A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Gondolom, így akarják kompenzálni Mihail bácsi "remekének" ergonómiai hiányosságait..
ha már a foregrip még mindig elérhetetlen álom, marad ez a VSZ időkből maradt fogás. (de láttam videot orosz ejtőernyősökről, (?) a képen ott is így fogják a fenti ok miatt...

....
És mit szolsz Balasnyikov elvtárs munkásságának termékéhez?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 590
79 778
113
Van a románoknak ilyen verziója
https://www.google.hu/search?q=romanian+akm&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=N0bYZtEHe2REQM%3A%2CKkNhUecJNOyZ9M%2C_&usg=__lz9pZ6v9I1BdKQpxZG_DxULznZc=&sa=X&ved=0ahUKEwj_4cm6hofaAhVEa1AKHRi8Df0Q9QEIKTAA#imgrc=N0bYZtEHe2REQM:
de rettenetes a fogása legalábbis nekem az volt(mondom én nem vagyok az a 2 méteres alkat), úgyhogy én a hagyományosat választottam. Szerintem 4 tárral lehet az 1 év alatt nem lőttem el :D max ha hozzáveszem a vaktöltényeket, de már 8-10 lövés után felmelegedett annyira, hogy nem tudtam a tár és a fegyvertest kapcsolatánál fogni (pont mint ahogy a Sharid által megosztott képen látszik fentebb )

Ezt tudd be a csodás román minőségnek.3-4 tárat simán el lehet lőni a nagyar AK-val úgy,hogy szabad kézzel tudod fogni a fegyver markolatait.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Van a románoknak ilyen verziója
https://www.google.hu/search?q=romanian+akm&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=N0bYZtEHe2REQM%3A%2CKkNhUecJNOyZ9M%2C_&usg=__lz9pZ6v9I1BdKQpxZG_DxULznZc=&sa=X&ved=0ahUKEwj_4cm6hofaAhVEa1AKHRi8Df0Q9QEIKTAA#imgrc=N0bYZtEHe2REQM:
de rettenetes a fogása legalábbis nekem az volt(mondom én nem vagyok az a 2 méteres alkat), úgyhogy én a hagyományosat választottam. Szerintem 4 tárral lehet az 1 év alatt nem lőttem el :D max ha hozzáveszem a vaktöltényeket, de már 8-10 lövés után felmelegedett annyira, hogy nem tudtam a tár és a fegyvertest kapcsolatánál fogni (pont mint ahogy a Sharid által megosztott képen látszik fentebb )

Az kb. olyan szar lehet így ránézésre, mint a magyar AMD.... Édes Istenem, előre álló első markolat... Ergonómia=0
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
na más: Mihu ahogy nézem ehehzegyszerűen túl nagy, IRL lesz-e így kiépített leszállóhely a tetőn?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Ezt tudd be a csodás román minőségnek.3-4 tárat simán el lehet lőni a nagyar AK-val úgy,hogy szabad kézzel tudod fogni a fegyver markolatait.
Érdekes, nem gondoltam volna, hogy ekkora a különbség. Gondolom akkor a tárak sem mozognak az itteni AK-ban jobbra balra, mert ott úgy 1-2 mm játék simán volt. Igaz olyat is láttam, hogy a fegyvermester egy a földről felvett kővel kalapálta a fegyvert... Sajnos nem láttam melyik részét, mert épp be kellet tárazzak, csak szemet szúrt a szakértelem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Gondolom, így akarják kompenzálni Mihail bácsi "remekének" ergonómiai hiányosságait..
ha már a foregrip még mindig elérhetetlen álom, marad ez a VSZ időkből maradt fogás. (de láttam videot orosz ejtőernyősökről, (?) a képen ott is így fogják a fenti ok miatt...

....
Gondolom, így akarják kompenzálni Mihail bácsi "remekének" ergonómiai hiányosságait..
ha már a foregrip még mindig elérhetetlen álom, marad ez a VSZ időkből maradt fogás. (de láttam videot orosz ejtőernyősökről, (?) a képen ott is így fogják a fenti ok miatt...

....

47... Vagyis 1947. Evvan. Azon már nem lenne mit kompenzálni. A maga idejében forradalmi volt, csak azóta 70 év... És ez tényleg a mi szégyenünk. Lenne, ha már megszületett volna a döntés a jövő lőszeréről(kaliberéről). :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 553
113
Érdekes, nem gondoltam volna, hogy ekkora a különbség. Gondolom akkor a tárak sem mozognak az itteni AK-ban jobbra balra, mert ott úgy 1-2 mm játék simán volt. Igaz olyat is láttam, hogy a fegyvermester egy a földről felvett kővel kalapálta a fegyvert... Sajnos nem láttam melyik részét, mert épp be kellet tárazzak, csak szemet szúrt a szakértelem.
Ezért mondtam hogy nem úgy kéne fogni mert mozog.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
És mit szolsz Balasnyikov elvtárs munkásságának termékéhez?

ha az Iszrael Balasnyikov polgártárs (aka Izrael Galil) munkásságának eredményét így fogta meg valaki, akkor naggggggyon morcosak tudtak lenni az oktatók:)
A behajtható válltámasz masszívabb, de nekem pont nem passzolt, a felfelé álló felhúzókar, és jobb hüvelykujjal is mozgatható fire selector a ha nem is mai értelemben kétkezessé, de sokkal használhatóbbá teszi. Irányzék könnyebben használható. A rövidebb változatokkal nem volt semmi bajom, de a normál nem állt kézre...na meg elég súlyos darab:) Tárcsere nekem mindig könnyebben ment mint aK-nál.


