A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szürke lesz az nem fekete. Valami sötétszürkére tippelek. Valaki írta már itt még annak az ezredesnek az elszólása előtt. Nem DDR szürkék lesznek, hanem szürkék, ami elég sötét, majdnem fekete.

Hát az valószínű. Bár én a régi festést tartom esélyesnek mégis.
Nyissunk egy tippmix felületet :D
Ki mire voksol ? :D

ps.
Ha mégis sötétszürke lesz javasolni kéne a szolnoki góréknak, hogy legyen "Darth Vader" hh. zlj.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 627
5 493
113
big_mac__s_mi_24_hind_by_faterofweapons7-d4v0hta.jpg

Pirosnak piros de ez akkor is Krokodil nem tehén! Jajj! A minyó meg csipkebogyó nem...? (Facepalm)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 669
113
Ha leülsz a kerskedelmi csatornák elé esélyed nincs értelmes dolgot látni ha leülsz netezni akkor van.Amíg ez nem változik addig a TV közelébe sem fog érni a net népbutításban ezáltal manipulálhatóságban.
A tv-n épp Nat. Geo - t nézek, az itteni 1,5 oldal vélemény formálási (agymosási) kísérlet helyett.
Értelmesebb műsor.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Úgy, hogy a balos média még mindig nagyobb egyéni látogatószámmal bír de azért megy a sírás az elnyomásról...
Beszélgettem párszor egy ilyen "jellegű" szerkesztővel, és ők szerintük sincs (!) sajtószabi, mivel mostmár nem 95 %-ban ők a domináns vélemény a szférában.
És ezt halál komolyan fejtette ki nekem.
Emlékszem a megyei lapok első privatizálására, eladták a vörösök a Springernek nagyon sok dohányért, DE kikötötték, hogy a 90' előtti főszerkesztői garnitúra MARAD. Tehát az irányvonal. És ez most de nagyon fáj nekik ....
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
És a mi még fontos,hofy aki TV-t néz azt azért teszi mert nem szeret olvasni márpedig az olvasás egyfajta intelligencia mérő.Tehát az aki írott médiát választ annak nem önthetik a nyakába ugyan azt a mocskot amibt aki TV-vik mert intelligensebb így észre fogja venni.Tehát aki ujságot olvas az minősigibb anyagból tájékozódik mint aki TV-néz!
Most bebizonyitottad, hogy sosem olvastal 444-et :)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 406
79 395
113
A tv-n épp Nat. Geo - t nézek, az itteni 1,5 oldal vélemény formálási (agymosási) kísérlet helyett.
Értelmesebb műsor.

Én akkor szakítottam ezekkel a csatornákkal amikor az egyik műsor úgy hivatkozott az oroszlánra mint a szavannák csataterének királyára és a különböző állatokat úgy jellemezte,hofy fegyverzete,meg hatótávolság stb..Mintha haditwchnikai eszközök lennének.Másik szög a koporsóban az volt amikir azt kutatta a műsor "tudományis"módon,hogy hogyan képes-e az oroszlán azzal a szájjal finom mozdulatokra amivvel akár egy bölényt is megfolyt...

Bade a Bolygónk a föld II. az egy minőségi munja ba nem is valami némber csinálta akinek csak a nézettség a fontos.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113


  1. Szerintem van, de nem mindegy, hogy hol. Én kizárólag a könnyű lövész vagy területvédelmi alegységeknél tudom elképzelni, viszont ott nélkülözhetetlen (század szinten a tűztámogató szakaszban), főleg a mi ÖTT szervezeteinknél. Komoly tűzerő növekedés lenne ez a századoknak, kiegészítve pár 60 mm-es aknavetővel.
    Gyorsan le és felszerelhetőnek kell lennie a terepjáróra, mivel ezekben a kötelékekben a lesállás, rajtaütés, biztosítások gyakoribb feladat, mint a klasszikus támadás/védelem.
    Egyébként meg a hatásos max. 1300 m lőtávolság feletti közvetlen tűzkiváltásra a mi terepviszonyaink között ritkán kerül sor.


