megérné? Szerintem még nem tartunk ott hogy ennyire erőn felül kelljen fegyverkezzünk.
Az hogy tudunk olyan molle zsebet csinálni ami nem esik le, úgy hogy többen is jelzik (főtisztek is)hogy nem jó és mégis a szart gyártjuk nem ezen múlik..