A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Az a gond hogy evre senkit nem tudsz behívni. A mai emberanyag hozza allasa is jelentos mertekben romlott. Tovabba nem egybol a lehetetlenel kelene kezdeni. Eloszor 3 hónap kinezni, lehetoseg szerint megszerezni a jobb kepesegueket. Ha ez ez megvan. (az allomany negyedere lehet mar epitenni). A masik negyede jobb esetben a fele be fog valalni valami tartalekosagot. Tehat kovetkezo lepcsofokot, kikepzest csak modulrendszerben lehet megcsinalni. Gondolkodjatok ujszeruen ne regi beidegzodesel :)
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Be kell látni hogy 45 év szocializmus (bűnös nemzet, sőt igazából nincs is nemzet, ellenforradalom stb) és 20 év liberalizmus (igazi férfinak lenni ciki, legyél cicafiú, de inkább meleg, csajoknál a fehér férfi az gáz, válaszd a csokikat, meg a karriert stb-stb jellegű agymosások) annyira megtette a hatását, hogy 1-1,5 év sorkatonaság, még ha fizetett is, úgy megijesztenék a fiatalságot, hogy az a kevés is, aki itt maradt, menni ki külföldre a behívó elöl. A 3 hónap talán még beleférne. Arra kéne összpontosítani, hogy ez idő alatt kiképezzék a kopaszokat arra, hogy tudják használni az AK-t, illetve legyen fogalmuk arról, hogy háborús helyzetben mit kéne tenniük, legyen egy kis fogalmuk a dolgokról. Aztán évente ezeket a tapasztalatokat felfrissíteni. Akit komolyabban érdekel a dolog, az meg maradhatna továbbképzésre. De a legfontosabb, hogy kapjanak erre az időre fizetést, és lehetőleg helyben maradjanak, csökkentendő a cicafiúknál esetlegesen fellépő traumát. Megyeszékhelyenként 1-2 alapkiképzéses századnak nem kéne akkora nagy telephely, sőt ahol van valamilyen laktanya, akár rendőr, azt kibővíthetnék nekik, így nem is kéne akkora nagy földterületet felvásárolni és beépíteni. Lőterek elvben megyeszékhelyenként lennének úgyis, ezzel nagyon nem kéne foglalkozni terepes foglalkozásokra meg úgyis akadna valami minden megyében. Szerintem azon kéne gondolkodni, hogy mit lehetne másképpen csinálni ahhoz, hogy e 3 hónap alatt a lehető legtöbb dolgot megtanulják az új felszerelők, és mik lennének azok az ismeretek, amik feltétlenül kellenek. Én rettenetesen gyűlöltem pl az alaki foglalkozásokat, de mivel csináltam, biztosan tudom állítani azt, hogy ha ez annyira k×rva fontos dolog, akkor két hét alatt fel lehet hozni szinte bármilyen kopaszt elfogadható szintre.

