A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 010
113
Akkor jó a lámpa amikor nappal be kell menned egy sötét helyre pl egy pincébe.Nem mindenhol természetes,hogy még a kutyaházban is van világítás.

A sisakra szerelt éjjellátó marha kényelmetlen dolog ám ha nem muszáj a kutya sem veszi fel(pl nappal)csak azért,hogy rajta legyen.
Azért cipeljem magammal a fegyver elején mert hátha találok egy pincét? Ráadásul csak ott látsz valamit ahová világítasz, mellette még sötétebb van. Nem volna egyszerűbb belőni az ajtón mint a ruszkik oregapameknal ? Sikeresen szetlottek pár ures hordot. Vagy bedobni valami világító vackot? Netán hagyni a fenébe és eltorlaszolni a kijáratot hagy majd a hátul érkezők megnezzek kicsit később? Kutya?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 484
79 554
113
Azért cipeljem magammal a fegyver elején mert hátha találok egy pincét? Ráadásul csak ott látsz valamit ahová világítasz, mellette még sötétebb van. Nem volna egyszerűbb belőni az ajtón mint a ruszkik oregapameknal ? Sikeresen szetlottek pár ures hordot. Vagy bedobni valami világító vackot? Netán hagyni a fenébe és eltorlaszolni a kijáratot hagy majd a hátul érkezők megnezzek kicsit később? Kutya?

Az oroszokat nem nagyon érdekelte ha civilek is kaptak az áldásból...Amúgy meg 30 deka...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 484
79 554
113
Fejlámpa? Csak mert vannak már egész pici lámpák, nekem még elég ormotlannak tűnik a fegyverek az a valójában nem túl nagy lámpa is.

A fejlámpa vagy ki van kapcsolva vagy be van kapcsolva nincs hozzájuk mikrokapcsoló,hogy csak akkor világíts amikor kell no meg ezek 400+ Lumenes állítható fókuszú IR fény kibocsájtására is alkalmas lámpák.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
MAG412%20BLK-2.jpg
Fent rosszul írtam, én használok másolatot, de az enyém is ilyen. Ezzel tényleg egész jó.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Semmit nem kell atdolgozni az iramyzekon mert amit te atdolgozasnak nevezel az gyarilag olyan mar
Elbeszélünk egymás mellett, én sem úgy gondoltam az átdolgozottat, hogy valaki ezt megcsinálta magának, hanem úgy hogy eltér a megszokottól. Pl egy AMD is átdolgozott AK, de attól még gyári. Érted?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 904
123 276
113
Azért cipeljem magammal a fegyver elején mert hátha találok egy pincét? Ráadásul csak ott látsz valamit ahová világítasz, mellette még sötétebb van. Nem volna egyszerűbb belőni az ajtón mint a ruszkik oregapameknal ? Sikeresen szetlottek pár ures hordot. Vagy bedobni valami világító vackot? Netán hagyni a fenébe és eltorlaszolni a kijáratot hagy majd a hátul érkezők megnezzek kicsit később? Kutya?
200 lumenes lámpa valakinek a szemébe világítasz befosik.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Red dottal egy ful kepzettlen ember is kepes viszonylag pontos loves leadasara. Mig a csapott celgombos celzashoz tudas es tapasztalat szukseges.
Mikor minket vittek lőni, full képzetlen embereket, mindenki eltalálta a célt, még ha elsőre pontlövők nem is akadtak. Jó, én éles, red dotos fegyverrel soha nem lőttem, és talán nem is fogok, de még replikán is gyakorolni kell. Lehet hogy hülye példa, de még nekem sem megy elsőre mindig megtalálni a pöttyöt úgy, hogy már lőhessek is azonnal, de pl nálunk a csajok is simán lőttek nyílt irányzékkal (élesen), míg pl a volt barátnőm annyira nem tudott dotos replikával lőni, hogy kérte, szereljem azt le a csúzlijáról.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Azért cipeljem magammal a fegyver elején mert hátha találok egy pincét? Ráadásul csak ott látsz valamit ahová világítasz, mellette még sötétebb van. Nem volna egyszerűbb belőni az ajtón mint a ruszkik oregapameknal ? Sikeresen szetlottek pár ures hordot. Vagy bedobni valami világító vackot? Netán hagyni a fenébe és eltorlaszolni a kijáratot hagy majd a hátul érkezők megnezzek kicsit később? Kutya?
Nem olyan nagyok, meg nehezek azok a lámpák, hogy bármiben akadályozzon, de haszna legalább akad. Ha valamit nem szednék le a fentebbi AK-ről, na akkor ez lenne az.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Fejlámpa? Csak mert vannak már egész pici lámpák, nekem még elég ormotlannak tűnik a fegyverek az a valójában nem túl nagy lámpa is.
A fejlámpa bekapcsolásnál nem igazán esik kézre, míg fegyveren elég gyorsan tudsz kapcsolni. Nem is beszélve arról, hogy az kényelmetlen is (nekem legalábbis).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 010
113
Nem olyan nagyok, meg nehezek azok a lámpák, hogy bármiben akadályozzon, de haszna legalább akad. Ha valamit nem szednék le a fentebbi AK-ről, na akkor ez lenne az.
Na jó , itt feladom. Maradjon akkor csak rajt minden mert mégis csak úgy jó ahogy van, nem hülye a magyar hadiipar.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 010
113
Csak azt ne mondd hogy nincs két masodperced bekapcsolni a fejeden. Szóval ahogy reggel felebredsz onnét kezdve egész nap célra tartasz meg akar hugyozas közben is.
A fejlámpa bekapcsolásnál nem igazán esik kézre, míg fegyveren elég gyorsan tudsz kapcsolni. Nem is beszélve arról, hogy az kényelmetlen is (nekem legalábbis).
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Csak azt ne mondd hogy nincs két masodperced bekapcsolni a fejeden. Szóval ahogy reggel felebredsz onnét kezdve egész nap célra tartasz meg akar hugyozas közben is.
Szituációtól függ. Ha kell, akkor kb azonnal kell, és míg a fejedhez nyúlkálsz, addig sem tudsz célra tartani. A fegyverlámpánál ilyen gond nem nagyon van.