A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Olvasd el a Lánglovagok oldalán a Currus által létrehozott Rába tűzoltóautókról a leírt véleményt és hozzá a kommenteket.... Lehet hogy innen is van az előítélet? Tapasztal
:D
Tudom a részleteket, jobban mint ezen a fórumon bárki ebben biztos vagyok. A lánglovagokból sokszor a sértettség beszél, azok a tűzoltófecskendők pedig nem tökéletesek, gyermekbetegségekkel küzdenek, de egyébként jók. Az állomány jó része nem szereti a változást, fosik tőle hogy mivel ez már naplózza a kezelői hibákat kiderül ha bénáztak/nem rendesen tartanak karban valamit, a GPS látja hogy esetleg nem vissza jönnek egyből a lehető legrövidebb úton a riasztásból a helyükre, hanem megállnak fagyizni, és úgy általában van köztük bőven aki mindent köpköd ész nélkül. Sajnos tudom hogy miről beszélek, s az is tény hogy minden tiszteletem az övék, elég sok emberen kifog már egy alap érintő képernyő használat, mert számítástechnikai analfabéták. Aki értelmes, és nem fosik attól hogy meg kell tanulni valami új technikát kezelni, az jellemzően elégedett a Rába R-16 al.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ezek megtámadhatatlan cégek,nézd már meg kik a főnökök...

Nem arról van itt szó, hogy megtámadhatatlan vagy sem. Senkit nem fognak ezért kidobni, vagy főleg nem felbontani a szerződést velük, csak egyszerűen kapnak egy figyelmeztetést, hogy máskor mire figyeljenek.
Mindenki követhet el hibákat, de ha senki sem szól, hogy ezt rosszul csináltad, akkor te végig abban a hiszemben leszel, hogy jól elvégezted a munkát. De ha van visszajelzés a hibákról, akkor lesz esély elkerülni is az újabbakat.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem arról van itt szó, hogy megtámadhatatlan vagy sem. Senkit nem fognak ezért kidobni, vagy főleg nem felbontani a szerződést velük, csak egyszerűen kapnak egy figyelmeztetést, hogy máskor mire figyeljenek.
Mindenki követhet el hibákat, de ha senki sem szól, hogy ezt rosszul csináltad, akkor te végig abban a hiszemben leszel, hogy jól elvégezted a munkát. De ha van visszajelzés a hibákról, akkor lesz esély elkerülni is az újabbakat.
Igy van, ennyi a lényeg.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Nézted hog
Akkor meg az lenne a baja az örök elégedetlenkedőknek, hogy miért X lett beszerezve az Y gyártótól, és miért nem Z a W-től. Én azt látom hogy van akinek nem jó semmi.

Apró probléma, hogy a CURRUS híresen jó abban, hogy átgondolatlanul csinál mindent. Anno volt a T-72 upgrade javaslatuk. Lézer-besugárzás jelzővel. De valami zseniális elme azt mondta, hogy a fenének kell 4 vagy még több szenzor, mi megoldjuk eggyel. Annyira nem értette a témát, hogy az orosz, lengyel, német, stb. azért rak legalább négy érzékelőt a járműre, hogy valami segédfogalma legyen a személyzetnek arról, merről is világították meg. Az 1980-as évekbeli SHTORA-1 már képes volt arra, hogy automatikusan abba az irányba fordítja ilyenkor a tornyot, hogy a legerősebb páncél nézzen a veszélyforrás irányába, és egyben a személyzetnek is könnyebb legyen a célfelderítés.
A magyar megoldás: Megvilágítottak! Most csinálj valamit! A harckocsizó meg dörmöghet az orra alá, hogy Kösz b+!

Ez csak egy példa. Elismerem. Hogy negatív a megítélése a Currusnak, az is csak egy dolog. Meg hogy mindenki negatív.

De kérlek sorold a pozitív példákat. Mondjuk a NATO radarokon, az USA-tól érkezett katonai segélyen és a Gripen-en kívül.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Apró probléma, hogy a CURRUS híresen jó abban, hogy átgondolatlanul csinál mindent. Anno volt a T-72 upgrade javaslatuk. Lézer-besugárzás jelzővel. De valami zseniális elme azt mondta, hogy a fenének kell 4 vagy még több szenzor, mi megoldjuk eggyel. Annyira nem értette a témát, hogy az orosz, lengyel, német, stb. azért rak legalább négy érzékelőt a járműre, hogy valami segédfogalma legyen a személyzetnek arról, merről is világították meg. Az 1980-as évekbeli SHTORA-1 már képes volt arra, hogy automatikusan abba az irányba fordítja ilyenkor a tornyot, hogy a legerősebb páncél nézzen a veszélyforrás irányába, és egyben a személyzetnek is könnyebb legyen a célfelderítés.
A magyar megoldás: Megvilágítottak! Most csinálj valamit! A harckocsizó meg dörmöghet az orra alá, hogy Kösz b+!

Ez csak egy példa. Elismerem. Hogy negatív a megítélése a Currusnak, az is csak egy dolog. Meg hogy mindenki negatív.

De kérlek sorold a pozitív példákat. Mondjuk a NATO radarokon, az USA-tól érkezett katonai segélyen és a Gripen-en kívül.
Oda kell menni, és meg kell mutatni. Ír ide elég sok olyan ember erre a fórumra aki mérnök képzettségű/jó műszaki alapokkal rendelkezik. Van felvétel, őszintén kívánom hogy minden jó ötlettel rendelkező fiatal tehetséges ember akinek fáj az MH hányattatott sorsa, vigye előbbre a közös ügyet. Én több fiatal mérnököt is ismerek egyébként, a legtöbb lelkes és kiváló szakember köztük.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 467

Guest
Oda kell menni, és meg kell mutatni. Ír ide elég sok olyan ember erre a fórumra aki mérnök képzettségű/jó műszaki alapokkal rendelkezik. Van felvétel, őszintén kívánom hogy minden jó ötlettel rendelkező fiatal tehetséges ember akinek fáj az MH hányattatott sorsa, vigye előbbre a közös ügyet. Én több fiatal mérnököt is ismerek egyébként, a legtöbb lelkes és kiváló szakember köztük.
Figyelj, itt biztos vagyok benne, hogy mindenki hazafi, és a keserűség ellenére mindenki a legjobbat akarja a seregnek. Én értem, hogy te megpróbálsz mindent úgy látni, láttatni, hogy az végül is jó, hiszen mit tehetnél abban a helyzetben, ahol vagy. De azért van egy szint. De vannak dolgok, amiket ki kell mondani, hogy úgy, ahogy van rossz, és nem hogy használ, de árt.
És azzal, hogy pl. ebben az idézett esetben, amiről józan ésszel mind tudjuk, hogy menthetetlen, te megpróbálod szétkenni a felelősséget ezzel a menjen oda és mutassa meg dologgal, azzal te is csak ártasz. Pont neked (és mindenkinek, aki ott van) kéne nem itt mentegetni, hanem elmondani, ha valami szar, és kész.
Mint ahogy a 24-esek felújítását is szép, hogy megpróbálod relativizálni, de értelmetlen. Teljes Tisztelettel: Gaudi
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Figyelj, itt biztos vagyok benne, hogy mindenki hazafi, és a keserűség ellenére mindenki a legjobbat akarja a seregnek. Én értem, hogy te megpróbálsz mindent úgy látni, láttatni, hogy az végül is jó, hiszen mit tehetnél abban a helyzetben, ahol vagy. De azért van egy szint. De vannak dolgok, amiket ki kell mondani, hogy úgy, ahogy van rossz, és nem hogy használ, de árt.
És azzal, hogy pl. ebben az idézett esetben, amiről józan ésszel mind tudjuk, hogy menthetetlen, te megpróbálod szétkenni a felelősséget ezzel a menjen oda és mutassa meg dologgal, azzal te is csak ártasz. Pont neked (és mindenkinek, aki ott van) kéne nem itt mentegetni, hanem elmondani, ha valami szar, és kész.
Mint ahogy a 24-esek felújítását is szép, hogy megpróbálod relativizálni, de értelmetlen. Teljes Tisztelettel: Gaudi
Én őszintén hiszek benne hogy hasznos lesz ha lesz újra repképes 24-es. Nem muszáj velem egyet érteni, meg a véleményed is elfogadom hogy szerinted ez nem a jó irány, csak nem értünk egyet. A lehetőségekhez képest gondolkodom, kb. vagy ilyenek várhatóak - vagy semmi. Akkor inkább ez. A felelősséget pedig nem kell szétkenni, marhára van hiba az összes rendszerváltás utáni kormányban, és a HM felső vezetésében, a Currusban, de az állományban is. Ez nem a felelősség szétkenése ha valaki kimondja a szomorú tényt, hogy mindenki szerint a másik hülye, pedig senki sem szent. Megint nem kell velem egyet érteni, de ez a véleményem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Hasznos lesz mert újra reülhetek benne!
A semminél pont több. Illetve majd meglátjuk hogy milyen tűzfedezetet tud majd adni, mert ha tényleg lesz a NIR-en kívül ATGM is rá, az már nem csak a mobilitásotokat fogja növelni, de valós harcértéket is jelent. Kézifegyverek tüzétől jobban védve lesztek mint egy minyóban, etc. Nem Apacs, nem Kamov, de legalább lesz. Én így látom.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A semminél pont több. Illetve majd meglátjuk hogy milyen tűzfedezetet tud majd adni, mert ha tényleg lesz a NIR-en kívül ATGM is rá, az már nem csak a mobilitásotokat fogja növelni, de valós harcértéket is jelent. Kézifegyverek tüzétől jobban védve lesztek mint egy minyóban, etc. Nem Apacs, nem Kamov, de legalább lesz. Én így látom.

A csehek 575 millió dollárért vesznek 12 Bell UH-1Y Venomot.
Ez egy féléves honvédelmi keret. Dudi vajon örülne neki, ha pár év múlva ezzel repülhetne, de másra megint nem jutna?
Ehhez képest szerintem elég jó megoldás 10 milliárd forintért (ami kis pénz a 400 milliárdos kerethez képest) felújítani a mieinket és 5-8 évig szolgálhatnak ismét. Azalatt az idő alatt pedig valószínüleg megszüntetik az embargót és megvehetjük 145 milliárd forintért (ami 540 millió dollár) a 30 gépet. Lehet (nem tudom, hogy milyen képességűek), hogy az USA gépek jobbak az orosznál, de mégiscsak majdnem 3-szor annyi gépet kapnánk kicsit kevesebb pénzért.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 944
113
A csehek 575 millió dollárért vesznek 12 Bell UH-1Y Venomot.
Ez egy féléves honvédelmi keret. Dudi vajon örülne neki, ha pár év múlva ezzel repülhetne, de másra megint nem jutna?
Ehhez képest szerintem elég jó megoldás 10 milliárd forintért (ami kis pénz a 400 milliárdos kerethez képest) felújítani a mieinket és 5-8 évig szolgálhatnak ismét. Azalatt az idő alatt pedig valószínüleg megszüntetik az embargót és megvehetjük 145 milliárd forintért (ami 540 millió dollár) a 30 gépet. Lehet (nem tudom, hogy milyen képességűek), hogy az USA gépek jobbak az orosznál, de mégiscsak majdnem 3-szor annyi gépet kapnánk kicsit kevesebb pénzért.

De ha most költenek rá akkor megint marha sokáig nem fognak modván legyen elég.Ez a baj a modernizálás nélküli felújítással!Jegeli a mostani tragikusan elavult színvonalat.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
De ha most költenek rá akkor megint marha sokáig nem fognak modván legyen elég.Ez a baj a modernizálás nélküli felújítással!Jegeli a mostani tragikusan elavult színvonalat.

Igen, azt elfelejtettem odaírni, hogy mindez persze csak akkor jó választás nekünk, ha 5-8 éven belül tényleg megjön a 30 új helikopter. Én bízom benne, hogy megveszik az újjakat, hisz felújítás ide vagy oda, ezeket nem fogjuk tudni használni örökké (mennyi ideig röptethető még az újítás után?). Valamit mindenképp kell venni helyettük.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
:D
Tudom a részleteket, jobban mint ezen a fórumon bárki ebben biztos vagyok. A lánglovagokból sokszor a sértettség beszél, azok a tűzoltófecskendők pedig nem tökéletesek, gyermekbetegségekkel küzdenek, de egyébként jók. Az állomány jó része nem szereti a változást, fosik tőle hogy mivel ez már naplózza a kezelői hibákat kiderül ha bénáztak/nem rendesen tartanak karban valamit, a GPS látja hogy esetleg nem vissza jönnek egyből a lehető legrövidebb úton a riasztásból a helyükre, hanem megállnak fagyizni, és úgy általában van köztük bőven aki mindent köpköd ész nélkül. Sajnos tudom hogy miről beszélek, s az is tény hogy minden tiszteletem az övék, elég sok emberen kifog már egy alap érintő képernyő használat, mert számítástechnikai analfabéták. Aki értelmes, és nem fosik attól hogy meg kell tanulni valami új technikát kezelni, az jellemzően elégedett a Rába R-16 al.
Ha hiszitek ha nem, anno gyereknap után hozzánk is behozták ezt a Herosos csodát a laktanyába. Tényleg aznap egy kicsit újra gyereknek éreztük magunkat, mert kb megengedték, hogy játsszunk vele. Vízsugárral gallyaztunk, meg azon nevettünk, hogy a csajok alig bírják megtartani a fecskendőt (vagy minek hívják azt), bár volt annak olyan fokozata is, hogy még férfit is hárman-négyen kellettünk megsegíteni hogy egyáltalán uralni tudja a sugarat. Beszélgettem a tűzoltókkal, és ők annyira azért nem panaszkodtak rá.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and marton