ACE stb változatot bármikor megvenném:)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mert mi lesz ha a tárat fogja?Azért nem szabad mert úgy nem stabil a fegyvertartás de ennyi.


Igazából nem értem miért ez a mizéria az AK fogásával kapcsolatosan. Mondjuk én sosem éreztem késztetést az AK-nál a "tárfogás"-ra. Lehet bennem volt a hiba... Tanították, hogyan kell csinálni, nem spilázták túl, végre lehetett hajtani... Nem igényelt 100 feletti IQ-t a helyes fegyvertartás elsajátítása. Egyébként ebben a vitában a Te kommentjeidnek van igaza...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
6 mm. tegnap linkltétek a videot a kiképzésről...

Nemtom', mit linkeltek... Tudomásom szerint az "ideális karabélylőszer" a 6.5-7mm-es (valós átmérő, mert pl. a 6.5 Grendel valójában 6.7 mm-es, a 6.8 Remington SPC meg 7 mm-es) és a csőtorkolatnál 2500 J-os lőszer, és 0.4-0.5 BC-s. Tehát sem a jelenlegi 5.56x45-ös, sem a 7.62x39-es nem "játszik".
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 590
79 778
113
Érdekes, nem gondoltam volna, hogy ekkora a különbség. Gondolom akkor a tárak sem mozognak az itteni AK-ban jobbra balra, mert ott úgy 1-2 mm játék simán volt. Igaz olyat is láttam, hogy a fegyvermester egy a földről felvett kővel kalapálta a fegyvert... Sajnos nem láttam melyik részét, mert épp be kellet tárazzak, csak szemet szúrt a szakértelem.

A mérettűrés ugyan az minden AK-n.A román fegyverek a felhasznált anyagok miatt a legrosszabb minőségűek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 590
79 778
113
ha az Iszrael Balasnyikov polgártárs (aka Izrael Galil) munkásságának eredményét így fogta meg valaki, akkor naggggggyon morcosak tudtak lenni az oktatók:)
A behajtható válltámasz masszívabb, de nekem pont nem passzolt, a felfelé álló felhúzókar, és jobb hüvelykujjal is mozgatható fire selector a ha nem is mai értelemben kétkezessé, de sokkal használhatóbbá teszi. Irányzék könnyebben használható. A rövidebb változatokkal nem volt semmi bajom, de a normál nem állt kézre...na meg elég súlyos darab:) Tárcsere nekem mindig könnyebben ment mint aK-nál.


ACE stb változatot bármikor megvenném:)

A Galil elsősorban a finnek utána Kalasnyikov és csak harmadiknak fent nevezet úriember munkásságát dícséri.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and wolfram

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
akkor lecsapom a magas labdát, és kijelentem, rendesen is meg lehetett volna csinálni az AK-t.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 590
79 778
113
akkor lecsapom a magas labdát, és kijelentem, rendesen is meg lehetett volna csinálni az AK-t.

Meg lett az csinálva rendesen csak te valamiért a finn hadsereg 60-as,az izraeli hadsereg 70-es évek beli elvárásait azonosnak tekinted az oroszok 40-es évekbeli követelményeivel.Gondolom nem kell nagyarázni,hogy ez mekkora blődség.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
ööö.... akkor ezek szerint, hogy ontopic legyek, az MH lassan kétezerhúszas elvárásai megegyeznek az oroszok 40-es évekbeli követelményeivel?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 590
79 778
113
ööö.... akkor ezek szerint, hogy ontopic legyek, az MH lassan kétezerhúszas elvárásai megegyeznek az oroszok 40-es évekbeli követelményeivel?

Inkább csak csóró.De a két különböző modernizáció is azt mutatja,hogy nem azonosak az elvárások még akkor is ha nem a legjobb megoldások születtek.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
ööö.... akkor ezek szerint, hogy ontopic legyek, az MH lassan kétezerhúszas elvárásai megegyeznek az oroszok 40-es évekbeli követelményeivel?

Bazmeg', te mekkora ász vagy, hogy ezt így felismerted... :D
Egyébként talán mostantól már nem ez a szitu... Remélem!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
A Galil elsősorban a finnek utána Kalasnyikov és csak harmadiknak fent nevezet úriember munkásságát dícséri.
De jol sikerült nekik.90es évek elején felmerült rendszeresitésre.Tartalékos miliciának nagyon is jó lenne az ACE.Kalas strapabirása,javitott ergonomiával.Még a hivatásosoknak is.Bár nekem jónak tünik a horvátok VHS-2e,Amennyiben tényleg olyan jó élőben mint képen,Cz helyett azt választanám.Viszont az FN AGLM gránátvetővel ppárositanám,az eredeti krabót helyett.