A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Nem akarom senkinek se elrontani a kedvét, de úgy tűnik nagyjából senki sincs tisztában azzal, hogy a KMW és a Nexter egyesült 2015-ben.

Tehát először is, a KMW+Nexter portófliójában nem csak a Leopard 2A7(+) van a kínálatában, hanem a Leclerc is, illetve a kettő különféle opciói (ugyebár nemrég mutattak be egy Leo2 alvázra rakott Leclerc tornyos hibridet, a European Main Battle Tank, EMBT).
Ugyanez igaz a tüzérségi eszközöknél, a PzH2000 mellett ott van a CAESAR is, például...

Másodszor az "új" szón én megakadtam egy kicsit. Mert ha új, akkor bizony nem levedlett harcjárművekről van szó, tehát tényleg Leo2A7 és/vagy Leclerc Séries XXI.-ről, esetleg az EMBT-ről lehet szó. Ami nem picit, hanem nagyon meglepő lenne.

Harmadszor, amin megakadt a szemem, hogy nem tesznek említést a műszaki járművekről. Márpedig 44db harckocsi mellé illene legalább 8 ilyen jármű. Hülyén fognak kinézni a modern harckocsik mellett a VT-55-ösök...
Szerintem többen is tudjuk,de az EMBT csak valami bemutató darab,pár év mire lesz belőle valami,nem? Lehet megvárjuk?
Leclerc mondjuk 3 fős személyzettel nyomul.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 245
113
Harmadszor, amin megakadt a szemem, hogy nem tesznek említést a műszaki járművekről. Márpedig 44db harckocsi mellé illene legalább 8 ilyen jármű. Hülyén fognak kinézni a modern harckocsik mellett a VT-55-ösök...

"A Krauss-Maffei Wegmann vállalatcsoporttal kötött szerződés értelmében 44 darab új, a 21. századi hadviselés követelményeinek megfelelő harckocsival és 24 darab önjáró löveggel, valamint az ezekhez tartozó kiegészítő eszközökkel és szolgáltatásokkal gyarapodik a Magyar Honvédség. "

https://honvedelem.hu/cikk/113972_uj_harckocsikat_vesz_a_honvedseg


+ In before miért nem a kórházakra megy a pénz...
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Szerintem többen is tudjuk,de az EMBT csak valami bemutató darab,pár év mire lesz belőle valami,nem? Lehet megvárjuk?
Leclerc mondjuk 3 fős személyzettel nyomul.

Bemutató darab, hogy lehetséges a megvalósítás. Mivel "új" járművekről van szó, egyszerűen le kell gyártani a Leo2A7 alvázakat, meg a Leclerc Series XXI. tornyokat, aztán párosítják a kettőt. Ennyi.

Én azért hoztam fel példának, mert gyakorlatilag mindenki kész tényként kezeli, hogy Leo2-esekről van szó...

Szerk, ok, közben látom, hogy már meg voltak nevezve.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto
T

Törölt tag 1945

Guest
A HM által a KMW-vel aláírt szerződés értelmében 44 darab Leopard 2A7+ harckocsit és hat kompatibilis műszaki járművet, valamint kiegészítő anyagokat és szolgáltatásokat vásárolnak a honvédségnek.
A rendszeresítés elősegítése (kiképzés gyorsítása) érdekében rövid távon 12 darab A4-es változat kerül lízingelésre, melyek idővel szintén magyar tulajdonba kerülnek.
A Panzerhaubitze (PzH) 2000 155 milliméteres önjáró tarackágyúból 24 darab kerül rendszeresítésre.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Megjöttek a fanyalgók :D lehet, hogy ez első körös rendelés, majd ha lecseng minden vehetünk még. Amúgy ez is k@rva drága lehetett, és még sok mindent kell venni
Nem fanyalgó, erről már beszéltünk, az érdemi védekezéshez nem elég, a kiegészítő egységekkel sem.
Persze jó az irány, mert a német az nem xar, nagyfatertől éppen elégszer hallottam dicséretet. Sőt, örülünk, hogy visszaáll a "régi rend".
Mondom a típus megfelelő, de szépen lassan kell belőle több. És mellé a személyzet persze.
Például a román határszakasz több mint 400 km. A szlovák közel 700.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 911
123 324
113
A HM által a KMW-vel aláírt szerződés értelmében 44 darab Leopard 2A7+ harckocsit és hat kompatibilis műszaki járművet, valamint kiegészítő anyagokat és szolgáltatásokat vásárolnak a honvédségnek.
A rendszeresítés elősegítése (kiképzés gyorsítása) érdekében rövid távon 12 darab A4-es változat kerül lízingelésre, melyek idővel szintén magyar tulajdonba kerülnek.
A Panzerhaubitze (PzH) 2000 155 milliméteres önjáró tarackágyúból 24 darab kerül rendszeresítésre.
Tessék itt a válasz az uraknak.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
"A Krauss-Maffei Wegmann vállalatcsoporttal kötött szerződés értelmében 44 darab új, a 21. századi hadviselés követelményeinek megfelelő harckocsival és 24 darab önjáró löveggel, valamint az ezekhez tartozó kiegészítő eszközökkel és szolgáltatásokkal gyarapodik a Magyar Honvédség. "

https://honvedelem.hu/cikk/113972_uj_harckocsikat_vesz_a_honvedseg


+ In before miért nem a kórházakra megy a pénz...

