A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 684
5 505
113
Arról nem volt szó,hogy önjáró és vontatott tüzérségi eszközöket is beszerzünk? Ha így lesz akkor érdekes,hogy az önjáró elöbb kerül beszerzésre.

Két hete volt a tüzérek napja, akkor mondta hivatalosan a miniszter, h lesz vontatott és önjáró is, előtte ugye csak pletykák voltak
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Eddig is sejtgetük hogy leo-2 ek várhatóak. Tavasszal még olyan infok terjengtek hogy lizing kontsrukcióban kívánták forgalmazni. De gondolom erre a lehetséges vevők nem igazán akartak ráharapni.
Egyébként még valahol a európában (lengyel? Spanyol) várható leo beszerzés????? Mert ez igy ez a db számnál vajon megéri e legyártatni? Százas tételeknél éri meg. Ez alatt inkább modernizálás magasabb szintre.
Visszatérve hazai pályára akkor apc (kerekes?) "licensz" gyártását legalábbis bejelentését tavasszal várhatjuk :D
Ifv meg szerezhetünk be a piacról. Mert nekem eddig ez esett le eddig.

http://kitekinto.hu/2018/12/14/euro...ol-fejleszti-hadsereget-spanyolorszag/165871/
7.3 milliárdos beszerzés következő 14 évben a spanyoloknál. 5 db. F-110 fregatt hazai gyártásban. Dragón harcjármű beszerzése(az mi?), EF program folytatása. Nem haditechnikai oldal szóval nem pontos megnevezéseket használ,plusz egy elírás miszerint 3 millió spanyol katona van külföldi szoliban( 3000 ezer):confused:

Másik topikba beraktam a spanyol beszerzést, hk.-ról nem volt szó. 300+ Piranha 5 (Dragón) a szárazföldiek beszerzésének lényege.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Jah, régebben a többség itt arról sírt, hogy leo kizârt, mert k@rva drága, jöttek az alternatívák török, koreai, lengyel csodákról. Most, hogy bejelentették a Leo-t, jön mindenki "az én megmondtam" - mal. Persze... :D De nem akarok senkit megbántani, sorry srácok ;)
Na ja, bár azokról akiknek belső forrásai voltak most ne beszéljünk. Jómagam a neten kutattam és így találtam nagyon egyértelműen arra utaló jeleket, hogy Abrams lesz.
Benéztem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 255
68 030
113
12db A4, pont jó lesz a kiképzésre és a jelenlegi állomány átképzésére.
Miért? Nem új típust veszünk? A4 egész más valami. Kiképzésre ez a változat van nekik:
EjmvWZ0.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow