A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Na ebben egyetértünk. :D Amúgy leírjuk a valós állapotokat Dudival, azt nem írjuk le ami kifejezetten titkosítva van. Leírtuk mik a gondok százszor, (omladozó laktanyák, lerobbanó járművek, szar kaja, nincs személyi felszerelés csak ha veszel magadnak) Főleg egy lövészhadnagynál jobb panaszkodót nem találsz :D A katonai nemzetbiztonság meg arra van hogy a katonákat szedje szét ha olyat csinálnak. Azóta vádolsz ezzel, mióta kifejtettem, hogy képzeld nem kell csőre rántott AK-val kényszeríteni az amúgy önkéntes állományt, hogy ne lője le a feletteseit (mert akkor szerel le amikor akar és a felettesét fingatják meg hogy mit csinál a katonáival ha sokan elmennek az alegységétől)

Okkal vagyok ezen a pályán jól látod. Főként idealizmus, haza iránti hűség etc. meg az az iránti elkötelezettségem hogy ebből a szarból ami jelenleg a haderőt jelenti, valami várat lehessen építeni egyszer. Civil pályán is kurva jól ellennék 2 idegen nyelvet beszélek (ebből egyet felső, egyet középfokon) és van egy közgazdasági végzettségem is emellé.

Nagy panaszkodó a hadnagy?Néha szóbaállhatnál szakaszvezetőkkel is!:D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Komplett hülyeségeket beszélsz. Én ezzel jobban tisztában vagyok, mint Te az én munkámmal. Azt hiszem világosan beszélek. De az a baj, hogy ti itt KRISS-sel együtt ködösítetek most, meg félrebeszéltek, és direkt olyan kommenteket írtok, amik csak indulati, érzelmi alapon értelmezhetőek és nem az adott, bírált komment tényleges tartalmára reflektálnak. Mert nem arról beszéltem, mint amiről a kritikákat kaptam...

Mindent kritizálsz ami nem lő.Már ne haragudj de ez elképesztően korlátolt gondolkodásra vall.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Tiéd a pálya, de nem vitatkozom, nem veszekedem, mert látom, van a véleményeinkek egy közös halmaza...Mégha kicsi is, akkor is van...és ez nálam mindenkor szempont...
Van közös halmaza bőven a véleményünknek, egyetértünk hogy a jelenlegi beszerzés kevés és későn is van. Hogy kevés az információ és nincs traszparencia meg minden harminc évre titkos ami meg kurvára nevetséges. Csak abba gondolj bele, hogy 5 éve vagyok katonai pályán és most látok először fejlődést még ha kicsiben is, kurva kicsiben. De egyetértünk, hogy nem ezzel kéne reklámozni és mindent kéne cserélni. Csak te azt nem tudod elképzelni, hogy mennyire lerobbant volt eddig minden és most még ezek a szar kis beszerzések is fejlődést jelentenek.

A gond az, hogy a mostani állapotokat nem érdemes összemosni a néphadsereggel, mivel ez önkéntes haderő ("professzionális). Az emberek egy része idelizmusból, nagyrésze meg a pénzért van és keleten nincs munkahely vagy pedig azért mert civil pályán életképtelen és mivel a honvédség bérezésbe nem képes versenyezni a civil szektorral ezért a hülyéket is kénytelen megtartani. Eleve büntetett előélettel nem lehetsz katona, ha rendőrségi eljárás indul ellened kb instant kirúgnak.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mindent kritizálsz ami nem lő.Már ne haragudj de ez elképesztően korlátolt gondolkodásra vall.


Azért ennél több van a hsz-eim mögött. Azt hiszem ez lejön másnak is, aki nem csípőből tüzel vissza marhaságokat. Itt elsősorban nem a Te, hanem Zsolti és Matróz Kommandó válasz kommentjeire gondolok. . De ha ez a véleményed, ám legyen... De azt sajnálatosnak veszem, ha csak ennyi jön le... Pld. Kriss is egyet értett velem egy kis vélemény szegletben és én is neki... Tudod empatikusan kellene nézni a véleményeket, nemcsak neked, hanem másoknak is... A sorok között olvasva, mint szokták volt mondani és akkor sokkal több megértés lenne -itt is- mint parttalan vita...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 347
11 291
113
Van közös halmaza bőven a véleményünknek, egyetértünk hogy a jelenlegi beszerzés kevés és későn is van. Hogy kevés az információ és nincs traszparencia meg minden harminc évre titkos ami meg kurvára nevetséges. Csak abba gondolj bele, hogy 5 éve vagyok katonai pályán és most látok először fejlődést még ha kicsiben is, kurva kicsiben. De egyetértünk, hogy nem ezzel kéne reklámozni és mindent kéne cserélni. Csak te azt nem tudod elképzelni, hogy mennyire lerobbant volt eddig minden és most még ezek a szar kis beszerzések is fejlődést jelentenek.

A gond az, hogy a mostani állapotokat nem érdemes összemosni a néphadsereggel, mivel ez önkéntes haderő ("professzionális). Az emberek egy része idelizmusból, nagyrésze meg a pénzért van és keleten nincs munkahely vagy pedig azért mert civil pályán életképtelen és mivel a honvédség bérezésbe nem képes versenyezni a civil szektorral ezért a hülyéket is kénytelen megtartani. Eleve büntetett előélettel nem lehetsz katona, ha rendőrségi eljárás indul ellened kb instant kirúgnak.

Nem tudják, hogy mire jók a rosszfiúk... :\
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 601
24 990
113
Tiéd a pálya, de nem vitatkozom, nem veszekedem, mert látom, van a véleményeinknek egy közös halmaza...Mégha kicsi is, akkor is van...és ez nálam mindenkor szempont...
Ne haragudj de te tipikusan azaz ember vagy akinek minden egyből kell, egyből legyen 100 tank, 150ifv, 50 önjáró, 1M fegyver legyártva kiosztva és raktározva. Sajnos nem érdekel az a tény, hogy miből és pláne az sem foglalkoztat hogy kinek adják.
A kis apróságok majd összeállnak egy nagy dologgá (kérdésem dudihoz vagy krissshez, láttátok mér az új fegyvereket, kaptatok már új gyakorlót? ha a válasz igen akkor előrébb vagyunk egy arasszal.). Tudom-tudom most szerinted közhelyeket írok, egyszer már leírtam neked az elképzelésem, annak is ugyan ez volt a mondanivalója.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Ne haragudj de te tipikusan azaz ember vagy akinek minden egyből kell, egyből legyen 100 tank, 150ifv, 50 önjáró, 1M fegyver legyártva kiosztva és raktározva. Sajnos nem érdekel az a tény, hogy miből és pláne az sem foglalkoztat hogy kinek adják.
A kis apróságok majd összeállnak egy nagy dologgá (kérdésem dudihoz vagy krissshez, láttátok mér az új fegyvereket, kaptatok már új gyakorlót? ha a válasz igen akkor előrébb vagyunk egy arasszal.). Tudom-tudom most szerinted közhelyeket írok, egyszer már leírtam neked az elképzelésem, annak is ugyan ez volt a mondanivalója.
Új gyakorlót kaptunk (a teljes ellátás még nem áll fent (nagyon nem) )
Az új fegyvereket még nem láttuk, csak 20-án a tisztavatáson :D raktárkészlet feltöltése folyik velük jelenleg. Kiosztásról nem mondtak semmit, készül hozzá az új szabályzat, valamint a fegyvermesterek kiképzéséhez szükséges oktatási anyagok beszerzése. Szerintem kb jövő év közepe felé lesz belőle valami.
Sajnos lassan döcög az egész, de döcög.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Van közös halmaza bőven a véleményünknek, egyetértünk hogy a jelenlegi beszerzés kevés és későn is van. Hogy kevés az információ és nincs traszparencia meg minden harminc évre titkos ami meg kurvára nevetséges. Csak abba gondolj bele, hogy 5 éve vagyok katonai pályán és most látok először fejlődést még ha kicsiben is, kurva kicsiben. De egyetértünk, hogy nem ezzel kéne reklámozni és mindent kéne cserélni. Csak te azt nem tudod elképzelni, hogy mennyire lerobbant volt eddig minden és most még ezek a szar kis beszerzések is fejlődést jelentenek.

A gond az, hogy a mostani állapotokat nem érdemes összemosni a néphadsereggel, mivel ez önkéntes haderő ("professzionális). Az emberek egy része idelizmusból, nagyrésze meg a pénzért van és keleten nincs munkahely vagy pedig azért mert civil pályán életképtelen és mivel a honvédség bérezésbe nem képes versenyezni a civil szektorral ezért a hülyéket is kénytelen megtartani. Eleve büntetett előélettel nem lehetsz katona, ha rendőrségi eljárás indul ellened kb instant kirúgnak.


