A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 153
113
...a beígért egyéni nyugdíjszámlám...

Ez nálunk akkora átb.szás lett mint a huzat, az elvezetésednek egyszámjegyű százalékát vezethetted el, amit persze a köv. kormány mindjárt megvágott, mivel hiányzott az összeg a büdzséből. Annyira ellehetetlenitették, hogy nekem is érdemes volt kiszállni belőle, mert nem spróroltam volna meg többet, mint az előirányzott összegek. Először az volt, hogy megörökölhető volt, azután kiderült, hogy nem minden esetben, nagyon gyorsan átszállt az államra ha nem figyeltek oda.
Szóval amit a malacba dobol otthon, abból hamarabb lesz nyugdijad, mint a beigért nyugdijszámládról...(feltételezve, hogy ha úgy csinálják mint nálunk, és ciklusonként hozzányúlnak). Csak úgy margóra...;)
 
M

molnibalage

Guest
Ez nálunk akkora átb.szás lett mint a huzat, az elvezetésednek egyszámjegyű százalékát vezethetted el, amit persze a köv. kormány mindjárt megvágott, mivel hiányzott az összeg a büdzséből. Annyira ellehetetlenitették, hogy nekem is érdemes volt kiszállni belőle, mert nem spróroltam volna meg többet, mint az előirányzott összegek. Először az volt, hogy megörökölhető volt, azután kiderült, hogy nem minden esetben, nagyon gyorsan átszállt az államra ha nem figyeltek oda.
Szóval amit a malacba dobol otthon, abból hamarabb lesz nyugdijad, mint a beigért nyugdijszámládról...(feltételezve, hogy ha úgy csinálják mint nálunk, és ciklusonként hozzányúlnak). Csak úgy margóra...;)
Továbbra is vonják le azt a részt, ami abba a perselybe ment. Sőt, most már átnevezeték és arra költik, amire akarják. Erről is volt szó...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 153
113
Továbbra is vonják le azt a részt, ami abba a perselybe ment. Sőt, most már átnevezeték és arra költik, amire akarják. Erről is volt szó...

Én csak a szlovák példát mondtam, a nyers valóságot.
Egy az egyben meg lehetne csinálni ezt az egészség biztositással is, saját számla a kártyádhoz. Bizonyos rész a közösbe a rendszer fenntartására (kórházak, mentők, stb.), a maradékból pedig Te döntöd el, milyen egészségügyi szolg. veszel igénybe - vagy téritesz magadnak, esetleg drágább gyógyszerre stb. Ha egészségesen élsz, akkor meg ugyanúgy megspóroltad az öregkori nyavajáidra vagy ép az unokáidnak...persze ez is csak utópia :(
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 197
113
"Az Egyesült Államok hadi készleteiből nem a legkedvezőbb feltételekkel beszerzett bombák ugyan beérkeztek 2015 őszén, ám különböző bürokratikus és technikai akadályok (egyes alkatrészek hiánya) miatt nem sikerült elérni, hogy azokat az előírásos módon a gépekre lehessen függeszteni, illetve eredményes és biztonságos bombavetést lehessen végrehajtani. A V4 EUBG 2016. január 1-i készültségi szolgálatba állásához 2015 végén már gyakorló bombázásokat kellett volna végrehajtani, de erre nem került sor. Ráadásul, ha a képességfejlesztési ügyetlenkedés – melyből forrásaink szerint nemcsak a magyar, hanem a svéd és amerikai partnerek is kivették a részüket – nem lett volna elég, a magyar Gripenek 2015 május–júniusi balesetei és más leterheltségek sem könnyítették meg a haladást."



Bocsi, a Saber Guardian hadgyakorlatról volt szó...ezt máshol is olvastam:

"A felkészülést továbbra is hátráltatták a korábban említett műszaki és bürokratikus problémák (például: a bakonyi lőtéren ledobhatóak-e a 227 kilogrammos GBU-12-es bombák?). Állítólag a honvédség készleteiért felelős logisztikusok sem könnyítették meg a munkát. Egyik forrásunk szerint ösztönösen úgy viselkednek, mint valami téli álomra készülő rágcsáló: ha begyűjtöttek valamit, attól semmiképpen sem akarnak megválni. Ami a raktáraikba került bombák esetében annyit tesz, hogy minden okot megtalálnak, hogy ott - és vaskos nyilvántartásaikban - tartsák a „portékát”. A baj persze nem jár egyedül: időközben állítólag a román szövetségesek is elbizonytalanodtak, miért is lenne jó nekik, ha a náluk zajló hadgyakorlaton a magyarok domborítanának."



forrás: https://mno.hu/belfold/simicsko-hamarosan-lesz-bombavetes-a-gripenekkel-2418923

Ezek szerint összesen 2.8 milliárd forintot szántak arra, hogy tudjunk bombázni. Jé, ebből egy pár bombára futotta csak, de a használatukhoz szükséges alkatrészekre már nem. A rohadt jenkik jól kicsesztek velünk, hogy így megbonyolították a használatukat! Mennyivel olcsóbb lenne, ha csak úgy kidobálhatnánk a Zlinekből, hát nem? o_O
Itt is látszik, hogy mennyire csak propaganda a Zrínyi2026! Csak látszatintézkedések történnek, valódi képességfejlesztések nélkül, mert azokra már nem elég 2-3 milliárd forint! Nem is csodálom, hogy ilyen előzmények után nekünk már sci-fi kategóriába esik akármilyen beszerzés! És itt most a fegyverbeszerzések hiányára gondolok, mert migránsriogatásban már lassan jók leszünk legalább!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 766
113
Ezek szerint összesen 2.8 milliárd forintot szántak arra, hogy tudjunk bombázni. Jé, ebből egy pár bombára futotta csak, de a használatukhoz szükséges alkatrészekre már nem. A rohadt jenkik jól kicsesztek velünk, hogy így megbonyolították a használatukat! Mennyivel olcsóbb lenne, ha csak úgy kidobálhatnánk a Zlinekből, hát nem? o_O
Itt is látszik, hogy mennyire csak propaganda a Zrínyi2026! Csak látszatintézkedések történnek, valódi képességfejlesztések nélkül, mert azokra már nem elég 2-3 milliárd forint! Nem is csodálom, hogy ilyen előzmények után nekünk már sci-fi kategóriába esik akármilyen beszerzés! És itt most a fegyverbeszerzések hiányára gondolok, mert migránsriogatásban már lassan jók leszünk legalább!


Hadi készletből vásároltunk bombát,persze hogy drága volt...Ezen kívül nem amerikai bombatartókat használunk így ez ügyben még is miről tehetnek az amerikaiak?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
8 ment ki, 4 meg opciós elvileg.
Én úgy tudom, hogy kapnak még kb. 4 évet a gépek és finito. Benkő 2023-ról beszél, addig van üzemidejük
Ez a tervezett üzemidő sokkal inkább a natonak szól. Nyugi gyerekek "csak" pár évre tervezünk vele. A terv a valóságban inkább a 2* re lesz. 4 (6) évre alig éri meg egy hajózó állományt kiképezni. Sőt nem is lehetne 100% an a típusra kiképezni. Mert azért jó pár évi tapasztalatszerzésnek is el kellene tennie az adott típusra. .
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 153
113
Ezek szerint összesen 2.8 milliárd forintot szántak arra, hogy tudjunk bombázni. Jé, ebből egy pár bombára futotta csak, de a használatukhoz szükséges alkatrészekre már nem. A rohadt jenkik jól kicsesztek velünk, hogy így megbonyolították a használatukat!

Nem is csodálom, hogy ilyen előzmények után nekünk már sci-fi kategóriába esik akármilyen beszerzés! És itt most a fegyverbeszerzések hiányára gondolok, mert migránsriogatásban már lassan jók leszünk legalább!

Ezek szerint nem tudsz olvasni...

vagy ha tudsz, a szövegértéssel vannak gondok.

Vagy megértetted, de kell egy balos böfögés, csipőből...

Magyar-jenki-svéd bénázás + kevés pénzből hirtelen kellett (volna) főzni valamit, olcsón, időre, ...az se jött össze. Senki sem mondta hogy ez igy jó, de ez van. Sajna.

Migráns-simogatásban hál Istennek sosem lesz jó a magyar. De ha akarsz, fogadj örökbe párat. Ha nagyon akarod, biztosan el lehet intézni. Benne leszel a tv-be.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 197
113
Hadi készletből vásároltunk bombát,persze hogy drága volt...Ezen kívül nem amerikai bombatartókat használunk így ez ügyben még is miről tehetnek az amerikaiak?
Iróniának szántam a dolgot! Természetesen nem a bombák árát sokallom, hanem ezt a kicsinyességet, a másikra mutogatást útálom! Ha szánunk rá pénzt, akkor lesz fegyver, ha nem, akkor meg nem lesz! Trump az anyját eladná néhány millió dollárért!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 197
113
Ezek szerint nem tudsz olvasni...

vagy ha tudsz, a szövegértéssel vannak gondok.

Vagy megértetted, de kell egy balos böfögés, csipőből...

Magyar-jenki-svéd bénázás + kevés pénzből hirtelen kellett (volna) főzni valamit, olcsón, időre, ...az se jött össze. Senki sem mondta hogy ez igy jó, de ez van. Sajna.

Migráns-simogatásban hál Istennek sosem lesz jó a magyar. De ha akarsz, fogadj örökbe párat. Ha nagyon akarod, biztosan el lehet intézni. Benne leszel a tv-be.
Ha már a főzésnél tartunk, hallottál már arról, hogy "olcsó húsnak híg a leve"? Na ezt tapasztaltuk meg itt is! Ha nem érted ezt is elmagyarázom!
A szövegértésnél neked vannak komoly problémáid, mert egyértelműen leírtam, hogy migránsriogatásban legalább már lassan jók leszünk! És ezt nem iróniának szántam, hanem ez az egy dolog talán az, ami nem haladja meg a honvédség képességeit!
Egyébként bírom ezt a stílust, hogy aki nem ért egyet az álláspontoddal, az már csak balos, meg migránssimogató lehet!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 153
113
Ha már a főzésnél tartunk, hallottál már arról, hogy "olcsó húsnak híg a leve"? Na ezt tapasztaltuk meg itt is! Ha nem érted ezt is elmagyarázom!
A szövegértésnél neked vannak komoly problémáid, mert egyértelműen leírtam, hogy migránsriogatásban legalább már lassan jók leszünk! És ezt nem iróniának szántam, hanem ez az egy dolog talán az, ami nem haladja meg a honvédség képességeit!

Már megint: mi az hogy olcsó?
Fel kellett ajánlani valamit, ami ráadásul nem is létezett (Maverick-el korlátozot darabszámban), erre hirtelen berendeltek egy lecsíphető összegért (ami nemsok mindenre volt elég). A csillagok állása pont nem a legjobb volt, mikor ezt tették, rábénázott mindenki - értsd MINDENKI - és lett belőle csúszás rendesen. Miért nem érthető ez?
Mondtam már hogy vizet is tudunk tisztitani?...btw :eek:
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Iróniának szántam a dolgot! Természetesen nem a bombák árát sokallom, hanem ezt a kicsinyességet, a másikra mutogatást útálom! Ha szánunk rá pénzt, akkor lesz fegyver, ha nem, akkor meg nem lesz! Trump az anyját eladná néhány millió dollárért!
Őszintén nem tudom, hogy a pénz mozgatja e Trumpékat, vagy valami más. Mert én csak azt látom, hogy Izraelből csettintenek neki, és ő ugrik egyből, még azon az áron is, hogy magára haragítja az EU-t. Fogalmam sincs, honnan remél ő több pénzt, az EU-ból, vagy a dollármilliárdokkal segííííííílykeként kitömött Izraelből. Bánná a fene, hogy így van ez, csak az a baj, hogy a kampányban teljesen mást ígért. Most majdnem ugyanott tart, mint ahol Hillaryvel tartanánk. Még szerencse hogy a bombázók még nem indultak útnak, mert Netanjahu azt mondta.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 134
4 197
113
Őszintén nem tudom, hogy a pénz mozgatja e Trumpékat, vagy valami más. Mert én csak azt látom, hogy Izraelből csettintenek neki, és ő ugrik egyből, még azon az áron is, hogy magára haragítja az EU-t. Fogalmam sincs, honnan remél ő több pénzt, az EU-ból, vagy a dollármilliárdokkal segííííííílykeként kitömött Izraelből. Bánná a fene, hogy így van ez, csak az a baj, hogy a kampányban teljesen mást ígért. Most majdnem ugyanott tart, mint ahol Hillaryvel tartanánk. Még szerencse hogy a bombázók még nem indultak útnak, mert Netanjahu azt mondta.

Én arra lennék kíváncsi, hogy Izrael mit szól az USA szaúdi fegyverszállításaihoz? És Szaúd-Arábia volt az első ország, amit Trump a beiktatása után meglátogatott. De szállítottak fegyvereket többek között Szíriába, és Ukrajnába is. És itt nem csak a fegyverek eladásával keresnek, hanem a hozzájuk tartozó berendezésekkel, alkatrészekkel, lőszerekkel-rakétákkal.

https://orientalista.hu/az-usa-jovahagyja-szaud-arabia-13-milliardos-fegyvervasarlasat/
 
M

molnibalage

Guest
Magyar-jenki-svéd bénázás + kevés pénzből hirtelen kellett (volna) főzni valamit, olcsón, időre, ...az se jött össze.
Jó reggelt, erről van szó. Minden baromságra szórják a százmilliárd HUF-okat, de bakker 1,5 mrd az nincs fegyverzetre, amit nevetséges, kb. 5 millió USD. Bakker fegyver beszerzéseknél több tízmilliók repkednek. És ez a kúrmány saját vállalása volt. Nem a nyugat, nem a Soros nyomta ránk. Ők vállalták be. Aztán szartak bele...
Így aztán a kárpátok géniuszát miért is röhögik ki a komoly államok lassan a nagy szabadságharcolás közben..? Ötletem sincs...

Migráns-simogatásban hál Istennek sosem lesz jó a magyar. De ha akarsz, fogadj örökbe párat. Ha nagyon akarod, biztosan el lehet intézni. Benne leszel a tv-be.
Ez a részt sem értem. Hol mondta ő vagy itt bárki, hogy simogatni kell? Szélmalmok ellen küzdesz, mint az a bizonyos lökött lovag...
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként bírom ezt a stílust, hogy aki nem ért egyet az álláspontoddal, az már csak balos, meg migránssimogató lehet!
Ezt a részt én sem vágtam a kommentkében.

A bombafegyverzetnél tapasztalt hülyeségek nem tetszenek, akkor migránnsimogató lehet csak. Értem. Akkor aki meg az ESA radarok képességei terén nem ért egyet mondjuk mással, akkor az meg biztos pedofil. Kb. ilyen szintű logikai kapcsolat volt.

Arcastól nem ezt szoktam meg...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Én arra lennék kíváncsi, hogy Izrael mit szól az USA szaúdi fegyverszállításaihoz? És Szaúd-Arábia volt az első ország, amit Trump a beiktatása után meglátogatott. De szállítottak fegyvereket többek között Szíriába, és Ukrajnába is. És itt nem csak a fegyverek eladásával keresnek, hanem a hozzájuk tartozó berendezésekkel, alkatrészekkel, lőszerekkel-rakétákkal.

https://orientalista.hu/az-usa-jovahagyja-szaud-arabia-13-milliardos-fegyvervasarlasat/
Izrael és Szaud Arábia a térségben a két legfontosabb szövetségese egymásnak. Gondoltam szólok.