A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Kíváncsi vagyok hogy szedik ki a sarat a görgők közül, meg a drótot, fadarabokat, miegyebet. Na meg lánccsere, vagy stoppolás tábori körülmények közt. :)
Nem veletlen lezart projekt, nem kar erte. Ez egy lepcsofok volt az atmenet soran, a Nepkoztarsasagtol orokolt hadiiparbol a Koztarsasag (kapitalizmus) igenyei/modszerei-nek megfelelo termelesre. Hiaba orokolt a Koztarsasag nagy hadiipart, a rendszervaltas utan Lo meg egy Rozsomakot sem tudott egyedul kifejleszteni, mert nyilvan nem mukodhetett mar a korabbi kommunista keretek kozott a termeles/tervezes/penzugyi hatter/...: tehat kellett a Finnek segitsege nagyon. Azota persze nagyot valtozott a vilag, Lo siman lekorozte Finnot a piacon es most kapitalista szinten is potens hadiipara van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Ez akkor lenne jogos, ha nem azok dontenek el, hogy te hogyan gondolkozol, akiket te a kormanyzassal megbizol. Elosszor a median keresztul eldontik, hogy te hogy gondolkozzal aztan megkerdeznek teged, hogy ki iranyitson. Persze azt mondod, hogy ok, teljes a demokracia... de megsem a te onallo dontesed ervenyesult, hanem neked megmondtak, hog hogyan kell donteni, ugy, hogy nem szoltak elore, amikor bekapcsoltad a tv-t, eolvastad a cikket az indexen, hogy "vigyazat, minden becsapas amit mondunk!".

Kizárólag te döntöd el,hogy hogyan gondolkozol!Tudom,hogy kényelmes meg magyaros azonnal hárítani a felelőséget de sajnos ez csak magyarázkodás.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Kizárólag te döntöd el,hogy hogyan gondolkozol!Tudom,hogy kényelmes meg magyaros azonnal hárítani a felelőséget de sajnos ez csak magyarázkodás.
Szeretnem ha igazad lenne, de akkor szerinted a media nem hat az emberekre? Ha egy komcsi felrevezet a tanoran akkor az a te hibad? Dudi, a te hibad volt, hogy nem tudtad, hogy a Rakoczi-szabadsagharc gyozelem volt? (Ettol fuggetlenul egyetertek, hogy eleg tipikus az, hogy masra haritjuk a felelosseget, de szerintem mindketto igaz, nem mondhatjuk azt, hogy csak mi vagy csak ok a hibasak, valszeg mindketto, de egyik felet sem menti fel, hogy a masik is hibas.)
 
D

danielblack

Guest
Kíváncsi vagyok hogy szedik ki a sarat a görgők közül, meg a drótot, fadarabokat, miegyebet. Na meg lánccsere, vagy stoppolás tábori körülmények közt. :)
Ez nekem is eszembe jutott :D

A mink lehet dologhoz pedig:
A legfontosabb, hogy legyen egy nagyon nagyon modern felszereltségű és képzettségű könnyű állományunk.
Kitűnő személyi felszerelés, kitűnő kézifegyverek, kitűnő ATGM, kitűnő nem irányított páncéltörő rakéták, kitűnő aknavetők, kitűnő kommunikációs-navigációs-elektronikai eszközök, és ide tartoznak a kitűnő hordozható légvédelmi rakéták is. Ezen a téren spórolni, leadni azt gondolom, hogy TILOS!!!
MBT, IFV téren pedig ésszerű megoldás kell, hisz piszok drága dolgok, ez egyértelmű... Ezeknél nem engedhetjük meg a világszínvonalú, új, kitűnőből a megfelelő mennyiséget sajnos.

Tehát a lövész állománynak mindenből a legjobbat, harcjárművekből pedig jót alájuk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Szeretnem ha igazad lenne, de akkor szerinted a media nem hat az emberekre? Ha egy komcsi felrevezet a tanoran akkor az a te hibad? Dudi, a te hibad volt, hogy nem tudtad, hogy a Rakoczi-szabadsagharc gyozelem volt? (Ettol fuggetlenul egyetertek, hogy eleg tipikus az, hogy masra haritjuk a felelosseget, de szerintem mindketto igaz, nem mondhatjuk azt, hogy csak mi vagy csak ok a hibasak, valszeg mindketto, de egyik felet sem menti fel, hogy a masik is hibas.)

Te döntöd el,hogy az egyszerű vagy a nehezebb végén fogod meg a dolgot.Ha neked elég csak Indexről(vagy bármelyik másikról) tájékozódni akkor a te hibád,hogy nem ismered meg a dolgokat teljesen.Ma már minden adott ahoz,hogy az ember ne egyoldalúan tájékozódjon(nem a középkirban vagyunk amikor a vasárnapi misén kívül nem volt más hírforrása az embereknek).Ha valaki nem él vele az az ő felelőssége.

A Rákóczi-szabadságharcot továbbra sem tartom győzelemnek.Hisz hiába érte el az eredeti célkitűzéseit ha a célok változtak útközben és a változás dátumától már azokért a célokért küzdöttek nem az eredetiekért.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Szeretnem ha igazad lenne, de akkor szerinted a media nem hat az emberekre? Ha egy komcsi felrevezet a tanoran akkor az a te hibad? Dudi, a te hibad volt, hogy nem tudtad, hogy a Rakoczi-szabadsagharc gyozelem volt? (Ettol fuggetlenul egyetertek, hogy eleg tipikus az, hogy masra haritjuk a felelosseget, de szerintem mindketto igaz, nem mondhatjuk azt, hogy csak mi vagy csak ok a hibasak, valszeg mindketto, de egyik felet sem menti fel, hogy a masik is hibas.)

Ami pedig a médiát illeti vagy 10 éve nincs TV-m és rádiót meg soha nem hallgattam nagamtól.Szóval ezzel a két egyszerű dologgal kiszűrtem a manipuláció 90%-t.
De e nem titok,hogy bár olyan messze áll tőlem a hazai val oldal mint Makó Jeruzsálemtől még is HVG-t* olvasok mert a jobboldali nédia(legyen az FIDESZ vagy Jobbik vagy még jobboldalibb) az annyira a legalja,hogy hányok tőle.

Bár belpolitikával csak a választások kapcsán foglalkozok azzal kapcsolatban pedig egészen jó írások vanbak főleg ami a baloldali töketlenkedést illeti.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ami pedig a médiát illeti vagy 10 éve nincs TV-m és rádiót meg soha nem hallgattam nagamtól.Szóval ezzel a két egyszerű dologgal kiszűrtem a manipuláció 90%-t.
De e nem titok,hogy bár olyan messze áll tőlem a hazai val oldal mint Makó Jeruzsálemtől még is HVG-t* olvasok mert a jobboldali nédia(legyen az FIDESZ vagy Jobbik vagy még jobboldalibb) az annyira a legalja,hogy hányok tőle.
Ja, mert a folyamatos vajdazasod nem a legalja (, hivatasos katonakent banyek). :rolleyes:
Arra tippeltem volna, hogy a Nepszavabol tajekozodsz, de 2006 ota a HVG is hasonlo. Az valoban ciki, hogy meg igy is jobb mint a tobbi ujsag, de azert nem kell mindent elhinni nekik sem. Hidd el ertenek a manipulalashoz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Ja, mert a folyamatos vajdazasod nem a legalja (, hivatasos katonakent banyek). :rolleyes:
Arra tippeltem volna, hogy a Nepszavabol tajekozodsz, de 2006 ota a HVG is hasonlo. Az valoban ciki, hogy meg igy is jobb mint a tobbi ujsag, de azert nem kell mindent elhinni nekik sem. Hidd el ertenek a manipulalashoz.

Miért te minek neveznéd?Vagy a te értékrendednek megfelel az a kirrupció ami ma a kormányzást jellemzi?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Ja, mert a folyamatos vajdazasod nem a legalja (, hivatasos katonakent banyek). :rolleyes:
Arra tippeltem volna, hogy a Nepszavabol tajekozodsz, de 2006 ota a HVG is hasonlo. Az valoban ciki, hogy meg igy is jobb mint a tobbi ujsag, de azert nem kell mindent elhinni nekik sem. Hidd el ertenek a manipulalashoz.

Itt civil vagyok nem katona!Innentől kezdve azt mondok a politikáról amit akarok.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Ja, mert a folyamatos vajdazasod nem a legalja (, hivatasos katonakent banyek). :rolleyes:
Arra tippeltem volna, hogy a Nepszavabol tajekozodsz, de 2006 ota a HVG is hasonlo. Az valoban ciki, hogy meg igy is jobb mint a tobbi ujsag, de azert nem kell mindent elhinni nekik sem. Hidd el ertenek a manipulalashoz.

Hogy az előző rendszer milyen hatékonyan ellenőrizte/győzte meg igazáról a fegyveres erők tagjait, arra jó példa a mai napig 55-70%os baloldali támogatottság a fegyveres erőkön belül. Pozíciótól függetlenül.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Hogy az előző rendszer milyen hatékonyan ellenőrizte/győzte meg igazáról a fegyveres erők tagjait, arra jó példa a mai napig 55-70%os baloldali támogatottság a fegyveres erőkön belül. Pozíciótól függetlenül.

Hát én szem€ly szerint alig ismerek baloldali kötődésű katonát.Ettől még persze lehet igazad!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hogy az előző rendszer milyen hatékonyan ellenőrizte/győzte meg igazáról a fegyveres erők tagjait, arra jó példa a mai napig 55-70%os baloldali támogatottság a fegyveres erőkön belül. Pozíciótól függetlenül.
Na pont ezért mondom, hogy létre kell hozni a Nemzeti Gárdát és a megbízható (intelligensen hazafias) katonákat átszívni, ott majd lehet belőlük jól képzett és felszerelt haderő. Fontosabb a szilárd, megbízható gondolkodás mint a meglévő képzettség, bármennyire is igyekeznek többek a másik végén megragadni a dolgot.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ami pedig a médiát illeti vagy 10 éve nincs TV-m és rádiót meg soha nem hallgattam nagamtól.Szóval ezzel a két egyszerű dologgal kiszűrtem a manipuláció 90%-t.
o_O:D

Szóval ezzel a két egyszerű dologgal kiszűrtem a manipuláció 90%-t.+ is HVG-t* olvasok
még rosszabb :D

Nem tudom miből gondolja kb. mindenki, hogy vonatkozó ismeretek nélkül ki tudja szűrni a manipulációt.