A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mimsenhol ugy van hogy fentrol celokat hatarohnak meg lefele. Es akinek meghataroztak a celt ugy eri el ahogy tudja. De ettol meg nem szolhat bele a feletesse dolgaba nem hatarozhatja meg hogy en nem ezt a celt erem el amit parancsba kaptam hanem azt amit en kitalalok... Voktal katona hogy hogy nem vagod ezt? Nemtudom honnan veszed hogy nincs mozgas szabadsag vagy dontesi... Ha lutjens akkor visszafordul akkor ma az lenne miert fordult vissza es hagyta a kikotoben elsujeszteni a hajot... Dontes ennyi nem tudta senki mit hoz a jovo.


Ez nem teljesen így van. Pld. a szockóban (az MN-ben is!) és a II. VH-s SZU parancsokban lebontották század szintre, hogy kinek, hol, meddig, mit kell csinálnia. Ez a rendszer fényévekre volt (rugalmasságában, önnállóságában) attól a német modelltől, amiről korábban írtam.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Fekul kiadjak le kell gyozni ausztriat pl alabb kidolgozzak melyik eyseg hol leasz kidolgozzak nekik a celokat lejjebb az egyseg kidolgozza az alegysegeknek a celokat az alegsegek kidolgozzak a szazadoknak mondjuk a celokat a szazad pk kidolgozza a szakaszoknak a szakasz pk k a rajoknak a raj pk a tuzcsoportokat iranyitja kiadja a 2 es tuzcdoportnak a liget atkutatasat de se a rj pk se aszakasz pk se abb tabornok nem mondja meg joskanak hogy tegye. Ahogy a rajoknak szakaszoknak szazadoknak zaszloaljaknak ezredeknek dandaroknak hadosztalyoknak se mondja meg fellurol senki hogy mit hogy tgyen mindenki a maga szintjen tervez es adja lejjebb a celokat. Mi olyan bomyolult ebbe. Senki nem dumal felfele ahogy neki se dumal senki lefele hogy hogy csinalja
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Valoszinukeg mert le kellett bontani nektek /a tobsegnek legalabbis / tudod ez a kikepzes
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Azert van ennyi rendfokozat es beosztas kulonben nem lenne szukseg ra. Fent a nagy cel ausztria elfoglalasa pl nek lentre addig szetbonkozik a dolog hogy joska csak a ligetet foglalja el xy falvan. /ha akarnak se tudnanak mindent fentrol megtervezni/
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Lutjensnek elég sok infoja volt, olvasmányaimból pld úgy rémlik, tudta hogy felfedezték-semleges hajó jelentette, menet közben már tudta az üzemanyagfelvétel a tengeren buka, etc,,,, ezek ellenére azt tette amit. Jól rémlik?

Lindemann javaslata több mint észszerű volt. A HMS Hood elsüllyesztésével a német kötelék végleg lelepleződött, és várható volt, hogy a Royal Navy nagy erőkkel indul majd az üldözésükre.

Az eredeti cél, a konvojokon történő rajtaütés a meglepetés hiányában már aligha volt teljesíthető.

A hadműveleti tervhez mereven ragaszkodó Lütjens azonban nem fogadta meg Lindemann tanácsát, hanem úgy döntött, hogy a Prinz Eugen és a Bismarck egymástól szétválva folytatja a küldetést.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Valoszinukeg mert le kellett bontani nektek /a tobsegnek legalabbis / tudod ez a kikepzes

Azért kérlek, mielőtt hadtörténeti kérdésekben állást foglalsz legalább tanulmányozd át az alábbi link szerinti cikket, meg hasonlókat és akkor rájössz, hogy miről beszéltem és nemcsak vagdalkozol. Tudom, jobb vagy nálam a mezőgazdaságban, állattartásban, stb... de kérlek ne csak a rögeszméket mondd fel...Egy kicsit differenciáltabban gondolkodjál.

http://archiv.uni-nke.hu/downloads/konyvtar/digitgy/phd/2010/lippai_peter.pdf
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Azt tette amit dontott donthetett volna maskepp is./hol nimcs itt dontesi szabadsag?/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Figyelj emnekem meg kellett tanulmom hogy mukodik a remdszer viusgaztam belolle es benne eltem. Szerimtem ez mem rogeszme
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 484
79 554
113
Azért kérlek, mielőtt hadtörténeti kérdésekben állást foglalsz legalább tanulmányozd át az alábbi link szerinti cikket, meg hasonlókat és akkor rájössz, hogy miről beszéltem és nemcsak vagdalkozol. Tudom, jobb vagy nálam a mezőgazdaságban, állattartásban, stb... de kérlek ne csak a rögeszméket mondd fel...Egy kicsit differenciáltabban gondolkodjál.

http://archiv.uni-nke.hu/downloads/konyvtar/digitgy/phd/2010/lippai_peter.pdf

Ha nincs odaírva,hogy ő írta el sem hiszem!!!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Az hogy rad onallo feladatot nem mertek bizni es mindent szajadba ragtak egy dolog. Ne altalanosits a jelenre en tuzvsoport pk voltam de volt hogy szakasz pk helyettes 2 hetig /megha 2 rajos csonka szakasz is volt/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Az en elmem sotet mert megmondom hogy a feladat vegrehajtasaba van mozgasszabadsaga a vegrehajtonak fentrol a celt hatarozzak meg a kivitelezest nem.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az hogy rad onallo feladatot nem mertek bizni es mindent szajadba ragtak egy dolog. Ne altalanosits a jelenre en tuzvsoport pk voltam de volt hogy szakasz pk helyettes 2 hetig /megha 2 rajos csonka szakasz is volt/


Sajna azt hiszem nem erről a szintről beszéltem, az első hozzászólásban. Ez a felelősség elhanyagolható egy hds. pk. felelősségéhez képest.. A feladat orientált harcvezetés, meg bőven 200 után jelent meg nálunk újra, legalábbis, ahogy olvasom. Én 1985-86-ban voltam katona, ne mondd meg kérlek, hogy akkor mi volt a móDi. Írásaid alapján jóvaL FIATALABB VAGY NÁLAM, ÍGY AMIT ÉN ÁLLÍTOK, MEG AMIT TE, AZ BÉKÉSEN IS ELFÉRNE EGYMÁS MELLETT, MERT KB. ÚGY ÉRZEM, LEGALÁBB 20 ÉV VÁLASZT EL MINKET... De, ha elolvasnád amit linkeltem, láthatnád, amit leírtál, mennyire újszerű a magyar honvédségben... Itt a múltról volt szó alapból és nem a jelenről vagy a közelmúltról.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 484
79 554
113
Sajna azt hiszem nem erről a szintről beszéltem, az első hozzászólásban. Ez a felelősség elhanyagolható egy hds. pk. felelősségéhez képest.. A feladat orientált harcvezetés, meg bőven 200 után jelent meg nálunk újra, legalábbis, ahogy olvasom. Én 1985-86-ban voltam katona, ne mondd meg kérlek, hogy akkor mi volt a móDi. Írásaid alapján jóvaL FIATALABB VAGY NÁLAM, ÍGY AMIT ÉN ÁLLÍTOK, MEG AMIT TE, AZ BÉKÉSEN IS ELFÉRNE EGYMÁS MELLETT, MERT KB. ÚGY ÉRZEM, LEGALÁBB 20 ÉV VÁLASZT EL MINKET... De, ha elolvasnád amit linkeltem, láthatnád, amit leírtál, mennyire újszerű a magyar honvédségben... Itt a múltról volt szó alapból és nem a jelenről vagy a közelmúltról.

Kre. 200 vagy Kru.200?:hadonaszos::):D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Akkor elbeszeltunk egymas mellett mert en a jelenrol beszeltem hogy benko a hm miniszter. Es vezerkari fonokkeeent. Parancsot hajtott veegre nem o hatarozta meg a maga celjait o csak vegrehajtotta azt o a beosztottainak hatarozott meg celokat az alapjan ami celokat o kapott a vegrehajtast nem nem o vezemyelte le hogyan erre valok a beosztottak akik maguk ala osztjak tovabb a celt es nem azt hogy hogyan
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Akkor elbeszeltunk egymas mellett mert en a jelenrol beszeltem hogy benko a hm miniszter. Es vezerkari fonokkeeent. Parancsot hajtott veegre nem o hatarozta meg a maga celjait o csak vegrehajtotta azt o a beosztottainak hatarozott meg celokat az alapjan ami celokat o kapott a vegrehajtast nem nem o vezemyelte le hogyan erre valok a beosztottak akik maguk ala osztjak tovabb a celt es nem azt hogy hogyan


OKÉ, pont így volt, de sebaj, jó hogy rájöttünk...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
MEGLHET MEGÍRATTA VALAKIVEL. ÉN IS ÍRTAM MÁSNAK AZ ÁLLAMIGAZGATÁSI FŐISKOLÁRA 5-ÖS MINŐSÍTÉSŰ DIPLOMAMUNKÁT...
Lippait személyesen ismerem, Bundeswehr-akadémiát végzett olyan szinten, hogy utána itthon alig találtak neki való beosztást, többször járt külszolgálatban szanaszét a világban (Balkán és még keletebbre), szerintem ő nem szorul rá hogy más írja meg a házi feladatát ...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Lippait személyesen ismerem, Bundeswehr-akadémiát végzett olyan szinten, hogy utána itthon alig találtak neki való beosztást, többször járt külszolgálatban szanaszét a világban (Balkán és még keletebbre), szerintem ő nem szorul rá hogy más írja meg a házi feladatát ...


OKÉ, csak poénkodtam egyet DUDI felvetésére... De azért lehet, nem volt rá mondjuk ideje...

UI.: ez is poén próbált lenni. Citáld ide a lapra az érintettet, kiváncsian várom a válaszát!