A kiképzés kell hogy minimum fél éves legyen, Ezután kell még hogy gyakorlatokon is tudjon dolgozni a katona, kötelékben. A többit nem is ragozom. Kell lövész, harckocsizó, tüzér, felderítő, műszaki, légvédelmi, logisztikai, stb., Minden kell, nem csak egy alap lőkiképzés és azzal nem megy semmire képzés. Fizetés persze, ezért is írtam ,hogy fizetett sorkatona. Valamint a lakóhelyéhez legközelebbi laktanya. Nem olyan vész, ha már az iskolában kap egy hazafias nevelést és honvédelmi képzést. Mint egykoron. persze, a mai fiatalság nagy részét nehéz lenne elképzelni ebben a szerepben. Ezt elismerem. Ez azonban nevelés kérdése.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A kiképzés kell hogy minimum fél éves legyen, Ezután kell még hogy gyakorlatokon is tudjon dolgozni a katona, kötelékben. A többit nem is ragozom. Kell lövész, harckocsizó, tüzér, felderítő, műszaki, légvédelmi, logisztikai, stb., Minden kell, nem csak egy alap lőkiképzés és azzal nem megy semmire képzés. Fizetés persze, ezért is írtam ,hogy fizetett sorkatona. Valamint a lakóhelyéhez legközelebbi laktanya. Nem olyan vész, ha már az iskolában kap egy hazafias nevelést és honvédelmi képzést. Mint egykoron. persze, a mai fiatalság nagy részét nehéz lenne elképzelni ebben a szerepben. Ezt elismerem. Ez azonban nevelés kérdése.
De minek kell sorosokat specializálni? Most nincs sorkötelezettség, mégis eldöcög valahogy a MH. Legyenek csak sima lövészek, vagy valami ahhoz közeli a három hónap alatt, a pluszt azt meg magtanulják azok, akik maradnának még. Én úgy gondolom, hogy a sorosokat elsősorban arra kell megtanítani, hogy ne ölessék meg magukat, sőt legyenek képesek megvédeni magukat háborús helyzetben. A többieket, akik maradnának, na azokból kéne igazi katonát faragni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A kiképzés kell hogy minimum fél éves legyen, Ezután kell még hogy gyakorlatokon is tudjon dolgozni a katona, kötelékben. A többit nem is ragozom. Kell lövész, harckocsizó, tüzér, felderítő, műszaki, légvédelmi, logisztikai, stb., Minden kell, nem csak egy alap lőkiképzés és azzal nem megy semmire képzés. Fizetés persze, ezért is írtam ,hogy fizetett sorkatona. Valamint a lakóhelyéhez legközelebbi laktanya. Nem olyan vész, ha már az iskolában kap egy hazafias nevelést és honvédelmi képzést. Mint egykoron. persze, a mai fiatalság nagy részét nehéz lenne elképzelni ebben a szerepben. Ezt elismerem. Ez azonban nevelés kérdése.
Az a baj hogy nem lehet meg nem is tudsz,tudunk egy normálisabb kiképzést tartani. Ahhoz felszerelések is kellenének. Meg pár db laktanya lőtérrel. Ami jelenleg meg lehetne csinálni a közeljövőben és nem is kerülne orbitális összegbe ahogy tomsinner írta.
-tehát a meglévő laktanyákra kellene egy kisebb beruházás. Egy két kaszárnyát/épületrészt kipofozni hogy 100-250 ember elférjen normálisan.
-kidolgozni hogy abba a 3 hónap alapba mi férhet bele
-megfelelően honorálni (felvételi plusz pontokkal,ingyenes c/nehézpót jogsival,pénzzel stb) mindezt csak akkor ha el is végzi a kiskatona.
-lehetőség szerint az állomány legalább 3 dát megtartani szercsisként.
-további lehetőségeket felajánlani azoknak akik tarcsisként kívánnak továbbiakban szolgálni.
-lehetőség szerint a tarcsisoknak ÖMT nak és állománynak amint lesz van rá felszerelés akkor további alap kiképzéseket tartani modul rendszerben iskola vagy téli időszakban, Nyáron meg összefüggően. Pl lővész,btr vezető, aknavető tüzér, rpg kezelő ilyesmik.............
- akik meg maradtak szercsisnek normális életpályát kínálni fel.
Én még ezt megtűzdelném azzal a 120 órás full alap modulal (civilek részére) amit korában írtam. Azokból lennének az ÖTT állomány nagy része. (egésze) Itt alapvetően polgári védelmi feladatok meg csekély védelmi értékű feladat kiképzés lenne (millicia szintű). Továbbá az ÖTT ez csatlakozhatnak azok a sorosok is akik korában ÖMT állományban voltak (szakasz parancsnokokra illetve kezelőkre is szükség lesz) És a munkájuk miatt a további szolgálatot csak így tudják vállalni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
De minek kell sorosokat specializálni? Most nincs sorkötelezettség, mégis eldöcög valahogy a MH. Legyenek csak sima lövészek, vagy valami ahhoz közeli a három hónap alatt, a pluszt azt meg magtanulják azok, akik maradnának még. Én úgy gondolom, hogy a sorosokat elsősorban arra kell megtanítani, hogy ne ölessék meg magukat, sőt legyenek képesek megvédeni magukat háborús helyzetben. A többieket, akik maradnának, na azokból kéne igazi katonát faragni.

Mert háborús helyzetben kell vagy 100.000+ fős haderő az ország védelmére. Amit csak így lehet kiállítani. Máshogy sehogy. A mai tartalékos rendszerrel és kiképzésükkel pláne sehogy.
 

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63
Mi mindenre kaptunk kiképzést a pisztolytól a géppuskáig még RPG re is mi dobtunk utoljára K100 at utánunk már megszűnt..Még rádióforgalmazást is gyakoroltunk
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Mert háborús helyzetben kell vagy 100.000+ fős haderő az ország védelmére. Amit csak így lehet kiállítani. Máshogy sehogy. A mai tartalékos rendszerrel és kiképzésükkel pláne sehogy.
Vannak más eszközök,képzések is hogy ezt elérjük. Mondom ne régi módjával gondolkodjatok :)
Először az alap legyen meg. Ne a közepébe vágjunk bele. (jelenleg cuccaink sincsenek hozzá) Ha megvan az alap lehet építkezni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Vannak más eszközök,képzések is hogy ezt elérjük. Mondom ne régi módjával gondolkodjatok :)
Először az alap legyen meg. Ne a közepébe vágjunk bele. (jelenleg cuccaink sincsenek hozzá) Ha megvan az alap lehet építkezni.

Semmivel nem éred el. Egy háborúban a határ teljes szélességében számolnod kell hadműveletekkel. Egy időben, vagy külön, de kell . A legújabb háború, korszerű fegyverekkel az ukrajnai. Nézzétek a résztvevő erők létszámát és fegyverzetét. Bizony mennyiség kell a végén, akár tetszik, akár nem. Így lenne ez itt is, ne álmodozzatok másról.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Semmivel nem éred el. Egy háborúban a határ teljes szélességében számolnod kell hadműveletekkel. Egy időben, vagy külön, de kell . A legújabb háború, korszerű fegyverekkel az ukrajnai. Nézzétek a résztvevő erők létszámát és fegyverzetét. Bizony mennyiség kell a végén, akár tetszik, akár nem. Így lenne ez itt is, ne álmodozzatok másról.
Kell a tömeg,de nem kell,hogy az egésszében egy összfegyvernemi haderő legyen.Sorkteles Nemzetörség,miliciarendszerben.Nem kell,hogy különssebben nagy harcértékük legyen.Tüzrajtaütésekkel,üsd és fuss akciókra legyen csak képes.Lassitsa,zavarja csak az ellent,hivatásos tisztek irányitássával(a'la SF).Legfőbb feladata,hogy információt adjon,céladatokat.Honvédséget hivatásos,folyamatossan gyakorlatban tartott erönek szervezném,és gerincének a messzehordó csöves/rakétás jolfelszerelt mozgékony tüzérséget tenném.Fontossabbnak tartom a korszerű tüzérséget a csörömppöknél.
 

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
A sorkatonaság megszüntetését elleneztem, ezért saját szakállra közvélemény kutatást végeztem.
Két kérdést tettem fel azoknak akiket ismertem, vagy akikkel összehozott az élet:
- Egyetért-e a kötelező sorkatonai szolgálat felfüggesztésével?
- A hazánkat ért külső katonai agresszió esetén jelentkezne-e önként katonai szolgálatra?
A válaszadók egykét kivételtől eltekintve, az első kérdésre „igen"-nel feleltek, a másodikra pedig,
„nem"-mel. Aki az elsőre igennel felelt, az másodikra szinte kivétel nélkül azt válaszolták, hogy azonnal összepakolnák a családot és elhagynák az országot.
Azt a következtetést vontam le, hogy olyan embert kár kiképezni és felszerelni, aki nem akar harcolni.
Az ilyen az első adódó alkalommal lelépne, vagy megadná magát az ellenségnek.
Az is érthetővé vált számomra, hogy az akkori politikai pártok, beleértve a Fideszt is miért asszisztáltak
oly lelkesen a sorkatonaság felfüggesztéséhez, semmi más nem hajtotta őket, csak a politikai haszonszerzés.

Szerintem a sorkatonaságot „kvázi" nem megszüntetni kellett volna, hanem értelmes módón átalakítani. A három hónapos alapkiképzés után önkéntesen még három, hat hónapra maradhatott volna aki akar. Ösztönző rendszerrel segítettem volna azoknak, akik vállalták volna az önkéntes szolgálatot, a szolgálati idő összekötöttem volna tanfolyamokkal, ahol szakmát adó, vagy alapfokú nyelvtanfolyamot végezhetek volna. Az egyetemi felvételihez magas többlet pontszámot, és a „zsold" mellé a szolgálati idő lejárta után, a vállalt időhöz és a szolgálat alatt nyújtott teljesítményének arányába, pénzbeli jutalmat kaptak volna a civil élet elkezdésének támogatására.
Az önkéntes sorállományúak egyben önkéntes tartalékosokká is váltak volna, előre egyeztetett időpontba évi
kézszer két nap emlékeztető foglalkozáson kellett volna részt venni, cserébe adókedvezményt vehettek volna igénybe.
Jelen pillanatban semmi esélyét nem látom, hogy ehhez hasonló (vagy bármilyen) sorkatonai szolgálatot belehessen vezetni. Hihetetlen összegekbe kerülne, nem adott szinte semmilyen feltétel sem, a volt laktanyák nagy része lepusztult, vagy fillérekért elkótyavetyélték. Nincs egyenruha, bakancs de lassan talán már elég kézifegyver sem.
Ha váratlanul, előre nem kiszámíthatóan vészhelyzet alakulna ki, esélye sem lenne az országnak, hogy megfelelő számú katonát tudjon kiképezni, felfegyverezni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Kell a tömeg,de nem kell,hogy az egésszében egy összfegyvernemi haderő legyen.Sorkteles Nemzetörség,miliciarendszerben.Nem kell,hogy különssebben nagy harcértékük legyen.Tüzrajtaütésekkel,üsd és fuss akciókra legyen csak képes.Lassitsa,zavarja csak az ellent,hivatásos tisztek irányitássával(a'la SF).Legfőbb feladata,hogy információt adjon,céladatokat.Honvédséget hivatásos,folyamatossan gyakorlatban tartott erönek szervezném,és gerincének a messzehordó csöves/rakétás jolfelszerelt mozgékony tüzérséget tenném.Fontossabbnak tartom a korszerű tüzérséget a csörömppöknél.

