A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 033
66 514
113
Hát nem tudom. Nincs azzal bajon, hogy egy aktív katonából lesz miniszter. Inkább azzal, hogy szerintem, a médián át nézve, Benkő tábornok egy szerény, csendes, jóembernek tűnik. ( ha ő lesz ) Aki bólogatni fog mindenre, nem fog ellent mondani ott sem, ha az a Honvédség érdekei ellen lévő dolog is. El nem tudom képzelni, hogy az asztalra csap és azt mondja, már pedig kell 3 tüzérosztályra való Krab. Vagy hasonlók. Simicskó bukása nekem rejtély. Hendét váltotta, amikor elég vad volt a migránshelyzet. Amit akkor rá bíztak, szerintem a kormányzat felé teljesítette. Utána indult Zrínyi 2026. Lehet ebben hibázott. Azért a tartalékos rendszer ilyen jellegű szervezése és képzése, sok kívánnivalót hagy maga után. Még akkor is, ha a kezdeti lépéseit látjuk. Viszont rengeteg pénzbe kerülhetett eddig a HM-nek. Biztosra veszem, hogy a miniszterelnök más forrásból is értesül a Honvédség történéseiről, nem csak a miniszter előadásából. Gondolom eljutottak hozzá olyan infók, ami alapján úgy ítélte meg, más ember kell. Esetleg, valaki más kitúrta Simicskót, de el nem tudom képzelni mivel. Na, ez az egész, csak feltételezés volt részemről.
Benkő nekem túl simulékony, gyakorlatilag amolyan lapító, túlélő alkat. Még a könnyű lövész korszak alatt tört fel, nem egy nagy tálentum szerintem. Bólogat mindenhol ahol kell és nem mozdít semmit. Nem lesz itt semmi sem, max kézifegyverek. Ráadásul ugye neki saját sleppje van, kérdés kik alkotják, van elképzelésem...
 
D

danielblack

Guest
Azért a tartalékos rendszer ilyen jellegű szervezése és képzése, sok kívánnivalót hagy maga után. Még akkor is, ha a kezdeti lépéseit látjuk. Viszont rengeteg pénzbe kerülhetett eddig a HM-nek.
Annyira nem lehet vészes sem az összeg. Ha bemész egy toborzóba, és megkérdezed őket az ÖTT vel járó anyagi juttatásokról akkor rájössz, hogy mindennel együtt kb. évi 200 ezer netto alatt nem kapsz. Na ott van még a felszerelés is, ami sokak szerint segély volt ingyen. Jelenleg úgy emlékszek, hogy Simicskó 6-7 ezer tartalékosról beszélt eddig. Na de ha 10 ezer tartalékossal számolsz se vészes még az összeg. Ha megszorzod az összeget kettővel még akkoris bőven 10 milliárd alatt vagy éves szinten. Persze lenne ennek más helye is sokak szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and tonyo

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ne nevettesd ki magad.Szerinted ha egy 30.000 fős haderőben 13.000 fős vízfej amiről beszélnek az hol van?Akkor ki hátráltat kit?
Azt látom, hogy komolyan lelkesedő, jó szándékú emberek a politikában nem tudnak változást elérni. Nem maguktól nem haladnak egyről a kettőre, feltételezem.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 564
74 558
113
Benkő nekem túl simulékony, gyakorlatilag amolyan lapító, túlélő alkat. Még a könnyű lövész korszak alatt tört fel, nem egy nagy tálentum szerintem. Bólogat mindenhol ahol kell és nem mozdít semmit. Nem lesz itt semmi sem, max kézifegyverek. Ráadásul ugye neki saját sleppje van, kérdés kik alkotják, van elképzelésem...

Ő már nyugdíjas? Vagy most ment volna nyugdíjba? Vagy ezt már eltörölték?

http://www.kormany.hu/hu/honvedelmi-miniszterium/honved-vezerkar/a-vezerkari-fonok

http://nol.hu/video/benko-tibor-vezerezredes-131-1544163

Azért a 13. kérdésre adott válasz az rendben van.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and tonyo
R

rejsz felügyelő

Guest
Visszatérünk a rendes kerékvágásba?

