A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Én nem azt látom. T2 452kW, T2+ 473kW, P2 463kW, P2+ 498kW.
Jogos, én csak a legalsó összefoglaló részt néztem meg, ott 472 kW T és a 463kW P van összehasonlítva.

De van ebből is annyi féle fajta alváltozat, mint égen a csillag. Egy biztos, hogy akármelyiket vesszük, ez az erőkülönbség nem indolkolja az egyes altípusok közt azt a sírámot, amit a Népszava letolt, hogy majd egy max. 3kg-os gyermeket lehet vele elszállítani...

Ugyan már, kérem, szenzációhajhász cikk, semmi több...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
T-t meg P- t és a sulytobbletet meg a norvég időjárást félretéve azt írják hogy kissé korosak ha jól ertelmezem. Az osztrákoktol béreltek mennyi idosek jelenleg és mi a baj a szervizeléssel?
Abból a pénzből simmán vehetnének újakat is normális szervíz hátérrel. Megint jó magyar szókás szerint egy közvetítő cég fog majd jól járni. Zsíros borítékokkal. Mi meg pár éven belül küldhetjük a heliket gyári ipari szintű felújításra. Szintén vaskos pénzekért.
Egyébként a Mi-8/17 ek utodjául mit szánnak ha kikopnak? Mert ahhoz hasonló légi szállítású kapacitás alig van a nyugati gèpeknél.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nekik mondjuk olyan helikopterük is van, ami akkor is használható, ha véletlen beüt a sz.r
Ez is használható, ne csak az legyen már a használható helikoper, ami 16db Hellfire-t/Vikhrt elvisz egy kanyarral...

Mikor felröppent hogy lesz Mihu korszerűsítés, sokan pont ilyen kategóriás heliért nyígtak, és mondták hogy amúgy egy értelmetlen faszság a mihu-ra már 3 ft-ot is költeni, kicsi könnyű halk jól műszerezett és korszerű gépek kellenek nekünk. Erre úgy néz ki jön ilyen is, most ez is baj valakinek :D.

Urak, egy szaros Gazelle-ből/Bo-105ből is lehet AT helit csinálni ha szükséges, de mondjuk nem csak erre lehet használni egy helikoptert. Korszerű, agilis, elvisz egy rajt, fel lehet szerelni modern felderítő műszerekkel, akár dolgozhat a mihuk előtt etc.

A semminél ami eddig volt, pont sokkal többek ezek is.

Tessék örülni ha semmi helyett lesz valami!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
krvára nem tudod, milyen állapotban vannak.
De gondolom, fotelszakértőkként helyből megállapítod,
"Ha a Népszava megírja hogy a helikoptes mentők szerint" nem megfelelőek" akkor máris felpattansz a döglött fehér lóra, fakard kivon, és ex cathedra kijelented, a Vezérnek mindig igaza van!
(Baszottul kicsi az esélye, hogy az orogo, vagy az agyarhírlap hozzon le ilyen írást)

Én részemről maradok az elveszti közpénz jellegét lehetőségnél.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
krvára nem tudod, milyen állapotban vannak.
De gondolom, fotelszakértőkként helyből megállapítod,
"Ha a Népszava megírja hogy a helikoptes mentők szerint" nem megfelelőek" akkor máris felpattansz a döglött fehér lóra, fakard kivon, és ex cathedra kijelented, a Vezérnek mindig igaza van!
(Baszottul kicsi az esélye, hogy az orogo, vagy az agyarhírlap hozzon le ilyen írást)

Én részemről maradok az elveszti közpénz jellegét lehetőségnél.
Szíved joga. Nem a vezérnek van mindig igaza, hanem annak aki BÁRMIT vesz a semmi helyett, értsd már meg!
Ott tartunk hogy évekig nem volt lófasz sem, csak papíron. Ha Gyurcsány venné(bár őt mindenkinél jobban rühellem), akkor annak is örülnék, és ugyan azt mondanám amit most, hogy ne károgjunk, hanem örüljünk neki hogy jön valami.

Persze te fotelszakértő 2.-ként a Népszabinak hihetsz, és még viccet se csináljak belőled úgy, ahogy te belőlem akarsz ugye?

Kettőnk közt egy kurva nagy különbség van amúgy, az hogy én mindennek örülök amivel több lesz Magyarország, te viszont mindent köpködsz. Azt hiszem aki ezt a fórumot olvassa egy ideje már, az ezt pontosan láthatja, és be tud téged kategorizálni, szóval nekem nincs is szükség rá hogy helyre tegyelek, leírod te magad sokszor, hogy kinek a zsoldjában állsz, hová vagy elköteleződve érzelmileg...
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 540
113
Remélem nem találja ki valami nagyon hozzáértő katonánk az irodájából hogy jó lenne támogató helinek és vegyünk egy 10-20 db ot. Csak 2 fegyvertaró pilon van rajta és ha jól tudom AT képesség még nincs is.

Hát, pedig kezdhetsz megbarátkozni a típussal :D A HM-ben, ha az Airbus vonalat nézzük, akkor a H145 az aktuális kiskedvenc, egy ideje. Azelőtt az Aw139 volt, majdnem üzlet is lett belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and zsolti

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 384
113
Abból a pénzből simmán vehetnének újakat is normális szervíz hátérrel. Megint jó magyar szókás szerint egy közvetítő cég fog majd jól járni. Zsíros borítékokkal. Mi meg pár éven belül küldhetjük a heliket gyári ipari szintű felújításra. Szintén vaskos pénzekért.
Egyébként a Mi-8/17 ek utodjául mit szánnak ha kikopnak? Mert ahhoz hasonló légi szállítású kapacitás alig van a nyugati gèpeknél.
Melyik pénzből mert azt nem olvastam hogy mennyi lesz a 9 helyi.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 540
113
Abból a pénzből simmán vehetnének újakat is normális szervíz hátérrel. Megint jó magyar szókás szerint egy közvetítő cég fog majd jól járni. Zsíros borítékokkal. Mi meg pár éven belül küldhetjük a heliket gyári ipari szintű felújításra. Szintén vaskos pénzekért.
Egyébként a Mi-8/17 ek utodjául mit szánnak ha kikopnak? Mert ahhoz hasonló légi szállítású kapacitás alig van a nyugati gèpeknél.

Biztos lehetsz benne, nem lesz hasonló kapacitású helyette. Amúgy ez a kapacitâs mikor, mennyit is van kihasználva itthon? Évente kétszer? Készültséget adni vagy homokzsákozni tudsz Blackhawkkal vagy Pumával is
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Tévedés, a helikopteres képességfejlesztésre szükségre van és felajánlhatjuk a NATOnak a speciális szaktudást.
IMG_1915.JPG
 

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63
Pedig nagyon jó kis kopter ez... Az USA-nak pont megfelelt hozzá hogy rendszeresítse, meg licenszben gyártsa magának, akkor talán a mi igényeinknek is megfelelhet...
Nem azt mondom hogy nem jó csak szerintem nekünk nem jó minimális támogató képessége van.A horvát Kiowa Warrior sokkal jobb képességű könnyű támogató van AT lehetőség.Ha mi most H145M et veszünk soha a büdös életben nem lesz légi AT képességünk mert gondolom a MI24 hez nem tervezik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem azt mondom hogy nem jó csak szerintem nekünk nem jó minimális támogató képessége van.A horvát Kiowa Warrior sokkal jobb képességű könnyű támogató van AT lehetőség.Ha mi most H145M et veszünk soha a büdös életben nem lesz légi AT képességünk mert gondolom a MI24 hez nem tervezik.
Na várjunk egy picit!

Az USA, tehát a gyártó ország a Kiowát már csak kiképzési céllal használja, tudod mivel váltották le őket? UH-72 Lakotával. Az viszont pont az a típus, amit miután megvették a licenszet és egy közös amerikai/eus vállalaton keresztül gyártanak, leánykori nevén még EC-145/H-145 volt.