Baromság minden szavad. A minél kisebb harcérték, egyben azt jelenti, minél gyorsabban intézi el az ellen.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
A sorkatonaság megszüntetését elleneztem, ezért saját szakállra közvélemény kutatást végeztem.
Két kérdést tettem fel azoknak akiket ismertem, vagy akikkel összehozott az élet:
- Egyetért-e a kötelező sorkatonai szolgálat felfüggesztésével?
- A hazánkat ért külső katonai agresszió esetén jelentkezne-e önként katonai szolgálatra?
A válaszadók egykét kivételtől eltekintve, az első kérdésre „igen"-nel feleltek, a másodikra pedig,
„nem"-mel. Aki az elsőre igennel felelt, az másodikra szinte kivétel nélkül azt válaszolták, hogy azonnal összepakolnák a családot és elhagynák az országot.
Azt a következtetést vontam le, hogy olyan embert kár kiképezni és felszerelni, aki nem akar harcolni.
Az ilyen az első adódó alkalommal lelépne, vagy megadná magát az ellenségnek.
Az is érthetővé vált számomra, hogy az akkori politikai pártok, beleértve a Fideszt is miért asszisztáltak
oly lelkesen a sorkatonaság felfüggesztéséhez, semmi más nem hajtotta őket, csak a politikai haszonszerzés.

Szerintem a sorkatonaságot „kvázi" nem megszüntetni kellett volna, hanem értelmes módón átalakítani. A három hónapos alapkiképzés után önkéntesen még három, hat hónapra maradhatott volna aki akar. Ösztönző rendszerrel segítettem volna azoknak, akik vállalták volna az önkéntes szolgálatot, a szolgálati idő összekötöttem volna tanfolyamokkal, ahol szakmát adó, vagy alapfokú nyelvtanfolyamot végezhetek volna. Az egyetemi felvételihez magas többlet pontszámot, és a „zsold" mellé a szolgálati idő lejárta után, a vállalt időhöz és a szolgálat alatt nyújtott teljesítményének arányába, pénzbeli jutalmat kaptak volna a civil élet elkezdésének támogatására.
Az önkéntes sorállományúak egyben önkéntes tartalékosokká is váltak volna, előre egyeztetett időpontba évi
kézszer két nap emlékeztető foglalkozáson kellett volna részt venni, cserébe adókedvezményt vehettek volna igénybe.
Jelen pillanatban semmi esélyét nem látom, hogy ehhez hasonló (vagy bármilyen) sorkatonai szolgálatot belehessen vezetni. Hihetetlen összegekbe kerülne, nem adott szinte semmilyen feltétel sem, a volt laktanyák nagy része lepusztult, vagy fillérekért elkótyavetyélték. Nincs egyenruha, bakancs de lassan talán már elég kézifegyver sem.
Ha váratlanul, előre nem kiszámíthatóan vészhelyzet alakulna ki, esélye sem lenne az országnak, hogy megfelelő számú katonát tudjon kiképezni, felfegyverezni.