14874200562098777_800x600.jpg
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
I
Taktikai gemkapocs-képesség:
"Az 51 tartalékos közül, akikkel szerdán szerződést kötött a Magyar Honvédség Hadkiegészítő, Felkészítő és Kiképző Parancsnoksága összesen 36-an a kormányhivatal kötelékében dolgoznak."
http://m.delmagyar.hu/szeged_hirek/...rtalekossal_bovult_a_megyei_allomany/2558072/

Nagyon nyujtani a felig letezo takarot nem lwhet. Abbol kell fozni am van. Jelen munkaerohianyos korulmenyek kozott ki megy el tartalekosnak? Akinek muszaj.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 033
66 514
113
Hidd el eszedbe nem jutna levenni az első lövészet után amikor már van összehasonlítási alapod arról,hogy milyen lőni reddottal és anélkül.
Ok, de az első markolat, lampa, stb azért túlzás szerintem. Szóval leszedhetem -e önhatalmúlag ami nem kell? Mert nekem mindig csak csupasz fegyvert osztottak anno.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 850
78 057
113
Ok, de az első markolat, lampa, stb azért túlzás szerintem. Szóval leszedhetem -e önhatalmúlag ami nem kell? Mert nekem mindig csak csupasz fegyvert osztottak anno.

A lámpa konkrétan az élet és ahalál közti különbséget jelentheti azt nem érdemes leszedni.A markolat az meg vagy kényelmes neked vagy nem.Azért a kutya sem szól.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 443
120 803
113
Ok, de az első markolat, lampa, stb azért túlzás szerintem. Szóval leszedhetem -e önhatalmúlag ami nem kell? Mert nekem mindig csak csupasz fegyvert osztottak anno.
Én pl nagyon szeretem az első markolatot (stubby grip elnevezésű rövid fajtát) mert anélkül fáj a csuklóm egypár óra után.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
A lámpa konkrétan az élet és ahalál közti különbséget jelentheti azt nem érdemes leszedni.A markolat az meg vagy kényelmes neked vagy nem.Azért a kutya sem szól.

Fuu ezt a lampast reszt a laikusoknak leirhatnad bovebben. Tenyleg erdekelne. En mint total kivulallo csak ugy tudom elkepzelni, mint mikor az FBI ejjel beront valahova a filmekben :p es mindenkire ravilagitanak (lampa bal kezben tartva, meg hasonlok) De kint terepen ez hogy megy, vagy miben segit? Tudom , h. nem jut ejjellato mindenkinek, de azt hittem oda az megy. En ugy is gondoltam, hogy ejjel tilos vilagitani ne vegyek eszre az embert meg ilyenek. Vagy itt is a mindenfajta epulet/szoba harcokban van jelentosege?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Hidd el eszedbe nem jutna levenni az első lövészet után amikor már van összehasonlítási alapod arról,hogy milyen lőni reddottal és anélkül.
Egy do log hogy kinőni a lőtéren pufogtattok vele, meg parasztvakitani a fotósoknak, médiájának....
Ilyet red dót felpakolast eddig kis költségvetésű redneckek loteri karacsony fáin láttam csak.. mert ugye honvedseg sajnált kisker áron 2-300 dollárt a precízen kimart railes - dust coverra..


https://www.luckygunner.com/lounge/mounting-optics-ak-rifle/
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
I


Nagyon nyujtani a felig letezo takarot nem lwhet. Abbol kell fozni am van. Jelen munkaerohianyos korulmenyek kozott ki megy el tartalekosnak? Akinek muszaj.
= akit besoroz a főnöke.
50 fölötti irodista öregasszonyok nem fognak felmondani - ha Principia Fingus t. vez. ezrs. azt mondja nekik, hogy be kell lépni a bandériumba. Az más kérdés, hogy mi adófizetők pont nem ezért a mínusz nulla képességért tejelünk.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113