A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 908
22 398
113
Ha már a főzésnél tartunk, hallottál már arról, hogy "olcsó húsnak híg a leve"? Na ezt tapasztaltuk meg itt is! Ha nem érted ezt is elmagyarázom!
A szövegértésnél neked vannak komoly problémáid, mert egyértelműen leírtam, hogy migránsriogatásban legalább már lassan jók leszünk! És ezt nem iróniának szántam, hanem ez az egy dolog talán az, ami nem haladja meg a honvédség képességeit!

Már megint: mi az hogy olcsó?
Fel kellett ajánlani valamit, ami ráadásul nem is létezett (Maverick-el korlátozot darabszámban), erre hirtelen berendeltek egy lecsíphető összegért (ami nemsok mindenre volt elég). A csillagok állása pont nem a legjobb volt, mikor ezt tették, rábénázott mindenki - értsd MINDENKI - és lett belőle csúszás rendesen. Miért nem érthető ez?
Mondtam már hogy vizet is tudunk tisztitani?...btw :eek:
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Iróniának szántam a dolgot! Természetesen nem a bombák árát sokallom, hanem ezt a kicsinyességet, a másikra mutogatást útálom! Ha szánunk rá pénzt, akkor lesz fegyver, ha nem, akkor meg nem lesz! Trump az anyját eladná néhány millió dollárért!
Őszintén nem tudom, hogy a pénz mozgatja e Trumpékat, vagy valami más. Mert én csak azt látom, hogy Izraelből csettintenek neki, és ő ugrik egyből, még azon az áron is, hogy magára haragítja az EU-t. Fogalmam sincs, honnan remél ő több pénzt, az EU-ból, vagy a dollármilliárdokkal segííííííílykeként kitömött Izraelből. Bánná a fene, hogy így van ez, csak az a baj, hogy a kampányban teljesen mást ígért. Most majdnem ugyanott tart, mint ahol Hillaryvel tartanánk. Még szerencse hogy a bombázók még nem indultak útnak, mert Netanjahu azt mondta.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 079
4 056
113
Őszintén nem tudom, hogy a pénz mozgatja e Trumpékat, vagy valami más. Mert én csak azt látom, hogy Izraelből csettintenek neki, és ő ugrik egyből, még azon az áron is, hogy magára haragítja az EU-t. Fogalmam sincs, honnan remél ő több pénzt, az EU-ból, vagy a dollármilliárdokkal segííííííílykeként kitömött Izraelből. Bánná a fene, hogy így van ez, csak az a baj, hogy a kampányban teljesen mást ígért. Most majdnem ugyanott tart, mint ahol Hillaryvel tartanánk. Még szerencse hogy a bombázók még nem indultak útnak, mert Netanjahu azt mondta.

Én arra lennék kíváncsi, hogy Izrael mit szól az USA szaúdi fegyverszállításaihoz? És Szaúd-Arábia volt az első ország, amit Trump a beiktatása után meglátogatott. De szállítottak fegyvereket többek között Szíriába, és Ukrajnába is. És itt nem csak a fegyverek eladásával keresnek, hanem a hozzájuk tartozó berendezésekkel, alkatrészekkel, lőszerekkel-rakétákkal.

https://orientalista.hu/az-usa-jovahagyja-szaud-arabia-13-milliardos-fegyvervasarlasat/
 
M

molnibalage

Guest
Magyar-jenki-svéd bénázás + kevés pénzből hirtelen kellett (volna) főzni valamit, olcsón, időre, ...az se jött össze.
Jó reggelt, erről van szó. Minden baromságra szórják a százmilliárd HUF-okat, de bakker 1,5 mrd az nincs fegyverzetre, amit nevetséges, kb. 5 millió USD. Bakker fegyver beszerzéseknél több tízmilliók repkednek. És ez a kúrmány saját vállalása volt. Nem a nyugat, nem a Soros nyomta ránk. Ők vállalták be. Aztán szartak bele...
Így aztán a kárpátok géniuszát miért is röhögik ki a komoly államok lassan a nagy szabadságharcolás közben..? Ötletem sincs...

Migráns-simogatásban hál Istennek sosem lesz jó a magyar. De ha akarsz, fogadj örökbe párat. Ha nagyon akarod, biztosan el lehet intézni. Benne leszel a tv-be.
Ez a részt sem értem. Hol mondta ő vagy itt bárki, hogy simogatni kell? Szélmalmok ellen küzdesz, mint az a bizonyos lökött lovag...
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként bírom ezt a stílust, hogy aki nem ért egyet az álláspontoddal, az már csak balos, meg migránssimogató lehet!
Ezt a részt én sem vágtam a kommentkében.

A bombafegyverzetnél tapasztalt hülyeségek nem tetszenek, akkor migránnsimogató lehet csak. Értem. Akkor aki meg az ESA radarok képességei terén nem ért egyet mondjuk mással, akkor az meg biztos pedofil. Kb. ilyen szintű logikai kapcsolat volt.

Arcastól nem ezt szoktam meg...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Én arra lennék kíváncsi, hogy Izrael mit szól az USA szaúdi fegyverszállításaihoz? És Szaúd-Arábia volt az első ország, amit Trump a beiktatása után meglátogatott. De szállítottak fegyvereket többek között Szíriába, és Ukrajnába is. És itt nem csak a fegyverek eladásával keresnek, hanem a hozzájuk tartozó berendezésekkel, alkatrészekkel, lőszerekkel-rakétákkal.

https://orientalista.hu/az-usa-jovahagyja-szaud-arabia-13-milliardos-fegyvervasarlasat/
Izrael és Szaud Arábia a térségben a két legfontosabb szövetségese egymásnak. Gondoltam szólok.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 908
22 398
113
Ez a részt sem értem. Hol mondta ő vagy itt bárki, hogy simogatni kell? Szélmalmok ellen küzdesz, mint az a bizonyos lökött lovag...

Nem tőlem hangzott el a "migráns" szó először a bombafegyverzet kapcsán válaszként, már megbocsáss...pont azon b.szódtam fel, hogy hogy jön ez ide...

Arcastól nem ezt szoktam meg...

A tizenegyedik órámat dolgoztam le ép a munkában, nekem is lehetnek lányos pillanataim (nem számoltam el 20-ig).
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 908
22 398
113
Egyébként bírom ezt a stílust, hogy aki nem ért egyet az álláspontoddal, az már csak balos, meg migránssimogató lehet!

Érdekes, a honvédség állapotát egyesek hajlamosak pl. csak a stadion építéssel párhozamba állítani (nyugi, én sem építettem volna egyet sem), pedig a gondok nem ezzel kezdődtek. De így egyeseknek kényelmesebb...Nem állok be idézgetni tőled sem, mert kb. semmi értelme.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Én arra lennék kíváncsi, hogy Izrael mit szól az USA szaúdi fegyverszállításaihoz? És Szaúd-Arábia volt az első ország, amit Trump a beiktatása után meglátogatott. De szállítottak fegyvereket többek között Szíriába, és Ukrajnába is. És itt nem csak a fegyverek eladásával keresnek, hanem a hozzájuk tartozó berendezésekkel, alkatrészekkel, lőszerekkel-rakétákkal.

https://orientalista.hu/az-usa-jovahagyja-szaud-arabia-13-milliardos-fegyvervasarlasat/
Szaúd-Arábia és Izrael igencsak jóban vannak az ellenségem ellensége a barátom elv miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 079
4 056
113
Érdekes, a honvédség állapotát egyesek hajlamosak pl. csak a stadion építéssel párhozamba állítani (nyugi, én sem építettem volna egyet sem), pedig a gondok nem ezzel kezdődtek. De így egyeseknek kényelmesebb...Nem állok be idézgetni tőled sem, mert kb. semmi értelme.
Jó messzire kellett visszamenned, hogy stadionozásra találj valamelyik hozzászólásomban. Viszont ha már szóba hoztad, nálam hazaárulás kategória, ha egy miniszterelnök a hóbortjait az ország biztonságánál fontosabbnak tekinti. És amikor ilyenek, offshore lovagok, úrizálók, mutyizók papolnak a hazaszeretetről, vallásosság látszatát keltve, na az meg pláne kiveri nálam a biztosítékot.
Elsődlegesen nekik kellene példát mutatni, na nem így ahogy most, és akkor talán hitelesebb lenne a szájukból az hogy nemzet, hazaszeretet, önfeláldozás, meg hasonló nagystílű puffogtatások, amiket tőlünk halandóktól várnak!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 908
22 398
113
Jó messzire kellett visszamenned, hogy stadionozásra találj valamelyik hozzászólásomban. Viszont ha már szóba hoztad, nálam hazaárulás kategória, ha egy miniszterelnök a hóbortjait az ország biztonságánál fontosabbnak tekinti. És amikor ilyenek, offshore lovagok, úrizálók, mutyizók papolnak a hazaszeretetről, vallásosság látszatát keltve, na az meg pláne kiveri nálam a biztosítékot.
Elsődlegesen nekik kellene példát mutatni, na nem így ahogy most, és akkor talán hitelesebb lenne a szájukból az hogy nemzet, hazaszeretet, önfeláldozás, meg hasonló nagystílű puffogtatások, amiket tőlünk halandóktól várnak!

Mondj egyet helyettük,...csak egyet...Azzal amit írsz egyetértek, de a többi ugyan ilyen volt - bocs, mégsem, mert ők nem is beszéltek nemzetről, hazaszeretetről stb.
Én nem élek MO-n, lényegében tökmindegy volna (!) milyen zászlónak örülnék jobban, DE csodát itt senki sem fog csinálni. Kívülről nézve messze a legjobb kormányotok van. 1000 dologgal lehet ezt cáfolni, de ugyanennyivel alátámasztani is. Amig a fejekben nem lesz változás, addig ugyanaz megy körbe körbe. Ugyanúgy van hidd el nálunk is.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 079
4 056
113
Szaúd-Arábia és Izrael igencsak jóban vannak az ellenségem ellensége a barátom elv miatt.
Persze, Szaúd-Arábia egyfajta rendfenntartó szerepet tölt be az arab államok között, de ez kétélű fegyver, elég gyorsan változhat a helyzet!
Iránnak is szállított az USA többek között f-14-eseket, AH-1 Cobrákat, amiket a mai napig használnak. És hát köztük is elég feszültté vált mára a helyzet!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 887
65 714
113
Mutass egy olyan országot Európában vagy a világon, ahol az air policy alapvető eszköze egyszercsak eltűnik és helyette méregdrága alternatíva megy. Nekem nem jut eszembe egy ilyen eset sem...


Ne haragudj, de ahol le tudtak vezényelni instant A319 vásárlást, akkor ott azért vonogatom a szemölödökmet. A politika szarik bele egyes dolgokba. Ezen nincs mit szépíteni. Nehogy valaki azt adja be már nekem, hogy bombazárak vásárlása olyan kurvanehéz és megugorhatatlan feladat, mert elröhögöm magam.


Nem az érdekel, hogy szép volt vagy sem. Egyesek itt a kormány seggét nyalják harsány nyelvcsapásokkal közben meg mindenféle sorköteles szerű haderőről meg kötelességről fantáziálnak miközben fillérbaszó módon nincs AP-hoz IR rakéta, de minden más hülyeségre van erő, idő és pénz. Ezen nincs mit szépíteni..
Muszaly hozzá? A sogorok a Drakennel évtizedekig csak gepagyusan adhattak rakéta híján.