A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Kiemelt résszel én nagyon nem értek egyet. Egyszerűen meg kéne határozni a mit is akarunkot, célokat, koncepciót 10évre lerakni vízfejet lepíteni. Ha ez megvan azután és csakis azután az évi 1%ot szigorúan fejlesztéseketet prioritásként kezelve 2%ra emelni.

1% az 10évre nézve éves szintre lebontva jó kb 2milliárd $, 500milliárd ft. 10éves tervet nézve ez 20milliárd$, 5000milliárd ft. Ha gazdasági növekedés tart akkor pedig mégtöbb.

Ebből néhol sporolva de össze lehet rakni egy ütőképes tényleg modern hadsereget? Bőven.
Hát ez lenne a racionális gondolkodás.De az állam szervezeti működési rendje,érdekeltségi viszonai a vizfejépitést pártolja.Az okozatnak megvan az oka.Kedvenc Perjés idézetemet tudom csak ismételni:Minden hadsereg olan,mint az azt kiállitó állam
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem csak tipikusan magyar dolog ez: A belga seregnél pl. évtizedek òta a tompazöld jàrmüveket gàzolajjal kenik be, mert attòl olyan szép fényesen csillognak. A széleket ott is rendszeresen feherrel festették be... Valamivel kellett foglalkoztatni az akkor még besorolt ällomànyt. :)
Egy laktanyaval szemben laktam, naponta lättam, ahogy jött az örmester ellenörizni....

akkor ezek szerint a hülyeség nem ismer határokat és kultúrák feletti... Szép napot a Homo Sapiens-nek. De akkor mien ütődött lehetett az előember,
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 577
79 764
113
Egy kérdés, mert említetted, hogy tudsz fázni a téli ruhában. Nálatok nincsen olyan steppelt vatta nadrág (ha jól emlékszem kantáros volt), meg felső modernebb kivitelben. Mert mikor a Bakonyos sztoriról írtam, akkor mielőtt kimentünk volna, kiosztották a téli ruhát hálózsákostól. Szerencsétek, hogy nincsen manapság mínusz harminc, mert így nem tudtok a földön a felszerelésetekben fekve aludni hóban. Nekem ezt ki kellett próbálnom, és hiába választottam ziszti hálózsákot, csak bóbiskolni tudtam, mert rázott a hideg. Pedig még csaltam is.. Mindezen ruhák alatt még civil vastag férfi harisnyanadrág volt rajtam, meg meleg pulóver. Összesen 100 réteg...A VV-papucsot meg ha lehetett, bár nem nézték addig jó szemmel- míg ezt a viseletet a SZU katonákon nem látták az elöljáróink-, felhúztam a surranó fölé, hogy az ne ázzon be.... a fél méteres hóban...Ti mit csinálnátok -30 fok körül a terepen? Van esetleg erre ruha, elképzelés vagy valami. Vagy bíztok a globális felmelegedésben?

-25-ben biztosítottam már a hóban egy szál polifoamon fekve.Óránként váltottuk egymást a tűzpárommal.Amikor ő biztosított akkor be tudtam feküdni a közös toszti levente hálózsákba épp csak a fűzői hiányoztak meg csak félig lehetett felhúzni a húzózárat.Miért csak egy hálózsákot vittünk két emberre?Mert az a szar buzi nehéz és két napra inkább mást raktunk be a hátizsákba.Biztosítani meg amúgysem lehetett volna hálózsákban.

Gora-tex alsó és felső, plar pulóver, zubbony, gyakorló nadrág,polar aláöltözet alsó és felső, póló,sapka sál kesztyű.Pattogtunk a földön úgy fáztunk...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ezek mind pótcselekvések voltak.Valamivel le kellett foglalni az állományt ha már nem volt pénz a gyakorlatoztatásukra.


Én nem tudom Ti mennyit vagytok a gyakorlótéen, De mikor én voltam soros sok hónapot (kb. 3-4.) kintlakásos (téli, hegyi, egyéb..) gyakorlatokon eltölteni egy év alatt... Azért élveztem, mert kint lehettem a természetben és az öregek nem szivattak, mint kopaszt, aki ráadásul még előfelvételis is volt. De azt gondolom (lehet rosszul), ti sem lehettek többet gyakorlaton, valszeg mást és máshogyan gyakoroltok. Szerintem a tábornok, nálunk, egy külön állatfajta, olyan briliáns Zsukov-féle volt. A mai napig emlékszem egy kocsimosó rajparancsnokra, aki egy alkeszes őrnagy volt, az ügyeletes alegységnek sokszor meg kellet keresni éjjel, mert eltűnt, de állítólag elévülhetetlen érdemei voltak a 68-as csehszlovákiai bevonulás során...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 577
79 764
113
Pár kopasz nem értett a szép szóból és nem cserélte le az átázott zokniját szárazra,pár óra után elvitte őket a mentő mert kihűltek.
Sok embernek az volt a szerencséje,hogy központilag hozattak ki száraz bakancsot mert azt sem rakott el magának.Akinek volt esze az vagy rakott el vagy nem a céges bakancsba ment és nem ott át a bakancsa.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 577
79 764
113
Én nem tudom Ti mennyit vagytok a gyakorlótéen, De mikor én voltam soros sok hónapot (kb. 3-4.) kintlakásos (téli, hegyi, egyéb..) gyakorlatokon eltölteni egy év alatt... Azért élveztem, mert kint lehettem a természetben és az öregek nem szivattak, mint kopaszt, aki ráadásul még előfelvételis is volt. De azt gondolom (lehet rosszul), ti sem lehettek többet gyakorlaton, valszeg mást és máshogyan gyakoroltok. Szerintem a tábornok, nálunk, egy külön állatfajta, olyan briliáns Zsukov-féle volt. A mai napig emlékszem egy kocsimosó rajparancsnokra, aki egy alkeszes őrnagy volt, az ügyeletes alegységnek sokszor meg kellet keresni éjjel, mert eltűnt, de állítólag elévülhetetlen érdemei voltak a 68-as csehszlovákiai bevonulás során...

Mostanában a határ miatt nem nagyon van gyakorlat mert nincs elég ember.Vannak kiemelt gyakorlatok általában 4-5 hét és annyi a többi határ.Ezért is probléma a létszámhiány.Amíg nem volt határ rendszeresen jártunk gyakorlatokra meg lövészetekre.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
-25-ben biztosítottam már a hóban egy szál polifoamon fekve.Óránként váltottuk egymást a tűzpárommal.Amikor ő biztosított akkor be tudtam feküdni a közös toszti levente hálózsákba épp csak a fűzői hiányoztak meg csak félig lehetett felhúzni a húzózárat.Miért csak egy hálózsákot vittünk két emberre?Mert az a szar buzi nehéz és két napra inkább mást raktunk be a hátizsákba.Biztosítani meg amúgysem lehetett volna hálózsákban.

Gora-tex alsó és felső, plar pulóver, zubbony, gyakorló nadrág,polar aláöltözet alsó és felső, póló,sapka sál kesztyű.Pattogtunk a földön úgy fáztunk...
Van egy ami tengerészgyalogos alaszkára tervezett dzsekim.Olan meleg,hogy lénegében sose hordtam.Mostmeg már nemis fogom,kihiztam......
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Választási év van, szavazatokat gyűjtök! Ha rajtam múlna, azért nem katonákkal őriztetném a határt. Ezt még az átkosban sem csinálták... Pedig téli katasztrófahelyzetekben is sokszor úton voltunk. Volt, amikor a honvédségi (adapteres) hómaró után vittünk élelmet falvakba, takarmányt állatoknak, meg ástunk ki hóval befújt állattartó telepeket...A GAZ-66 és a Csepel D-566 az egész jól elvolt a KRAZ-okon kívül, de a DAC-ok egy határ szerencsétlenségek voltak...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nekem meg úton van egy Carinthia G-Loft Reversible kabát,a nadrágján még gondolkozom.
Namajd ha a kincstári kabátod ilen szintű,és a szigetelt ponvás harcászati terepjáró terheskocsi hőlégbefúvos meleg kényelmét megszoktad,kaphattok eg kirándulóbuszt is(Rozsomák becenévvel,30mm-es extrával,Spike kiegészitővel)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 715
17 058
113
Mostanában a határ miatt nem nagyon van gyakorlat mert nincs elég ember.Vannak kiemelt gyakorlatok általában 4-5 hét és annyi a többi határ.Ezért is probléma a létszámhiány.Amíg nem volt határ rendszeresen jártunk gyakorlatokra meg lövészetekre.
Dudi: lehet unjátok már...de én (mi) itt a végeken nagyon hálás vagyok ám nektek a határbiztosításotokért!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Dudi: lehet unjátok már...de én (mi) itt a végeken nagyon hálás vagyok ám nektek a határbiztosításotokért!

Egyetértek. Annyit tennék hozzá, most mát illene a BM-nek egyedül biztosítani a határvédelmet migránsok ellenében. Próbálpok bízni benne, hogy a választások után, talán a Honvédség eredeti feladataira tud koncentrálni.