A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
utoljára Horthy dicső hadserege próbálta, aminek a felszerelésére hatalmas összegből, évtizedes tervvel összerakott magyar hadiipar meg évtizedes fejlesztéssel olyan cuccokat tudott gyártani kis számban, amik de facto akkor elavultak, amikor kiértek a harctérre.

OFF
Magyarországok 1938-ban, a Győri programmal indult meg a haderőfejlesztési program. Az 1938-as Bledi egyezményig meg még csak joga sem volt hozzá. Tehát állításod nem fedi a valóságot, ugyanis nem hatalmas összegből (A tervezett 1,7 millió pengő helyett mindössze 1 millió, aminek a 40%-a nem közvetlen hadicélokra irányult), nem évtizedes fejlesztéssel jutott el arra a szintre, ami neki adatott.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
Ha jól tudom a szlovákok tol veszünk kisebb tételekben ilyen lőszereket.
jegyzem orosz vonalhoz: ugye tüzérségi/harckocsilőszernek, ATGM-nek IS megvan a maga max élettartama.... na mikor is volt magyar részről az utolsó beszerzés?
szóval arra hivatkozva nem venni normál , hogy ott a raktárban az exszovjet lőszer a régihez----
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
OFF
Magyarországok 1938-ban, a Győri programmal indult meg a haderőfejlesztési program. Az 1938-as Bledi egyezményig meg még csak joga sem volt hozzá. Tehát állításod nem fedi a valóságot, ugyanis nem hatalmas összegből (A tervezett 1,7 millió pengő helyett mindössze 1 millió, aminek a 40%-a nem közvetlen hadicélokra irányult), nem évtizedes fejlesztéssel jutott el arra a szintre, ami neki adatott.
OFF
Magyarországok 1938-ban, a Győri programmal indult meg a haderőfejlesztési program. Az 1938-as Bledi egyezményig meg még csak joga sem volt hozzá. Tehát állításod nem fedi a valóságot, ugyanis nem hatalmas összegből (A tervezett 1,7 millió pengő helyett mindössze 1 millió, aminek a 40%-a nem közvetlen hadicélokra irányult), nem évtizedes fejlesztéssel jutott el arra a szintre, ami neki adatott.
OFF
Magyarországok 1938-ban, a Győri programmal indult meg a haderőfejlesztési program. Az 1938-as Bledi egyezményig meg még csak joga sem volt hozzá. Tehát állításod nem fedi a valóságot, ugyanis nem hatalmas összegből (A tervezett 1,7 millió pengő helyett mindössze 1 millió, aminek a 40%-a nem közvetlen hadicélokra irányult), nem évtizedes fejlesztéssel jutott el arra a szintre, ami neki adatott.
Sóhaj.
http://acta.bibl.u-szeged.hu/41358/1/aetas_2007_004_069-096.pdf
 
D

danielblack

Guest
http://www.origo.hu/itthon/20180324...orszagnak-amig-vannak-tartalekos-katonak.html

Simicskó István előtt csaknem 700 új területvédelmi tartalékos katona tette le esküjét szombaton.

Ezzel mennyit ért el az ÖTT létszáma? 2500-3000?
Jelentem összesen 925 fő tett esküt, köztük jómagam is ott állok az alakzatban, most értünk haza Szentendréről. Jelenleg 1600 ÖTT-s van. Összesen pedig 6600 fős tartalékost említett a miniszter ÖVT-vel, ÖMT-vel.
Igen, jelenleg Volkssturm szinten vagyunk, de folyamatos a kiképzésünk. Civil élet mellett nem megy egyik napról a másikra. 2026 ra kell elérni a harckészültséget, s ez is része a Zrínyi 2026-nak, mint ahogy azt több felől is olvashattátok már a sajtótól. Titkokat nem kívánok ide kiírni, de annyiban megerősíthetlek titeket, hogy komoly tervek vannak, és részletesen elkészült a terv, ami alapján egyszer harckészek lehetünk.
Jelenleg a rendszer indulását láthatjuk, de egy hatalmas előnye már most is van a rendszernek: helyre állítja a megcsorbult katonai kultúránkat, a honvédség elfogadottságát, és ahogy látom, rengeteg jövendőbeli szerződéses jelöltet kitermel az ÖTT, hisz rengetegen pedzegetjük fiatalok, hogy szerződésesnek állunk, sok fiatalnak meghozza a kedvét.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Jelentem összesen 925 fő tett esküt, köztük jómagam is ott állok az alakzatban, most értünk haza Szentendréről. Jelenleg 1600 ÖTT-s van. Összesen pedig 6600 fős tartalékost említett a miniszter ÖVT-vel, ÖMT-vel.
Igen, jelenleg Volkssturm szinten vagyunk, de folyamatos a kiképzésünk. Civil élet mellett nem megy egyik napról a másikra. 2026 ra kell elérni a harckészültséget, s ez is része a Zrínyi 2026-nak, mint ahogy azt több felől is olvashattátok már a sajtótól. Titkokat nem kívánok ide kiírni, de annyiban megerősíthetlek titeket, hogy komoly tervek vannak, és részletesen elkészült a terv, ami alapján egyszer harckészek lehetünk.
Jelenleg a rendszer indulását láthatjuk, de egy hatalmas előnye már most is van a rendszernek: helyre állítja a megcsorbult katonai kultúránkat, a honvédség elfogadottságát, és ahogy látom, rengeteg jövendőbeli szerződéses jelöltet kitermel az ÖTT, hisz rengetegen pedzegetjük fiatalok, hogy szerződésesnek állunk, sok fiatalnak meghozza a kedvét.
Szervezetten mentetek, vagy egyénileg? Mindegy is, pontosan tudom, hol kell a metróra felszállni, majd a HÉV-re, és onnét merre tovább. :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Én meg ahol jártam, arra képezték ki az embereket, amit élesben is használtak...

Va

Eszerint...
Va így estefelé kicsit elgondolkodva szinte de biztosan ha úgy lenne nem mennék veled harcolni. Jellemvonást most nem akarok alkotni rólad.

ÖTT állomány jó része nem volt katona. Évi 20 napos kiképzéssel kb a 2 ik év végén mehetnének egy alapszintű lőgyakorlatra. A lőtereken én 22 es kaliberű ak replikákkal kezdeném. Ha megszokják mehet a nagy. Aki meg élessel lövöldöz állandóan főként lőgyakorlaton.Az könnyen hozzászokhat a lőszer pocsékoláshoz éles helyzetben. Magyarul lőhetünk mi jó sokat is. De beosztani is meg kell tanulni.

Most jöttem értem haza nemrég haza Szentendréről én is. Várjuk ki a végét. Sok a fiatal. Reméljük még több lesz. 2026 messze van még. Addigra az öreg rókák is kikopnak. Reméljük helyüket majd rutinos katonák fogják átvenni. A fiatalok mellé nagyon kellenének a nem túl öreg rutinosak. Mert akkor fognak tudni haladni a felkészítéssel, kiképzéssel, igazán.
 
  • Tetszik
Reactions: marton and phaidros

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A D-20-ast a kép jobb szélén túlról, a T-34 mellől előre húzták, vagy vittek oda másikat? :)
2016x1512@hm1.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Va így estefelé kicsit elgondolkodva szinte de biztosan ha úgy lenne nem mennék veled harcolni. Jellemvonást most nem akarok alkotni rólad.

ÖTT állomány jó része nem volt katona. Évi 20 napos kiképzéssel kb a 2 ik év végén mehetnének egy alapszintű lőgyakorlatra. A lőtereken én 22 es kaliberű ak replikákkal kezdeném. Ha megszokják mehet a nagy. Aki meg élessel lövöldöz állandóan főként lőgyakorlaton.Az könnyen hozzászokhat a lőszer pocsékoláshoz éles helyzetben. Magyarul lőhetünk mi jó sokat is. De beosztani is meg kell tanulni.

