A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A környező országok, és úgy általában a geopolitikai változások miatt változik a biztonsági környezetünk, bármennyire hihetetlen nem csak hülyék vannak az itt csak " vízfejnek" hívott helyen, s van akit azért fizetnek hogy ezt lekövesse, s a lehetőségekhez képest válaszoljon rá. Eddig a fű se nőtt, minden mindegy volt, most azért én már látok apró jeleket hogy változás van, egy kis mi 8 itt, egy kis mihu ott, lesz rá ez az, bombazár gripenen, lehet röhögni a buszokon de szükség van rájuk jelenleg jobban mint bármi másra, mert most a határ dominál s nem az összfegyvernemi hadviselés, de ahogy írtam még ott is jól jöhetnek mint sebesültszállító, vagy mobil vezetési pont. Az irány jó. Természetesen mi MÉG nem annyira erőn felül toljuk mint a lengyelek, románok, ezért lehet fanyalogni, csak kiváncsi leszek a román állampogár mennyire örül majd hogy erre költik az adóját hogy legyen pl. 48 db f16 rendszerben náluk, Atacms és hasonlók. Nálunk ebből iskolák óvodák renoválódtak, utak és igen, stadionok meg kisvasutak is épültek, de még mindig mi jártunk jobban azt gondolom. Ez ha változno fog, össztársadalmilag nem lesz jó. Csak akarat kérdése, és mi is tudunk így fegyverkezni, csak akkor azt megérzi majd mindenki aki ide ír, és ide is adózik, meg itt is él.
Úgy értem a haderőn belül ez a hirtelen jött szakmaiság milyen irányból érkezett.
Kérlek jelöld be ezen a térképen:
9958869_21f40070997031278995e0b2051a2f02_wm.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu and krisss

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Viszont néhány éve a mosani camo-nak hála láthatatlanok voltak az amcsi vadászok számára (fentről). A szarvas festesuvel kellett repülni hogy lássák...
Ezért írtam hogy a tiszta szürke helikopter-álcázószínnek semmiképpen se jó (kivéve tenger fölött a párás környezet miatt), nálunk barnás és zöldes árnyalatokra van szükség - de nem élénk, rikító árnyalatokban, egy kis szürkével lehet esetleg tompítani!
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 640
113
Figyelj, meg lehetne oldani mindent egyszerre, még idén, csak jegyre lenne még a krumpli és a kenyér is. Megérné? Szerintem még nem tartunk ott hogy ennyire erőn felül kelljen fegyverkezzünk.
Meg mondjuk az hogy tudunk hátizsákot és málhamellényt adni messze van az erőn felüli fegyverkezéstől.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az a baj, hogy ha lenne egy ilyen program, akkor meg azon hőbörögne sok ember, hogy na bazz+, megint egy "hátizsák/málhamellény haderőfejlesztési program", Zrínyi 2026 - hahaha. "Minden mindegy csak lőni ne lehessen" és hasonlók. Komolyan mondom hogy azt látom, hogy minden kéne mindenkinek egyszerre, tegnapra. Mondom lehet ezt is, csak akkor jegyre lesz a városokban a krumpli. A Buszt is fikázzák jó sokan, ezek után ha rajtam múlna, én marhavagonban vinnék mindenkit majd a határra meg vissza aki köpködte... Az is megteszi, minek a bakának szép új busz, télen fűtéssel, megteszi a vagon is. De azért jobban fog esni, ugye?
 

tomka03

Well-Known Member
2014. október 20.
122
259
63
Illetve ami nagyon érdekel rég óta, hogy az átalakított EÜ. BTR-ek, tényleg nagyon gázak? Eddig nem nagyon hallottam semmit róluk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 640
113
Az a baj, hogy ha lenne egy ilyen program, akkor meg azon hőbörögne sok ember, hogy na bazz+, megint egy "hátizsák/málhamellény haderőfejlesztési program", Zrínyi 2026 - hahaha. "Minden mindegy csak lőni ne lehessen" és hasonlók. Komolyan mondom hogy azt látom, hogy minden kéne mindenkinek egyszerre, tegnapra. Mondom lehet ezt is, csak akkor jegyre lesz a városokban a krumpli. A Buszt is fikázzák jó sokan, ezek után ha rajtam múlna, én marhavagonban vinnék mindenkit majd a határra meg vissza aki köpködte... Az is megteszi, minek a bakának szép új busz, télen fűtéssel, megteszi a vagon is. De azért jobban fog esni, ugye?
Jöhet a busz csak nem a Currus és nem létező Ikarus cooprodukcióban. Ott a credo mint értelmes buszgyár van kapacitás tapasztalat minden ami kell. Erre meg.
A hátizsákkal meg ne nevettesd már ki magad. 25 éve nincs egységes elérhető málhafelszerelés értelmes mennyiségben. Most veszik csak éppen csapatpróba meg minden nélkül. Aki a buszt kritizálja jó okkal teszi a személyi felszerelésért nem szólna senki ha lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nézted hog
Jöhet a busz csak nem a Currus és nem létező Ikarus cooprodukcióban. Ott a credo mint értelmes buszgyár van kapacitás tapasztalat minden ami kell. Erre meg.
A hátizsákkal meg ne nevettesd már ki magad. 25 éve nincs egységes elérhető málhafelszerelés értelmes mennyiségben. Most veszik csak éppen csapatpróba meg minden nélkül. Aki a buszt kritizálja jó okkal teszi a személyi felszerelésért nem szólna senki ha lenne.
Akkor meg az lenne a baja az örök elégedetlenkedőknek, hogy miért X lett beszerezve az Y gyártótól, és miért nem Z a W-től. Én azt látom hogy van akinek nem jó semmi.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 640
113
Nézted hog

Akkor meg az lenne a baja az örök elégedetlenkedőknek, hogy miért X lett beszerezve az Y gyártótól, és miért nem Z a W-től. Én azt látom hogy van akinek nem jó semmi.

Ez való igaz csak az állomány a Currus zrt említésére pánikrohamot kap és nagyon jó okkal.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
A PTSZ-eket még megértem, de üzemanyag szállító URAL-t miért kell felújítani? Ne értsetek félre, nincs bajom a géppel, de nem áll ilyen már rendelkezésre Rába és/vagy MAN alvázon? Vagy ez megint egy fantasztikus és előrelátó fejlesztés? :D
https://www.haborumuveszete.hu/minden-ami-gurul/feltamado-lanctalpasok

Az Ural felújítás az tényleg érdekes, de lehet hogy páncélozni is fogják, mert a Haditechnika folyóiratban van egy 3 részes cikk az Ural alvázas páncélozott fülkés darus autómentő modernizálási kísérletről.... Szóval meglátjuk, de én sem értem, mert a MAN verdákra is van már pótpáncélozású fülke.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and tomka03

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 520
113