A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Logisztikailag tökönrúgás.
Pár évig kerreg még két orosz típus.
Van most két EC, elvileg lesz egy harmadik, vagy legalább is sokan szeretnék. Meg még 1-2 újabb Mókus. Ezek mellé egy teljesen eltérő típus, egy harmadik logisztikai vonallal...

Ezért kell minimalizálni a beszállítókat. Az Airbus nem tud potens harci helikoptert szállítani, a Tiger kész csőd, mint azt folyamatosan hallani. Márpedig nekünk az lenne a jó, ha kettőnél több beszállítója nem lenne helikopterfronton a légierőnek. Az oroszok lehetnének a másik, ha nem lenne embargó, így maradnak az amerikaiak a horror áraikkal és az eszement zsarolási lehetőségeikkel, amikkel élnek is mostanában két ámokfutás között, a másik oldalon meg az AugustaWestland olasz-brit és most már lengyel koprodukciója.

Nehéz lenne nem az AW-t kihozni győztesnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and tomsinner

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 588
79 777
113
Black Hawk:

Egy UH-60 nem képes elvinni egy komplett csoportot(ez főleg kiemelésnél a nagyobb gond) főleg nem úgy ha sok cuccuk is van és ez alapvető probléma még akkor is ha nagyon sok feladathoz nem kell,hogy egy gépen legyen az egész banda.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 039
113
Akkor a MI vonal lenne a 100%-os itt, felfegyverezhető, nagy szállító kapacitás, sf is fullra elfér benne
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 588
79 777
113
Akkor a MI vonal lenne a 100%-os itt, felfegyverezhető, nagy szállító kapacitás, sf is fullra elfér benne

A MI-8/17 vagy EH-101,NH-90 vagy Chinook.Ez utóbbit nagyon szeretik használni.Ezek azok a helikopterek amikkel minden elképzelhető SF feladatot meg lehet oldani DE ha csak 4 embert kell kirakni akkor értelemszerűen tök feleslegesek ezek a nagy gépek.Tehát az ideális az lenne,ha lennének kicsi,közepes és angy gépek is.
 

senki

Active Member
2018. július 27.
308
234
43
Ha igazán fantáziálnánk, az Birodalmi Lépegető lenne.... Mindhárom MBT reális lehet. Vagy egy negyedik. Tapolcán van egy cég, amely tankvezetést ajánl. Van nekik egy Tiger I. replikájuk.... Teccik :)
Igen és van egy Hetzer is.
A Metyisz is helyes amúgy.
Hát én tanultam oroszt és a ciril betás írásmód helyes kejtésére nem így emlékszem. Mетис kiejtése Metisz.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Hát én tanultam oroszt és a ciril betás írásmód helyes kejtésére nem így emlékszem. Mетис kiejtése Metisz.

Президента, фестивал,Интерфакс, обратил....[/QUOTE]
Azért abban megegyezhetünk, hogy a Gvozgyika az Gvozgyika oroszul, és magyarul is, ha magyarnak vallod magad és a magyar helyesírás szabályait tekinted érvényesnek magadra nézve, nem az angolszászt? (gvozdika...)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Prezidenta fesztival interfax obratil.

Na ne kérdezzetek fordítást, rég tanultam oroszt, 1981-ig. Általánosban. :)
A prezidenta az kb elnöki. A fesztival az tuti hogy fesztivál lesz. Az interfax az interfax magyarul. Az obratil valahonnét rémlik valami felhívás vagy ilyesmi. Nem olyan nehéz ez az orosz. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Azt írta, hogy "Metyisz". Gratulálok. De a buszokat kihagyta:D
Talán azért írta így mert tud oroszul, ezért jól írta. Az oroszban néhány magánhangzó (ilyen az i is) lágyítja az előtte lévő mássalhangzót, pl. a d-ből gy, az n-ből ny, és a t-ből ty lesz a kiejtésnél, a magyar átírás meg akkor szabályos minden idegen ABC-ből, ha a kimondott szöveget írjuk le, függetlenül attól hogyan írja le pl. az orosz.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A prezidenta az kb elnöki. A fesztival az tuti hogy fesztivál lesz. Az interfax az interfax magyarul. Az obratil valahonnét rémlik valami felhívás vagy ilyesmi. Nem olyan nehéz ez az orosz. :)

Szerintem se, egyértelmű ukázokra kifejlesztve, azt tudom hogy a környékünkön élt, frontot, lágert megjárt magyar katonák is többé-kevésbé sok kifejezést fölszedtek, simán meg tudták értetni magukat.
A Metyisz is helyes. :) szerintem az obratil az inkább rajzolni, az obraz-ból gondolván.
 
T

torsen

Guest
Talán azért írta így mert tud oroszul, ezért jól írta. Az oroszban néhány magánhangzó (ilyen az i is) lágyítja az előtte lévő mássalhangzót, pl. a d-ből gy, az n-ből ny, és a t-ből ty lesz a kiejtésnél, a magyar átírás meg akkor szabályos minden idegen ABC-ből, ha a kimondott szöveget írjuk le, függetlenül attól hogyan írja le pl. az orosz.

Jaja. És pl. az orosz "há", írásmód "X" is KH-nak ejetendő. Lásd (K)harasó. A szonárok topicban gyakran emlegett Victor-III is oroszosan a "scsá" betővel kezdődik így a helyes kiejtés nem suka hanem scsuka. Emel is öreg, én is öreg vagyok, mi még tanultunk oroszul. Én. speciel 10,5 évig. (más kérdés, hogy nem tudok...:))