A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 248
8 148
113
Azt lehet tudni, hogy veszünk valamennyi hitelt ezekre vagy zsebből kicsapja a kormány? Mert ha zsebből megy akkor a románok tuti agyvérzést kapnak.
Úgy gondolom, hogy évenként részletekben gond nélkül ki tudjuk csengetni. Mondjuk eddig is lehetett volna, de minden jó, ha vége jó.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Amikor szembejött a feedly-ben a htka-s hír, komolyan ránéztem a naptárra, hogy nem-e április 1-je van, vagy mifene.
Álmomban sem gondoltam, hogy értelmes beszerzésekre fogjuk elverni a pénzt.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 684
5 505
113
Őszintén, miből sejtetted?
A tataiaknál még Abrams-re tavasszal kiképzett katonák is vannak, úgy láttam.

Jah, régebben a többség itt arról sírt, hogy leo kizârt, mert k@rva drága, jöttek az alternatívák török, koreai, lengyel csodákról. Most, hogy bejelentették a Leo-t, jön mindenki "az én megmondtam" - mal. Persze... :D De nem akarok senkit megbántani, sorry srácok ;)
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 938
5 051
113
Mint anno írtam, ez 3 századból álló
Én is ezt magyaráztam, de ketten nem értették meg, hogy az, hogy 3 vagy 4 századból álljon a zászlóalj, az kizárólag tőlünk függ. De attól még az Nato zászlóalj lesz.Sőt a Nato egyik legerősebb hk. zászlóalja lesz tekintve, hogy a legmodernebb lesz.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 938
5 051
113
Mint anno írtam, ez 3 századból álló

Az már foglalt a láncos IFV-inknek (Lynx);)
Az előbb az előzményben landolt:
Én is ezt magyaráztam, de ketten nem értették meg, hogy az, hogy 3 vagy 4 századból álljon a zászlóalj, az kizárólag tőlünk függ. De attól még az Nato zászlóalj lesz.Sőt a Nato egyik legerősebb hk. zászlóalja lesz tekintve, hogy a legmodernebb lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 938
5 051
113
Legyen nekik az! Pár évvel ezelőtt olvastam, hogy az USA-ban rendszeresen rendeznek kanadai részvétellel harckocsi versenyt. Az amik Abrams-szal, a kanadaiak Leo-kkal mentek, és nem az Army győzött az összevetésben...
Bárcsak úgy lenne. Hasonlóan "jó" döntésük lesz, mint a BH egyetlen fegyver nélkül. Megőrülnek majd az Abrams üzembentartástól. Nem véletlen, hogy Európában senki nem vett belőle. A neten vannak hk. tesztek amit amerikaiak csináltak: még szerintük is a Leo2 a legjobb a világon.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Masztiff

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Uram atyám :eek:
Én is csak azt, tudom mondani, hogy álmomban sem gondoltam volna ezt a beszerzést! Eleve arról volt szó, hogy később törödünk ezekkel a területekkel, így ez a 44±12±24 csúcstech nagyon meglepett!
Szittya én nem tudtam, hogy te megbízható forrás vagy, így nézd el kérlek a plebsz hitetlenkedését, és bontsunk pezsgőt együtt!
Oké, hogy egyelőre ezek nem harckocsi erdők, de az irány tökéletes, és erre már lehet építeni. Egy zászlóalj a4-es is feldobott volna így a szülinapom tájékán, de Pzh 2000 és Leo 2A7+ az egyenesen csodálatos!

Ha megvalósulnak az eddig bejelentett beszerzéseink, már akkor sem áll az országvédelem gyenge alapokon! Pedig a nagyja még csak most jön!
Mostmár hiszek a Zrínyi 2026-ban és a katonai vezetésben!:hadonaszos:
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 938
5 051
113
A szlovákokhoz meg,majd jön M1 szép vegyes lesz ez a V4...
Előbb félrement a komment:
Bárcsak úgy lenne. Hasonlóan "jó" döntésük lesz, mint a BH egyetlen fegyver nélkül. Megőrülnek majd az Abrams üzembentartástól. Nem véletlen, hogy Európában senki nem vett belőle. A neten vannak hk. tesztek amit amerikaiak csináltak: még szerintük is a Leo2 a legjobb a világon.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 600
24 984
113
Jah, régebben a többség itt arról sírt, hogy leo kizârt, mert k@rva drága, jöttek az alternatívák török, koreai, lengyel csodákról. Most, hogy bejelentették a Leo-t, jön mindenki "az én megmondtam" - mal. Persze... :D De nem akarok senkit megbántani, sorry srácok ;)
Drágának drága de akkor is T90 abszolút favorit. :D
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Uram atyám :eek:
Én is csak azt, tudom mondani, hogy álmomban sem gondoltam volna ezt a beszerzést! 10 éve vagyok itt a HTKA-n és azóta erről álmodozok! Eleve arról volt szó, hogy később törödünk ezekkel a területekkel, így ez a 44±12±24 csúcstech nagyon meglepett!
Szittya én nem tudtam, hogy te megbízható forrás vagy, így nézd el kérlek a plebsz hitetlenkedését, és bontsunk pezsgőt együtt!
Oké, hogy egyelőre ezek nem harckocsi erdők, de az irány tökéletes, és erre már lehet építeni. Egy zászlóalj a4-es is feldobott volna így a szülinapom tájékán, de Pzh 2000 és Leo 2A7+ az egyenesen csodálatos!

Ha megvalósulnak az eddig bejelentett beszerzéseink, már akkor sem áll az országvédelem gyenge alapokon! Pedig a nagyja még csak most jön!
Mostmár hiszek a Zrínyi 2026-ban és a katonai vezetésben!:hadonaszos: