A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Na jó de mi lesz a civil kontrollal?
Milyen kontrol?Nem hallottál róla?Kormány kontrolálja eztán a civileket.Civil kontrol meg nem is volt.Marad minden a régiben.Nem változik semmi.Iróasztalhuszár sereg aminek utasszállitó csapatszállitó dukál,harcászati buszokkal.Ha nemtetszik,csinálj forradalmat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 937
65 935
113
a brdm 2 ugy szar ahogy van. a tornyot csak mechanikusan tudod forgatni (kurblizod,reteszelsz,celzol .) a pancelzata csak szembol birja a 14.5-ost oldalrol mar nem , uszokepes ...volt amig ra nem raktak azokat a koporsokat hatra ,azzal mar nem az ,ja es a toronyforditast is behatarolja. kiskoroson baka koromban volt vele dolgom az osoreg fug megbizhatobb es jobb volt ...mondjuk nem volt neki tornya
Tudom, tudom, ültem benne eleget, elég jól be is hintáztatja a KPVT ha nem előre lőnek vele. Csak tulajdonképp annyi idős mint az M113, és innét indult a polemizálás.
Mondjuk a beloruszok elég pofás járgányt hegesztettek belőle:
Caiman_based_on_BRDM-2_4x4_reconnaissance_armoured_vehicle_Belarus_Belarusian_defense_industry_001.jpg
1496178670_2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner and tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 385
7 894
113
Tudom, tudom, ültem benne eleget, elég jól be is hintáztatja a KPVT ha nem előre lőnek vele. Csak tulajdonképp annyi idős mint az M113, és innét indult a polemizálás.
Mondjuk a beloruszok elég pofás járgányt hegesztettek belőle:
Caiman_based_on_BRDM-2_4x4_reconnaissance_armoured_vehicle_Belarus_Belarusian_defense_industry_001.jpg
1496178670_2.jpg
Ezt még itthon mi is nyugodt szível meg tudnánk csinálni.
Egyébként hány személyt tud magával vinni?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Az vicces, vagy szomorú ha egy alezredes azt sem tudja, hogy kell viselni a bocskait, és úgy szerepel külföldiek előtt? Lehet azt hordani úgy, hogy jól nézzen ki, de így olyan mint egy bohóc.
2018.04.24._szekesfehervar_nyiltnap_2.jpg

Bal szélen az miféle modernizált AK-63D? A KRDD használ ilyet is? A karón ülő varjú red dot itt is zseniális. Aztán az a b*szott hosszú elülső pisztolymarkolat rajta... Gondolom eleget kellett gyakorolni ahhoz, hogy rendesen lehessen tárazni. Igaz, hogy csak replikám van, de az én markolatom rövidebb, és még úgy is gyakorlást igényel.
ximg_8461.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 937
65 935
113
Ne haragudj de most nem nézek utána, kiütött ez Simicskó helyett Benkő elképzelés....
Egy Benkő, egy Simicskó helyett... :mad:
Brdm2-ben azt hiszem 5-en fértünk el.
 
  • Tetszik
Reactions: Mokiengine

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 937
65 935
113
Az vicces, vagy szomorú ha egy alezredes azt sem tudja, hogy kell viselni a bocskait, és úgy szerepel külföldiek előtt? Lehet azt hordani úgy, hogy jól nézzen ki, de így olyan mint egy bohóc.
2018.04.24._szekesfehervar_nyiltnap_2.jpg

Bal szélen az miféle modernizált AK-63D? A KRDD használ ilyet is? A karón ülő varjú red dot itt is zseniális. Aztán az a b*szott hosszú elülső pisztolymarkolat rajta... Gondolom eleget kellett gyakorolni ahhoz, hogy rendesen lehessen tárazni. Igaz, hogy csak replikám van, de az én markolatom rövidebb, és még úgy is gyakorlást igényel.
ximg_8461.jpg
Ahogy az arcokat figyelem nekik is rémisztőnek tűnnek ezek a torzszülöttek. Kár volt szétcseszni azokat a jó fegyvereket.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 385
7 894
113
Ne haragudj de most nem nézek utána, kiütött ez Simicskó helyett Benkő elképzelés....
Egy Benkő, egy Simicskó helyett... :mad:
Brdm2-ben azt hiszem 5-en fértünk el.
Én ahogy nézzem ebben 6-7 fő fér el. Vezető,parancsnok,lövész meg vagy 4 lövész.
Simicskó miatt szerintem sokan károgtak
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 488
113
Na jó de mi lesz a civil kontrollal?

Komolyan, minek a civil kontroll, ha senki nem ért a kontrollozók közül semmihez ebben a témában ? Van a kormány és kész, felette még a köztársasági elnök. Az a honvédelminek nevezett bizottság, úgy ahogy van minden amerikai, vagy francia filmvígjátékot kiütne, ha felraknák a youtubera az üléseiket.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and fip7

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ahogy az arcokat figyelem nekik is rémisztőnek tűnnek ezek a torzszülöttek. Kár volt szétcseszni azokat a jó fegyvereket.
Őszintén nem tudom, hogy ezek most a gírdó pontokra játszanak, vagy elképzelésük sincs hogyan is kéne kinéznie egy használható fegyvernek? Az a dot egyértelműen nem AK-ra való, ha segííííílyke, ha nem. Nem hiszem hogy az a kis plusz, hogy szürkületben könnyebben lehessen célozni vele ér annyit, hogy teljesen magasan kell tartanod a célzáshoz a fejed, plusz még a sok gyakorlás hozzá, míg megtanulod kapáslövésre használni. Egy adott fegyverhez tökéletesen alkalmatlan irányzékkal annak minden előnye elvész. Itt is. Egy ilyennel már jobban jártak volna, de az pénzbe kerülne.
DSC_0044.jpg

A markolat meg ugyancsak nem AK-ra való, de legalábbis nem 30-as tárhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
A civil kontrol nem a honvédelmi miniszteten keresztül valósul meg hanem a köztársasági elnök útján hisz ő a főparancsnoka a Honvédségnek nem a honvédelmi miniszter.
Ebben sulyosan tevedsz. A civil kontroll azt jelenti hohy nem a hivatasos (es/vagy nyugdijas) katonak ellenorzik magikukat hanem civilek iranyutjak a miniszteriumot.

