A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 684
5 505
113
Lássuk csak hol is tartunk, az idei év termése:
-H145M (francia-német)
-H225M (francia-német)
-Leopard 2 (német)
-Pzh2000 (német)
-Bren 2 fegyverek (cseh)
-Rover modulok (USA)
-drónok, melyeket nem lehetett fotózni (USA)

Eddigi jelentősebbek:
-Gripen + upgrade (svéd)
-Gripen fegyverzet egy kalap alatt (német-USA)
-Mistral + upgrade (francia)
-helikopter felújitások (Oroszo.)

mit hagytam ki?...

Rover az inkább izraeli nem? Drónok: ha a Raven-re gondolsz, az elvileg nem idei termés, még a nagy kerítés építés idején került ki kép, hogy a miniszter/ vagy vmelyik főmufti volt rajta, háttérben cenzúrázatlan térkép, amin szerepelt a Raven kiírva
 
M

molnibalage

Guest
44 hk az nem számottevő erő. Még a védekezéshez is kevés.
Az arány finoman szólva érdekes, de ezen most ne akadjunk fel.

18-20 db 152 mm-es löveg volt a szovjet gl. hadosztály szintű tüzérségi. A gl. zászlóalj mellé volt ugyanennyi 122 mm-es. Tehát most kb. ez zl. hk erőt szerzünk be, de 122 mm-es helyett nagyobb tűztámogatással.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63
Na ez döfi.Remélem nem a csillaggarázsban tároljuk őket.Végén még lesz egy használható honvédségünk.Kicsit mohó lettem és már hiányolom az ATGM és a lérakok bejelentését.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Benkő is azt mondta korábban, hogy amit nem muszály nem dobunk ki, amíg lehet használni!
Ez a kurva muszály, nem akarjátok már abbahagyni, pontos "j" az a szerencsétlen. Én nem tudom a nevemet se leírni helyesen, de ez már fáj...
Az hogy a szutyka nem tudja, nem zavar mert öt mát letiltottam a zavaros szövegeivel, de hogy senki...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Masztiff

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Óriási hír!! És ha a korábbi bejelentéseknek lehet hinni, akkor 21-ig meg is érkeznek a gépek.
Btw Zord Leo-ra utaló képe talán mégsem lehetett olyan óriási véletlen...:)

//Az amcsik meg biztos puffognak, hogy eddig minden jelentősebb tételt a németektől vettünk (lásd Cornstein múltheti nyilatkozatát). Nekik szerintem nekik max a vontatott tüzérség-atgm és a sidewinderek maradnak.//
General Dynamics ELS gyárt egy csomó mindent,lehet azt is amcsinak venni. Ott vannak az amerikai radarok,légvédelmi rakéták,stb.. Meglennék lepve ha semmi amcsit nem vennénk!
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
74k2xfR.jpg


Ha már T-72... a lengyelek erre is tudnak megoldást, habár ez a PT-91M2, ami a T-72 helyileg gyártott és továbbfejlesztett változata minden finomsággal.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Nem akarom senkinek se elrontani a kedvét, de úgy tűnik nagyjából senki sincs tisztában azzal, hogy a KMW és a Nexter egyesült 2015-ben.

Tehát először is, a KMW+Nexter portófliójában nem csak a Leopard 2A7(+) van a kínálatában, hanem a Leclerc is, illetve a kettő különféle opciói (ugyebár nemrég mutattak be egy Leo2 alvázra rakott Leclerc tornyos hibridet, a European Main Battle Tank, EMBT).
Ugyanez igaz a tüzérségi eszközöknél, a PzH2000 mellett ott van a CAESAR is, például...

Másodszor az "új" szón én megakadtam egy kicsit. Mert ha új, akkor bizony nem levedlett harcjárművekről van szó, tehát tényleg Leo2A7 és/vagy Leclerc Séries XXI.-ről, esetleg az EMBT-ről lehet szó. Ami nem picit, hanem nagyon meglepő lenne.

Harmadszor, amin megakadt a szemem, hogy nem tesznek említést a műszaki járművekről. Márpedig 44db harckocsi mellé illene legalább 8 ilyen jármű. Hülyén fognak kinézni a modern harckocsik mellett a VT-55-ösök...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 362
14 243
113
Csak egyből több lesz és modernebb mint a szlovákoknak. A románoknál meg modernebb jóval. Főleg ha a románok még csak mondták, hogy akarnak venni. Ettől felhördülnek mint a leszúrt disznó.

A románok k**ják be...
Nem tudom mi van a honvédséggel, de még a végén összeraknak egy olyan a haderőt a globálisan elérhető cuccokból, ami egy ideális mix lesz a 2%-hoz. Bár a szárazföldi dolgokhoz nem értek, de respect!
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
44 hk az nem számottevő erő. Még a védekezéshez is kevés.

Inkább arra gondoltam, hogy a helikopterbeszerzést követően valahogy felmerült a szerbeknél,hogy ha mi ennyit veszünk, ők miért nem. Aztán rejtélyes módon (és én legyek paranoiás) a szlovákok a legpotensebb F-16 verziót szerzik be, ugyanannyi darabszámban mint amennyi Gripen itthon van. A románokat nem mondom,szerintem ott más van a háttérben.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 600
24 986
113
@krisss azt írtad egy pár hónapja, hogy ha valaki nem vak akkor kitalálhatja hogy milyen hk-k és ifv-k lehetnek a befutók, hát én lehet megvakultam de idehaza még nem láttam az utóbbi időben leopard hk-t. :)