A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 110
113
Index, frissen kiadott amerikai közlemény:
"Magyarország és Szlovákia esetében hiteles elképzeléseket, terveket is látnak arra vonatkozóan, hogy a GDP 2 százalékát védelmi kiadásokra fordítsák, aminek 20 százalékát 2024-ig az eszközbeszerzések teszik ki. Ennek magyar vonatkozásaiként egy légiszállító beruházást, valamint 12 nemzeti beszerzést emeltek ki – ez a bejelentés tehát ma várható is, ahogyan a kétoldalú védelmi megállapodásról szóló egyezség bejelentése is esélyes."
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 685
5 509
113
Index, frissen kiadott amerikai közlemény:
"Magyarország és Szlovákia esetében hiteles elképzeléseket, terveket is látnak arra vonatkozóan, hogy a GDP 2 százalékát védelmi kiadásokra fordítsák, aminek 20 százalékát 2024-ig az eszközbeszerzések teszik ki. Ennek magyar vonatkozásaiként egy légiszállító beruházást, valamint 12 nemzeti beszerzést emeltek ki – ez a bejelentés tehát ma várható is, ahogyan a kétoldalú védelmi megállapodásról szóló egyezség bejelentése is esélyes."

Légiszállító beruházáson simán lehet a kecskeméti fejlesztést is érteni pl
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Hát az biztos, csak az a helyzet, hogy tisztában vannak az itteni történelemmel, mi feszíti a térség húrjait leginkább.
Ha mi megkapnánk, a rómaiak is. És fordítva.
De nem lesz, mert nem bíznak KKEu-ban.
Legjobb esetben efsziksztín.
Akkor már a Gripen E jobban megfelelne
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
532
1 043
93
A vezetés Interkontinentális ballisztikus rakéták elleni védelmet is akar tehát lehet találgatni a rendszer kapcsán én leszek a legjobban meglepve,ha Nasams lesz! Himarsot korábban leírtam vagy az vagy más ,de lesz rakétás tüzérség Lynx olcsóbb lenne nekem szimpatikusabb!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A vezetés Interkontinentális ballisztikus rakéták elleni védelmet is akar tehát lehet találgatni a rendszer kapcsán én leszek a legjobban meglepve,ha Nasams lesz! Himarsot korábban leírtam vagy az vagy más ,de lesz rakétás tüzérség Lynx olcsóbb lenne nekem szimpatikusabb!

Ki és hol mondta/írta ez az "interkontinentális" megjelölést? Ez nekem nagyon új, pedig figyelek ...
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 685
5 509
113
Ki és hol mondta/írta ez az "interkontinentális" megjelölést? Ez nekem nagyon új, pedig figyelek ...

Benkő fogalmazott ködösen egyik nyilatkozatában, amibe kb bármit bele lehet magyarázni, egyesek az elfogó rakétákat látják bele.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Semmi "interkontinentális" nincs a témakörben.
Interkontinentális, atyaég. :) Na jó, itt van, szerintem ez lesz:
  • Ground-based Midcourse Defense: This system uses large, powerful Ground-Based Interceptor missiles launched from underground silos in Alaska and California. The interceptors carry Raytheon’s Exoatmospheric Kill Vehicle, which uses sensors and small thrusters to slam itself into warheads. GBIs can reach targets at the highest point in their arc in space, known as the mid-course phase of flight.
https://www.raytheon.com/capabilities/missiledefense

Jajj már, komolyan, na.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
532
1 043
93
Semmi "interkontinentális" nincs a témakörben.
Interkontinentális, atyaég. :) Na jó, itt van, szerintem ez lesz:
  • Ground-based Midcourse Defense: This system uses large, powerful Ground-Based Interceptor missiles launched from underground silos in Alaska and California. The interceptors carry Raytheon’s Exoatmospheric Kill Vehicle, which uses sensors and small thrusters to slam itself into warheads. GBIs can reach targets at the highest point in their arc in space, known as the mid-course phase of flight.
https://www.raytheon.com/capabilities/missiledefense

Jajj már, komolyan, na.
:)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Benkő fogalmazott ködösen egyik nyilatkozatában, amibe kb bármit bele lehet magyarázni, egyesek az elfogó rakétákat látják bele.
Nem volt ott semmi homályos, Benkő egyértelműen - többek között - ballisztikus rakéták elleni védelemről beszélt. Szó se volt ott interkontinentális rakétákról. Csak azért érdeklődöm honnan az ötlet, mert szerintem nincs a világnak az a hülye tábornoka aki bármilyen magyarországi célpontra interkontinentális rakétát elvesztegetne, mert NEM VAGYUNK MI ILYEN FONTOSAK. Az ICBM az a nagyfiúk játéka (egymás ellen), annak meg be ne képzeljük már magunkat ...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ravenlord