Szóval ha úgy tetszik, nem a Kiowa Warriort vennénk meg, hanem annak a váltótípusát. Amit a Kiowára fel lehet tenni, azt ugyan úgy fel lehet tenni a váltótípusra is ha igény van rá, az a nagyobb kapacitású gép, nem a régi leváltott amcsi gép.

Fogadni mernék rá, hogy ha azt vennénk egyébként, akkor lenne már itt rögtön a fórumon is olyan ember, aki azért sajnálkozna, hogy a Kiowa már lejárt lemez, már az amcsik is állnak át a sokkal modernebb, és a jövőbe mutató EC-145 vonalra, mi meg olyan régi szart veszünk...

Jót itt nem lehet tenni :(.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Hát, pedig kezdhetsz megbarátkozni a típussal :D A HM-ben, ha az Airbus vonalat nézzük, akkor a H145 az aktuális kiskedvenc, egy ideje. Azelőtt az Aw139 volt, majdnem üzlet is lett belőle.
Hozzáteszem gyorsan, hogy mind a kettő kiváló kopter, s nekem még az is szimpi hogy Európai termékek. Indul a protekcionizmus a köbön, védjük mi is a "saját" ipart!

Jól teszi a HM!

Én örültem a Minyó/Mihu felújításnak is, örülök az Airbus vonalnak is.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner and tonyo

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Abból a pénzből simmán vehetnének újakat is normális szervíz hátérrel. Megint jó magyar szókás szerint egy közvetítő cég fog majd jól járni. Zsíros borítékokkal. Mi meg pár éven belül küldhetjük a heliket gyári ipari szintű felújításra. Szintén vaskos pénzekért.
Egyébként a Mi-8/17 ek utodjául mit szánnak ha kikopnak? Mert ahhoz hasonló légi szállítású kapacitás alig van a nyugati gèpeknél.
S92.Szerintem jó választás lenne.Az AH60-nal párban
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Hozzáteszem gyorsan, hogy mind a kettő kiváló kopter, s nekem még az is szimpi hogy Európai termékek. Indul a protekcionizmus a köbön, védjük mi is a "saját" ipart!

Jól teszi a HM!

Én örültem a Minyó/Mihu felújításnak is, örülök az Airbus vonalnak is.
Ha már maradunk részben az airbus vonalnál,ami várható volt. Akkor H-215M vagy 225 M ek nem e jöhetnek szóba mint lehetséges váltótipus a Minyók helyett. Árban és üzemeltetési költségben biztosan jobban járnánk velük mint a AH 60 al.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ha már maradunk részben az airbus vonalnál,ami várható volt. Akkor H-215M vagy 225 M ek nem e jöhetnek szóba mint lehetséges váltótipus a Minyók helyett. Árban és üzemeltetési költségben biztosan jobban járnánk velük mint a AH 60 al.
Meglátjuk. Nagyon az BH vonalat lehet hallani mindenhonna. Ha az kell hozzá hogy ne "tavaszodjon ki" idehaza, én szarok bele, jó lesz a BH-is, csak hagyjanak minket élni...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Viszatérve. Én örülök az airbus vonalnak (is). Nem azért mert nálam jobban fekszik, hanem a képességeinket (várható) és az anyagi forrásainkat figyelembe véve részünkre ez a vonal jóval kedvezőbb. A H-145 ös meg nagyon jó kis konzervnyitó képességekkel rendelkezik.Persze megfelelő fegyverzet esetén.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Meglátjuk. Nagyon az BH vonalat lehet hallani mindenhonna. Ha az kell hozzá hogy ne "tavaszodjon ki" idehaza, én szarok bele, jó lesz a BH-is, csak hagyjanak minket élni..


tonyo
Szép egy világ ahol a kitavaszodás elkerülését meg kell vá.......... Akkor milyen szinten vesznek figyelembe minket? Á hagyom is thémát mert off ba megy át.
De rühelem ekkor az okos telót :D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti