A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 731
113
Én pl nagyon szeretem az első markolatot (stubby grip elnevezésű rövid fajtát) mert anélkül fáj a csuklóm egypár óra után.

Milyen fegyvered van, amihez van első markolat ? Modernizált AK ? Mert M-4 csak Szolnokon van, vagy nem ? Te meg úgy rémlik Tatát szoktad néha említeni, hogy ott szolgálsz. AMD-65 gondolom felejtős. Egyáltalán lehet még az alakulatoknál ?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 905
123 284
113
Milyen fegyvered van, amihez van első markolat ? Modernizált AK ? Mert M-4 csak Szolnokon van, vagy nem ? Te meg úgy rémlik Tatát szoktad néha említeni, hogy ott szolgálsz. AMD-65 gondolom felejtős. Egyáltalán lehet még az alakulatoknál ?
AMD nincs már nagyon sehol sem, aktív használatban. Én a 63D-t mókoltam meg kicsit, hivatalosan nem lehet de ez annyira nem akadályoz. Viszont lőttem már M4-el is, markolattal meg anélkül egyaránt.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Mit tudsz a célzási hibákról?Mit tudsz a csapott célgömbbel való célzásról?Mit tudsz a pásztázó lövésről?
Aha, és akkor ezért nem hülyeség a magas red dot, meg a hosszú, nem harmincas ívtárhoz való elülső pisztolymarkolat? Mert én ezeket említettem, és te erre írtad hogy kb mind hülyeség. Az vitán felül áll, hogy kellenének a dotok, de nem a "karón ülő varjúk", hogy meresztgesd a nyakad rajta hogy egyáltalán tudj célozni. Ennyi kínlódásért cserébe, ami az ilyen sz*r használatának megtanulásával jár alig nyújt valamit. És erre reflektáltam hogy a picit átdolgozott fentebb mutatott irányzékkal legalább nem kell kínlódni, és azzal legalább lehet szürkületben célozni, annak használatát meg kb az első kézhezvétellel megtanulja bárki.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
AMD nincs már nagyon sehol sem, aktív használatban. Én a 63D-t mókoltam meg kicsit, hivatalosan nem lehet de ez annyira nem akadályoz. Viszont lőttem már M4-el is, markolattal meg anélkül egyaránt.
Abban viszont igaza van Celebranak. A romikat ismerve inkább képzelhető el hogy a megszerzett licenceket majd beépítik a saját programjukba. Igen kihelyezet licenc gyártással is jutsz technologiához. Viszont ha a saját cuccaidba is fel akarod használni az már más tészta. Mert nem biztos hogy az eredeti gyártó hozzá járulna.
Sorry a TR-85 topikba akartam.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Milyen fegyvered van, amihez van első markolat ? Modernizált AK ? Mert M-4 csak Szolnokon van, vagy nem ? Te meg úgy rémlik Tatát szoktad néha említeni, hogy ott szolgálsz. AMD-65 gondolom felejtős. Egyáltalán lehet még az alakulatoknál ?
AMD-t csak a BV használ (dísznek), akad még a rendőrségnél, meg mutatóban a KR-nél. A csapatoknál nincs.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
AMD nincs már nagyon sehol sem, aktív használatban. Én a 63D-t mókoltam meg kicsit, hivatalosan nem lehet de ez annyira nem akadályoz. Viszont lőttem már M4-el is, markolattal meg anélkül egyaránt.
A google sokféle markolatot mutat arra az angol névre, amit te írtál, köztük annak a másolatát is, amit én használok a replikámon. Ha tudsz beilleszteni, majd mutasd már meg, melyik a tiéd.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Ja,de mellette elkezték kiadni a tipuskönyveket,és ott volt a tisztek könyvtára sorozat.Ismerestterjesztőnek meg még a haditechnika fiataloknak.Kár,hogy nem nagyon lehet pdf-ben fellelni őket.

Nekem meg van az összes arzenál és típuskönyv, meg egy jó csomó haditechnika fiataloknak is. Anno a régi rendszerben a könyvhéten a Zrínyinak mindíg volt saját sátra, még vidéken is, az maga volt a kánaán számomra, arra mindig guberáltam össze zsebpénzt.....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nekem meg van az összes arzenál és típuskönyv, meg egy jó csomó haditechnika fiataloknak is. Anno a régi rendszerben a könyvhéten a Zrínyinak mindíg volt saját sátra, még vidéken is, az maga volt a kánaán számomra, arra mindig guberáltam össze zsebpénzt.....
Sajna pont az szünt meg ami j volt az átkosban,és az maradt,amitöl szarrá ment az egész.MHSZ is inkább csak modernizálni kellet volna,nem megszüntetni.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 905
123 284
113
A google sokféle markolatot mutat arra az angol névre, amit te írtál, köztük annak a másolatát is, amit én használok a replikámon. Ha tudsz beilleszteni, majd mutasd már meg, melyik a tiéd.
MAG412%20BLK-2.jpg
 

Mokiengine

Active Member
2018. január 12.
221
243
43
Simicskót ép azért rakták HM miniszternek hogy lehetősége szerint rendet vágjon. Akkoriban nem találtak jobbat. Nem hinném hogy csak úgy menesztették. Továbbá nem hiszem hogy valakinek a szemét szúrta. Másfelől fujhatnak a szellek.

