A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 037
18 705
113
Mert csak, vagy valami oka is van?

MRAP jármű. Ilyenből max., misszióba kell két tucat. Ennyit kapunk, vagy veszünk bármikor az amerikaiaktól, vagy bárkitől. Másra a látott konfiguráció nem jó. Pontosabban mást, többet, ebből a járműből a mai napig nem láttunk. Paks vett egy vegyi sugár felderítő verziót. Ennyi. Vegyi sugár felderítő verzió a Honvédségnek, 4-6 db ha kell , több biztosan nem. BTR alvázon van ilyen járművük a fehérvári vegyvédelmiseknek, ha jól tudom. A gyártó egyszerűen leragadt, semmit nem mutatott ennél többet.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 419
7 974
113
Egy egész Hadosztányi csapatott akarnak majd állomásoztatni itt a Közép Europai térségben. Kezdve a Baltikumtól,Lengyelektől a Románokig befolyólag.
A gaz orosz veszélyre hivatkozva. Én meg visszaküldeném őket oda ahová valóak. Megint belefogunk vagy már estünk a vödörbe. Az egyik után a másik jön. Pár év szünetek után. És ez megyen már a török hódoltság óta. Osztrák Habsburg 1916 ig. Szünet. 45 től szovjet 90 ig utána egy ici pici szünet 98?? 2000 től Ala Nato (usa). Rohadtul elegem van már abból hogy mindenki a szaros lábát bennünk törli le.
 

Star Trek86

Well-Known Member
2017. október 23.
203
398
63
Több mint 200 millió dollárt tervez költeni az amerikai hadsereg és a légierő kelet-európai bázisok megerősítésére az Oroszország elleni elrettentőerő fokozása érdekében. A Trump elnök által december 12-én aláírt költségvetési terv engedélyezi az amerikai légierőnek azt is, hogy földterületeket vásároljon az Egyesült Államokon kívül és hadászati célra fejlessze azokat, természetesen a fogadó, szövetséges állammal egyetértésben.

A most engedélyezett, összesen 214 millió dolláros forrásból az amerikaiak Norvégiában, Izlandon és Kelet-Európában fejlesztenek majd.
Utóbbi fejlesztési zónába esik a kecskeméti MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis, azaz a kecskeméti katonai reptér is, ahol új kifutópályát terveznek építeni és az üzemanyagtároló kapacitást is fejlesztik, összesen

55 millió dollárt, azaz több mint 14,5 milliárd forintot fektetnek be.
Az AirForce Times összesítse szerint ez a második legnagyobb összeg, amit egy helyen költenek el, ennél több csak Luxemburgba megy, oda 67,4 millió dollár megy majd.

Ezen kívül Szlovákia két reptere kap összesen 46 millió dollárt, egy észt 13,89-et, egy lett 3,85-öt, egy román 2,95-öt, egy norvég 10,3-at és egy izlandi 14,4-et. Az amerikai légierő szóvivője szerint ezzel az amerikai és a NATO-erők reagálóképessége erősödik majd a térségben, ez pedig nagyon nem lesz mindegy az oroszoknak. A szóvivő azt is bejelentette, hogy a fejlesztett légibázisok közül többre is nagyon fejlett amerikai gépeket küldenek majd, például F-22 Raptorokat és F-35 Strike Fightereket. (AirForce Times)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 419
7 974
113
Több mint 200 millió dollárt tervez költeni az amerikai hadsereg és a légierő kelet-európai bázisok megerősítésére az Oroszország elleni elrettentőerő fokozása érdekében. A Trump elnök által december 12-én aláírt költségvetési terv engedélyezi az amerikai légierőnek azt is, hogy földterületeket vásároljon az Egyesült Államokon kívül és hadászati célra fejlessze azokat, természetesen a fogadó, szövetséges állammal egyetértésben.

A most engedélyezett, összesen 214 millió dolláros forrásból az amerikaiak Norvégiában, Izlandon és Kelet-Európában fejlesztenek majd.
Utóbbi fejlesztési zónába esik a kecskeméti MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis, azaz a kecskeméti katonai reptér is, ahol új kifutópályát terveznek építeni és az üzemanyagtároló kapacitást is fejlesztik, összesen

55 millió dollárt, azaz több mint 14,5 milliárd forintot fektetnek be.
Az AirForce Times összesítse szerint ez a második legnagyobb összeg, amit egy helyen költenek el, ennél több csak Luxemburgba megy, oda 67,4 millió dollár megy majd.

