A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A megjelenés. Terepen mozgó fegyveres testületeknél azért dukál szerintem a zöld szín.
Jó, de ma már a digitális mintázat a Trendy. Itt még passzolna is az ablakokhoz. Plusz az ellenség megtévesztése végett lehetne rajta szerbhorvatromanszlovák volán logó. Akkor már lopakodó buszképesség lenne. A szupercirkáláson még gondolkozom...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A katonai sajtónak meg ennyi esze van, hogy pont a fos képeket pakolják ki...
Erről már régen is szó volt, hogy a katonai sajtó pont olyan képeket tesz ki, amit én rejtegetnék. Nem akarom azt mondani hogy dilettánsok, de valami hasonlóak. Ilyen és ehhez hasonló képeket nézegetve az egyik ember röhög, a másik meg kínjában inkább elfordul, de semmiképp nem az jön le nekik, milyen profizmus van a MH háza táján.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Jó, de ma már a digitális mintázat a Trendy. Itt még passzolna is az ablakokhoz. Plusz az ellenség megtévesztése végett lehetne rajta szerbhorvatromanszlovák volán logó. Akkor már lopakodó buszképesség lenne. A szupercirkáláson még gondolkozom...
A digitális mintázat a multikem előtt volt divatban. A digi minták ma már cikik, mint a vúúdlendek. Magára valamit adó gírdó ilyenekkel nem foglalkozik.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Ennyi esze van a fotósnak, hogy ezt is lekapta ? Legalább ne rakták volna fel. :)
Én igazából hiányolom a szájaból kilógó bitang nagy szivart, meg a felé rohanó zerglingeket. Úgy hatásosabb lenne.
De lehetne lőni egy "Hatásvadasz Tibi obszidián tőrrel hatástalaníttya a falon átmászó whitewalkert" kompozíciót is. A media meg az adófizetők zabálnák.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A tárat fogja, hátradől, előre helyett, a válltámasz is rossz helyen van a vállában. Ez csak kapásból 3 hiba nálam. :)
Én kezdő airsoftosként tartottam itt, bár játékon sokszor fogom a tárat, gyorsítandó a tárcserét. Amúgy mikor mi lőttünk, rövidebb kezű csajoknak mondták, hogy ők is inkább ott fogják, ha máshol nem megy.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 370
79 269
113
Én kezdő airsoftosként tartottam itt, bár játékon sokszor fogom a tárat, gyorsítandó a tárcserét. Amúgy mikor mi lőttünk, rövidebb kezű csajoknak mondták, hogy ők is inkább ott fogják, ha máshol nem megy.

Igazából azért nem szeretik ha a tárat fogja valaki mert akadályt okozhat(személy szerint életembe nem láttam még,hogy AK-n ez akadályt okozott volna ami nem csoda hisz akkora erővel dolgozik a fegyver ami elég lenne egy géppuskának is).Ami talán jobb érv a tárfogás ellen az az,hogy a tár lötyög a tárfészekben így nem lesz stabil a fogás.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 419
7 973
113
A fotós így lázad a tartalékos rendszer ellen. Szinte biztosra veszem hogy nem véletlen ezek kerültek be...
Hát nem tudom ki hogy van vele de nekem ebben a hónapban "reméljük" meglesz az ÖTT szerződés a kollégámmal megyünk:) Egyébként ő meg rendőr volt:D Tehát valamely alappal megyünk. Még a mai napig szétkapom azt a "ro...t" AMD/AK mert milliószor szétszedtem unalmamban az "őrségben" . Esküszöm ez a fegyver szétszerelés/összerakás olyan mint a járás. Egyszer megtanulja az ember és utána nem felejti el. Persze ha nem IQ bajnok. Egyébként elég sokszor megjegyzem hogy mi a bánatért kellet olyan hirtelen szétverés alapon megszüntetni a sorkatonaságot. Legalább egy kis kaput hagyhattak volna. Pl önkéntes alapon 1-3 hónap. mint egyes normális országban. Akkor nem lenne hű de "égető" fi. ....ás. Megjegyzem: mindenkinek valahol el kell kezdeni. Mi sem voltunk különbek az első pár napon/héten sorosként annak idején. Egyébként annak kell örülni a mai világban hogy még vannak emberek akik elmennének ebben "abszurd" ki vagyok mi vagyok én világban. Mert ők legalább megtettek valamilyen lépést. Arról meg nem tehetnek hogy ilyen a rendszer.
UI. nyíregyen azt csipogják a verebek hogy sajnos alig van jelentkező az ÖTT hez. De szerintem sokk helyen is. Kormányzat részéről meg át kellene gondolni az egészet! Lejeb viszik az elöirt járási század terveket, ami azt jelenti hogy nem minden járásban terveznek századot,hanem megyeszékhelyenként megpróbálni egy századot összekaparni utána "kisebb" zászlóalj szinté szervezni 150-300 fősé. Reálisan ez lenne járható út Kezdetekben ez megyei alapon bőven elegendő lenne. Legalább lenne értelme hogy minden megyeszékhely kapjon egy kisebb laktanyát. Már ahol nincs vagy megszűnt. Ha ez megvan lehet építkezni már ahol lehet. Nem is tudom hogy borsodban vagy sötét szabolcsban hogy jönne össze az a járási létszám??? Mert szerintem sehogy. A koncepsziót nem gondolták át. Vagy máshol élnek.
Továbbá sürgősen ki kellene dolgozni egy olyan önkéntes sorkatonai rendszert mint pl a szlovákoknál. Csak kicsikével jobban megszervezni. Nálunk ilyen cimszó alatt képzelném el. Önkéntes tartalékos sorkatonai szolgálat. ÖTSSZ rövíditve. Így lenne utánpótlás is,meg könnyebben fel lehet mérni a fiatalok hozzáállását a rendszerhez. És nem lenne ....................