Kérdőívre lehet bármit válaszolni. azonban ha bent van egy rendszerben és ott parancs és parancsmegtagadás esetén következmény van, más a helyet.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A sorkatonaság megszüntetését elleneztem, ezért saját szakállra közvélemény kutatást végeztem.
Két kérdést tettem fel azoknak akiket ismertem, vagy akikkel összehozott az élet:
- Egyetért-e a kötelező sorkatonai szolgálat felfüggesztésével?
- A hazánkat ért külső katonai agresszió esetén jelentkezne-e önként katonai szolgálatra?
A válaszadók egykét kivételtől eltekintve, az első kérdésre „igen"-nel feleltek, a másodikra pedig,
„nem"-mel. Aki az elsőre igennel felelt, az másodikra szinte kivétel nélkül azt válaszolták, hogy azonnal összepakolnák a családot és elhagynák az országot.
Azt a következtetést vontam le, hogy olyan embert kár kiképezni és felszerelni, aki nem akar harcolni.
Az ilyen az első adódó alkalommal lelépne, vagy megadná magát az ellenségnek.
Az is érthetővé vált számomra, hogy az akkori politikai pártok, beleértve a Fideszt is miért asszisztáltak
oly lelkesen a sorkatonaság felfüggesztéséhez, semmi más nem hajtotta őket, csak a politikai haszonszerzés.

Szerintem a sorkatonaságot „kvázi" nem megszüntetni kellett volna, hanem értelmes módón átalakítani. A három hónapos alapkiképzés után önkéntesen még három, hat hónapra maradhatott volna aki akar. Ösztönző rendszerrel segítettem volna azoknak, akik vállalták volna az önkéntes szolgálatot, a szolgálati idő összekötöttem volna tanfolyamokkal, ahol szakmát adó, vagy alapfokú nyelvtanfolyamot végezhetek volna. Az egyetemi felvételihez magas többlet pontszámot, és a „zsold" mellé a szolgálati idő lejárta után, a vállalt időhöz és a szolgálat alatt nyújtott teljesítményének arányába, pénzbeli jutalmat kaptak volna a civil élet elkezdésének támogatására.
Az önkéntes sorállományúak egyben önkéntes tartalékosokká is váltak volna, előre egyeztetett időpontba évi
kézszer két nap emlékeztető foglalkozáson kellett volna részt venni, cserébe adókedvezményt vehettek volna igénybe.
Jelen pillanatban semmi esélyét nem látom, hogy ehhez hasonló (vagy bármilyen) sorkatonai szolgálatot belehessen vezetni. Hihetetlen összegekbe kerülne, nem adott szinte semmilyen feltétel sem, a volt laktanyák nagy része lepusztult, vagy fillérekért elkótyavetyélték. Nincs egyenruha, bakancs de lassan talán már elég kézifegyver sem.
Ha váratlanul, előre nem kiszámíthatóan vészhelyzet alakulna ki, esélye sem lenne az országnak, hogy megfelelő számú katonát tudjon kiképezni, felfegyverezni.
100% ban leírtad az állapotokat. Mindezt úgy mondom hogy nem vagyok katona. Csak ÖTT és leszek :)
Ha nagyon akarják akkor az elkövetkező években 4 évben egy rendszer alapjait le tudnák fektetni. (persze a károgók máris szidnák mint minden ép kézláb gondolatot) Nem nagy számokra kell gondolni. De meg lehetne csinálni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Kérdőívre lehet bármit válaszolni. azonban ha bent van egy rendszerben és ott parancs és parancsmegtagadás esetén következmény van, más a helyet.
Ugyan úgy dobantanának mint Szíriában az "életerős" fiatalok az SAA ból. 100 ból talán 10-15 esetleg 20 ember harcolna. Tenne is valamit egy háborús helyzet esetén. Ez a mai valóság. (régen se sokkal jobb volt a helyzet. Amikor le kellet menni a határhoz. Sokszor elgondolkodott az ember hogy egy szerb-magyar balhé esetén a tisztekből vajon hányan léptek volna le. Nem beszélve a soros állomány egy részéről.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Egy ev sorkotelezetseget bevezetnek minden 30 ev allatti ferfinek aki egy evet meghaladoan munkanelkuli vagy 5 ev alatt egy evet nem dolgozik.….

2x1_b.gif
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Baromság minden szavad. A minél kisebb harcérték, egyben azt jelenti, minél gyorsabban intézi el az ellen.
Nem gondoltad végig.IDF szintű haderőt vizionálsz,na az nemlesz.MN visszaálitása is álomkép,és nem is kell.Páncéloshadtestet felálitani nincs pénzünk.Hozzávaló légierőt mégkevésbé.2 dd haderő meg magadmontad,semmire nem elég.Akkor mondjál jobb megvalositható módszert a milicia rendszerú Nemzetörség+tüzérség gerinccű hivatásos Honvédségnél.Amit meg is lehet valósitani