Ezen kívül Szlovákia két reptere kap összesen 46 millió dollárt, egy észt 13,89-et, egy lett 3,85-öt, egy román 2,95-öt, egy norvég 10,3-at és egy izlandi 14,4-et. Az amerikai légierő szóvivője szerint ezzel az amerikai és a NATO-erők reagálóképessége erősödik majd a térségben, ez pedig nagyon nem lesz mindegy az oroszoknak. A szóvivő azt is bejelentette, hogy a fejlesztett légibázisok közül többre is nagyon fejlett amerikai gépeket küldenek majd, például F-22 Raptorokat és F-35 Strike Fightereket. (AirForce Times)
Nem lennék meglepődve ha a "fejlesztések" gyarmatosítás után egy orosz nuku töltetnek lenne majd az új célpontja. Egy 5 megatonnás töltet és 20-40 km es körzetben dara. Pont középen fekszik sikk terület. Á brrr rossz állom
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Látott már valaki fotót a területvédelmiseknek vett Land Roverekről? 20-30db? Esetleg a Currus gányolja még őket? Köszi!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nem ertem a penz gondot, rovidesenen mindenki 2%-ot fog kolteni honvedelemre es a mi GDP-nk nagyobb mint a Szlovak. (Korrupcio meg mindenhol van.) Szoval ha akarunk , akkor vehetunk 100 db. Patrait. Mar tobbszor leirtam, hogy idozites kerdese az egesz jelenleg, addig nem veszunk olyan fegyvert ami elkotelezodest jelent, amig nem hivatalos, hogy hova allunk. Addig illetmenyemelesre, tartalekos rendszer letrehozasra, meglevo cuccok felujitasara, Zlinekre, szallitogepekre, pilotakepzes ujrainditasara megy a penz, tehat mindenre, ami nem jelent elkotelezodest. Majd ha eldol hol allunk, akkor lehet majd venni tankot/IFV-t vagy legvedelmet. (meg persze a valasztast is meg kell meg nyerni, addig sem lehet komolyabb koltes a honvedelemre, mert ugye az nem lelegeztetogep.)

Sztem ez eldölt NATO tagok vagyunk.
Nem tudom hova lehet még állni, de ha "át akarunk állni" akárhova akkor, ahoz ki kell lépni a NATOból.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 683
113
Több mint 200 millió dollárt tervez költeni az amerikai hadsereg és a légierő kelet-európai bázisok megerősítésére az Oroszország elleni elrettentőerő fokozása érdekében. A Trump elnök által december 12-én aláírt költségvetési terv engedélyezi az amerikai légierőnek azt is, hogy földterületeket vásároljon az Egyesült Államokon kívül és hadászati célra fejlessze azokat, természetesen a fogadó, szövetséges állammal egyetértésben.

A most engedélyezett, összesen 214 millió dolláros forrásból az amerikaiak Norvégiában, Izlandon és Kelet-Európában fejlesztenek majd.
Utóbbi fejlesztési zónába esik a kecskeméti MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis, azaz a kecskeméti katonai reptér is, ahol új kifutópályát terveznek építeni és az üzemanyagtároló kapacitást is fejlesztik, összesen

55 millió dollárt, azaz több mint 14,5 milliárd forintot fektetnek be.
Az AirForce Times összesítse szerint ez a második legnagyobb összeg, amit egy helyen költenek el, ennél több csak Luxemburgba megy, oda 67,4 millió dollár megy majd.

Ezen kívül Szlovákia két reptere kap összesen 46 millió dollárt, egy észt 13,89-et, egy lett 3,85-öt, egy román 2,95-öt, egy norvég 10,3-at és egy izlandi 14,4-et. Az amerikai légierő szóvivője szerint ezzel az amerikai és a NATO-erők reagálóképessége erősödik majd a térségben, ez pedig nagyon nem lesz mindegy az oroszoknak. A szóvivő azt is bejelentette, hogy a fejlesztett légibázisok közül többre is nagyon fejlett amerikai gépeket küldenek majd, például F-22 Raptorokat és F-35 Strike Fightereket. (AirForce Times)
Nem igazán örülök neki. Megvagyunk nélkülük is. Ne az én kertemben vívják a háborújukat, a seregeiket meg főleg ne itt állomásoztassák.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"Az amerikai légierő szóvivője szerint ezzel az amerikai és a NATO-erők reagálóképessége erősödik majd a térségben, ez pedig nagyon nem lesz mindegy az oroszoknak. A szóvivő azt is bejelentette, hogy a fejlesztett légibázisok közül többre is nagyon fejlett amerikai gépeket küldenek majd, például F-22 Raptorokat és F-35 Strike Fightereket."