Oké értelek. Hát akkor vajon mi történhetett? Egyébb okokvoltak amit valsz soha nem tudunk meg?
üdv!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 487
79 556
113
Egy do log hogy kinőni a lőtéren pufogtattok vele, meg parasztvakitani a fotósoknak, médiájának....
Ilyet red dót felpakolast eddig kis költségvetésű redneckek loteri karacsony fáin láttam csak.. mert ugye honvedseg sajnált kisker áron 2-300 dollárt a precízen kimart railes - dust coverra..


https://www.luckygunner.com/lounge/mounting-optics-ak-rifle/

Bármilyen hihetetlen attól,hogy nem tudsz valamiről az nem azt jelenti,hogy nem létezik...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 487
79 556
113
Fuu ezt a lampast reszt a laikusoknak leirhatnad bovebben. Tenyleg erdekelne. En mint total kivulallo csak ugy tudom elkepzelni, mint mikor az FBI ejjel beront valahova a filmekben :p es mindenkire ravilagitanak (lampa bal kezben tartva, meg hasonlok) De kint terepen ez hogy megy, vagy miben segit? Tudom , h. nem jut ejjellato mindenkinek, de azt hittem oda az megy. En ugy is gondoltam, hogy ejjel tilos vilagitani ne vegyek eszre az embert meg ilyenek. Vagy itt is a mindenfajta epulet/szoba harcokban van jelentosege?

Akkor jó a lámpa amikor nappal be kell menned egy sötét helyre pl egy pincébe.Nem mindenhol természetes,hogy még a kutyaházban is van világítás.

A sisakra szerelt éjjellátó marha kényelmetlen dolog ám ha nem muszáj a kutya sem veszi fel(pl nappal)csak azért,hogy rajta legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 487
79 556
113
Aha, és akkor ezért nem hülyeség a magas red dot, meg a hosszú, nem harmincas ívtárhoz való elülső pisztolymarkolat? Mert én ezeket említettem, és te erre írtad hogy kb mind hülyeség. Az vitán felül áll, hogy kellenének a dotok, de nem a "karón ülő varjúk", hogy meresztgesd a nyakad rajta hogy egyáltalán tudj célozni. Ennyi kínlódásért cserébe, ami az ilyen sz*r használatának megtanulásával jár alig nyújt valamit. És erre reflektáltam hogy a picit átdolgozott fentebb mutatott irányzékkal legalább nem kell kínlódni, és azzal legalább lehet szürkületben célozni, annak használatát meg kb az első kézhezvétellel megtanulja bárki.

Az a magas red dot kb 2cm-el van magasabban a nyílt irányzéknál nagyokos.Az lófasz,észre sem vedzed...

Amiket kerdeztem meg arra próbál rávilágítani,hogy hülyeség azt gondolni,hogy akármilyen kiváló hagyományos irányzék akárcsak megközelít egy red dotot még akkor is ha az nem a legergonomikusabban van felrakva.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Aha, és akkor ezért nem hülyeség a magas red dot, meg a hosszú, nem harmincas ívtárhoz való elülső pisztolymarkolat? Mert én ezeket említettem, és te erre írtad hogy kb mind hülyeség. Az vitán felül áll, hogy kellenének a dotok, de nem a "karón ülő varjúk", hogy meresztgesd a nyakad rajta hogy egyáltalán tudj célozni. Ennyi kínlódásért cserébe, ami az ilyen sz*r használatának megtanulásával jár alig nyújt valamit. És erre reflektáltam hogy a picit átdolgozott fentebb mutatott irányzékkal legalább nem kell kínlódni, és azzal legalább lehet szürkületben célozni, annak használatát meg kb az első kézhezvétellel megtanulja bárki.
Semmit nem kell atdolgozni az iramyzekon mert amit te atdolgozasnak nevezel az gyarilag olyan mar
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 252
68 011
113
Én pl nagyon szeretem az első markolatot (stubby grip elnevezésű rövid fajtát) mert anélkül fáj a csuklóm egypár óra után.
Gyurjál rá. ;)
De vilagositsatok fel arról miért jó a puskalampa? Én eddig csak vadaszpuskan találkoztam vele, és ott persze tok célszerű. Na meg az őz nem lő vissza. Hollywoodi filmekben meg a kommandósok nyomulnak vele , de azok csak filmek. Szóval nektek miért életmentő a kokenybokor alatt? Szerintem csak kiváló célponttá tesz ha bekapcsolod, azon kívül ott az éjjellátó, meg a nyomjelzos lőszer, meg a hőkamera, meg a telihold néha.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 487
79 556
113
Gyurjál rá. ;)
De vilagositsatok fel arról miért jó a puskalampa? Én eddig csak vadaszpuskan találkoztam vele, és ott persze tok célszerű. Na meg az őz nem lő vissza. Hollywoodi filmekben meg a kommandósok nyomulnak vele , de azok csak filmek. Szóval nektek miért életmentő a kokenybokor alatt? Szerintem csak kiváló célponttá tesz ha bekapcsolod, azon kívül ott az éjjellátó, meg a nyomjelzos lőszer, meg a hőkamera, meg a telihold néha.

De nem csak a pusztában háborúzol sőt ma már inkább nem a pusztában háborúzol.