A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 163
77 487
113
<i>Kossuth Lajos azt üzente,
Elfogyott a regimentje!</i>

<i>Ha még egyszer azt üzeni
Irakba is el kell menni
Ott érik a magyar szabadság
Éljen a haza!</i>



Én kérek elnézést.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Én konkrétan azért nem nézem már ezt a topokot mert nem látom értelmét 1000x leírni, hogy mi nincs, meg fikázni mindenkit. Abban egyetértek mindenkivel, hogy egy tetű, bitófára való az összes politikus aki ezért felelős, de az MH-ra azért nem írok negatív jelzőket, mert el tudom hinni, hogy az ott dolgozó katonák elhivatottak és még ha nem is a legfrankóbb a fegyverük, Biztosra veszem ha kitalálja valamelyik politikus, hogy be kell vonulni Kárpátaljára, habozás nélkül minden katona ott lenne és teljesítené a parancsát, mégha elavult is a fegyvere.

Nem tudom ki itt a katona és ki nem, de aki az és olvassa, hogy itt az MH-t csak negatív jelzőkkel illetik (lassan már tényleg mindent) szerintem jobban elmegy a harci morálja mint egy kibaszott nótától!
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
<i>Kossuth Lajos azt üzente,
Elfogyott a regimentje!</i>

<i>Ha még egyszer azt üzeni
Irakba is el kell menni
Ott érik a magyar szabadság
Éljen a haza!</i>



Én kérek elnézést.

"Büszkén futok
felderítő vagyok,
őmesterünk
egy termetes farok!

Thanks for Eastwood.
 
T

torsen

Guest
Láttátok mivel járta be OV az ukrán határt? Benyomták egy özönvíz előtti rendőrségi Mi-2-be, amiben szerintem én is cseréltem/tisztítottam reduktor szűrőt 1985-ben. Itt tartunk...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 889
31 447
113
Láttátok mivel járta be OV az ukrán határt? Benyomták egy özönvíz előtti rendőrségi Mi-2-be, amiben szerintem én is cseréltem/tisztítottam reduktor szűrőt 1985-ben. Itt tartunk...
Lehet ha így próbálták kiiktatni OV-t, gondolták hogy ha felszáll akkor le is zuhan, csak '85-ben igen jók voltak a karbantartók az utolsó szervíznél és még mindig működik emiatt.
 
T

torsen

Guest
Joker, kösz a bókot, magamra vettem. :)

Lehet amúgy, hogy célzatos volt a dolog, egy kis presszió a "FŐNÖK"-re, hogy ilyen szar a helyzet! Bár az is eszembe jutott, hogy éberéknek van MD-500-asa is, az mutatósabb, de csak egyhajtóműves, és a Mi-2 meg kéthajtóműves, és az biztonságosabb. Igaz, 2+2 fővel, nagy nyári melegben a búzaföld fölött nem maradt a levegőben, annyi a teljesítmény tartaléka. Igaz, ez '85-ben volt, azóta a levegő is sűrűbb! (vagyis jobban teljesít!)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Vagy esetleg azért,mert az MD 500-ban nem fértek volna el 5-en? :)

2 pilóta, OV,Pintér és Segal... ez akárhogy számolom 5 ember, igaz a Segalunktól még elvárható lenne,hogy 1 karabinerrel a csúszótalpon feszítsen, de gondolom jelentősen csökkenteni kellene az utazósebességet... .:D
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 526
11 981
113
Te szentséges édes jó Sanyikám az égben. Tényleg oda süllyedtünk, hogy a katonák énekébe kötünk bele és ebből vonunk le messzemenő következtetéseket?! Az a baj, hogy olyasmit énekelnek a katonák, amire jó ritmusosan lehet futni, vagy esetleg azon akadnak fent egyesek, hogy humoros a szövege?

Akkor már a "Kossuth Lajos azt üzente" c. népdalt is elemezzük egy kicsit. Asszondja, első két sor:

<i>Kossuth Lajos azt üzente,
Elfogyott a regimentje!</i>

A büdös pofáját annak, aki ilyen degradáló dolgot mer énekelni! Mi az hogy elfogyott a regimentje? Egy regiment nem fogy csak el úgy, egy regiment, pláne ha magyar, akkor van és punktum! Negatív propaganda, az megy...

3. versszak:

<i>"Nem kell néki gyertyavilág
Megírja ő a levelet, egy ragyogó csillag mellett"</i>

Talán nem futja gyertyára?! Hát erre kell tanítani a katonát?!?!

---
Hát nem azért mondom, de valahogy ez a fajta gondolkodásmód számomra már kicsinyes és végtelenül szánalmas... Mindig a hibát belelátni valamibe a legkönnyebb...

Én kérek elnézést, hogy akkor, abban a a pillanatban az jutott eszembe, az fogalmazódott meg bennem, hogy ez a versike a hadseregünk mai állapotában mennyire morbid.

Írhatnék még többet, hogy árnyaljam az egészet, de felesleges; mindannyiunkat az előítéleteink vezérelnek.

Most délután a kertünkben szétnézve, az fogalmazódott meg bennem, hogy annyira nincs jelentősége, hogy mit írtam, s annyira nincs jelentősége, hogy Te mit válaszoltál rá.

Hagyjuk.

:)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 219
81 552
113
marton

Hidd el,hogy nem!Aki benne van az 1000x többet tudna írni mint amennyit erre az oldalra eddig írtak összesen.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 526
11 981
113
"...2, Olvasom LIVE a HTKA-t, s közben megy a tévén az M1-en a Célkereszben.

S mi üti meg a fülem?!!!
Oda is néztem rögvest!
Kocognak alakzatban a honvédeink, s közben amerikai stílusban éneklik az előszavaló után:

Legjobb sör a borsodi
Az hajtja a harckocsit
Eladjuk a harckocsit
Veszünk rajta borsodit!

Borsodi vagyok, így jólesik a kijelentés a sörről annak ellenére hogy nem szeretem a sört.

De könyörgöm, így kell pszichésen programozni a katonáinkat!?
Tisztelt Bíróság: Most már mindent értek.
Nincs több kérdésem!

Terminator beillesztésének köszönhetően
http://htka.hu/kozosseg/discussion/42476/media-magyarorszaggal-kapcsolatos-videok
most meghallgattam, s így meghallottam a rigmus keletkezésének körülményeit, hátterét.

Úgy korrekt, hogy hozzászólásomat revideáljam:

Mea culpa, mea maxima culpa
:-(
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Az Air Power Blog azt írja, hogy 2013-ban megszűnt a MANPADS képesség is. Ez komoly? Milyen ilyen cuccunk is volt? Strela? Igla? Segít nekem valaki eligazodni?
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Biztos? Itt valami nem nagyon világos. Tudom, hogy vannak a Mistralok, de azok már régóta vannak, meg egy nem is olyan régi cikk (valami konferenci volt) szerint még számolnak is velük. Akkor az Air Power arról írhat, hogy Strela egészen tavalyig rendszerben lehetett, azt vonhatták ki pótlás nélkül?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
http://htka.hu/2011/04/22/utod-nelkul-vontak-ki-az-iglat-a-magyar-honvedseg-allomanyabol/
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Ha úgy vesszük, tényleg nem lesz több képesség csökkenés. Nincs mit csökkenteni már! (költői túlzás)
Lassan igaz lesz sajnos a honvédségünkre ,hogy: "...ahhoz is gyengék, hogy egyszerre rágógumizzanak!.."(Halálhágó)