Mintha a sajátjuk lenne. Mi ez ha nem terjeszkedés ?
Ráadásul az "oroszoknak". Vagyis már nem is leplezik.
Köszi, hogy megint csatateret csinálnak belőlünk.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Sztem ez eldölt NATO tagok vagyunk.
Nem tudom hova lehet még állni, de ha "át akarunk állni" akárhova akkor, ahoz ki kell lépni a NATOból.

Nem kellett volna sehova állni.
Be kéne fejezni már ezt a valagnyalást ide-oda.
Minket úgyis csak kihasználtak akárhova is "álltunk".
De úgy látszik te sem tanultál a történelemből. Eleget.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Jaj-jaj-jaj... Nem tudod mi az a Szovjetoroszorszag? Az kerlek egy allam volt ami idoben Oroszorszag es a Szovjetunio kozott letezett. Igen, Lo eltunt a terkeprol kb. 200 evre es ujra meg kellett alapitani, ahogy pl.: Izraelt is. Ehhez Szovjetoroszorszagot kellett legyozni (mas is kellett hozza, de az most nem lenyeges).
Felejts el kb. mindent amit a szocializmusban tanultal altalanos iskolaban, foleg ha meg wikipedia-t is olvastal...
A tobbi baromsagodat mar igazabol el sem olvasom, ott basztad el, hogy kb. 1000000 -szor tobbet tudok nalad, mert
1. tanultam torit egyetemen, nem wikipediabol
2. lengyel (is) vagyok.
ebben a topikban off, nem is kellett volna szoba hozni.

Azért ha lehet kérnék linkeket, forrást nem kell magyar jó angol, német is erre a Szovjetoroszorszagra ami eltünt a térképről aztán 200évre rá újra meg kellett alapítani.
Sekélyes tudásom, meg semmit se érő interneten szerint 1900as évek elött nem volt SzovjetOroszország, főleg nem 200 évvel korábban.

Ha Lengyel is vagy akkor ráadásul egyetemen tanultál történelmet akkor ajánlanám https://www.libri.hu/konyv/norman_davies.lengyelorszag-tortenete.html című könyvet, mert láthatóan nem segítettek az egyetemi évek abban, hogy megismerd Lengyelország történelmét.
Ha nem akarod könyvet megvenni wiki se rossz, tény nem olyan részletes, tartalmas mint a fenti könyv.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Lengyelország_történelme

innen: "A lengyel állam több mint 1000 éves. A 16. században, a Jagelló-dinasztia uralkodása idején, Lengyelország Európa egyik leggazdagabb és legerősebb országa volt."
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nem kellett volna sehova állni.
Be kéne fejezni már ezt a valagnyalást ide-oda.
Minket úgyis csak kihasználtak akárhova is "álltunk".
De úgy látszik te sem tanultál a történelemből. Eleget.

Ne adj olyat a számba amit nem mondtam. Sehol nem írtam, hogy be vagy nembe kellett volna állni. Azt írtam, hogy
"Sztem ez eldölt NATO tagok vagyunk.
Nem tudom hova lehet még állni, de ha "át akarunk állni" akárhova akkor, ahoz ki kell lépni a NATOból
."
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 683
113
1918 és 1922 között létező államról beszél mint Szovjetoroszországról. Elterjedt megfogalmazás bár nem mindig megfelelően használják. Tulajdonképp igaz a megfogalmazás mert Oroszországi Szovjet Szövetségi Köztársaság vagy Népköztársaság, vagy Tanácsköztársaság vagy mi a tosz volt a neve. A cári birodalmat 18 ban szüntették meg és a Szovjetúniót csak 1922-ben kiáltották ki mikorra már uralták a vörösök a területeket.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
T

Törölt tag 1586

Guest
Utóbbi fejlesztési zónába esik a kecskeméti MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis, azaz a kecskeméti katonai reptér is, ahol új kifutópályát terveznek építeni és az üzemanyagtároló kapacitást is
Talán annyi hogy nem új kifutópályát, hanem csak egy új, a jelenlegi pályával párhuzamos gurulóutat terveznek építeni. Ez persze vészhelyzetben akár fel és leszállásra is alkalmas lehet, de akkor is csak egy gurulóút.
(“to increase fuel storage capacity, construct a parallel taxiway and upgrade the airfield,”)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
1918 és 1922 között létező államról beszél mint Szovjetoroszországról. Elterjedt megfogalmazás bár nem mindig megfelelően használják. Tulajdonképp igaz a megfogalmazás mert Oroszországi Szovjet Szövetségi Köztársaság vagy Népköztársaság, vagy Tanácsköztársaság vagy mi a tosz volt a neve. A cári birodalmat 18 ban szüntették meg és a Szovjetúniót csak 1922-ben kiáltották ki mikorra már uralták a vörösök a területeket.

Ha arról beszélne egy szót se szólnék, mert 1918-1922 közti állam több helyen is feltűnik mint Szovjetoroszország.

ld: "Nem tudod mi az a Szovjetoroszorszag? Az kerlek egy allam volt ami idoben Oroszorszag es a Szovjetunio kozott letezett. Igen, Lo eltunt a terkeprol kb. 200 evre es ujra meg kellett alapitani, ahogy pl.: Izraelt is. Ehhez Szovjetoroszorszagot kellett legyozni "

Ha jól értem szerinte volt már egy Szovjetoroszország ami megszünt 200évre és újra megalapították úgy, hogy legyőzték Szovjetoroszországot. Sajátmagát legyőzte? Érted? Nem? Énsem.
Amúgy 1917-200=1717 ami nagy Péter uralkodásának utolsó évei( Nagy Péter (1672–1725)). https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_the_Great de hát ez nagyon a cár korszak, szovjetek majd Leninnel/Marxal... jönnek
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 683
113
Nem , Lo tűnt el kétszáz évre, azaz Lengyelország. Oroszország helyett meg az egykori Orosz birodalomra gondolt szerintem csak elírta. Bár aztán a Lengyelország se 200 évre tűnt el tulajdonképp csak úgy kb 120 évre szóval ez passz... Viszont volt egy kis háború az első vh után az új Lengyelország valamint bolsevik ukrán és a szovjet SZSZK közt. Akkoriban elég nagy összevisszaság volt arrafelé határ ügyileg, az egyik megtartani a másik tologatni akarta a határvonalat. De hogy melyik merre azt most meg nem mondom. Ha jól rémlik mintha Varsó alatt lett volna egy nagyobb csata ahol a lengyelek győztek. Pilsudski akart egy nagy birodalmat kikaparni a zavarosból.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Sztem ez eldölt NATO tagok vagyunk.
Nem tudom hova lehet még állni, de ha "át akarunk állni" akárhova akkor, ahoz ki kell lépni a NATOból.
NATO szerintem belathato idon belul megszunik vagy jelentektelensegbe sullyed, hisz tul sok tagja van mar, es igy USA-nak nem jo, rengeteg "remek" haborus lehetoseget semmisse tesz (Magyar-Roman pl.). Nem veletlen, hogy az EU nekiallt letrehozni a sajat vedelmi szovetseget, ami a NATO mellett totalisan folosleges duplikacio lenne. Arrol nem is beszelve, hogy most is vannak NATO tagok, akiknek ezen kivul is vannak vedelmi szerzodesik (pl.: cseh-szlovak) ami a gyakorlatban bizony felulirja a NATO-s szerzodest. Vagy mi lesz Toroko-val? Hivatalosan nem szegheti meg egyetlen NATO tagallam sem a szerzodest To-val, hiszen akkor teljesen hiteltelenne valna a szervezet, senki sem bizhatna benne ezentul, hogy nem o lesz a kovetkezo akit nem fog a tobbi tag megvedeni, ez nem egy klub ahonnan ki lehet dobni valakit, ez egy allamkozi szerzodes. De nyilvanvalo hogy Toroko vagy maga felbontja a szerzodeset vagy meg arra sem veszi a faradsagot, csak egyszeruen a masik oldalon fog harcolni. Es Toroko a 2. legerosebb tagja a NATO-nak az USA utan. Franciao nem tagja a NATO-nak, Lengyelo (3. legerosebb, ha Berlin nagyonsurgosen nem kapja ossze magat) meg mar USA szovetseges NATO-tol fuggetlenul is. Szoval mi maradt a NATO-ban merheto ero? Csak Nemeto, de o ugye pont ellenfele USA-nak. Szoval miert is tartsa fenn a NATO-t USA? Toroko kiesett, Fro nem tagja, No ellenfele, Lo meg annelkul is szovetsegese. Es USA nelkul nincs semmi ertelme. Ezert is hozzak letre az EU-s szovot helyette, ami Nemeto es haverjai lesz, es ugy tunik ebbe Mo is bele fog tartozni, bar nagyon nem kene, jobb lenne USA oldalon lenni.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Azért ha lehet kérnék linkeket, forrást nem kell magyar jó angol, német is erre a Szovjetoroszorszagra ami eltünt a térképről aztán 200évre rá újra meg kellett alapítani.
Sekélyes tudásom, meg semmit se érő interneten szerint 1900as évek elött nem volt SzovjetOroszország, főleg nem 200 évvel korábban.