Most jöttem értem haza nemrég haza Szentendréről én is. Várjuk ki a végét. Sok a fiatal. Reméljük még több lesz. 2026 messze van még. Addigra az öreg rókák is kikopnak. Reméljük helyüket majd rutinos katonák fogják átvenni. A fiatalok mellé nagyon kellenének a nem túl öreg rutinosak. Mert akkor fognak tudni haladni a felkészítéssel, kiképzéssel, igazán.
Mi pár elméleti óra után mentünk ki lőni élessel. Senki nem halt meg, és baleset sem lett. Nem tudom, miért kell ennyire félni ettől az egésztől. Értem én, ha azt mondják, drága a lőszer, és ezért ne egyből azzal indítsanak, de akkor mondják ezt, ne jöjjenek ilyen idétlenséggel, hogy fokozatosan szabad csak az ember kezébe lőfegyvert adni.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
A D-20-ast a kép jobb szélén túlról, a T-34 mellől előre húzták, vagy vittek oda másikat? :)
2016x1512@hm1.jpg

.....nemzet csak addig létezik, amíg van Magyarország, és képes megvédeni határait.

A Honvédség de facto nem képes megvédeni baj( szakszóval nemzetközi konfliktus) esetén a magyar a határait ergo a miniszter kimondta, Magyarország nem létezik.


basszus, és ez az ember lehet miniszter-
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
.....nemzet csak addig létezik, amíg van Magyarország, és képes megvédeni határait.

A Honvédség de facto nem képes megvédeni baj( szakszóval nemzetközi konfliktus) esetén a magyar a határait ergo a miniszter kimondta, Magyarország nem létezik.


basszus, és ez az ember lehet miniszter-
De legalább nem hazudott. Reálisan értékelve a mai Honvédség mit tudna megvédeni Magyarországból. Budapestet? Szomszédos ország támadása esetén talán, nagyhatalom esetén meg úgy járnának, mint 1945 elején, gyakorlatilag rájuk robbantanák az egész kócerájt. Pont ezért kell építkezni abból, ami van. Ha nem holnap jön egy nagy háború, még talán kitud termelni annyit ez a társadalom, hogy legalább borsot törjön az ellenség orra alá. De mindent el kell kezdeni valahol, én meg azt látom, hogy csinálják is. Végre valami történik, ami nem csak rombolás.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Mi pár elméleti óra után mentünk ki lőni élessel. Senki nem halt meg, és baleset sem lett. Nem tudom, miért kell ennyire félni ettől az egésztől. Értem én, ha azt mondják, drága a lőszer, és ezért ne egyből azzal indítsanak, de akkor mondják ezt, ne jöjjenek ilyen idétlenséggel, hogy fokozatosan szabad csak az ember kezébe lőfegyvert adni.
Azért mert szerződésesként nálatok a kiképzés folyamatos volt. Nem lebontva mint nálunk. Tehát nem volt benne törés.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Mi pár elméleti óra után mentünk ki lőni élessel. Senki nem halt meg, és baleset sem lett. Nem tudom, miért kell ennyire félni ettől az egésztől. Értem én, ha azt mondják, drága a lőszer, és ezért ne egyből azzal indítsanak, de akkor mondják ezt, ne jöjjenek ilyen idétlenséggel, hogy fokozatosan szabad csak az ember kezébe lőfegyvert adni.
Hát a lőkiképzés katonai szinten bizony fokozatos eljárás.Elösször betanulod a fegyverfogásokat készségszinten,miután már betanultad az elméletet,majd kezdődhet a lőtéri lövészkedés.Közben elkezded tanulni a harcászatot,és a tereplöövészetet elméletben,majd ha már a lőtéri lövészet jol megy,kéne a terepi harcászkodás.Egy rendes kiképzés cirka 500lőszer legalább.Nem véletlen használnak 22es gyakorlófegyvereket,gyakorlszetteket,ahol komolyan veszik a kiképzést.És akkor kéne valami szintentartás is.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo