A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2013. december 7.
934
4
18
ERA-t nem is célszerű szerelni rá mert fogyóanyag és drága, még kevsébé lenne rá lóvé. De egy 100mm-es homloklemez félméter légréssel fölszerelhető lenne, a toronyra ugyanúgy. Az már elég jól segítene.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 046
124 113
113
Sziasztok. Új vagyok az oldalon és ebből a topikból csak az utolsó tizenpár oldalt követtem, ezért nemtudom szóba került-e az ukrán Oplot vagy még inkább a Yatagan mint használható alternatíva a T-72 esek leváltására alacsonyabb áron mint a nyugati típusok (főleg, hogy nincs több olcsó Leo2 a piacon).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 046
124 113
113
Ez főleg arról jutott eszembe, hogy olvastam egy pár cikket amiben az Ukrán államkincstár ramaty helyzetéről esett szó, és hogy a helyzet konszolidálódása után Ukrajnának minden fillérre szüksége lenne, és így talán lejjebb lehetne tolni az árakat.
Tudom, hogy álmodozom de azért szép lenne.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
krisss

Elsőnek stabilizálódnia kell az országnak, lehet ,hogy minden fillére szüksége lenne, de ingyen nem adják és a support árát is növelhetik..
 

vajk

Member
2012. október 23.
45
0
6
Nem a legmegbízhatóbb cég az oplotokat gyártó Morozov! Gondolj csak az Iraqnak elkészített selejtes BTR 4-esekre.
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
433
1 716
93
Lassan elő kéne készíteni a következő 14 gripen beszerzését, lassan az összes szomszédunkat mi fogjuk "védeni"!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 467
11 562
113
1: Ehhez a topichoz szerintem még soha nem szóltam hozzá.
Talán mert ahányszor rátekintek a legfrissebb hozzászólásokra, s látom a topic címét, akkor mindig azt mondom ki félhangosan, hogy:
A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai:
VISSZA

2, Olvasom LIVE a HTKA-t, s közben megy a tévén az M1-en a Célkereszben.

S mi üti meg a fülem?!!!
Oda is néztem rögvest!
Kocognak alakzatban a honvédeink, s közben amerikai stílusban éneklik az előszavaló után:

Legjobb sör a borsodi
Az hajtja a harckocsit
Eladjuk a harckocsit
Veszünk rajta borsodit!

Borsodi vagyok, így jólesik a kijelentés a sörről annak ellenére hogy nem szeretem a sört.

De könyörgöm, így kell pszichésen programozni a katonáinkat!?
Tisztelt Bíróság: Most már mindent értek.
Nincs több kérdésem!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 833
113
Szenes Zoltán: Magyarország nyert a NATO tagságból

http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-617518
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 645
113
99-ben ott voltam tatán mikor beléptünk. Az ünnepségen tele volt a laktanya fejesekkel, OV beszélt, volt vagy 30 náció katonája, Szűcs Judit énekelt. (1 ember tombolt rá) Én beirányoztam vagy 20 német katonai zenészt a sportcsarnok(?) víznélküli 1 szem wc csészéjéhez. :)D) Előtte 1 hétig napi 2x glicerinnel vagy mivel vaxoltuk SzabóZ Uazát. :) Akinek nem jutott boci gyakorló az ki se mozdulhatott a körletből aznap. Asszem még a füvet is lefestettük.:D
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 467
11 562
113
misinator

Mi a probléma?

Értem én a viccet...

Az a probléma, hogy lehet ilyennel viccelődni /sőt kell is a humor a hadseregbe, többek között az teszi emberivé/ egy olyan hadseregben, ami kellően potens, netán még fejlődik, gyarapodik is.
De nem egy olyan haderőnél, ami csak árnyéka önmagának, s durván épül le képességeiben.
Félreértés ne essék, nem /azokkal/ a katonákkal van bajom, akik ilyen állapotok között is komolyan veszik a szolgálatot. Tisztelet jár nekik érte!
A borzasztó maga a jelenség; a nyomorunkon röhögünk.
Persze a nyomorról sem az ominózus katonák tehetnek, hanem azok a politikusok, akiknek a nemtörődömsége felér a hazaárulással.
Meg igen; katonáké is: Azoké, akik vannak olyan helyzetben, hogy kommunikáljanak, felvilágosítsanak, meggyőzzék a politikusokat a helyzet, a tendencia tarthatatlanságáról. De megalkuvásból, pozícióféltésből meg sem próbálják.
Ha netán valaki félreértené, akkor pontosításként ez a hozzászólásom kormányokon átívelő felelősségről szól.

A magyar haderő lassan ott tart, mint a viccben, amikor is a kommunista Albánia végül kettő helyett mind a három harckocsiját felajánlja a testvéri Vietnámnak...
Na EZÉRT nem vicc most a rigmus.

Szerintem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 238
113
misinator

Azért énekelnek futás közben mert elveszi a monotonitást és közösségfejlesztő hatása is van a motivciós tényező mellett.ezek miatt a dolgok miatt érdemes olyat énekeltetni ami tetszik a "kórusnak"különben semmit nem ér az egész(ha a Szzados úr Sejj-Hajjt énekelnék mindenki még jobban gyűlölné a futást hogy az éneklésről ne is beszéljek).
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Te szentséges édes jó Sanyikám az égben. Tényleg oda süllyedtünk, hogy a katonák énekébe kötünk bele és ebből vonunk le messzemenő következtetéseket?! Az a baj, hogy olyasmit énekelnek a katonák, amire jó ritmusosan lehet futni, vagy esetleg azon akadnak fent egyesek, hogy humoros a szövege?

Akkor már a "Kossuth Lajos azt üzente" c. népdalt is elemezzük egy kicsit. Asszondja, első két sor:

<i>Kossuth Lajos azt üzente,
Elfogyott a regimentje!</i>

A büdös pofáját annak, aki ilyen degradáló dolgot mer énekelni! Mi az hogy elfogyott a regimentje? Egy regiment nem fogy csak el úgy, egy regiment, pláne ha magyar, akkor van és punktum! Negatív propaganda, az megy...

3. versszak:

<i>"Nem kell néki gyertyavilág
Megírja ő a levelet, egy ragyogó csillag mellett"</i>

Talán nem futja gyertyára?! Hát erre kell tanítani a katonát?!?!

---
Hát nem azért mondom, de valahogy ez a fajta gondolkodásmód számomra már kicsinyes és végtelenül szánalmas... Mindig a hibát belelátni valamibe a legkönnyebb...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 467
11 562
113
misinator

Azért énekelnek futás közben mert elveszi a monotonitást és közösségfejlesztő hatása is van a motivciós tényező mellett.ezek miatt a dolgok miatt érdemes olyat énekeltetni ami tetszik a "kórusnak"különben semmit nem ér az egész(ha a Szzados úr Sejj-Hajjt énekelnék mindenki még jobban gyűlölné a futást hogy az éneklésről ne is beszéljek).

Te vagy nem értesz, vagy nem akarsz érteni:-(

Voltam sorkatona 89'-90'-ben, a pszichés hatását nekem nem kell magyaráznod.
Nekem a "problémám" a szöveg tartalmával van.
Ez, most, nem szerintem vicces.