A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 835
113
A nevében is benne van, hogy honvédkórház! Csak katonát láthasson el. Mást ne. Vagy rakják át a büdzséjét az erőforrás minisztérium alá vagy hogy hivják most

Békeidőben logikus hogy egy méretében akkora intézmény, mást is ellát. Annyira gazdagok nem vagyunk, hogy azt a luxust megengedhessük, hogy Pesten, egy ilyen kórház, csak katonákat lát el.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 849
31 025
113
Logika alapján katonákra is háborúban van szükség, szóval vagy gyorsan robbantsunk ki egyet vagy oszolj! :hadonaszos::confused:
A kórház el kell tudja látni a feladatát. Ha meg az orvosok csak ücsörögnek, amíg kitör egy háború és több lesz a sebesült, akkor elvész a tudásuk. Békeidőben kezelhetnek másokat is, így meglesz a szükséges gyakorlatuk ahoz, hogy háborúban is teljesíteni tudjanak.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Haderőfejlesztésről.és a 2. repülőszázad belengetéséről jut eszembe:Mi van a dél koreai FA50 változattal?Nekünk nem lenne rossz,mindenféle feladatot el tudna látni,ami nekünk kell
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 835
113
Haderőfejlesztésről.és a 2. repülőszázad belengetéséről jut eszembe:Mi van a dél koreai FA50 változattal?Nekünk nem lenne rossz,mindenféle feladatot el tudna látni,ami nekünk kell

Lényegében, az akkori miniszteri látogatás óta, nem hallanai semmit. Ugyanezt elmondhatnánk a törökországi vizit következményeként is. Ott már konkrét fegyvergyárakat is megnéztek, akik ott voltak. Aztán azóta semmi.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Lényegében, az akkori miniszteri látogatás óta, nem hallanai semmit. Ugyanezt elmondhatnánk a törökországi vizit következményeként is. Ott már konkrét fegyvergyárakat is megnéztek, akik ott voltak. Aztán azóta semmi.
Légy türelemmel, a folyamatok zajlanak a hátérben ! Magyarország biztonság politika szobába betettem pár érdekes linket. A kormány hivatalosan is ráfekszik a Turáni vonalra akkor Koreából és Japánból is szerezhetünk be majd eszközöket. Pl japán légi harc rakéta
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 835
113
Légy türelemmel, a folyamatok zajlanak a hátérben ! Magyarország biztonság politika szobába betettem pár érdekes linket. A kormány hivatalosan is ráfekszik a Turáni vonalra akkor Koreából és Japánból is szerezhetünk be majd eszközöket. Pl japán légi harc rakéta

Szerintem én vagyok itt az egyik legtürelmesebb. :) Elhiszem hogy a színfalak mögött dolgozik ,akinek ez a dolga. Reméljük hamarosan a nyilvánosság is megtudhat valamit ezekről a folyamatokról. Biztosan lesz publikus része is, ha beszerzünk valamit.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Szerintem én vagyok itt az egyik legtürelmesebb. :) Elhiszem hogy a színfalak mögött dolgozik ,akinek ez a dolga. Reméljük hamarosan a nyilvánosság is megtudhat valamit ezekről a folyamatokról. Biztosan lesz publikus része is, ha beszerzünk valamit.
Nézd 1990-től figyelhettük, hogy verik szét a hadsereget. Ehhez képest idén volt nem egy beszerzés amit bejelentettek. Eszközök mellett az új emberi bázis megteremtéséhez szükséges programok is elindultak. Tartalékos képzési rendszer, alkotmányba bekerült hogy haza védelmi mindenki számára kötelező
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 835
113
Nézd 1990-től figyelhettük, hogy verik szét a hadsereget. Ehhez képest idén volt nem egy beszerzés amit bejelentettek. Eszközök mellett az új emberi bázis megteremtéséhez szükséges programok is elindultak. Tartalékos képzési rendszer, alkotmányba bekerült hogy haza védelmi mindenki számára kötelező

Hát igen, a Jugoszláv válság idején sem építkeztünk, csak voltunk, ahogy voltunk. Most jó látni bármi előrelépést is. Viszont az elmúlt két évtized erősen rányomta a bélyegét a Honvédség mai állapotára. Nagy a lemaradás minden téren. Akit érdekel a téma, civilként is, az persze hogy várja, minden nap legyen valami hír a Honvédség fejlesztésével kapcsolatban. Ami persze nem lesz, mert naponta nincs ilyen hír. :) Az alaptörvényszép része hogy megvédjük a hazát, csak legyen is mivel megvédeni. A tartalékos rendszerre úgy tekintek, mint az első lépésre egy nagy folyamatban, mert ott sok lesz még a csiszolnivaló. Legalább elindult persze, ez is jó hír.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Óvatosan írj, nehogy téged is kiiktassanak, mint már volt példa rá más kommentelő társunk esetében ,aki próbált az átlagosnál jobban tájékoztatni bennünket a honvédségi dolgokról.
Ez józan patariszti és diktálja, én más jellegű stratégia ágazatban dolgozok. Én Szaniszló Ferencen, Lovas Istvánon nevelkedett Bayern Zsolt műkedvelő vegyész vagyok. Pár éve elkövettem egy szarvas hibát. A volt témavezetőm megkérdezte tőlem nem szeretnék e,hadiparban dolgozni, nem adtam neki határozott igen választ(azóta is bánom). Most meg munka mellett tartalékos tisztképzésen gondolkodok.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 835
113
Ez józan patariszti és diktálja, én más jellegű stratégia ágazatban dolgozok. Én Szaniszló Ferencen, Lovas Istvánon nevelkedett Bayern Zsolt műkedvelő vegyész vagyok. Pár éve elkövettem egy szarvas hibát. A volt témavezetőm megkérdezte tőlem nem szeretnék e,hadiparban dolgozni, nem adtam neki határozott igen választ(azóta is bánom). Most meg munka mellett tartalékos tisztképzésen gondolkodok.

Akkor ok. De itt bárki írhat bármit. Én is írhatnám, ha hírszerző lennék, hogy éppt egy kőműves vagyok, aki csak benézett ide. Tehát azért legyél óvatos.
:)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Akkor ok. De itt bárki írhat bármit. Én is írhatnám, ha hírszerző lennék, hogy éppt egy kőműves vagyok, aki csak benézett ide. Tehát azért legyél óvatos.
:)
Arra oda figyelek ! Netes dolgaim alapján rólam is könnyű profilt alkotni. Ha így vagy úgy megkeresnek, legalább akkor a köpönyeg forgató gerinctelen jobbikos kollégát , hát ha kirúgják :) (aki vissza él azzal, hogy a felesége az egyik HR-s a cégnél)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 835
113
Arra oda figyelek ! Netes dolgaim alapján rólam is könnyű profilt alkotni. Ha így vagy úgy megkeresnek, legalább akkor a köpönyeg forgató gerinctelen jobbikos kollégát , hát ha kirúgják :) (aki vissza él azzal, hogy a felesége az egyik HR-s a cégnél)

Hát én olyan képet alkottam rólad, hogy te a Honvédségnél lehetsz. :) Az infóid erre engedtek kovetkeztetni. :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Egy hírszerző évekig is építi a legendát és nem sejti senki hogy az...
És eléggé jellemzi a rendszert,hogy egy ilen netes forumon ilyenekröl elmélkedtek.1984.Még mindig.
Különben nem hiszem,hogy komolyan lehet venni a Zrinyi2026 programot.Az eddigiek azt mutatják,hogy egyáltalán nem a haderőfejlesztés van a központjában.Bármilyen komolyanvehető haderőfejlesztést radikális intézményi,szervezeti.működési reformal kéne kezdeni.Vitarák,harcászati buszok,ezeréves PTSz és elavult felszereléssel Mihu restaurálások.Pót és látszatcselekvések.Ez a tartalékos rendszer ebben a formában még röhejnek is fájdalmas.Az egykor fényes ifjúkomenista Bayer Zsoltot meg minden egészséges közállapotú országban elfelejtett jancsibohocnak tartanának-akit a kutya sem ismer.
FA50 meg,főleg ha lehetne azonos hajtművel kérni,jó választásnak tartanám a Gripen mellé.Persze,mint minden,ez ár kérdése is.
Egyébbként én a haderőfejlesztésnél nem eröltetném a csúcsszuper hk vásárlást.Nekünk költséghatékony de megfelelő harcértéket adó T72,M60 modernizálás is megfelelne.IFV vonallal is igy vagyok,nem a méregdrága és hipermodern megoldásban gondolkodnék.Anyagiakat inkább a légierő,tüzérség,REH képességre,és a müszakiakra öszpontositanám.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 429
11 481
113
Ez józan patariszti és diktálja, én más jellegű stratégia ágazatban dolgozok. Én Szaniszló Ferencen, Lovas Istvánon nevelkedett Bayern Zsolt műkedvelő vegyész vagyok. Pár éve elkövettem egy szarvas hibát. A volt témavezetőm megkérdezte tőlem nem szeretnék e,hadiparban dolgozni, nem adtam neki határozott igen választ(azóta is bánom). Most meg munka mellett tartalékos tisztképzésen gondolkodok.

Bayeren művelődni... :D
 
  • Tetszik
Reactions: Fade and nekerdez