A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Nem hogy ures polcokat szaraz benzinkutakat nem talalnak... A boltokbol a draga salgopolcokat is elhordanak a kutakbol meg szinte mindent... /magyarorszag ameddig egyesek a hiradast neznek halgatnak a kozeledo csapatokrol a lakkossag madik fele beraktarozna.../ mindenki tudja hogy ez az igazsag... Ha melyen magaba tekint aki aztmondja nem igaz rajon hamar hogy o is resztvenne benne./
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 588
79 778
113
Példaként igazad van.Az a baj,hogy alkalmi eseteket akarnak ráhuzni mindenre.Van amikor sok100km-et fulgázon kell megtenni,máskor meg álcázot járgánnyal várni kell.Nincs egyedül üdvözitő harcmodor.Mikor mire van lehetőség,szükség.képesség.A nagy hadvezér attol nagy,hogy előrelátja ezeket.Mi meg itt utolag okoskodunk csak

Nem érted,hogy nincs ilyen,hogy több 100km-et megtenni egyben egy háborúban.
"Full gázon"meg csak a legritkább esetben mész.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Plane dd szinten. Km kovek helyett jarmuvek lennenek az utszelen tulhajtva. Bar az elso tokosebb rendorors voli puffogtatasa megaloitana az egesz bagazst teljes legifoleny eseten is... azt szuletne a legendarium hogy egy csapat remdor hogy allotott meg egy egesz dandart es allitotta meg az elorretorest. /de mimden esetben egy nem letezo teljesen optimalis estben ahol mimden de minden klappol is onkent setalnanak a csapdaba hogy elmondhassak ok ott vannak igaz ertelmetlenul es nemsokra ra kapitulalhatnak./ kvazi megadni magukat mennenek
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nem érted,hogy nincs ilyen,hogy több 100km-et megtenni egyben egy háborúban.
"Full gázon"meg csak a legritkább esetben mész.
Félreértesz.Különben van rá példa,pl 73as háboruban az izraeli átcsoportositás a sinai fronton.Nyomták a gázt,ahogy a lánctalp birta.De ez egyedi eset.Bár pont a Sinán 67ben szintén van rá példa.Még tenkokat is hagytak hátra üzemanyaghiány miatt,hogy elérjék a Mitla-hágót a visszavonuló egyiptomiak elött.Ott és akkor ez volt a helyes.Máshol és máskor ez öngyilkosság.Mikor hogy
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 588
79 778
113
Félreértesz.Különben van rá példa,pl 73as háboruban az izraeli átcsoportositás a sinai fronton.Nyomták a gázt,ahogy a lánctalp birta.De ez egyedi eset.Bár pont a Sinán 67ben szintén van rá példa.Még tenkokat is hagytak hátra üzemanyaghiány miatt,hogy elérjék a Mitla-hágót a visszavonuló egyiptomiak elött.Ott és akkor ez volt a helyes.Máshol és máskor ez öngyilkosság.Mikor hogy

De az egy adminisztrartív menet volt te nagyon te!
 
M

molnibalage

Guest
Saját területen mentek keresztül az még háborúban is adminisztratív menet.
Félelmetes, hogy a saját területen levő robogással akarja valaki beadni, hogy ezt csinálja bárki is ellenséges terüelten. Akkor a II. vh alatt nem is értem, hogy miért nem étrék el Berlint 4 nap alatt vagy a németek 2 nap alatt a Csatornát...

