A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Kicsit soknak találom ezt a mennyiséget. Mikor volt az MHnak ennyi gépe utoljára??
4-6 géppel eddig is megoldották a feladatokat, és MI 8 asok kissebbek is voltak. Szerintem 10 gép elégséges lett volna, de vannak nálam okosabbak lehet neü véletlen ez a mennyiség.
Szerintem a Cougar tipikusan a Mi-8 kategóriája, gyakorlatilag a nyugati típusok közül szinte az van hozzá a legközelebb.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
Szerintem a Cougar tipikusan a Mi-8 kategóriája, gyakorlatilag a nyugati típusok közül szinte az van hozzá a legközelebb.

Jó gépet vettünk. Nem gondoltam volna egy évvel ezelőtt hogy a kormány ennyit szán a Honvédségre, valójában, a szavakon túl. Jobboldaliként írom ezt. Nézzük majd át év végén, az ebben az évben bejelentett fejlesztéseket. Talán még annyi kellene, hogy a katonák illetményét, nagyobb mértékben kell emelni, mert a versenyszféra még inkább el fog húzni e téren. Egyébként, én úgy érzem, elindultunk felfelé az eddigi lejtmenetből, Honvédség terén.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Jó gépet vettünk. Nem gondoltam volna egy évvel ezelőtt hogy a kormány ennyit szán a Honvédségre, valójában, a szavakon túl. Jobboldaliként írom ezt. Nézzük majd át év végén, az ebben az évben bejelentett fejlesztéseket. Talán még annyi kellene, hogy a katonák illetményét, nagyobb mértékben kell emelni, mert a versenyszféra még inkább el fog húzni e téren. Egyébként, én úgy érzem, elindultunk felfelé az eddigi lejtmenetből, Honvédség terén.
Én is elégedett vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and honved

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 493
113
Azt olvastam a vonatkozó témában.
Akkor a tankok,meg az S-300,Iszkanderek,M-Szta-k,Iglák,Konkurszok stb,a jövő héten lesznek bejelenve.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 070
113
Ez csak egy ötlet, mivel már nem nagyon van eladó Leo2 a piacon. Mindenki inkább veszi a haditechnikát, mint eladja. Érdekes, hogy szoci kormányuk van mégis fejleszti a haderőt.
Valaki állítólag berendelt százegynéhány (kb 130) Lepárdot. Európában(?) Nem tudom ki, azt nem tudja a Kraus Maffei-es ismerős. Bár a harckocsit ugye nem ők gyártják hanem a Wegmann. Mindenesetre bár ez inkább ipari szösszenet de nekik 1-2 hónapja egy zsarolóvírussal meghekkelték a rendszerüket és mivel nem fizettek így azóta összeomlott a rendszerük és még belső E-mailezés sincs, WhatsApp van helyette. A Wegmann meg nem nyilatkozik hogy ők is így jártak -e.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
Valaki állítólag berendelt százegynéhány (kb 130) Lepárdot. Európában(?) Nem tudom ki, azt nem tudja a Kraus Maffei-es ismerős. Bár a harckocsit ugye nem ők gyártják hanem a Wegmann. Mindenesetre bár ez inkább ipari szösszenet de nekik 1-2 hónapja egy zsarolóvírussal meghekkelték a rendszerüket és mivel nem fizettek így azóta összeomlott a rendszerük és még belső E-mailezés sincs, WhatsApp van helyette. A Wegmann meg nem nyilatkozik hogy ők is így jártak -e.
A románok rendeltek 80-at nem?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Valaki állítólag berendelt százegynéhány (kb 130) Lepárdot. Európában(?)

Új gyártásút? Mert a németek tavaly szeptemberben rendelték meg 104 db A4/6/7 Leo A7V szintre modernizálását, nem lehet hogy arról van szó?

Amúgy ha Leo, úgy elfogytak Európában, hogy szerintem a németektől fogunk faszulni A6-ot, politikai csörte ide vagy oda, ők meg majd gyártanak maguknak szépen újat. Ez az ára annak, hogy az Airbus (és boxer, pzh2000, de szép is lenne) mellé tettük le a voksunkat. A spanyol A4-ek remélem felejtősek, ha tényleg olyan hányadék állapotban vannak, azokat is nagyjavításra kellene küldeni egyből, más meg szinte nem is maradt. Újat nem hiszem, hogy vennénk.

Románoknál évről évre előjön, hogy szeretnének vásárolni Leo-t, most sincs semmi konkrétum, pláne aláírás. Egyelőre.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 685
5 507
113
Valaki állítólag berendelt százegynéhány (kb 130) Lepárdot. Európában(?) Nem tudom ki, azt nem tudja a Kraus Maffei-es ismerős. Bár a harckocsit ugye nem ők gyártják hanem a Wegmann. Mindenesetre bár ez inkább ipari szösszenet de nekik 1-2 hónapja egy zsarolóvírussal meghekkelték a rendszerüket és mivel nem fizettek így azóta összeomlott a rendszerük és még belső E-mailezés sincs, WhatsApp van helyette. A Wegmann meg nem nyilatkozik hogy ők is így jártak -e.

Jövő héten be is jelenthetnék, tökéletes karácsonyi ajándék lenne :rolleyes:
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 938
5 055
113
Valaki állítólag berendelt százegynéhány (kb 130) Lepárdot. Európában(?) Nem tudom ki, azt nem tudja a Kraus Maffei-es ismerős. Bár a harckocsit ugye nem ők gyártják hanem a Wegmann. Mindenesetre bár ez inkább ipari szösszenet de nekik 1-2 hónapja egy zsarolóvírussal meghekkelték a rendszerüket és mivel nem fizettek így azóta összeomlott a rendszerük és még belső E-mailezés sincs, WhatsApp van helyette. A Wegmann meg nem nyilatkozik hogy ők is így jártak -e.
Bárcsak mi lennénk. Az feltenné a koronát az ezévi beszerzésekre. Egyébként pont ennyit kellene vásárolnunk, 130 db-ot. Ha 40 hk-val számolunk zászlóaljanként akkor pont 3 zászlóalj (Tata, Debrecen, H.vásárhely) kijönne belőle plusz a kiképzés.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 070
113
Nem tudom milyen állapotban lehetnek a régi spanyol A4-ek, az újabbakat szerintem tuti nem adnák. Perunak se kellettek azok az A4-ek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 070
113
Nem tudom mennyire biztos mert nem konkrét számot és országot említett. Az is lehet már megíródott itt az oldalon korábban, csak vissza kéne olvasni a híreket.