A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Mindenki azt sorol amit akar, de miből gondolod, hogy a költségvetési törvényben egyáltalán szerepelnek olyan pénzek, amiket törvényileg támogatva be se fizettek oda, mert némi kerülőutakon - és más neveken - egészen máshova kerültek, így "elveszítették közpénz jellegüket" ?!! (Nem én találtam ki, idézet Matolcsy-pénzistentől!)
Miert istenited Matolcsy-t? Oke, zsenialis kozgazdasz, de attol meg nem kellene isteniteni szerintem.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nálunk nem a közemberek döntik al hogy ki számít istennek és ki nem, így nem én istenítem hanem a nagyvezír!! :p
Ismered a vezir szo jelenteset? (Azoknak akik liberalis modon tanultak (aka drogoztak) kozepiskolaban: nem, nem a vezer szo nepies/archaikus alakja).
Ha majd legalabb a magyar szavakat ismerni fogod, akkor beszelgethetunk.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ismered a vezir szo jelenteset? (Azoknak akik liberalis modon tanultak (aka drogoztak) kozepiskolaban: nem, nem a vezer szo nepies/archaikus alakja).
Ha majd legalabb a magyar szavakat ismerni fogod, akkor beszelgethetunk.
Jó lenne ha onnan Varsóból (bocs, Warsawa-ból) megtanítanál engem magyarul. Aranyos vagy, köszi ...
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Baszki külföldről mennyire okos itt mindenki!

Lehet nekem is át kellene ugranom azt a vékony vörös vonalat.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 205
113
Nekem azzal sem lett volna bajom. De szerited a rendkivul bolcs valasztopolgar (ugye 2002, 2006) az orult volna neki? Mas sem folyna a mediabol minthogy az orult diktator fegyverkezik, hogy megtamadja Romaniat/Brusszelt/Washingtont... akkor mar inkabb a foci EB sikere, ami ugy kellett a nepleleknek a valsag vegen mint egy falat kenyer. Azota meg van migracio, EU szeteses, tehat most egy kicsit (de csak egy kicsit, lasd "jaj, kormanygep") jobban elfogadja a valasztopolgar ha a Honvedsegre koltenek.
A stadionoknak, és a többi drága játékszernek sem örülnek! Nem várták el az emberek, hogy soha nem látott mélységbe süllyedjen a honvédelmi költségvetés! Mondjuk amiket felsoroltam, azok pont nem lettek volna népszerűtlenek akkor sem. És akkor maradt volna több pénz az akkori honvédelmi költségbetésben a Hindek, Mihuk nagyjavítására, képességeik megőrzésére, esetleg T-72-esek megtartására, fejlesztésére,
Azokbol lehetett volna venni lelegeztetogepeket, inkubatorokat, IFV-ket, onjaro lovegeket meg mindent. Fejben - mar megint - vagy szazszor elkoltottetek a stadionepites koltseget.

Az utakra sokat koltottek eddig is. Elvitte a sikeres PPP konstrukcio (ami, ugy tudom, meg csak most jart le).
A vasutnal az aruszallitast mar korabban eladtak az osztrakoknak...
Az infrastruktura nagy reszet szinten aladtak a nyugatiaknak. Eppen folyamatban a visszavasarlasuk.

Mintha nem tudnad ezeket a reszleteket...:oops:
Akkor már ne felejtsük el megemlíteni a vasútépítést kínai hitelből, és Paks2-t sem orosz hitelből! Mert olyan jó üzletek(valakiknek), hogy titkosítani kellett a részleteket ki tudja hány évre, nehogy lenyúlják az ötletet! Az M4-es építkezésről nem is beszélve!
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Jó lenne ha onnan Varsóból (bocs, Warsawa-ból) megtanítanál engem magyarul. Aranyos vagy, köszi ...
Na jo, szivesen:
Tortenelmi kifejezes, a palota ugyeit intezo (muszlim) miniszter.
http://vezir.szojelentese.com/
(tudom, hogy a baloldal ugy hasznalja mintha a vezer szo ciganyos vagy falusias kiejtese lenne (itt a bizonyitek, hogy Orban cigany es primitiv videki egyben!), dehat ugye az igazi, rendes proli sose latott gimit belulrol, ugyanis tananyag torioran)
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A stadionoknak, és a többi drága játékszernek sem örülnek! Nem várták el az emberek, hogy soha nem látott mélységbe süllyedjen a honvédelmi költségvetés! Mondjuk amiket felsoroltam, azok pont nem lettek volna népszerűtlenek akkor sem. És akkor maradt volna több pénz az akkori honvédelmi költségbetésben a Hindek, Mihuk nagyjavítására, képességeik megőrzésére, esetleg T-72-esek megtartására, fejlesztésére,

Akkor már ne felejtsük el megemlíteni a vasútépítést kínai hitelből, és Paks2-t sem orosz hitelből! Mert olyan jó üzletek(valakiknek), hogy titkosítani kellett a részleteket ki tudja hány évre, nehogy lenyúlják az ötletet!
Valamiert megsem a te iranyitasod alatt masztunk ki rekordgyorsan a valsagbol (nem ugy mint Go, Olaszo, Spanyolo,...), megsem a te uralkodasod alatt csokkent 3,5%-ra (!) a munkanelkuliseg, megsem a te uralkodasod alatt no a katonak bere,... szoval itt a bizonyitek, hogy a valasztopolgar tenyleg hulye, hogy nem rad szavaztak... vagy csak te vagy tul szereny, hogy nem indultal meg a valasztasokon. Szerintem indulj el, en biztos nem fogok, mert en ertek kb. 2 dologhoz az eletben ( de ahhoz eleg jol) amihez meg nem ertek, ahhoz meg nem osztom az eszt olyanoknak akik bizonyitottak, hogy sokkal jobban ertenek hozza. Lehet tul szereny vagyok en is...

Kiemelt resz: igen a tul sok hitel miatt csokken kb. 7 eve GDP aranyosan az allamadossag...
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
A stadionoknak, és a többi drága játékszernek sem örülnek! Nem várták el az emberek, hogy soha nem látott mélységbe süllyedjen a honvédelmi költségvetés! Mondjuk amiket felsoroltam, azok pont nem lettek volna népszerűtlenek akkor sem. És akkor maradt volna több pénz az akkori honvédelmi költségbetésben a Hindek, Mihuk nagyjavítására, képességeik megőrzésére, esetleg T-72-esek megtartására, fejlesztésére,

Akkor már ne felejtsük el megemlíteni a vasútépítést kínai hitelből, és Paks2-t sem orosz hitelből! Mert olyan jó üzletek(valakiknek), hogy titkosítani kellett a részleteket ki tudja hány évre, nehogy lenyúlják az ötletet!

Figyu!

Mit varsz egy olyan parlamnettől ahol az ott ülők többsége sosem dolgozott.?

Az egyik fele az MSZMPben hesszelt előtte, a másik ügyvéd bojtár (sem) volt. Szakemberekre hallgatás nuku, társadalmi konszenzusra törekvés zéró. Ez megy 1994 óta. Azért nem írom az MDFet, mert azok hülyék voltak mindenhez.

Bocs hogy megkérdezem de te eddig hol éltél? A Marson?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Na jo, szivesen:
Tortenelmi kifejezes, a palota ugyeit intezo (muszlim) miniszter.
http://vezir.szojelentese.com/
(tudom, hogy a baloldal ugy hasznalja mintha a vezer szo ciganyos vagy falusias kiejtese lenne (itt a bizonyitek, hogy Orban cigany es primitiv videki egyben!), dehat ugye az igazi, rendes proli sose latott gimit belulrol, ugyanis tananyag torioran)
Na most az értő olvasás nálad hiányzott, nem azt írtam hogy "vezir", hanem NAGYVEZÍR (hátha így jobban látod), nekem még így tanították a töriórán muszlimékról (igaz, sajnos jó régen volt). Egyébként ha neked az általad írt változat bármire is bizonyíték (akár a baloldaliságról is) az a te bajod, de akkor ne légy túl büszke a képzettségedre, mert ez bizonyítéknak szerintem túl olcsó lenne.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Viszont akkor a stadionok helyett a laktanyák rekonstrukcióját, normális tárolókat, raktárakat a még mindig a szabad ég alatt rohadó eszközöknek, a katonáknak szolgálati lakások építését, kerítés és lőtérépítést kellett volna inkább finanszírozni! És akkor több maradt volna a valódi fejlesztésre, a honvédelmi költségvetésben. A civil felhasználásra inkább nem térnék ki, arra is lettek volna sokkal ésszerűbb megoldások.

Szekeres elvtárstól ezt miért nem kérted számon egyébként ???
Most ébredtél ? Az 1990-től terjedő időszak kimaradt ?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 205
113
Valamiert megsem a te iranyitasod alatt masztunk ki rekordgyorsan a valsagbol (nem ugy mint Go, Olaszo, Spanyolo,...), megsem a te uralkodasod alatt csokkent 3,5%-ra (!) a munkanelkuliseg, megsem a te uralkodasod alatt no a katonak bere,... szoval itt a bizonyitek, hogy a valasztopolgar tenyleg hulye, hogy nem rad szavaztak... vagy csak te vagy tul szereny, hogy nem indultal meg a valasztasokon. Szerintem indulj el, en biztos nem fogok, mert en ertek kb. 2 dologhoz az eletben ( de ahhoz eleg jol) amihez meg nem ertek, ahhoz meg nem osztom az eszt olyanoknak akik bizonyitottak, hogy sokkal jobban ertenek hozza. Lehet tul szereny vagyok en is...

Kiemelt resz: igen a tul sok hitel miatt csokken kb. 7 eve GDP aranyosan az allamadossag...
A nyugdíjpénzek lenyúlása nélkül hogy is állna az az államadósság? Biztos hogy csökkenő pályán van? Mert a napokban Varga Mihály, aki elvileg még nálad is jobban ért hozzá, nem így nyilatkozott! Igenis beleadtam a részemet én is, akarva-akaratlanul a nyugdíjpénzemmel is, meg azzal hogy itthon végzek termelő munkát, és adózom érte, nem is keveset!
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Jó lenne ha onnan Varsóból (bocs, Warsawa-ból) megtanítanál engem magyarul. Aranyos vagy, köszi ...
Amugy meg Warszawa, nem Warsawa. (Figyi, en nem veletlenul javasoltam am, hogy elobb a magyar szavak jelenteset tanuld meg, legalabb azoket amiket hasznalsz, ha ismered az anyanyelvedet, akkor konnyebb egy masik nyelvet megtanulni es akkor legalabb a fovaros nevet kepes leszel helyesen leirni. En oszinten nem hiszem, hogy lenne olyan nyelvi iskola ami azt javasolja, hogy tanulj egyszerre 2-3 nyelvet de egyiket se rendesen...)
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Na most az értő olvasás nálad hiányzott, nem azt írtam hogy "vezir", hanem NAGYVEZÍR (hátha így jobban látod), nekem még így tanították a töriórán muszlimékról (igaz, sajnos jó régen volt). Egyébként ha neked az általad írt változat bármire is bizonyíték (akár a baloldaliságról is) az a te bajod, de akkor ne légy túl büszke a képzettségedre, mert ez bizonyítéknak szerintem túl olcsó lenne.
Oke, biztos, hogy ezt te folytatni akarod? Nem masztal meg eleg melyre? Legyen meg cikibb? Szolj es folytathatjuk...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 205
113
Szekeres elvtárstól ezt miért nem kérted számon egyébként ???
Most ébredtél ? Az 1990-től terjedő időszak kimaradt ?
Mert most nem ők vannak hatalmon? Légyszíves ne terelj! Én hol mentegettem őket? Légyszi keresd már elő? El kellett volna számoltatni! Volt(van) elszámoltatási kormánybiztos, van Legfőbb Ügyész, ÁSZ, meg hasonló okosságok. Ők miért kapják a pénzüket?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 205
113
Na nem mondd.
A Puskás bruttó 190, az uszi és még három vizes létesítmény felújítására - ami nem focistadion - a Magyar Közlöny számai szerint 7,1 mrd pénzt kapott, átcsoportosítva....
A Puskás még nincs kész, de legyünk optimisták, hogy marad ennyi. De az úszó VB ugye csak vicc! De hagyjuk is, mert off!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Oke, biztos, hogy ezt te folytatni akarod? Nem masztal meg eleg melyre? Legyen meg cikibb? Szolj es folytathatjuk...
Figyelj, eddig kétszer hívtad fel a figyelmemet az értő olvasásra, de mikor mindkétszer visszakérdeztem hogy hol és mit értettem félre vagy rosszul a mondanivalódból, egyszer sem tudtál (vagy nem akartál) konkrétan válaszolni. Szóval majd folytathatjuk ha ezekre pontról-pontra válaszoltál, addig semmi értelme mert mintha más nyelveken beszélnénk. Hogy kinek mi a ciki az meg magánügy, magadnak te döntöd el, magamnak meg én.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A Puskás még nincs kész, de legyünk optimisták, hogy marad ennyi. De az úszó VB ugye csak vicc! De hagyjuk is, mert off!
Off, de csak neked mert nem 24/444 nevű propagandaoldalakról tájékozódom ---- mert ezek az kommunikálták hogy 90 mrd lesz az egész úszó vb amibe ugye temérdek dolog - bérköltségtől kezdve benne van .... És lehetőleg ne keverd a konkrét infrastruktúrális kiadásokat a többi, pl humán pénzekkel ...
Miért nem 100 ezer milliárdot mondasz ? Az jobban hangzik hogy meeeeeenyyire lop a mostani kormány ... Mert ezt akarod bemagyarázni MINDENBE.
De közben emlékezzél, hogy 10 előtt mi a t***öm épült itt ebben az országban a nagyorrú meg az exek cégbirodalmán kívűl ? Még az M0 M7 is koncesszióban - hitelből lett finanszírozva ... a mai napig évi 10 mrd részletet fizetünk ezekért az utakért ....