A haboru tul komoly dolog ahhoz hogy katonakra bizzuk. - Clemenceau
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Komolyan, minek a civil kontroll, ha senki nem ért a kontrollozók közül semmihez ebben a témában ? Van a kormány és kész, felette még a köztársasági elnök. Az a honvédelminek nevezett bizottság, úgy ahogy van minden amerikai, vagy francia filmvígjátékot kiütne, ha felraknák a youtubera az üléseiket.

Na latod ebben teljesen egyetertunk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 638
77 585
113
Őszintén nem tudom, hogy ezek most a gírdó pontokra játszanak, vagy elképzelésük sincs hogyan is kéne kinéznie egy használható fegyvernek? Az a dot egyértelműen nem AK-ra való, ha segííííílyke, ha nem. Nem hiszem hogy az a kis plusz, hogy szürkületben könnyebben lehessen célozni vele ér annyit, hogy teljesen magasan kell tartanod a célzáshoz a fejed, plusz még a sok gyakorlás hozzá, míg megtanulod kapáslövésre használni. Egy adott fegyverhez tökéletesen alkalmatlan irányzékkal annak minden előnye elvész. Itt is. Egy ilyennel már jobban jártak volna, de az pénzbe kerülne.
DSC_0044.jpg

A markolat meg ugyancsak nem AK-ra való, de legalábbis nem 30-as tárhoz.

Hülyeséget beszélsz!Abban van egy kis igazságod,hogy magas a red dot de ennyi minden más amit leírtál úgy hülyeség ahogy van!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 638
77 585
113
Ebben sulyosan tevedsz. A civil kontroll azt jelenti hohy nem a hivatasos (es/vagy nyugdijas) katonak ellenorzik magikukat hanem civilek iranyutjak a miniszteriumot.

A haboru tul komoly dolog ahhoz hogy katonakra bizzuk. - Clemenceau

Mi a szakmád?Örülnél ha jogászok meg tanárok ellenőriznék azt hogy mit csinálsz?
 
  • Tetszik
Reactions: honved

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 937
65 935
113
Őszintén nem tudom, hogy ezek most a gírdó pontokra játszanak, vagy elképzelésük sincs hogyan is kéne kinéznie egy használható fegyvernek? Az a dot egyértelműen nem AK-ra való, ha segííííílyke, ha nem. Nem hiszem hogy az a kis plusz, hogy szürkületben könnyebben lehessen célozni vele ér annyit, hogy teljesen magasan kell tartanod a célzáshoz a fejed, plusz még a sok gyakorlás hozzá, míg megtanulod kapáslövésre használni. Egy adott fegyverhez tökéletesen alkalmatlan irányzékkal annak minden előnye elvész. Itt is. Egy ilyennel már jobban jártak volna, de az pénzbe kerülne.
DSC_0044.jpg

A markolat meg ugyancsak nem AK-ra való, de legalábbis nem 30-as tárhoz.
Amúgy ha valaki ilyen "karácsonyfa" fegyvert kap akkor leszedheti róla önhatalmúlag a felesleget?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 488
113
Na akkor valakinek nagyon megerte, hogy vegigaszisztalta az elmult evek/evtizedek honvedelmi baromsagait...

De ha pozitivan allok hozza, akkor most mar egy katona kezeben van az iranyitas, most meg lehet majd mutatni, hogy kell ezt csinalni. Be lehet-e azt szerezni, amire szuksege van a Honvedsegnek ...

Hát nem tudom. Nincs azzal bajon, hogy egy aktív katonából lesz miniszter. Inkább azzal, hogy szerintem, a médián át nézve, Benkő tábornok egy szerény, csendes, jóembernek tűnik. ( ha ő lesz ) Aki bólogatni fog mindenre, nem fog ellent mondani ott sem, ha az a Honvédség érdekei ellen lévő dolog is. El nem tudom képzelni, hogy az asztalra csap és azt mondja, már pedig kell 3 tüzérosztályra való Krab. Vagy hasonlók. Simicskó bukása nekem rejtély. Hendét váltotta, amikor elég vad volt a migránshelyzet. Amit akkor rá bíztak, szerintem a kormányzat felé teljesítette. Utána indult Zrínyi 2026. Lehet ebben hibázott. Azért a tartalékos rendszer ilyen jellegű szervezése és képzése, sok kívánnivalót hagy maga után. Még akkor is, ha a kezdeti lépéseit látjuk. Viszont rengeteg pénzbe kerülhetett eddig a HM-nek. Biztosra veszem, hogy a miniszterelnök más forrásból is értesül a Honvédség történéseiről, nem csak a miniszter előadásából. Gondolom eljutottak hozzá olyan infók, ami alapján úgy ítélte meg, más ember kell. Esetleg, valaki más kitúrta Simicskót, de el nem tudom képzelni mivel. Na, ez az egész, csak feltételezés volt részemről.