A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Szerintem hogyha Győrben Zárt felépítményű járműt tudnak gyártani, akkor a LAZAR 2- őt is. Modern tankot nem könnyű tervezni, de Argentin TAM mintájára lehetne Magyarországon is tankot gyártani. Heckler & Koch termékeket gyártanak nem csak Németországban, úgyhogy ilyet is lehetne gyártani. Pakisztáni ötödik generációs gép mintájára lehetne ilyen gépet Magyarországon is legalább prototípus szinten gyártani.
Venni esetleg lehetne B1 Centauro-t, CV 90-et.... de csak azért, hogy bővítsük a baráti országok listáját.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Amúgy nem bírom megállni egy kis QQ nélkül... A sokszor lesajnált (pl. "kőkorszakba visszabombázott") Szerbia lazán kinyomott magából egy "Lazar 2" fejlesztést...

Nekünk meg van Komondorunk. :D



Talán így menni fog a direktlink is: http://tinyurl.com/pz5a8j7


csaba77

<i>"Szerintem hogyha Győrben Zárt felépítményű járműt tudnak gyártani, akkor a LAZAR 2- őt is."</i>

Legyártani valószínűleg le tudnánk hasonlót. Kérdés, hogy megérné-e, vagy egyszerűbb és olcsóbb venni/licencben gyártani más gyártó típusát... A motort meg úgysem tudnánk, szóval a külföldi függés mindenképpen megmaradna a "saját" gyártásúval is.
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Szerintem főleg Olasz, Német és Belga segítséggel lehetne gyártani.
A Magyarországon lehetne venni BTR járműveket olcsón és átalakítani. A BTR-eknél található BTR-3E 90 típus, ahol Belga ágyút használnak.
BTR-ekben Iveco motort is használnak átalakítás után.
Olasz és Belga segítséggel átalakíthatnánk BTR járműveket.
Egy LAZAR2-ben lehetne Iveco dízel motor. Győrben vannak Szerb focisták, úgyhogy itt lenne esélye a Lazar 2 gyártásának.
Brazíliában VBTP-MR Guarani-ból 2000 darabot és részben otthon gyártanak. Olasz termék úgyhogy Magyarországon is szerintem lenne esély Olasz páncélosok részben hazai gyártására.
TAM tankhoz Németországból kaptak motort. 300 darab tank motort szerintem lenne esélye venni Magyarországnak.
Gyártani szerintem megéri, mert Kínából olcsón lehet nyersanyagot venni, a hazai munkaerő nem drága és az Olasz, Német és Belga közösség nyitott a hadipari együttműködésre.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Egy ideig én sem értettem, hogy a szerb focista hogyan kapcsolódik a katonai járművek gyártásához, és ez most sincs másképp :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="csaba77">Győrben vannak Szerb focisták, úgyhogy itt lenne esélye a Lazar 2 gyártásának.

Az ultimate logikai csavar. Győr, ahol a foci és hadiipar kéz-a-kézben jár :)</blockquote>

Ámbár végülis...

Ha közös nevezőre lehetne hozni a focit és a haderőfejlesztést, akkor egy olyan országban, amelyben - a költségvetés szempontjából - igen kiemelt támogatást élvez a labdarúgás, azzal párhuzamosan a haderőfejlesztésre is hatványozottan több juthatna.

Csak gondoljunk bele: stadionok alatti bunkerrendszerek, kiképző központokká konvertálható fociakadémiák, harcállások/logisztikai központok/laktanyák a stadionokban, focitaktikák a hadviselésben, nemzeti válogatott kiutaztatása hazai harcjárművekben, edzőmeccsekkel egybekötött hadgyakorlatok, stb.

Emellett természetesen a katonaság bevenné magát a labdarúgásba és Mo. ismét kint lenne a VB-n, mert a fűszálakban botladozó, ún. sztárfocista színészek ellen mangalicatejen nevelkedett, a Bükk és Bakony vadonjaiban képzett, Erős Pistát evőkanállal reggeliző vérszomjas gyilkológépek állnának ki. Nem lenne itt olyan, hogy felrúgnak egy magyar focistát és be kell küldeni a cserét, hanem helyette megrúgnak egy magyar focistát és a fél ellencsapat lesérül. Vesztes meccs sem lenne, legfeljebb túl sok véres áldozatot követelne (már persze az ellenfélnél) egy-egy győzelem kivívása.