Ha Lengyel is vagy akkor ráadásul egyetemen tanultál történelmet akkor ajánlanám https://www.libri.hu/konyv/norman_davies.lengyelorszag-tortenete.html című könyvet, mert láthatóan nem segítettek az egyetemi évek abban, hogy megismerd Lengyelország történelmét.
Ha nem akarod könyvet megvenni wiki se rossz, tény nem olyan részletes, tartalmas mint a fenti könyv.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Lengyelország_történelme

innen: "A lengyel állam több mint 1000 éves. A 16. században, a Jagelló-dinasztia uralkodása idején, Lengyelország Európa egyik leggazdagabb és legerősebb országa volt."
Ne haragudj, de te mar tobbszor is lejarattad magad, nem pazarlok idot olyanra, akiben annyi nincs hogy, annyit irjon hogy "bocs, beneztem", nem ersz annnyit, hogy most kibogarasszam, hogy szovegerteseddel van gond, vagy csak ennyire muveletlen vagy, de valoszinuleg mindketto. En nem gondolom, hogy mindenhez ertek, csak olyan temaban nyilatkozom, amit kifejezetten tanultam, amihez nem ertek, abbol itt kerdezni szoktam. Te pedig altalanos iskolai muveltseggel, meg wikipediaval akarod megmagyarazni, hogy jobban ertesz hozza mint aki egyetemen tanulta. Szegyeld magad. En, aki vilageletemben hulye voltam pl. kemiahoz mikor vettem magamnak a batorsagot, hogy egy vegyeszt kioktassak kemiabol? Te miert gondolod, hogy neked ezt lehet? Neomarxista...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
NATO szerintem belathato idon belul megszunik vagy jelentektelensegbe sullyed, hisz tul sok tagja van mar, es igy USA-nak nem jo, rengeteg "remek" haborus lehetoseget semmisse tesz (Magyar-Roman pl.). Nem veletlen, hogy az EU nekiallt letrehozni a sajat vedelmi szovetseget, ami a NATO mellett totalisan folosleges duplikacio lenne. Arrol nem is beszelve, hogy most is vannak NATO tagok, akiknek ezen kivul is vannak vedelmi szerzodesik (pl.: cseh-szlovak) ami a gyakorlatban bizony felulirja a NATO-s szerzodest. Vagy mi lesz Toroko-val? Hivatalosan nem szegheti meg egyetlen NATO tagallam sem a szerzodest To-val, hiszen akkor teljesen hiteltelenne valna a szervezet, senki sem bizhatna benne ezentul, hogy nem o lesz a kovetkezo akit nem fog a tobbi tag megvedeni, ez nem egy klub ahonnan ki lehet dobni valakit, ez egy allamkozi szerzodes. De nyilvanvalo hogy Toroko vagy maga felbontja a szerzodeset vagy meg arra sem veszi a faradsagot, csak egyszeruen a masik oldalon fog harcolni. Es Toroko a 2. legerosebb tagja a NATO-nak az USA utan. Franciao nem tagja a NATO-nak, Lengyelo (3. legerosebb, ha Berlin nagyonsurgosen nem kapja ossze magat) meg mar USA szovetseges NATO-tol fuggetlenul is. Szoval mi maradt a NATO-ban merheto ero? Csak Nemeto, de o ugye pont ellenfele USA-nak. Szoval miert is tartsa fenn a NATO-t USA? Toroko kiesett, Fro nem tagja, No ellenfele, Lo meg annelkul is szovetsegese. Es USA nelkul nincs semmi ertelme. Ezert is hozzak letre az EU-s szovot helyette, ami Nemeto es haverjai lesz, es ugy tunik ebbe Mo is bele fog tartozni, bar nagyon nem kene, jobb lenne USA oldalon lenni.
Nana, azért egy kicsit óvatosabban.
- Mikor lépett ki Franciaország a NATO-ból, mert ugye alapító tag volt?
- Milyen atomfegyverei vannak Törökországnak, amik felülmúlják a brit és francia atomfegyvereket? Mert enélkül szerintem elég nehéz 2. legerősebb NATO-tagnak lenni.