Idézet még a cikkből:
A Krauss-Maffei Wegmann vállalatcsoporttal kötött szerződés értelmében 44 darab új, a 21. századi hadviselés követelményeinek megfelelő harckocsival és 24 darab önjáró löveggel, valamint az ezekhez tartozó kiegészítő eszközökkel és szolgáltatásokkal gyarapodik a Magyar Honvédség. Az új beszerzésekkel nem csupán az eszközök darabszáma növekszik, hanem a honvédség harci képességei is javulnak. A Leopard2 harckocsik és PzH 2000 önjáró lövegek a hagyományos és az aszimmetrikus hadviselésben egyaránt alkalmazhatók.

" az eszközök darabszáma növekszik", ebből is az jön le nekem, hogy maradnak a 72-esek is...De Szittya vagy Krisss burkoltan ráerősíthetne, ők már biztosan tudják :)
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
532
1 043
93
A HM által a KMW-vel aláírt szerződés értelmében 44 darab Leopard 2A7+ harckocsit és hat kompatibilis műszaki járművet, valamint kiegészítő anyagokat és szolgáltatásokat vásárolnak a honvédségnek.
A rendszeresítés elősegítése (kiképzés gyorsítása) érdekében rövid távon 12 darab A4-es változat kerül lízingelésre, melyek idővel szintén magyar tulajdonba kerülnek.
A Panzerhaubitze (PzH) 2000 155 milliméteres önjáró tarackágyúból 24 darab kerül rendszeresítésre.
Pontosan és ezután jönnek az M777-ek is!
 
  • Tetszik
Reactions: ijasz

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"A Krauss-Maffei Wegmann vállalatcsoporttal kötött szerződés értelmében 44 darab új, a 21. századi hadviselés követelményeinek megfelelő harckocsival és 24 darab önjáró löveggel, valamint az ezekhez tartozó kiegészítő eszközökkel és szolgáltatásokkal gyarapodik a Magyar Honvédség. "

https://honvedelem.hu/cikk/113972_uj_harckocsikat_vesz_a_honvedseg


+ In before miért nem a kórházakra megy a pénz...

Lélegeztetőgép !
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 245
113
44 hk az nem számottevő erő. Még a védekezéshez is kevés.

Egyetértek, kb. 2x ennyi kellene kb. hogy valami értelme is legyen.

Ellenben - miből állítasz fel ennél többet? Jelenleg egy aktív század van, az emberanyag onnan érkezhet, most min. 4 x annyi lesz mint eddig volt és ki tudja mennyi marad a 72-esekből. Röviden, nem tudsz azonnal felállítani korlátlan számú új egységet, mert nem szerencsés ha mindenki, aki beleülne, addig csak youtubeon látott harckocsit, szerelni meg még ott sem. Nem nagyon lehet máshogyan értelmesen csinálni, mint hogy a meglévő tapasztalt legénységet / kiszolgáló személyzetet elosztod az újakkal, hogy átadhassák a tapasztalatot és a tudást.

Jelenleg itt mintha egy klasszikus 1 öreg, 2 újonc felállás látszana megvalósulni. Ha ez megvan (pár év) akkor lehet megint új egységeket felállítani.Többek között ezért kell békeidőben is jelentősebb számú harckocsi egységet fellállítani, hogy legyen egy tapasztalt harckocsizókból álló mag, amire fel lehet fejleszteni. Sajnos úgy nem megy, hogy hirtelen ezer harckocsiba beültetsz 4000 full újoncot, és az iskolapadban majd elmagyarázod nekik a karbantartást stb.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Leo 2A7+ azért az nem semmi. Álmomban nem gondoltam volna, hogy idehaza lesz ilyen.

Mielőtt leírtátok volna, én azért néztem a Donar-t és a Mars II-t is, előbbi szintén önjáró löveg, utóbbi meg (G)MLRS. Ha az alvázuk azonos sem lett volna rossz vétel az sem. Persze, sorozatvetőről nem volt szó és örülök én is annak ami lesz,mert több mint valaha gondoltam volna.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and gacsat

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 938
5 055
113
  1. Hihetetlen év. Eddig megvettük az egyik legjobb kézifegyvert, az egyik legjobb helikoptercsaládot és a hab a tortán itt karácsonykor, hogy megvettük a világ legjobb tankját is. Jövő évre beütemezem a Nasams2-t is. A darabszám lehet, hogy kicsi, de nyilván most ennyire volt pénz. Később jöhet még Leo meg Pzh is. Kicsit off de azért megkérdezem azokat akik nekem magyarázták, hogy csak 58 hk a Nato zászlóalj, hogy akkor 44 hk az nem zászlóalj lesz?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 245
113
A HM által a KMW-vel aláírt szerződés értelmében 44 darab Leopard 2A7+ harckocsit és hat kompatibilis műszaki járművet, valamint kiegészítő anyagokat és szolgáltatásokat vásárolnak a honvédségnek.
A rendszeresítés elősegítése (kiképzés gyorsítása) érdekében rövid távon 12 darab A4-es változat kerül lízingelésre, melyek idővel szintén magyar tulajdonba kerülnek.
A Panzerhaubitze (PzH) 2000 155 milliméteres önjáró tarackágyúból 24 darab kerül rendszeresítésre.

Honnan van az infó? A honvedelem.hu-n nem láttam pontos típusmegjelölést.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz