A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
251
63
Én továbbra is az amerikai matt feketét látom befutónak.

blackhawk-lifting.jpg
Ez nem fekete. FS34087 Olive drab.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 685
113
Igazából nem lenne gond ha nem erőltetnék a saját fejlesztést. A proto és vagy az első széria Német MTU motorral indult , meg asszem RENK váltóval. Ha még nem olvastad volna , érdekes lehet.... http://player.hu/tech-3/koreai-csoda-tank/ Amúgy szerintem mint MBT a K2 a full ! Modern könnyített páncél , nagyon precíz elektronika , aktív védelem , egy független gyártóval... Ezt kéne beszerezni , nem használt ósdi fosokat . Ha ma veszünk valamit legalább pár évig legyen példa értékű a környéken szerintem . Ha nincs pénz akkor hitelre , vagy egyenlőre kevesebbet . De innen hoznám az IFV-t is , K21 és persze a K9-K10 tüzérségi kombót is . Egy csomagban egy alku alatt , részletekben ...Nem hiszem , hogy ezektől tudnánk sokkal jobbat venni . Esetleg olcsóbbat.... Egyébként van a Doosan termékei közt még , SAM , 8x8 APC , MLRS , szóval gyakorlatilag bármit beszerezhetnénk tőlük ami csak kell egy kalap alatt . Le kell szarni ha drága , mind az ... Majd ha valami bolond szomszéd pár éven belül eltipor itt minket , bármiféle ellenállás nélkül értelmes fegyverzet hiányában , az is drága lesz ... Nagyon drága...
Valahogy én is mindig a K2-höz lyukadok ki mint egyetlen érdemleges megoldáshoz. Két dandár a szükséges tartalék járművekkel másfél milliárd dolláron belül van elvileg.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Turjak kifele, de annyi van mint a szemet... a baloldal adott helyekre vonult vissza a rendszervaltaskor, pl. HM, Egyetemek, Akademia,... nem voltak hulyek. Es mivel a rendszervaltas elore leszervezett dolog volt (mar a 70-es evekben elkezdtek szervezni a part azon tagjai akik nem osztottak Kadar nezetet, hogy orokke tart majd a rendszere) felelossegre nem lettek vonva, maig ott vannak ezen poziciokban.

..csak az a baj, van akji visszaél vele.

1990: 23-14 év az aki akkor végzett..... azóta eltelt huszönöt év... a legfiatalabb 45-es évei vége felé... de még mindig robbantgatják a vonatokat, ugye?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Hát én szem€ly szerint alig ismerek baloldali kötődésű katonát.Ettől még persze lehet igazad!
Ez is egy gerjesztett téboly, hogy legyen indok nemzetieskedni old tisztképzés címén...

más: Simicskó. Honvédelmi miniszter, off (??) nyilatkozata:
Egyházi iskolák (három db) a szárazfölkdi fegyverzetbeszerzésre sztánt 20 milliárd, ha jól látom negyedég kapják.
Tornateremfejlesztésre.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Update, tévedtem, csak két gimnázium, és 2,2 millárd.

indok:
jelenleg, amikor más civilizációk veszélyeztetik az európai, keresztény civilizációt, az itt élők életét, akkor kiemelten fontos a keresztény, katolikus templomok, intézmények fejlesztése.

Szóval az ország védelmének a módja a jelek szerint az ima lesz.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 037
18 705
113
Valahogy én is mindig a K2-höz lyukadok ki mint egyetlen érdemleges megoldáshoz. Két dandár a szükséges tartalék járművekkel másfél milliárd dolláron belül van elvileg.

Eddigi itteni beszélgetéseink alapján, a következőt javasolnám. Szűkítsük a kört. Lengyel, Dél koreai nehéz fegyverekre elsősorban.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Nem értem azt, hogy került Dél Korea szóba. Oké az ár/érték arány, de haditechnikát venni a világ túlsó feléről nem lenne nagyon drága? Vagy ingyen bejön, mint a legtöbb aliexpresses cucc?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 349
113
Ez is egy gerjesztett téboly, hogy legyen indok nemzetieskedni old tisztképzés címén...

más: Simicskó. Honvédelmi miniszter, off (??) nyilatkozata:
Egyházi iskolák (három db) a szárazfölkdi fegyverzetbeszerzésre sztánt 20 milliárd, ha jól látom negyedég kapják.
Tornateremfejlesztésre.

Mondom én,hogy eszébe sincs a kormánynak a Honvédségre költeni,nem véletlen erőltetik a tartalékosokat.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 669
113
Igazából nem lenne gond ha nem erőltetnék a saját fejlesztést. A proto és vagy az első széria Német MTU motorral indult , meg asszem RENK váltóval. Ha még nem olvastad volna , érdekes lehet.... http://player.hu/tech-3/koreai-csoda-tank/ Amúgy szerintem mint MBT a K2 a full ! Modern könnyített páncél , nagyon precíz elektronika , aktív védelem , egy független gyártóval... Ezt kéne beszerezni , nem használt ósdi fosokat . Ha ma veszünk valamit legalább pár évig legyen példa értékű a környéken szerintem . Ha nincs pénz akkor hitelre , vagy egyenlőre kevesebbet . De innen hoznám az IFV-t is , K21 és persze a K9-K10 tüzérségi kombót is . Egy csomagban egy alku alatt , részletekben ...Nem hiszem , hogy ezektől tudnánk sokkal jobbat venni . Esetleg olcsóbbat.... Egyébként van a Doosan termékei közt még , SAM , 8x8 APC , MLRS , szóval gyakorlatilag bármit beszerezhetnénk tőlük ami csak kell egy kalap alatt . Le kell szarni ha drága , mind az ... Majd ha valami bolond szomszéd pár éven belül eltipor itt minket , bármiféle ellenállás nélkül értelmes fegyverzet hiányában , az is drága lesz ... Nagyon drága...

Ebben említi a késés okát és külön megemlíti, hogy tervezi az exportot.
https://thediplomat.com/2017/10/south-korea-induction-of-new-battle-tank-delayed-by-3-years/
 
  • Tetszik
Reactions: independence

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Felreerted. Blogent kritizalta valaki, mondvan, hogy minek szol bele olyanba amihez nem ert. En ugyan altalaban nem ertek vele egyet, de azt azert nem mondanam, hogy "beleszolt", csak elmondta a velemenyet. Ezt forditottam vissza, hogy oke, nem-katona ne szoljon bele katona dolgaba, de akkor meg katona ne szoljon bele abba, hogy mennyi penz van ra. Errol mondjuk pont nem Dudi tehet, hogy epp o irt aztan katonakent olyan hsz-t aminek nem-katonai reszevel nem ertek egyet, igy jott ki.
a ":p" jel is mutatta csak szívózok.