    Már bocsi a hozzászólásért, de én az egész tartalékos mizériát nagy marhaságnak és újabb kapitális pénzkidobásnak tartom, nulla harcértékkel. Az egész az egykori munkásőrsgre hajaz. Voltak egyenruháik, " voltak könnyű támogató fegyvereik, jól néztek ki", de mégis csak egy pártkatonaság volz. Aki belépett, a rendszr támasza lett, ezt tudták róla, és lajstromba vették, gyorsabban haladhatott a szamárlétrán. A többség ilyen érdekekbők lépett be, biztos volt néhány elvakult, aki csekistást szeretett volna játszani ebben a szervezetben. A tartalékos seregbe még a BTR-t adni is felesleges lenne, legalább lehetne a csajoknak mutogatni a nyuszibuszos katonás, sikkes fotókat. Harcászkodni velük, az nem hiszem, hogy kézifegyvereken kívül értelmes dolog lenne, Bármilyen éles helyzetben előbb megfutnának, mint a jobban felszerelt régebbi sorozottak. Ez a szervezet is ugyanarra lesz jó, mint a munkásőrség. A tartalékos elavult elvek szerin ellövöldözik mnt egy lövészklubban, de a kiképzésétől még nem lesz regy RAMBO... Az emberek számára itt is a mellékes előnyők lesznek az első: pénz, főleg a szegényebb régiókban élőknek... Másrészt a lojalitás megmutatása, ami egy előmenetelnél jól mutathat, ha polkorrekten megbízható csávóra van szükség... Ha tehetném, feloszlatnám az agészet, mert max. karhatalmi célra lennének jók...Arra meg van már szervezet.

    szpg9, 3 perccel ezelőttSzerkesztésModerátor értesítése
    #396+ QuoteVálasz


  2. szpg9Active Member



    Mondjuk én a tartalékosi rendszerben akkor látnék fantáziát, ha a tartalékos a tudását egy reguláris alegységnél tartaná karban. Azt hiszem Izraelben így működik, de SHARID max, bőven bemutatja az ottani rendszert...

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 406
79 395
113
Bocsánat a sok hibáért ez a mobil átka.Pedig mindig elolvasom amit írok...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
És a mi még fontos,hofy aki TV-t néz azt azért teszi mert nem szeret olvasni márpedig az olvasás egyfajta intelligencia mérő.Tehát az aki írott médiát választ annak nem önthetik a nyakába ugyan azt a mocskot amibt aki TV-vik mert intelligensebb így észre fogja venni.Tehát aki ujságot olvas az minősigibb anyagból tájékozódik mint aki TV-néz!
Oke, fogadjuk el a te szemelyedet mint egyfajta szuperember, akire semmilyen propaganda, sugalmazas, megtevesztes nem hat. (Nagy szamok torvenye miatt akar lehet is egy ilyen ember az univerzumban es en buszke vagyok ra, hogy (megha csak neten keresztul is de) ismerem.) Akkor is meg felmerul a kerdes: mi van a maradek 99%-al (beleertve engem is) akire meg hat a propaganda, ugy hogy eszre se vesszuk? Ez a 99% is szavazhat. Amihez konkretan nem ertesz nagyon jol, ott atvernek. Tehat az eredeti kerdeshez visszaterve: nem a magyarsag tehet rola, hogy Juhasz leszerelte a MANPAD-okat, legalabbis nem csak a magyarsag. Mert az igaz, hogy ne csak masokra mutogassunk, hanem abbol a 99%-bol volt sok aki bizony hibazott: logott torioran, nem tanulta meg, hogy mi a komcsi definicioja, hopp, maris raszavazott Juhaszra. Szoval nem csak Juhasz a hibas, igen, de azert ne az aldozat (Magyarorszag) legyen mar a fo-hibas a MANPAD-ok leszereleseben, hanem a komcsik (Juhasz).
Masik pelda: ha egy lany kihivo ruhaban jarkal ejjel egyedul Berlinben es megeroszakoljak, akkor tudja hogy maga ellen hivta ki a sorsot, de azert meg mindig a migrans a bunozo es fo felelose a dolognak, megha a lany is szinte kereste a bajt.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 406
79 395
113
Oke, fogadjuk el a te szemelyedet mint egyfajta szuperember, akire semmilyen propaganda, sugalmazas, megtevesztes nem hat. (Nagy szamok torvenye miatt akar lehet is egy ilyen ember az univerzumban es en buszke vagyok ra, hogy (megha csak neten keresztul is de) ismerem.) Akkor is meg felmerul a kerdes: mi van a maradek 99%-al (beleertve engem is) akire meg hat a propaganda, ugy hogy eszre se vesszuk? Ez a 99% is szavazhat. Amihez konkretan nem ertesz nagyon jol, ott atvernek. Tehat az eredeti kerdeshez visszaterve: nem a magyarsag tehet rola, hogy Juhasz leszerelte a MANPAD-okat, legalabbis nem csak a magyarsag. Mert az igaz, hogy ne csak masokra mutogassunk, hanem abbol a 99%-bol volt sok aki bizony hibazott: logott torioran, nem tanulta meg, hogy mi a komcsi definicioja, hopp, maris raszavazott Juhaszra. Szoval nem csak Juhasz a hibas, igen, de azert ne az aldozat (Magyarorszag) legyen mar a fo-hibas a MANPAD-ok leszereleseben, hanem a komcsik (Juhasz).
Masik pelda: ha egy lany kihivo ruhaban jarkal ejjel egyedul Berlinben es megeroszakoljak, akkor tudja hogy maga ellen hivta ki a sorsot, de azert meg mindig a migrans a bunozo es fo felelose a dolognak, megha a lany is szinte kereste a bajt.

Nem vagyok szuper ember!Hat rám a propaganda!Sehol nem írtam,hogy nem!Azt írrtam,hogy hogyan lehet ezt csökkenteni.

A példában természetesen igazad van de észre kell venni a sajat felelősséget is!
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 236
113
OFF:

Miért te minek neveznéd?Vagy a te értékrendednek megfelel az a kirrupció ami ma a kormányzást jellemzi?
Don-nak.

Hát én szem€ly szerint alig ismerek baloldali kötődésű katonát.Ettől még persze lehet igazad!
Rendőrség, NAV

A tv-n épp Nat. Geo - t nézek, az itteni 1,5 oldal vélemény formálási (agymosási) kísérlet helyett.
Értelmesebb műsor.
A sok nácivadászattal, meg az azt taglal műsorokkal, hogy Göring vajon hány sátánista szertartáson vett részt? :D
A spektrum és a Discovery szintén nézhetetlen szerintem. Előbbi tele a "A tíz leg_ebb állat" összeállításokkal, utóbbi meg valóságshownak álcázott szerencsétlenkedéssel.

On:
Polákoktól vegyünk vagy száz indítót négyszáz rakétával, aztán szórják ki szakasz szinten! :hadonaszos:
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Ha minden igaz, a Krab a koreai K9 hordozó platformján van. Vajon mennyi közös alkatrésze lehet a K2-vel?
Egyáltalán mi a helyzet a K2-vel? A második 100-as sorozat átadása késik, mert valami váltó gondjaik voltak. A koreai kormány 8.2 mill darabáron rendelte meg a gyártótól 400 vagy 600 db-ot (eltérő adatok a forrásokban).
Van valakinek több infója erről a típusról?
Szóba jöhetne, mint váltótípus? Valamikor még Hendét is meghívták egy bemutatójára.
Igazából nem lenne gond ha nem erőltetnék a saját fejlesztést. A proto és vagy az első széria Német MTU motorral indult , meg asszem RENK váltóval. Ha még nem olvastad volna , érdekes lehet.... http://player.hu/tech-3/koreai-csoda-tank/ Amúgy szerintem mint MBT a K2 a full ! Modern könnyített páncél , nagyon precíz elektronika , aktív védelem , egy független gyártóval... Ezt kéne beszerezni , nem használt ósdi fosokat . Ha ma veszünk valamit legalább pár évig legyen példa értékű a környéken szerintem . Ha nincs pénz akkor hitelre , vagy egyenlőre kevesebbet . De innen hoznám az IFV-t is , K21 és persze a K9-K10 tüzérségi kombót is . Egy csomagban egy alku alatt , részletekben ...Nem hiszem , hogy ezektől tudnánk sokkal jobbat venni . Esetleg olcsóbbat.... Egyébként van a Doosan termékei közt még , SAM , 8x8 APC , MLRS , szóval gyakorlatilag bármit beszerezhetnénk tőlük ami csak kell egy kalap alatt . Le kell szarni ha drága , mind az ... Majd ha valami bolond szomszéd pár éven belül eltipor itt minket , bármiféle ellenállás nélkül értelmes fegyverzet hiányában , az is drága lesz ... Nagyon drága...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem vagyok szuper ember!Hat rám a propaganda!Sehol nem írtam,hogy nem!Azt írrtam,hogy hogyan lehet ezt csökkenteni.

A példában természetesen igazad van de észre kell venni a sajat felelősséget is!


A Szárazföldi haditechnikai fejlesztések topicban kérnék tőled egy szakmai reakciót az általam ott feldobott témára a tartalékosaink várható harcértékével kapcsolatosan.. Megtisztelnél, ha gondolkodnál rajta, érdekelne komolyabban a véleményed, csakúgy, mint KRISS-é is...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
én ami 2000 felett van már elfogadom.

A Szárazföldi haditechnikai fejlesztések topicban kérnék tőled egy szakmai reakciót az általam ott feldobott témára a tartalékosaink várható harcértékével kapcsolatosan.. Megtisztelnél, ha gondolkodnál rajta, érdekelne komolyabban a véleményed, csakúgy, mint KRISS-é is...
 

Baxee

Active Member
2018. január 8.
64
172
33
Igazából nem lenne gond ha nem erőltetnék a saját fejlesztést. A proto és vagy az első széria Német MTU motorral indult , meg asszem RENK váltóval. Ha még nem olvastad volna , érdekes lehet.... http://player.hu/tech-3/koreai-csoda-tank/ Amúgy szerintem mint MBT a K2 a full ! Modern könnyített páncél , nagyon precíz elektronika , aktív védelem , egy független gyártóval... Ezt kéne beszerezni , nem használt ósdi fosokat . Ha ma veszünk valamit legalább pár évig legyen példa értékű a környéken szerintem . Ha nincs pénz akkor hitelre , vagy egyenlőre kevesebbet . De innen hoznám az IFV-t is , K21 és persze a K9-K10 tüzérségi kombót is . Egy csomagban egy alku alatt , részletekben ...Nem hiszem , hogy ezektől tudnánk sokkal jobbat venni . Esetleg olcsóbbat.... Egyébként van a Doosan termékei közt még , SAM , 8x8 APC , MLRS , szóval gyakorlatilag bármit beszerezhetnénk tőlük ami csak kell egy kalap alatt . Le kell szarni ha drága , mind az ... Majd ha valami bolond szomszéd pár éven belül eltipor itt minket , bármiféle ellenállás nélkül értelmes fegyverzet hiányában , az is drága lesz ... Nagyon drága...

Ott a pont! Én a CV90 plattformot favorizálom a synergiák és a közelség miatt(ahogy a koncepciómban leirtam) de a koreai cucc is tökéletes. Ezt a “nem engedhetjük meg magunknak” hogy normális modern komoly harcértékü dandárokat szereljünk fel mentalitást / hozzálást nem is értem. Románia megengedhet egy €10 mrd fejlesztést, a csehek megengedhetik hogy $47 mio-ért / db. vegyenek UH-1 N helit stb. csak mi merünk kicsik lenni? Szerintem minden fórumon végre hangoztatni kellene hogy elég a gányolásból, ne tákoljunk 40 éves T72 / M60 vagy akármilyen régi cuccot, hanem fizessük meg és vegyük meg a lehető legjobbat magunknak ( nem papir APC-te gondolok amit majd magyarosan átnevezünk IFV-nek mert van egy kettőn mutatóban ATGM)