A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 921
80 568
113
Egy ÖTT raj az 8 fő, tehát 2xpickup kisteherrel gépesíthető, vagy egyszer teherautóval gépkocsiztatható, mondjuk így:
- gl raj, 2xpickup
- gkl raj, 1xteherautó
- gkl raj, 1xteherautó

Ez igényel 2darab BTR-t, mert a századnak legyen egy tűztámogató szakasza (2xBTR +2xpickup századtörzs), 8db pickupot és 9db teherautó, mert a századnak legyen három vontatott 98as aknavetője is!

Papíron 175xszázad, azaz: 350db BTR, 1400 pickup-ot, 1575 teherautót és 525db 98mm-es aknavető.

A 175 század kiad harmincöt, ötszázados zászlóaljt, ami hét, ötzászlóaljas dandárt.

Honnan szerzel ennyi C-s jogsist?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"És a NATO/EU továbbra se Oroszok, meg VSZ. Ki lehet lépni. Brittek most próbálnak EUból"

Próbálnak, de Brüsszel nem engedi őket (olyan feltételeket szabnak a briteknek, amit azok nem tudnak elfogadni).

Sztem britek álom világban élnek és Chery pickinget csinálnak. Ez jó nekünk pl közös piac kell. Az nem jó nekünk befizetések nem kell.

És nem felejtsük el ez innen nem szolidaritás... hanem színtiszta üzlet. Ha city elveszti a kereskedési jogait EUban, Párizs, Frankfurt... mindennel rendelkezik és mindent meg fog tenni átköltözzenek hozzá. Rengeteg jól fizető zsíros állás, adóbevétel...
De Kelet Europai országoknak sincs sok lehetőségük. A befizetést bukják. Ellenben sok cég szivesen költözne... Nem fogják azt mondani, hogy nem kell befizetni de maradhattoka közös piac része.
 
D

danielblack

Guest
Mindenkinek ajánlom, hogy menjen el Önkéntes Területvédelmi Tartalékosnak!!!
Én idén végeztem a tömbösített, nyári, egy hónapos ÖTT alapkiképzéssel. Beígértem, hogy írok ide egy részletes összefoglalót, azonban nem írhatom le a véleményem, mert hivatásos katona szeretnék a jövőben lenni. Privátba se kérjetek többet, mert vagy jót, vagy semmit az ÖTT-ről :D
Menjetek el, próbáljátok ki, aki nem volt még katona az csak gazdagodik valamennyi tudással, lőttünk is sokat. Nem fogtok beleszakadni a kiképzésbe. Menjetek el, aztán majd nem fogtok hiú ábrándokat kergetni :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 921
80 568
113
Többek közt C-s jogsival kecsegtetve rántom be őket! ;)

Ebben az a szép,hogy a Duna-aszfalt 400.000(nem elírás) kp-ért keres C jogsis sofőrt mert állandó jelleggel áll 5-10 gépük (innentől kezdve mondani sem kell,hogy nem tudsz egy munkáltatónak sem annyi kedvezményt adni hogy akárcsak egy pillanatra is elengedjen egy sofőrt)...
Szóval sok sikert!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Ebben az a szép,hogy a Duna-aszfalt 400.000(nem elírás) kp-ért keres C jogsis sofőrt mert állandó jelleggel áll 5-10 gépük (innentől kezdve mondani sem kell,hogy nem tudsz egy munkáltatónak sem annyi kedvezményt adni hogy akárcsak egy pillanatra is elengedjen egy sofőrt)...
Szóval sok sikert!
Megegyezünk a cégekkel, hogy a sereg képez egy sereg sofőrt, cserébe ők messzemenően támogatják a tarcsis szolgálatukat!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 921
80 568
113
Megegyezünk a cégekkel, hogy a sereg képez egy sereg sofőrt, cserébe ők messzemenően támogatják a tarcsis szolgálatukat!

Nem fogják támogatni mert nekik olyan sofőr kell aki ott van és vezet nem olyan aki néha elmegy!Annyi kompenzációt nem tud fizetni az állam amennyit bukhatnak azon ha a kimaradó sofőr miatt nem készül el időben.A cégek csak olyan embereket tudnak lengedni akit lehet pótolni,akit nem tud pótolni mert amúgy is kevés van belőle azt a büdös életben nem fogja elengedni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Az állam tud úgy büntetni, hogy hálásak legyenek a lehetőségért! Az államnak élnie kell az erejével, amikor az alpvető közügyekről van szó! Az összes vállalkozó és még a multik is csak engedelmes csicskák lehetnek, akik lelkesen támogatják a honvédelmi törekvéseket.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Írd be névtelenül a véleményed azt jóvan.
Egy sztori. Pont volt egy friss írásom fenn tavaly a CGB-n, tanteremből kifelé még beszélgettünk a büfénél, mikor oda jön hozzám egy magasabb rf-ú illető, csak más színű egyenruhában, és mutatja a cikket a telefonján, hogy én írtam-e ezt. Nem tudom, honnan szedte hogy én vagyok az, de az arcába hazudtam. :) Ha szeretném, hogy személyesen megkeressen bárki, nem nicknévről írnék. ;) Ha olvassa a HTKA-t is, akkor üzenem neki, hogy bocsi.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 921
80 568
113
Egy sztori. Pont volt egy friss írásom fenn tavaly a CGB-n, tanteremből kifelé még beszélgettünk a büfénél, mikor oda jön hozzám egy magasabb rf-ú illető, csak más színű egyenruhában, és mutatja a cikket a telefonján, hogy én írtam-e ezt. Nem tudom, honnan szedte hogy én vagyok az, de az arcába hazudtam. :) Ha szeretném, hogy személyesen megkeressen bárki, nem nicknévről írnék. ;) Ha olvassa a HTKA-t is, akkor üzenem neki, hogy bocsi.

Írd krisss nevében. ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 921
80 568
113
Az állam, aminek fizeti a vállalkozás a milliós bírságot, ha nem tartja be az állam szabályait?

Igen ugyanis a tratalékos az nem generál bevételt,sőt kiadással jár ellenben ha kötbért fizettet az állam egy vállalkozóval az az államnak bevétel.