A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/65946...obb_terv_van_a_kurdisztani_helyzet_kezelesere

"A miniszter a haderőfejlesztések közül kiemelte: a magyar hadiipar újjáélesztésében - a fegyvergyártás területén - már „szalagátvágásra” is készülnek. E mellett a honvédségi repülő- és helikopterflotta fejlesztése is napirenden van. "
A múltkori furcsa brazil látogatást alaposan szemügyre véve nem vagyok elragadtatva, a Taurus semmi értelmeset nem gyárt.
Amúgy a képen szereplő egyik úr a Umirs Europe Ltd. ügyvezetője, kültéri biztonságtechnikával foglalkoznak.

Nagyon remélem, hogy nem erre gondolt Simicskó.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 640
113
Ez stimpt! Ám szélsőséges példával élve, f22 "esetleges" beszerzésekor is a rossz tapasztalatokra hivatkozva fanyalognál?
Nem csak amikor a currus zrt "nagyjavításkor" a belső fogaskereket is lefesti zöldre amitől elakad az eszköz, és drótkefével szedi le az állomány a festéket róla, hogy működjön az nagyon sok miindent elárul...
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 757
3 988
113
Nem csak amikor a currus zrt "nagyjavításkor" a belső fogaskereket is lefesti zöldre amitől elakad az eszköz, és drótkefével szedi le az állomány a festéket róla, hogy működjön az nagyon sok miindent elárul...
Ennyire nem vagyok bennfentes, hogy ilyet is lássak, ám egy alsó széle közepe felé lendített jobb vagy bal láb az illető ecsetkezelő irányába, jelentősen mérsékelhetné az állomány verbális hozzászólásainak célirányosságát!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem csak amikor a currus zrt "nagyjavításkor" a belső fogaskereket is lefesti zöldre amitől elakad az eszköz, és drótkefével szedi le az állomány a festéket róla, hogy működjön az nagyon sok miindent elárul...
Jelentettétek? Mert sokszor tapasztaltam már olyat, hogy a káromkodás meg a hőbörgés megy, de arra hogy valaki vegye a fáradtságot és írjon egy jelentést az már nem fér bele senkinek. Amit meg nem jeleznek papíron az a probléma nem létezik, így megoldva, javítva sem lesz. Na, jelentettétek?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 944
113
Jelentettétek? Mert sokszor tapasztaltam már olyat, hogy a káromkodás meg a hőbörgés megy, de arra hogy valaki vegye a fáradtságot és írjon egy jelentést az már nem fér bele senkinek. Amit meg nem jeleznek papíron az a probléma nem létezik, így megoldva, javítva sem lesz. Na, jelentettétek?

Ezek megtámadhatatlan cégek,nézd már meg kik a főnökök...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ezek megtámadhatatlan cégek,nézd már meg kik a főnökök...
Tudom hogy kik a főnökök. Biztos rád vadásznának, vagy bárkire aki jogosan fogalmaz meg kritikát. Én ebbe azt látom bele, hogy baszott bárki is visszajelezni hogy egyébként gány meló történt több ízben. Akkor viszont nyeljétek az epét. Pont bár dologra rálátok ezzel és hasonló dolgokkal kapcsolatban, megdöbbentően kevés VALÓS információ jut vissza azokhoz az emberekhez akik egyébként tudnának akár érdemben javítani néhány dolgon. Nem mindenen, de mondjuk azon lehet hogy a belső fogaskerék ne legyen leragadva a festéktől, meg szendvics se legyen átfestve, mert ezért egy - több melóst kell kb. picsánrúgni hogy vegye már észre magát, és nem a tulajdonosi kört lecserélni(az nem menne). Ugyan ez igaz még jó pár dologra is, basznak rá az emberek hogy építő jellegű kritikát megfogalmazzanak, a hőbörgés megy, meg a saját maga nyugtatására hogy nem azért mert Ő lusta leírni frankón hogy hol mi a probléma, mantrázza azt hogy áhh ezen változtatni nem lehet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 640
113
Tudom hogy kik a főnökök. Biztos rád vadásznának, vagy bárkire aki jogosan fogalmaz meg kritikát. Én ebbe azt látom bele, hogy baszott bárki is visszajelezni hogy egyébként gány meló történt több ízben. Akkor viszont nyeljétek az epét. Pont bár dologra rálátok ezzel és hasonló dolgokkal kapcsolatban, megdöbbentően kevés VALÓS információ jut vissza azokhoz az emberekhez akik egyébként tudnának akár érdemben javítani néhány dolgon. Nem mindenen, de mondjuk azon lehet hogy a belső fogaskerék ne legyen leragadva a festéktől, meg szendvics se legyen átfestve, mert ezért egy - több melóst kell kb. picsánrúgni hogy vegye már észre magát, és nem a tulajdonosi kört lecserélni(az nem menne). Ugyan ez igaz még jó pár dologra is, basznak rá az emberek hogy építő jellegű kritikát megfogalmazzanak, a hőbörgés megy, meg a saját maga nyugtatására hogy nem azért mert Ő lusta leírni frankón hogy hol mi a probléma, mantrázza azt hogy áhh ezen változtatni nem lehet.

Én személy szerint fogalmaztam meg kritikát a jelenleg beszerzés alatt álló málhafelszerelések elégtelen tervezése és a kialakítása és a csapatpróbák kihagyása miatt, ezt megtette, több főtiszt is, egyikük a VKF-nek is írt levelet. Szerinted érdekelt bárkit is?
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 726
4 140
113
A prímet még mindig a BTR-ben hagyott és lefestett szendvics viszi. amit úgy küldtek vissza az alakulathoz.
én ezt a történetet teherautóval meg zsemlével hallottam...
Meg uaz kardánon sárgombóccal is :D
mondjuk az állomány „skilled” része által véghezvitt dolgokat is láttam már o_O

(se currushoz, se az ei-hez nincs közöm, mielőtt meg akarnátok lincselni)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
én ezt a történetet teherautóval meg zsemlével hallottam...
Meg uaz kardánon sárgombóccal is :D
mondjuk az állomány „skilled” része által véghezvitt dolgokat is láttam már o_O

(se currushoz, se az ei-hez nincs közöm, mielőtt meg akarnátok lincselni)
Igen, a szerelők meg azokat szídják mindig akik használják a technikát hogy barbárok, tudatlanok, szarnak bele a rendes karbantartásra. Oda vissza ez megy általában, mindenki szerint a másik a hülye.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Én meg megvárom hogy milyenek lesznek a buszok, azt ha szar lesz majd akkor kritizálom. Persze lehet hamarabb is, csak hát nem vall profizmusra.

Olvasd el a Lánglovagok oldalán a Currus által létrehozott Rába tűzoltóautókról a leírt véleményt és hozzá a kommenteket.... Lehet hogy innen is van az előítélet? Tapasztal
 
  • Tetszik
Reactions: brooklyn