A valóság ignorálása elég káros...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Saját területen mentek keresztül az még háborúban is adminisztratív menet.
67ben?Neméppen.De ez egy példa ami erősiti a szabályt.LMzek szabályt akar csinálni egy alkalmi példábol.Te a szabálytol eltérő helyzetet akarsz szabály szerint megitélni.Ratel századharccsoport az SAAF fedezete alat a kubai/angolai haderőkkel szemben bevált.Magyar BTRdandár a román hadsereg mélységében öngyilkosság.Mikor hogy.Se la vie
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Igen az alkaom szulhet precedenst ahogy hadik is kifosztotta berlint. De ahogy hadik tette is mutatja ebbol nem szabad azt a kovetkeztetest levonni hogy 4000 huszar barmikor barhol megjelenik elfoglal egy fovarost megsrcolja szabadrabolja majd lelep... Egyedi eset.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
A mai vilagba eleg egy rendorautonak keresztbealni az utat majd varni 15 percet es aki abba az odobe jon kiszallitani a kocsibol es felszolitani hogy hagyja el a helyszint gyalogosan mert kozelgo ellenseg szetlovi ha autoval probaljak meg... Majd az allam karterit ... Bla bla bla... Ha senki nem vedene az uttorlaszt/muszaki akadajat is orakba telne a felszamolasa... Ha a rendorok csak pa val 1-2 km rol a levegobe lodozve megtevesztenenek a felszamolas meg tovabb tartana... Es itt le egy lancfuresz se egy robbantas se semii extra nem kell csak par m gurulas egy trafipaxolo jarorkocsival es 3 mondat ismetelgetese 10-15 percig
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
A mai vilagba eleg egy rendorautonak keresztbealni az utat majd varni 15 percet es aki abba az odobe jon kiszallitani a kocsibol es felszolitani hogy hagyja el a helyszint gyalogosan mert kozelgo ellenseg szetlovi ha autoval probaljak meg... Majd az allam karterit ... Bla bla bla... Ha senki nem vedene az uttorlaszt/muszaki akadajat is orakba telne a felszamolasa... Ha a rendorok csak pa val 1-2 km rol a levegobe lodozve megtevesztenenek a felszamolas meg tovabb tartana... Es itt le egy lancfuresz se egy robbantas se semii extra nem kell csak par m gurulas egy trafipaxolo jarorkocsival es 3 mondat ismetelgetese 10-15 percig
???
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
A meglepetesszeru fel prszag elfoglalasahoz irtam milyen egyszeru megalitani egy ily modon tamado konvolyt. /es ez a pl csak epp az utszelen allo rendor jarort tartalmazza./ katasztrofavedelem vizugy kpm stb belugyes ceg szervezet sehol ahogy a honvedseg se. Ja es katasztrofa illetve hadiallapotra terv nem letezeswt gondoloknak /mar az iskolaknak is kell./ de a hm nek mh nak nincs??? Na ugye
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 588
79 778
113
67ben?Neméppen.De ez egy példa ami erősiti a szabályt.LMzek szabályt akar csinálni egy alkalmi példábol.Te a szabálytol eltérő helyzetet akarsz szabály szerint megitélni.Ratel századharccsoport az SAAF fedezete alat a kubai/angolai haderőkkel szemben bevált.Magyar BTRdandár a román hadsereg mélységében öngyilkosság.Mikor hogy.Se la vie

73-ban csoportosítottak át Északról Délre miután Északon kifulladt a szír-jordán támadás.63-ban pedig menekülő ellenséget üldöztek nem az ellenség mélységében próbáltak portyázni.


Egyébként nem is értem hogyan gondolhat valaki portyázásra 2018-ban,gőleg Hunyadi példáján felbuzdulva aki maga is felhagyott ezzel a fajta harcmodorral miután látta,hogy nincs értelme.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Igen azt akartam.

Nem mellesleg nekem meg van a muszaki akadaly telepito es felsza!olo atjaro gyito kepzesem. Mar egy ilyen gepjarmuvekbol allo uttorlasz felszamolasa se kis mello ido es emberigenyes.
Felderites
Biztoaitas
Megkozelites
Atvizsgalas
Felszamolas megkezdese

Kozbe felderites melysegbe
Kozbe folyamatos biztositas /ertsd nem a jarmube dekkolas vagy a jarmutol 2 m re ucsorges...

Es meg nem is irtam le mimdent mert nem tudom szabad e...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Es a fenti esetbe nincs biztositva ellenseg altal a muszaki akadaly nincs se alaknazva se semmi meg gyanus mozgas se meg civilek se a helyszinen... Na a civil a. Helyszinen extra bonusz az egeszben
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
A meglepetesszeru fel prszag elfoglalasahoz irtam milyen egyszeru megalitani egy ily modon tamado konvolyt. /es ez a pl csak epp az utszelen allo rendor jarort tartalmazza./ katasztrofavedelem vizugy kpm stb belugyes ceg szervezet sehol ahogy a honvedseg se. Ja es katasztrofa illetve hadiallapotra terv nem letezeswt gondoloknak /mar az iskolaknak is kell./ de a hm nek mh nak nincs??? Na ugye
Müszaki harcjármű?Ellenállási támpont megkerülése?Hk csak nem ezért olan fenemód páncélozott?Kisérő tüzérség disznek van?Különben nem én irtam,hogy portyázzunk 500km mélyen.Én pont azt irtam,hogy nekünk az öngyilkosság.De egy rendrjárőr itt nem tétel.Menetböl leküzdhető bosszuság kategória.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 588
79 778
113
Müszaki harcjármű?Ellenállási támpont megkerülése?Hk csak nem ezért olan fenemód páncélozott?Kisérő tüzérség disznek van?Különben nem én irtam,hogy portyázzunk 500km mélyen.Én pont azt irtam,hogy nekünk az öngyilkosság.De egy rendrjárőr itt nem tétel.Menetböl leküzdhető bosszuság kategória.

A műszaki járművet sem zavarhatod rá a műszaki zárra ész nélkül.Biztosítás meg műszaki felderítés ugyan úgy kell.Szétlőni tüzérséggel meg nincs értelme mert akkor az utat us tönkreteszed amit használni akarsz.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 588
79 778
113
Müszaki harcjármű?Ellenállási támpont megkerülése?Hk csak nem ezért olan fenemód páncélozott?Kisérő tüzérség disznek van?Különben nem én irtam,hogy portyázzunk 500km mélyen.Én pont azt irtam,hogy nekünk az öngyilkosság.De egy rendrjárőr itt nem tétel.Menetböl leküzdhető bosszuság kategória.

Ha megkerülsz minden ellenállási pontot akkor nagyon hamar nagyon csúnyán megbosszulják azt.