Legújabb közös vonás velem az is, ha engem egy büntetőügyben elmeszelnének, akkor én sem csinálhatnám a munkámat. De ez csak egy lüke mondat volt. Örülök annak, ha valaki végre megérti, nem instant köpködési ingerem vezettem le a "vitaindító" hozzászólással. Köszönöm, hogy végre felismerted, nem egy hőbörgő bunkó irogatott ide. Ha tényleg sokszor lenne itt is és a való világban is megértési szándék a másikkal szemben, akkor valszeg. kevesebb üresjárattal eredményesebb kommunikációt lehetne folytatni. Csak ahhoz a sztereotípiák nélkül kellene a mások véleményét szemlélni és nem csípőből megbélyegezni azt...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Többet adózni? Ja, persze.
Egy olyan országban, ahol a közpénz, az inkább köszpénz. Értsd köszönjük, hogy elvehetjük és szart sem adunk érte cserébe többnyire.
Bocs, de most keresem a kandi kamerát mögöttem, mert ez viccnek is durva lenne a világ no.1 ÁFÁ-jával bíró országában...

Az ország jövő évi költségvetési bevételi főösszege 19e milliárd forint és kb 1000mrd a hiány, vagy olyan 20e mrd a kiadás.
Addig amíg nemzeti sport az adóelkerülés, addig ez nem is fog változni.
A fekete- és szürkegazdaság mértéke még mindig elég nagy, most lesz vége pár áfacsalós ügyünknek, hát ne tudjátok meg mennyi ment itt el zsebből zsebbe, az államtól a magánszámlákra, ezek kb 6-8-10 éve folyó perek.
Évtizedes tapasztalatom van arról, hogyan gondolkodnak egyes vállalkozók magáról az adózásról és úgy cusammen a közterhekről.
De azért a gyerekeiket állami bölcsődébe, óvodába, iskolába, középiskolába, egyetemre járatják, orvosi rendelőbe megy ha baja van, felveszi a családi pótlékot, meg bármit amit az állam a közösből ad, dotál, juttat.
A jogosulatlan visszaigénylésekről nem beszélve. Egy költségvetésnyi összegről beszélünk.
Az egyik haverom orvos, 40-es korosztály. A magánrendelésén 1 milliót keres tisztán, de van egy legális kórházi jövedelme, ami közel bruttó 6 kiló.
De megy a rinyálás hogy keveset keres. És mert Anglia és Norvégia, ott bezzeg.
Hát ott bezzeg nem adómentesen keresik a zsocit, az a helyzet. Minden egyes font és korona adózva van. Svájcban pedig nyilvánosak az orvosi a fizetések.
Szóval nálunk az ahelyzet, hogy akik ki tudnak bújni meg is teszik, vagy minimálbér után, vagy katázik meg társai, a többi pedig kénytelen-kelletlen adózik, egyébként pedig kiveszik a "részüket" azokból a közszolgáltatásokból amelyeket az állam fizet.
A fogyasztás adóztatása az olyan kényszermegoldás ami ennek a kiküszöbölésére szolgál, ezért nem kell csodálkozni a 27-es áfán.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Régi technika felvonul Pontomhíd élpitése Körömnél
[0]=68.ARAHbjy7NOEQknxnj0fKjNRfAmCkuEdyU5JcPrCQG5feLLY-9liajDQcK3kYBRHDGS7IZMeqG4GetSdYGRo2m9y8X1m6CVGKCSfvCmh67IdjewrjyvL9Rtm102imTGdbS9YqQUl9Dr91_9MbojQdvhWZZd1J_QvmEaKj4ZqpTmq0MgLrNGpU1Q&__tn__=C-R


Tisztelem a véleményedet, de kb. 5 perc alatt le lehetne zárni az összes kiskaput, amit ismerünk. Persze az adó elkerülésre így is maradna terület bőven, főleg ott, ahol a vevő nem kér számlát. De ezt meg kellene lépni. Talán azért nem teszik, mert nem lenne népszerű az ilyen húzás???? Engem már nem érint semmilyen szigorítás, mert az, hogy 2018. júl 01-től be kell jelenteni a 100 e FT feletti ÁFA tartalmú számlákat mind a kiállítónál, mind a vevőnél, az én mozgásterem kb a nullához konvergál...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az ország jövő évi költségvetési bevételi főösszege 19e milliárd forint és kb 1000mrd a hiány, vagy olyan 20e mrd a kiadás.
Addig amíg nemzeti sport az adóelkerülés, addig ez nem is fog változni.
A fekete- és szürkegazdaság mértéke még mindig elég nagy, most lesz vége pár áfacsalós ügyünknek, hát ne tudjátok meg mennyi ment itt el zsebből zsebbe, az államtól a magánszámlákra, ezek kb 6-8-10 éve folyó perek.
Évtizedes tapasztalatom van arról, hogyan gondolkodnak egyes vállalkozók magáról az adózásról és úgy cusammen a közterhekről.
De azért a gyerekeiket állami bölcsődébe, óvodába, iskolába, középiskolába, egyetemre járatják, orvosi rendelőbe megy ha baja van, felveszi a családi pótlékot, meg bármit amit az állam a közösből ad, dotál, juttat.
A jogosulatlan visszaigénylésekről nem beszélve. Egy költségvetésnyi összegről beszélünk.
Az egyik haverom orvos, 40-es korosztály. A magánrendelésén 1 milliót keres tisztán, de van egy legális kórházi jövedelme, ami közel bruttó 6 kiló.
De megy a rinyálás hogy keveset keres. És mert Anglia és Norvégia, ott bezzeg.
Hát ott bezzeg nem adómentesen keresik a zsocit, az a helyzet. Minden egyes font és korona adózva van. Svájcban pedig nyilvánosak az orvosi a fizetések.
Szóval nálunk az ahelyzet, hogy akik ki tudnak bújni meg is teszik, vagy minimálbér után, vagy katázik meg társai, a többi pedig kénytelen-kelletlen adózik, egyébként pedig kiveszik a "részüket" azokból a közszolgáltatásokból amelyeket az állam fizet.
A fogyasztás adóztatása az olyan kényszermegoldás ami ennek a kiküszöbölésére szolgál, ezért nem kell csodálkozni a 27-es áfán.


Tisztelem a véleményedet, de kb. 5 perc alatt le lehetne zárni az összes kiskaput, amit ismerünk. Persze az adó elkerülésre így is maradna terület bőven, főleg ott, ahol a vevő nem kér számlát. De ezt meg kellene lépni. Talán azért nem teszik, mert nem lenne népszerű az ilyen húzás???? Engem már nem érint semmilyen szigorítás, mert az, hogy 2018. júl 01-től be kell jelenteni a 100 e FT feletti ÁFA tartalmú számlákat mind a kiállítónál, mind a vevőnél, az én mozgásterem kb a nullához konvergál..
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

senki

Active Member
2018. július 27.
308
233
43
Kéne a MH-hez valami normális elme, aki tudná, hogy mivel lehet reklámozni a hadsereget a társadalom felé és mivel nem. Én ezeket a PR próbálkozásokat olyan IQ 80 szintre taksálom...
Végig olvastam az előző írásaidat, összefoglalva
Ha nem veszünk semmit az a baj, ha veszünk valamit az a baj, ha beszélünk róla az a baj, ha nem akkor meg az a baj...
Így nem működik, meg úgy nem, de tenni TE SEMMIT NEM AKARSZ tenni, mivel "Nem akarok bokorba ugrálni" meg stb.
Ha valaki próbál számodra érveket írni akkor meg "csak védi a mundér becsületét" legyintéssel elintézed..
Kezdelek menthetetlennek tartani.
Apropó nem értem, hogy miért is vagy az oldalon, ha megírnád megköszönném.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Végig olvastam az előző írásaidat, összefoglalva
Ha nem veszünk semmit az a baj, ha veszünk valamit az a baj, ha beszélünk róla az a baj, ha nem akkor meg az a baj...
Így nem működik, meg úgy nem, de tenni TE SEMMIT NEM AKARSZ tenni, mivel "Nem akarok bokorba ugrálni" meg stb.
Ha valaki próbál számodra érveket írni akkor meg "csak védi a mundér becsületét" legyintéssel elintézed..
Kezdelek menthetetlennek tartani.
Apropó nem értem, hogy miért is vagy az oldalon, ha megírnád megköszönném.


Roppant egyszerűen azért, hogy kommunikáljak másokkal. Azt hiszem ti kötekedtek inkább... Az nem az én bűnöm, ha nem jön le nektek, mit is akartam közölni. De azt hiszem, akivel vitatkoztam, az végülis megértett valamit a szándékomból. Ez sem semmi... Viszont Te nagyon kisarkítottad a magatartásomról leírtakat. Ám legyen, ebbe még nem halt bele senkisem.