(április 1. szelleme újra kísért :) )
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Úgy kérlek, hogy Szlovákiában ellenségesek Dunaszerdahellyel és általában a Magyarokkal. Akkor miért adnánk földgázt Szlovákiának?
Hogyha ellenségesek a Kárpátaljai emberekkel az Ukránok, akkor minek kellene segíteni nekik bármiben is, miért nem támadhatjuk meg?
Hogyha Magyarországon játszanak Szerb focisták és népszerűek Győrben és a Ferencvárosban, akkor van értelme katonailag szövetkezni Szerbekkel, mert a Magyarországon élő emberek egy jelentős részének szimpatikusak.
Szerintem az emberek többsége nem akar olyan katonasággal szövetkezni, aminek nincs semmi "keletje" Magyarországon.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Ha közös nevezőre lehetne hozni a focit és a haderőfejlesztést

GrGLy a HTKA tejhatalmú haduraként észre kellett volna vedd, hogy ez már rég megtörtént. A magyar foci is olyan színvonalon van, mint a magyar haderőfejlesztés. Hát mi a közös nevező ha nem ez?! :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Hogyha ellenségesek a Kárpátaljai emberekkel az Ukránok, akkor minek kellene segíteni nekik bármiben is, miért nem támadhatjuk meg?
Az első részben még lenne ráció, ha az elb*szott kormányuk lépései lefednék a lakossá akaratát. Mert mindig a lakosság szív és nem a vezetés. Megtámadhatni megtámadhatod, ha mivel, de nincs.
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
A magyar emberek jelentős része szeret a pizzát - tehát a magyar emberek jelentős része szeret az olaszokat - ha a magyar emberek jelentős része szereti az olaszokat, akkor az olaszok is szeretik a magyarokat - tehát ha az olaszok szeretik a magyarokat akkor biztosan odaadják ingyen az Ansaldo kisharckocsi liszencét - ha odaadják a kisharckocsi liszencét, akkor azt gyárthatnánk is mondjuk Olaszliszkán (hiszen ez a település már nevében is hordozza az örök és megbonthatatlan olasz-magyar barátságot).

TG
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Hogyha Magyarországon játszanak Szerb focisták és népszerűek Győrben és a Ferencvárosban, akkor van értelme katonailag szövetkezni Szerbekkel, mert a Magyarországon élő emberek egy jelentős részének szimpatikusak.

No hát akkor nézzük csak, honnan jöttek még Mo.-ra focisták a népszerűbb csapatokba:
Spanyolország, Románia, Bosznia-Hercegovina, Mali, Kolumbia, Montenegro, Kenya, Szenegál, Kongó, Elefántcsontpart, Franciaország, Nigéria, Szomália, Panama, Ghána, Bissau-Guinea, El Salvador, Zöld-foki Köztársaság.

Ezek után már csak annyi dolgunk van, hogy a - Mo. teljes lakosságához képest - maréknyi focidrukker igényeihez igazítsuk az ország diplomáciáját a fenti lista szerint.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Ezek után már csak annyi dolgunk van, hogy a - Mo. teljes lakosságához képest - maréknyi focidrukker igényeihez igazítsuk az ország diplomáciáját a fenti lista szerint.
Nem biztos, hogy nagyobb hülyeséggyűjtemény lenne belőle, mint Martonyi tevékenységéből.
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
Hát győriként már többször gondoltam rá, hogy Darányi Kálmán ún, "Győri programjához" hasonlóan, napjainkban is lehetne legalább részben támaszkodni a helyi ipar által biztosított lehetőségekre. Arra nem gondoltam, hogy Djodjevic, Stanisic, Stevanovic révén indul meg a XXX hadrendhez kapcsolódó haderő-fejlesztés.... Én inkább bíznék az AUDI belső égésű motorgyárában, a Széchenyi egyetemen az AUDI-hoz kapcsolható 4! önálló tanszékben
http://uni.sze.hu/audi-hungaria-uj-jarmufejlesztesi-tanszeket-alapitottak
illetve a kutatás-fejlesztésben
http://jkk.sze.hu/fooldal

Ezekből előbb nőhet ki egy magyar LAZAR-2, mint a fentebb említett profi labdarúgók kapcsán...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 517
113
Mi köti össze a szer légiósokat,Győrt, a focit és a haderőnket???
Magyarország államformája:Népstadion...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Azért a focit ne keverjük ide, a DAC-ot nem véletlen utálják, Dunaszerdahely és Felvidék jelentős része még magyar és sehogy sem sikerül őket megtörni... de az ott élő szlovákok jelentős része kezdi felfogni,hogy a magyar ember mégsem megszállós lovasterrorista..

A szerbeket ne keverjük mát ide,attól függetlenül,hogy 1-1 embert be/elfogadtunk,nem azt jelenti,hogy a népet és a hazáját is. Jó példa erre Marian Cozma. (Utáljuk a románokat mint a sz*rt szeptemberben látható volt,októberben is látható lesz,csak megbontott erőkkel... )

A szerbek meg főleg a nacionalizmusukról híresek, a délvidéki szerbekkel nincsen baj, a háborús menekültekkel inkább.

A légiósokhoz még annyit,hogy a legfelháborítóbb dolog... bárkit megkérdezel mindenki azon van,hogy a vezetés hova mehet... szinte nincs magyar játékos, pedig tehetség az lenne.

Attól,hogy Akeem Adams kapcsán hallottam Trinidadról, addig nem. Most hogy én elfogadtam őt, mert Ferencvárosi játékos volt, az nem biztos,hogy azt jelent,hogy minden drukker (mert voltak akik nem!) így az ország sem. Nem biztos,hogy Trinidaddal jobban szeretnék haderőfejlesztést,mint a horvátokkal (hány horvát is játszik nálunk?)