A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Olvasgatva néhány hozzászóló kecskeméti repülőtér fejlesztéssel kapcsolatos hozzászólását, az az érzésem, hogy a tisztelt kommentelők, kizárólag az észak koreai tv-t nézik.
Semmivel sem hiteltelenebb, mint az orosz agressziótól rettegni, amiért ide kellene hogy jöjjenek az amerikaiak, hogy megvédjenek. :)
 
D

danielblack

Guest
A polaris-quad-ATV dologgal kapcsolatban megjegyezném, hogy nagyon jó ötlet egy olyan adottságokkal és hiányos hadsereggel rendelkező országnak mint a miénk. Védekező, halogató harcmodornál, utóvédeknek, rajtaütésszerűen támadó könnyű alakulatoknak tökéletes. Azonban CSAK SZIGORÚAN ATGM-el FELSZERELVE, esetleg úgy ,hogy a katona leteszi pár méterre a járművet, aztán harcállást foglal az erdős, bokros magyar terepen mondjuk egy főútra célozva.
Ha jön az ellenséges páncélos akkor lő, visszacsatolja gyorszárral az atv re az indítót és lelép a földutakon. Én szabolcsi vagyok, rengeteget motoroztam, endúróztam az alfödön. Próbáltam quadot terepen, és ismerek sok quadost is. Bizton állíthatom, hogy akár 20-30 kiló felszereléssel is téphetsz 50-70 km/h-val egy átlagos alföldi terepen. Linkelek fotókat is, hogy miképpen fest egy ilyen terep és egy ilyen ATV:

Ez egy kicsit magas súlypontot feltételez, így én a gyors záras, leszedhető indítóra szavaznék...
7385646594373640360no.jpg

nyirsegitaj.jpg

akac2.jpg

peszeradacsi-retek-2016-nyar-51.jpg

B0psMgzCYAAO-EK.jpg

300px-Spider_LSV_avec_missiles_SPIKE.jpg

dsc01676.jpg
 
D

danielblack

Guest
A polaris-quad-ATV dologgal kapcsolatban megjegyezném, hogy nagyon jó ötlet egy olyan adottságokkal és hiányos hadsereggel rendelkező országnak mint a miénk. Védekező, halogató harcmodornál, utóvédeknek, rajtaütésszerűen támadó könnyű alakulatoknak tökéletes. Azonban CSAK SZIGORÚAN ATGM-el FELSZERELVE, esetleg úgy ,hogy a katona leteszi pár méterre a járművet, aztán harcállást foglal az erdős, bokros magyar terepen mondjuk egy főútra célozva.
Ha jön az ellenséges páncélos akkor lő, visszacsatolja gyorszárral az atv re az indítót és lelép a földutakon. Én szabolcsi vagyok, rengeteget motoroztam, endúróztam az alfödön. Próbáltam quadot terepen, és ismerek sok quadost is. Bizton állíthatom, hogy akár 20-30 kiló felszereléssel is téphetsz 50-70 km/h-val egy átlagos alföldi terepen. Linkelek fotókat is, hogy miképpen fest egy ilyen terep és egy ilyen ATV:

Ez egy kicsit magas súlypontot feltételez, így én a gyors záras, leszedhető indítóra szavaznék...
7385646594373640360no.jpg

nyirsegitaj.jpg

akac2.jpg

peszeradacsi-retek-2016-nyar-51.jpg

B0psMgzCYAAO-EK.jpg

300px-Spider_LSV_avec_missiles_SPIKE.jpg

dsc01676.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 045
113
A polaris-quad-ATV dologgal kapcsolatban megjegyezném, hogy nagyon jó ötlet egy olyan adottságokkal és hiányos hadsereggel rendelkező országnak mint a miénk. Védekező, halogató harcmodornál, utóvédeknek, rajtaütésszerűen támadó könnyű alakulatoknak tökéletes. Azonban CSAK SZIGORÚAN ATGM-el FELSZERELVE, esetleg úgy ,hogy a katona leteszi pár méterre a járművet, aztán harcállást foglal az erdős, bokros magyar terepen mondjuk egy főútra célozva.
Ha jön az ellenséges páncélos akkor lő, visszacsatolja gyorszárral az atv re az indítót és lelép a földutakon. Én szabolcsi vagyok, rengeteget motoroztam, endúróztam az alfödön. Próbáltam quadot terepen, és ismerek sok quadost is. Bizton állíthatom, hogy akár 20-30 kiló felszereléssel is téphetsz 50-70 km/h-val egy átlagos alföldi terepen. Linkelek fotókat is, hogy miképpen fest egy ilyen terep és egy ilyen ATV:

Ez egy kicsit magas súlypontot feltételez, így én a gyors záras, leszedhető indítóra szavaznék...
7385646594373640360no.jpg

nyirsegitaj.jpg

akac2.jpg

peszeradacsi-retek-2016-nyar-51.jpg

B0psMgzCYAAO-EK.jpg

300px-Spider_LSV_avec_missiles_SPIKE.jpg

dsc01676.jpg

Ezek a gépek önmagukban max SF egységeknél életképesek.Gépesített gyalogságnál max kisegítő szerpkörre jók(lőszer vagy egyéb utánpótlás szállítása nagyon de tényleg nagyon feltételesen felderítés.
 
D

danielblack

Guest
Mi a baj a nehézgéppuskával és az automata gránátvetővel?
Az oroszok csináltak egy 3 tengelyeset is, 120mm-es aknavetővel.
Nem hinném, hogy a páncélozatlan atv vel kellene nekimenni, és tűz alatt tartani az ellent.
Ezen járművek előnye a hit & run taktikában mutatkozik meg. Beállsz egy bokor mögé, könnyen elrejtőzöl bárhol, aztán ha lekaptál egy páncélost, vagy komolyabb tűztámogatást vezettél az ellenségre lelépsz pillanatok alatt a környék földútjain.
Ha elkezd az ember egy ilyen gépen ülve tüzelgetni, szerintem nem számíthat hosszú életre.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and zeal
D

danielblack

Guest
Ezek a gépek önmagukban max SF egységeknél életképesek.Gépesített gyalogságnál max kisegítő szerpkörre jók(lőszer vagy egyéb utánpótlás szállítása nagyon de tényleg nagyon feltételesen felderítés.
Én is Szolnoknak képzelném a dolgot. Felderítőknek tökéletes lenne szerintem az előbb taglalt taktika alapján (hit&run)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 545
113
A polaris-quad-ATV dologgal kapcsolatban megjegyezném, hogy nagyon jó ötlet egy olyan adottságokkal és hiányos hadsereggel rendelkező országnak mint a miénk. Védekező, halogató harcmodornál, utóvédeknek, rajtaütésszerűen támadó könnyű alakulatoknak tökéletes. Azonban CSAK SZIGORÚAN ATGM-el FELSZERELVE, esetleg úgy ,hogy a katona leteszi pár méterre a járművet, aztán harcállást foglal az erdős, bokros magyar terepen mondjuk egy főútra célozva.
Ha jön az ellenséges páncélos akkor lő, visszacsatolja gyorszárral az atv re az indítót és lelép a földutakon. Én szabolcsi vagyok, rengeteget motoroztam, endúróztam az alfödön. Próbáltam quadot terepen, és ismerek sok quadost is. Bizton állíthatom, hogy akár 20-30 kiló felszereléssel is téphetsz 50-70 km/h-val egy átlagos alföldi terepen. Linkelek fotókat is, hogy miképpen fest egy ilyen terep és egy ilyen ATV:

Ez egy kicsit magas súlypontot feltételez, így én a gyors záras, leszedhető indítóra szavaznék...
7385646594373640360no.jpg

nyirsegitaj.jpg

akac2.jpg

peszeradacsi-retek-2016-nyar-51.jpg

B0psMgzCYAAO-EK.jpg

300px-Spider_LSV_avec_missiles_SPIKE.jpg

dsc01676.jpg
Annyival egy bmp is megy.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 045
113
Én is Szolnoknak képzelném a dolgot. Felderítőknek tökéletes lenne szerintem az előbb taglalt taktika alapján (hit&run)

De nem gépesített egységeknek.Aszolnoki dandár meg nem azért van,hogy egy halom ATGM-el felszerelt Quaddal páncélos oszlopokat támadjon.A KRDD egy alapvetően SF dandár amibe integráltak nem SF elemeket támogató szerepkörben,nem pedig könnyűlövész.
 
D

danielblack

Guest
Annyival egy bmp is megy.
Csak az könnyen kiszúrható, nehezebben rejthető, zsírosabb célpont... Egyébként minimum 1-1,5 kilométerre való harcállás foglalásra gondoltam a tűz alá vetendő célterülettől számítva. Sokat járkáltam motorral az Alföldön, miközben ezt az elképzelést elemeztem. Nagyon sok helyen adott a terep hozzá.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 045
113
Csak az könnyen kiszúrható, nehezebben rejthető, zsírosabb célpont... Egyébként minimum 1-1,5 kilométerre való harcállás foglalásra gondoltam a tűz alá vetendő célterülettől számítva. Sokat járkáltam motorral az Alföldön, miközben ezt az elképzelést elemeztem. Nagyon sok helyen adott a terep hozzá.

Az ATGM mindig fontosabb célpont mint egy IFV...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113


Annyival egy bmp is megy.


Bocs, de halogató harcot akarsz ezzel folytatni: Elbújsz a Szalajka-patak völgyében, amikor jö9n a piréz ellen.....
ATGM-el kb kilométerről kilősz (vagy nem, ld helyi háborúk tapasztalatai) egy valamit. Elvileg utána az jön, hogy a piréz hodítók mindennel mai csak van náluk, tűz alá veszik azt a pontot, ahonnan szerintük a rakéta jött. Na én akkor nem ülnék egy védelem nélküli Quad nyergében....

Egészen máshogy használják őket:
http://www.dailymail.co.uk/news/art...ces-leave-200-enemy-dead-just-four-weeks.html
 
D

danielblack

Guest
De nem gépesített egységeknek.Aszolnoki dandár meg nem azért van,hogy egy halom ATGM-el felszerelt Quaddal páncélos oszlopokat támadjon.A KRDD egy alapvetően SF dandár amibe integráltak nem SF elemeket támogató szerepkörben,nem pedig könnyűlövész.
Nem az én tisztem eldönteni, hogy hova kellene ezeket az alakulatokat csapni :D
Ha rajtam múlna minden dandárnak lenne egy olyan felderítő százada ahol helyet kapna egy ilyen felderítő Quados szakasz amit leírtam...