A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

senki

Active Member
2018. július 27.
308
233
43
Roppant egyszerűen azért, hogy kommunikáljak másokkal. Azt hiszem ti kötekedtek inkább... Az nem az én bűnöm, ha nem jön le nektek, mit is akartam közölni. De azt hiszem, akivel vitatkoztam, az végülis megértett valamit a szándékomból. Ez sem semmi... Viszont Te nagyon kisarkítottad a magatartásomról leírtakat. Ám legyen, ebbe még nem halt bele senkisem.
Az írásomban nem kritizáltam a magatartásod. Leírtam azt, amit ki- és elolvastam az általad írt kommentekből. Próbáltalak szó szerint idézni, mivel úgy illik, és az abban számomra ellentétnek tűnő megállapításokat foglaltam össze. Próbáltam megkeresni a pozitív építő jellegű hozzászólást, vagy a valós kritikát.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az írásomban nem kritizáltam a magatartásod. Leírtam azt, amit ki- és elolvastam az általad írt kommentekből. Próbáltalak szó szerint idézni, mivel úgy illik, és az abban számomra ellentétnek tűnő megállapításokat foglaltam össze. Próbáltam megkeresni a pozitív építő jellegű hozzászólást, vagy a valós kritikát.


Ha ezt ennek veszed, akkor kérlek ezt a meddő vitát fejezzük be egymás között, mert nem vezet pozitív irányba. Legfeljebb oda, hogy születik még néhány "személyeskedő" hangvételű bejegyzés, ami egyébként nem a célom.
 

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
Nem tudjatok mi a helyzet a kecskemeti repteri infrastruktura fejlesztesekkel? A hirekben az idei evre tervezett tamogatasrol volt szo, de kapavagas meg nem tortent.

mwpHEay.jpg

forras: defencenews.com
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

senki

Active Member
2018. július 27.
308
233
43
Ha ezt ennek veszed, akkor kérlek ezt a meddő vitát fejezzük be egymás között, mert nem vezet pozitív irányba. Legfeljebb oda, hogy születik még néhány "személyeskedő" hangvételű bejegyzés, ami egyébként nem a célom.
A személyeskedés távol áll tőlem. Mindenkiben tisztelem az embert, tisztelem a véleményét, de próbálom is megérteni a gondolkodását. Ha nem értek valakivel egyet akkor észérveket hozok fel, illetve hallgatok meg részéről. Mint mindenkit, Téged is tisztellek, de nem tudlak megérteni, ami lehet az én hibám, vagy tudatlanságom.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Kozepiskolai Honvéd Kadét program (a forrásért én kérek elnézést, de mivel szeretik köpködni, ezért folyton van róla cikk is)

https://444.hu/2018/08/30/hadifogly...tanak-holnaptol-az-orszag-54-kozepiskolajaban

A honvédségi honlapon kicsit szárazabban, tényszerűbben:

http://www.kadetprogram.hu/
Sokkal jobb programnak tartom mint egy "sorozásra" épülő rendszer. Egyrészt közép és hosszabb távon költségkímélőbb. (szerbiának csak a sorkatonai szolgáltra bevezetésé egyes vélemények szerint akár több száz millió euróba is fájhat) Másrészt alapjába véve azokat a fiatalokat tudják megfogni illetve kieséses alapon megfogni akiket ténylegesen valamilyen szinten érdekli a katonaság.
Másrészt a honvédelmi alapismeretek mint tantárgy lebontva pont ugyan azt kapják mint egy tartalékos ahogy olvasva. Így mire végeznek (már akik nem buknak ki időközben) azokra a későbbiekben tudnak építeni. Pl ha nem is a katonai pályát válassza de mivel már van egy alap egy komolyabb műveleti tartalékos felkészítés már simán beleférne a felső fokú tanulmányai mellett. Ha pl egyéb okok miatt nem tudja vállalni a műveleti tartalékos vagy szerződéses szolgálatot akkor is már egy felkészített Terület védelmi tartalékosként is vállalhat a továbbiakban szolgálatot. Azért létszik rajta hogy nem egy IQ 80 as megáldott ember dolgozta ki ezt a rendszert :D. Kicsit reagálva szpg re.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Szépek és jók a BMW motorkerékpárok, de én inkább valamilyen nagy testű túraendurót is beszereznék rendészeti célra.
Pl.: Honda Africa Twin.

c4.png

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Állítólag annyira jók a BMW motorok ilyen felhasználásra,hogy sok helyen köztük itthon is direkt úgy írják ki a tendereket,hogy csak BMW nyerhessen.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

senki

Active Member
2018. július 27.
308
233
43
Szépek és jók a BMW motorkerékpárok, de én inkább valamilyen nagy testű túraendurót is beszereznék rendészeti célra.
Pl.: Honda Africa Twin.

c4.png

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
A BMW azért bevált rendőrmotor, és gondolom a rendőrségi beszerzéssel együtt, így olcsóbban vettük mint amibe került volna.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Most posztolta az LHSN. Mint mindennek, gondolom ennek is van külön topikja, de ne haragudjatok meg, hogy lusta vagyok mindenre rákeresni, aztán csak haderőfejlesztés valamilyen szinten.
40417604_2475390335819406_4080781752304402432_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 685
5 507
113
Most posztolta az LHSN. Mint mindennek, gondolom ennek is van külön topikja, de ne haragudjatok meg, hogy lusta vagyok mindenre rákeresni, aztán csak haderőfejlesztés valamilyen szinten.
40417604_2475390335819406_4080781752304402432_n.jpg

Én már belinkeltem előtted, csak az aktív topikokra kellett volna ránéznek :) Dudi már el is kezdte odaát az ekézést :D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Nem tudom minek szétaprózni ennyire mindent. Gyakorlatilag mindennek van saját topikja, ha ide ez alapján nem lehet tenni semmit, akkor csak a Vitarázás marad. És ez nem tipp arra, hogy nyissatok a Suzukiknak is topikot. Már ha még nincs...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem tudom minek szétaprózni ennyire mindent. Gyakorlatilag mindennek van saját topikja, ha ide ez alapján nem lehet tenni semmit, akkor csak a Vitarázás marad. És ez nem tipp arra, hogy nyissatok a Suzukiknak is topikot. Már ha még nincs...
Ez koncepció és folyamat megbeszélős topik, a mindenféle vasaknak van részletes topik. Úgy ahogy a HT részleg a műszaki szárazanyag, a BIZTPOL a kontextus.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Sokkal jobb programnak tartom mint egy "sorozásra" épülő rendszer. Egyrészt közép és hosszabb távon költségkímélőbb. (szerbiának csak a sorkatonai szolgáltra bevezetésé egyes vélemények szerint akár több száz millió euróba is fájhat) Másrészt alapjába véve azokat a fiatalokat tudják megfogni illetve kieséses alapon megfogni akiket ténylegesen valamilyen szinten érdekli a katonaság.
Másrészt a honvédelmi alapismeretek mint tantárgy lebontva pont ugyan azt kapják mint egy tartalékos ahogy olvasva. Így mire végeznek (már akik nem buknak ki időközben) azokra a későbbiekben tudnak építeni. Pl ha nem is a katonai pályát válassza de mivel már van egy alap egy komolyabb műveleti tartalékos felkészítés már simán beleférne a felső fokú tanulmányai mellett. Ha pl egyéb okok miatt nem tudja vállalni a műveleti tartalékos vagy szerződéses szolgálatot akkor is már egy felkészített Terület védelmi tartalékosként is vállalhat a továbbiakban szolgálatot. Azért létszik rajta hogy nem egy IQ 80 as megáldott ember dolgozta ki ezt a rendszert :D. Kicsit reagálva szpg re.

Meg a francokat nem :D
 
  • Tetszik
Reactions: honved and tonyo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 073
113
Jók lesznek majd terepre. Biztos, de valszeg csak aszfaslton tudnak velük járkálni. Most komolyan, ennyi érvre telik? Futárfeladatokra jó lesz...elég röhej, föleg úgy, hogy 8 db van belőlük. Ha rajtam múlna ilyen gépet nem vennék. Minimum olyan felszerelés lenne elfogadható szerintem a rendészeknek, forgalom irányítóknak, mint amit a filmek a szíriai orosz rendészeknél mutatnak. Fos és röhej..ez az egész... Állandóan szarabbnál-szarabb képességek jelennek meg. Ha 10 kupac szart egymás mellé rakunk, akkor annak is az az eredménye, mint az alapanyagoknak.. Ez minden, csak nem hadsereg fejlesztés. Ha mindaz a rendőrőknél történt volna, amit a film bemutat, egy szavam se lenne... De így...
Nekem a közterület felügyelők jutottak erről eszembe meg a polgár Jenők. Na azok szoktak ilyen vad motorosok lenni. :)