A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ha modulárisak, akkor a MiG-21-hez valókat miért nem építették át?
Kecsón (meg Taszáron sem) egyetlen betonfedezék sem épült a 21-eseknek, a magyar bázisok közül kizárólag Pápán van kb. tucatnyi vadászgépre méretezett betonfedezék (talán a 23-asoknak épültek). Na hol nem állomásozik magyar vadászgép?!! Hát "természetesen" Pápán!!
Egyébként ha Kecsón épült volna betonfedezék a 21-eseknek akkor nem kellene átépíteni, mert ahova a MiG-21 befér, oda befér a Gripen is, így max némi gépészeti/gép-kiszolgálási átalakítás kellene a Griffek igényeihez igazítva. Ha lenne mit átalakítani ...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 431
11 483
113
Kecsón (meg Taszáron sem) egyetlen betonfedezék sem épült a 21-eseknek, a magyar bázisok közül kizárólag Pápán van kb. tucatnyi vadászgépre méretezett betonfedezék (talán a 23-asoknak épültek). Na hol nem állomásozik magyar vadászgép?!! Hát "természetesen" Pápán!!
Egyébként ha Kecsón épült volna betonfedezék a 21-eseknek akkor nem kellene átépíteni, mert ahova a MiG-21 befér, oda befér a Gripen is, így max némi gépészeti/gép-kiszolgálási átalakítás kellene a Griffek igényeihez igazítva. Ha lenne mit átalakítani ...

Senki nem mondta, hogy mi építettünk betonfedezéket. :)
MiG-21 után meg nem a Gripen jött. :)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Eszerint nyolcmillió dollárba, tehát 2,2 milliárd Forintba kerül egy korszerű megerősített repülőfedezék Japánban. Legjobb esetben is kétmilliárd Forint lehet az ára, mert az alapanyagokon nem tudunk spórolni.
 
M

molnibalage

Guest
Eszerint nyolcmillió dollárba, tehát 2,2 milliárd Forintba kerül egy korszerű megerősített repülőfedezék Japánban. Legjobb esetben is kétmilliárd Forint lehet az ára, mert az alapanyagokon nem tudunk spórolni.
Kérhetnék egy oldal és bekezdés megjelölést, hogy egy 50+ oldalas anyagban mégis hol keressük az adatot?
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Amennyiben jól értelmeztem a cikkben leírtakat és az újságíró is pontosan azt írta, amit a vezérkari főnök mondott, aszerint a miniszterelnök kérte személyesne, hogy Közép Európa legerősebb haderejét termetsék meg 10 év alatt Magyarországon. a pénzt a kormány biztosítja hozzá.

https://honvedelem.hu/cikk/112209_a_nemzeti_erdek_a_legfontosabb_
Ez a finn minta, kölcsönösen előnyös gazdasági együttműködés az oroszokkal erős saját haderő és hadipar mellett. Az elköteleződés minimalizálása a nagyhatalmak felé.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Amennyiben jól értelmeztem a cikkben leírtakat és az újságíró is pontosan azt írta, amit a vezérkari főnök mondott, aszerint a miniszterelnök kérte személyesne, hogy Közép Európa legerősebb haderejét termetsék meg 10 év alatt Magyarországon. a pénzt a kormány biztosítja hozzá.

https://honvedelem.hu/cikk/112209_a_nemzeti_erdek_a_legfontosabb_

A fontosabb megállapítások:

"modern, ütőképes és a régióban élen járó haderőt kell kialakítanunk tíz éven belül"

"meggyőződése szerint a Magyar Honvédség modernizációjában a nemzeti érdek a legfontosabb"

"Zrínyi 2026 Honvédelmi és Haderőfejlesztési Programmal kapcsolatosan hallhattuk: a szakembereknek mindössze négy hónap állt rendelkezésre ahhoz, hogy megalkossák a nagyszabású programot"

"a rendelkezésre álló forrásokat mindig észszerűen, az elérendő képességeket szem előtt tartva használjuk fel"


Hát akkor ez sokmindent megmagyaráz! A mihu nagyjavítással már sikerült a rendelkezésre álló források egy részét elpazarolni, ami nem csoda, hiszen négy hónap alatt, gyakorlatilag egy visszajelzések és korrekciók nélküli programot alkothattak csak! Reméljük azóta sikerült csiszolni rajta és ez volt az utolsó hiba benne!
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Amennyiben jól értelmeztem a cikkben leírtakat és az újságíró is pontosan azt írta, amit a vezérkari főnök mondott, aszerint a miniszterelnök kérte személyesne, hogy Közép Európa legerősebb haderejét termetsék meg 10 év alatt Magyarországon. a pénzt a kormány biztosítja hozzá.

https://honvedelem.hu/cikk/112209_a_nemzeti_erdek_a_legfontosabb_
"a szakembereknek mindössze négy hónap állt rendelkezésre ahhoz, hogy megalkossák a nagyszabású programot, melynek középpontjában természetesen maga az ember, a katona áll."

Azért kíváncsi leszek arra a programra aminek középpontjában az ember, a katona áll.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
A betonfedezékhez gondolom speciális beton kell.
De az egyszerűség kedvéért számoljátok ki, hogy hány köbméter anyag lenne egy ilyenbe.
Aztán nézzétek meg a C35-ös beton árát/köbméter, meg nézzetek hozzá betonvas árat.
Azt ne felejtsétek el, hogy a padlózatba is kell vagy egy méter vasbeton , két rétegben, közé pedig lépésálló gyapot vagy XPS , mert így lökéshullám álló csak.
A vízszigeteléshez meg nézzetek némi kátrányt.
Aztán ha megszorozzátok az egészet 3-al akkor kijön a munkadíj is.
Ez persze nem 100%-osan korrekt és pontos árképzés, de azért nagyjából mutatna valamit.
HTben 20+éve volt már cikk a szálerősitése betontechnológia katonai erődelemekben való felhasználásárol.Idén 30éves az előfizetésem.Az akkor még létező HTIben kidolgozták a technológiát-és aztán nem használták fel sehol.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 407
12 969
113
HTben 20+éve volt már cikk a szálerősitése betontechnológia katonai erődelemekben való felhasználásárol.Idén 30éves az előfizetésem.Az akkor még létező HTIben kidolgozták a technológiát-és aztán nem használták fel sehol.
Nemrég pedig a grafénbetont találták fel.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A világ legszarabb teljesítménytúrája.Amikor én volta akkor volt vagy 40-50km beton a 70km-ből...
Amúgy jó szervezés meg minden de a terep az halál.


Mikor én voltam fiatal, akkor a Gerecse 50 és a Kinizsi 100 volt a menő. Én pld. a Gerecse 50-et megcsináltam egymás után kétszer, összesen 12 órán belül középsulis koromban úgy, hogy minden 50 km-t más, friss barátommal kocogtam végig, akik szendviccsel és frissítővel vártak a "célban" az első etap végén. Gyilkos volt. Hétfőn alig bírtam elmenni a szépemlékű tatabányai Szabó József Geológiai Szakközépiskolába. Szerintem ez úgy gyilkosabb volt, mint a Kinizsi 100.