A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
az itt piszok nem érdekes. K. Józsag szerződéses őrvezető. éppúgy leírhatta volan ezeket.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Esküszöm a számból vetted ki a szót, én is arra gondoltam na ez meg valami terminátor típusú emberke akit nem ismertek el eléggé ezért minden szar neki... Mindamellet hogy van abban ráció amit mond.o_O
Hát ha ilyen fit és életerős akkor miért nem a francia idegen légióba jelentkezet.
A területvédelmist ne az orosz reguális csapatokhoz hasonlitsuk.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
mi k.rva élethez hasonlítsunk???
Vagy esetleges konfliktus esetén kitesznek egy táblát, hogy Bocs, de csak hasonlóan felszerelt/kiképzett ellenséggel vagyunk hajlandóak harcolni., a többiek menjenek haza???
(Eszemfaszommegáll)

A terminátorkodáshoz: ezt a fizikai szintet egy rakás ismerősöm hozza, aik rendszeresen sportolnak.....
Amatőr sportolók, hobbifutók is lehoznak olyan szintet, amiről átlag magyar katona álmodni se mer... na persze ez a sereg hibája.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
mi k.rva élethez hasonlítsunk???
Vagy esetleges konfliktus esetén kitesznek egy táblát, hogy Bocs, de csak hasonlóan felszerelt/kiképzett ellenséggel vagyunk hajlandóak harcolni., a többiek menjenek haza???
(Eszemfaszommegáll)

A terminátorkodáshoz: ezt a fizikai szintet egy rakás ismerősöm hozza, aik rendszeresen sportolnak.....
Amatőr sportolók, hobbifutók is lehoznak olyan szintet, amiről átlag magyar katona álmodni se mer... na persze ez a sereg hibája.
Érdekes a turbómagyarozás nem zavart téged sem...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 798
113
mi k.rva élethez hasonlítsunk???
Vagy esetleges konfliktus esetén kitesznek egy táblát, hogy Bocs, de csak hasonlóan felszerelt/kiképzett ellenséggel vagyunk hajlandóak harcolni., a többiek menjenek haza???
(Eszemfaszommegáll)

A terminátorkodáshoz: ezt a fizikai szintet egy rakás ismerősöm hozza, aik rendszeresen sportolnak.....
Amatőr sportolók, hobbifutók is lehoznak olyan szintet, amiről átlag magyar katona álmodni se mer... na persze ez a sereg hibája.
Na azért ez így nem igaz. Egy eltökélt hobbisportoló jobb eredményeket érhet el néhány területen mint egy katona, akinek soksok más dolga is van a sporton kívűl. Egy katonânak mindent kell tudnia közép/jó szinten. Pl egy maratonista jól fut de vajon fekvőtámaszban vagy húzodkzkodásban is olyan jó-e? Elviszi a vállán a nehézgéppuskát?
Az arany középút megtalálása a nehéz. Abban viszont egyetértünk hogy a honvédség siralmas fizikai állapotban van.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
mint egy katona, akinek soksok más dolga is van a sporton kívűl.



na de ugye ezért lenne elméletileg a rendszeres fizikai felmérés, amit ha nem teljesítesz, viszlát....

sztori... IDF, külföldi önkéntes, elhízott, köszönjük viszlát, Fogta magát, lefogyott, le akarta szolgálni a maradék idejét.
mondták, bocs, de közben betöltötted a 35-t, nem vagy sorköteles. Beperelte a hadsereget,hogy engedjék leszolgálni a maradék idejét. (Nyert)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 798
113
A fizikai alkalmasságról csak viszonyítás szinten, az idegenlégióban:
8km futás egyenruhában, mállhamellénnyel, rohamsisakban, fegyverrel és egy 11 kilóq hátizsákkal, a szintidő 50-55 perc ( attól függően hogy milyen hangulatban van aki csináltatja a tesztet)
8km futás csak gyakorlóban 40 perc
Cooper teszt 2800m
100 m úszás a végén 10 m vizalatt 3 perc
6m kötélmászás (néha függeszkedve) 20 mp
50 felülés
Akadálypája 5 perc
Ezek az alapszinten megkövetelt tesztek, a tényleg minimum de ha csak ennyit csinálsz rohadtul nem boldogok. Volt olyan hét mikor minden elfoglaltság mellett kb 60 km futás volt, mert a szpk futóbuzi volt.
A tesztek sokszor egy éjszaki menetgyakorlat után voltak bár ez inkább csak a kiképzési időszakban van így vagy ha tanfolyamot csinálsz.
Ezeken kívűl a több országban fellelhető akadálypáják pl. Dzsibutiban vagy Guyane ban.
Mikor Tatán voltam szerdzsó megcsináltak valami szuper akadálypáját a szomódi lőtér mellett amit nem használhattunk mert hogy veszélyes..
Mindezzel csak annyit akartam érzékeltetni hogy ezektől a követelményektől igen messze van egy átlag magyar baka, pedig a sport az amihez nem kell pénz. Azt nem lehet a csóróságra fogni.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Az akadálypályáról jutott eszembe az, hogy szerződésesként egyszer sem mehettünk rá a hódmezői laktanya akadálypályájára (kint volt a tábla, hogy veszéles :D), de még gimisként katonai versenyen az volt az egyik feladat, hogy végig kellett menni rajta.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
A fizikai alkalmasságról csak viszonyítás szinten, az idegenlégióban:
8km futás egyenruhában, mállhamellénnyel, rohamsisakban, fegyverrel és egy 11 kilóq hátizsákkal, a szintidő 50-55 perc ( attól függően hogy milyen hangulatban van aki csináltatja a tesztet)
8km futás csak gyakorlóban 40 perc
Cooper teszt 2800m
100 m úszás a végén 10 m vizalatt 3 perc
6m kötélmászás (néha függeszkedve) 20 mp
50 felülés
Akadálypája 5 perc
Ezek az alapszinten megkövetelt tesztek, a tényleg minimum de ha csak ennyit csinálsz rohadtul nem boldogok. Volt olyan hét mikor minden elfoglaltság mellett kb 60 km futás volt, mert a szpk futóbuzi volt.
A tesztek sokszor egy éjszaki menetgyakorlat után voltak bár ez inkább csak a kiképzési időszakban van így vagy ha tanfolyamot csinálsz.
Ezeken kívűl a több országban fellelhető akadálypáják pl. Dzsibutiban vagy Guyane ban.
Mikor Tatán voltam szerdzsó megcsináltak valami szuper akadálypáját a szomódi lőtér mellett amit nem használhattunk mert hogy veszélyes..
Mindezzel csak annyit akartam érzékeltetni hogy ezektől a követelményektől igen messze van egy átlag magyar baka, pedig a sport az amihez nem kell pénz. Azt nem lehet a csóróságra fogni.

Ha ezt is csináltatnád velük, ki maradna ennyi pénzért? 50%-uk?
oké, jönne boldogan másik 50 százalék,de nem ebben a rendszerben, és ennyiért, értve ezealtt a megbecsülést is, nem csak az anyagiakat.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 798
113
Ha ezt is csináltatnád velük, ki maradna ennyi pénzért? 50%-uk?
oké, jönne boldogan másik 50 százalék,de nem ebben a rendszerben, és ennyiért, értve ezealtt a megbecsülést is, nem csak az anyagiakat.
Aki katonának áll attól elvárható bizonyos szintű eltökéltség/motiváció. Mivel nem kényszersorozott emberekről beszélünk. Egy katona tudja hogy a sport kell és hogy jó dolog. Sajnos Magyarországon az alapvető hozzáállással van baj a legtöbben csak a heréjüket (vagy mást) vakarni mennek oda vagypedig túl sok COD ot játszottak és nemtudják hogy a hadsereg rengeteg izzadást jelent. Fotelharcosok.
Sajnos társadalmi megbecsülésük sincs ez igaz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Alapkikepzesen itt is hasonlo a sport /a futas kevesebb/ de helyette pont hogy akadalypalya van. Szakszin mullik altalaba mire helyezi a hangsulyt. Alapkiken van aki futos van aki ruszki kondit kedveli mas az akadalypalyat nyomatja jobban megin mas a lepcsot es a folyosot...

Ez meg hogy atlag baka hobbi sportolohoz... Rengeteg a hobbi es szinten rengeteg a profi felprofi sportolo a MH nal is nagyobb az aranyuk mint egy atlag munkahelyen... Melo utan meg a loveszek 70% sportol valamit ki fut ki boxol a legtobben kondiznak de vannak sulyemelok ontestsulyos edzok... Csapatsportot is rengetegen uznek foci amerikai foci faltenisz.

Tuzer harckocsizokra nem jellemzo a sport egy ketto fut egy ketto gyur vagy kuzdosportol.

De a loveszek nagyresze sportol ha mas nem hobbi szinten
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Sportloveszetre is van lehetoseg uszodaba jarni is kedvezmenyesen.

Amugy majd minden nap van 2 ora testmozgas /ez alol tanfolyam es felkeszules valamire a kibuvo meg a belso szolgalat/ van hogy csoportos van hogy kotetlen de ellenorzott...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 798
113
Alapkikepzesen itt is hasonlo a sport /a futas kevesebb/ de helyette pont hogy akadalypalya van. Szakszin mullik altalaba mire helyezi a hangsulyt. Alapkiken van aki futos van aki ruszki kondit kedveli mas az akadalypalyat nyomatja jobban megin mas a lepcsot es a folyosot...

Ez meg hogy atlag baka hobbi sportolohoz... Rengeteg a hobbi es szinten rengeteg a profi felprofi sportolo a MH nal is nagyobb az aranyuk mint egy atlag munkahelyen... Melo utan meg a loveszek 70% sportol valamit ki fut ki boxol a legtobben kondiznak de vannak sulyemelok ontestsulyos edzok... Csapatsportot is rengetegen uznek foci amerikai foci faltenisz.

Tuzer harckocsizokra nem jellemzo a sport egy ketto fut egy ketto gyur vagy kuzdosportol.

De a loveszek nagyresze sportol ha mas nem hobbi szinten
Akkor jobb a helyzet mint mikor ottvoltam. Akkor leginkább a söröskorsó emelgetés és a katonalányok hajkurászása ment. Ahhh szép idők voltak:D
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Melo utanni sportrol en abszolute de nem tartoztam a sportos kategoriaba ezen a teren.
De heti 3 nap lefutottam 10 km ert nyaron ehhez hozzajott 1 km uszas telen 5 km seta heti 2 nap zsakolni jartam es heti egy nap konditerem... Es megegyszer leirom en a lustabbik fajta voltam es a smucigabb mert nem fizezettem a sportert. Ezeket is pont hogy azert csinaltam hogy a laktanyai sportfoglalkozasokat jobban birjam mert neha volt egy egy veres szemu
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Akkor jobb a helyzet mint mikor ottvoltam. Akkor leginkább a söröskorsó emelgetés és a katonalányok hajkurászása ment. Ahhh szép idők voltak:D
Sorozes nallunk alapkiken csak hetvegen volt. /hetkoznap 1 x piazott 2 srac foglalkozas utan ra is csesztek masnap.../

Reggel 5 tol este 18 30 ig voltunk foglalkoztatva. 5 kor sorakozo es 19 kor szinten kimenni csak ezutan lehetett de nagon sokszor mire a bakancsot es egyeb szerelvenyt elrendezett az ember lefurdott megvacsorazott mar nem volt ertelme kimenni 21:30 bent kellett lenni 22:00 kor ellenorzes es takarodo reggel ugye 5 kor sorakozo de ez reggeli utan volt lt. Oda nem volt kotelezo menni de jelezni kellett ha valaki nem megy /elozo nap/ mindig ment mindenki senki se akart ehezni
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Tatan kemenyebb volt az alapkik es hosszabb a foglalkozasi napok. De akik szt endrerol jottek felidobe azok szerint is ezerszer jobb volt tata... Szakasz szinten kaptuk a kikepzest nem tomegbe szazad szinten. Voltunk par napot szt endren de csak rohogtul oket... Minekunk 100 jobb volt a kikepzesunk. Nekik csak a korleteik volt amit kicsit irigyeltunk. De igazabol a mi kek agyunk tokeletesen megfelelt.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Máshonnan:
Sajnos elkezdtem elkövetni azt a hibát, hogy megpróbáltam elképzelni egy hadműveletet ahol az egyik oldalon a magyar területvédelmi tartalékos századok állnak (járási hivatalból toborzott nénikkel, akik azt hiszik ez max egy papírlista amire felíratkoztak, erőszakra/önvédelemre még végszükség esetén sem rábírható 50 kilós szociológus lányok, fájós lábú porckorongsérves nagy magyarország matricás turbomagyarok, stb.), lovasokkal, meg az általad "könnyű területvédelmi erő"-nek nevezett drónokkal, a másik oldalon meg egy "sima" összeszuokaott orosz katonai alakulat összfegyvernemi képességekkel, és támogatással.

Ha azzal a drónnal - amit felküldenek -nézne valaki képanyagot egy ilyen esetről az inkább lenne egy erős horror, vagy egy COD-féle egyoldalú hentelés, mint értékelhető felderítési információ.

Amúgy különben semmi bajon nincs a pót-póttartalékos képzéssel semmilyen téren, de egyrészt akkor nevezzünk nevén a dolgot.

Megjegyzem, értem én azt hogy NULLA fizikai teszt szűréssel veszik fel az összes területvédelmi tartalékost, és arcra adunk nekik rendfokozatot valami általam nem ismert koncepció mentén, ok. És nem mondom senkinek hogy örüljenek neki ha én volt katonaként le tudok úszni 10 km-t egyben, le tudok bringázni 200-at, és le tudok futni egy maratont 35 fokban, (jobb napokon akár egyben is megy a három), ileltve van egy hülye szokásom, hogy szoktam lőni önszorgalomból AK-tól a maroklőfegyveren keresztül a távcöves puskáig bezárólag pár dologgal, de mindezt minimum elvárom hogy azért lesz*rni se saz*rják le a felvételnél.

Ez nettó faszság. Keverve jó adag rosszindulattal.
Ennyi erővel az IDF általános sorkötelezettségére is rá lehetne fogni, hogy majd berángatják mindenhonnan a csámpás, taknyos-nyálas-hájas spekulánsokat, szabadbölcsészeket meg a hecclapok szerkesztőit, meg mindenféle egész életében ülőmunkát végző belvárosi hipohondert. Csak senki nem teszi, mert nem foglalkoznak azzal, hogy ilyen sunyi módon hazudozzanak és hangulatot keltsenek.
Egyáltalán miért akadnánk össze oroszokkal? Már innen látszik, hogy mi a cél ezzel az egésszel
Véletlenségből pont van "turbomagyar" ismerősöm ("turboheber" létezik? Vagy ilyen jelzőt csak magyarra lehet aggatni? Mást nem lehet hátrányosan megkülönböztetni? Látatlanban ítélkezni merő hungarofóbiából?) tartalékos. Véletlenül amúgy is jár hobbiból lőtérre, volt HŐR, és amúgy sem sokan állnak sorba azért, hogy pofozkodjanak vele.
Nem értem, miért jó neked itt fröcsögni? Ennyire unatkozol, vagy valami Hasbarás projkt részeként áskálódsz és köpködsz itt mindenre?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
cseréld be az oroszt, példa pirézre, medveölelő szlovákra, akármire.
sikerült megint a tőgyénél megragadnod a bikát, gratula.