A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Az Audinak jó a marketingje :)

A több mint 10 ezer Audis alkalmazott közül jár ide valaki fórumozni?
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Beszállítójuk vagyunk, nekik is:) Amit vesznek tőlünk töredéke kerül a magyar Audi gyárba. Ráadásul részegységek/protototípusok fejlesztése sem magyar rész.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ha jók az értesüléseim, állítólag Bakondit jelölik a hadügy élére ...
Csapás, csapás hátán ...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
Ha jók az értesüléseim, állítólag Bakondit jelölik a hadügy élére ...
Csapás, csapás hátán ...

A wiki szerint kőkemény katasztrófavédelmes, a víztisztító helyett homokzsáktöltő gépet fejlesztenek majd, a maradék harckocsikat meg beolvasztják mobilgát-elemekké.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 075
18 821
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Ha jók az értesüléseim, állítólag Bakondit jelölik a hadügy élére ...
Csapás, csapás hátán ...



A wiki szerint kőkemény katasztrófavédelmes, a víztisztító helyett homokzsáktöltő gépet fejlesztenek majd, a maradék harckocsikat meg beolvasztják mobilgát-elemekké.</blockquote>


Bakondi határőr tábornok volt legalább, tényleges, nem később kreált.
Egyébként minden minisztert, csak a tevékenységéről, szigorúan szerintem. :)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Bakondi volt a főnök amikor soros Hör voltam 94ben! :D Volt lent nálunk Kanizsán, ígért akkor fűt-fát, csak maradjunk TSz-esek! :D Helikopterrel jött, tele volt a Minyó Balaton szelettel meg dobozos Cocakólával! :D Ott strázsáltam mellette két napig az Erdész utcai focipályán.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 051
113
Ő mindenhez ért!

Mindíg érthetetlen volt számomra, hogy egy szál gyufa lángján kívül még soha nem oltott tüzet, egy lemezollóval nem vágott le egy 2 cm-es lemezcsíkot, fűrésszel még két húzást nem csinált, de Ő a nagyfőnök.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
BAKONDIT?! MI VAAAAANNNNNNNNN?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!


Na elmennek a....................................
Annak a ............................ még a 4
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 343
68 656
113
Na akkor most fogják a honvédséget beolvasztani a katasztrófavédelembe. Nézzétek a jó oldalát talán lesznek új markolók,hídvetők, PTSZM-ek. Már úgyis ráférne a honvédségre egy rendes műszaki alakulat is.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
(Az előzőt kéretik törölni,véletlen küldtem el by: laptop...)


BAKONDIT?! MI VAAAAANNNNNNNNN?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!


Na elmennek a....................................
Annak a ............................ még a 40 órás alapképzése sem volt meg,úgy hozta a rendeleteket,meg az olvadó ruhába kell tüzet oltani.... ő meg nyugodtan díszeleg... egy igazi fa...kabát.

Remélem ez egy nagyon rossz vicc! Hiába volt a határőrök dirigátora is, az az ember egy buta.....


Esküszöm nem tudom,hogy miért.... talán,mert a tűzoltók már annyira nem bírták volna a sok f****át és a médiához fordultak volna... esetleg a tűzoltók fegyveres kiképzése is indoklás?

dudi,Phoniex és a többiek , szerintem tipli amíg lehet!!!

Pár lépés: A katonák tűzet fognak oltani, új golyóálló(üvegbéléssel) mellények rendszeresítése, a honvédség átnevezése, esetleg a HEROS majd haditechnikai eszközöket is fabrikál,bár itt nem biztos,hogy annyira elnéznék a szivárgást..

Mindenesetre érdekesek lesznek a poroltós desszantosok.. :D


Esetleg leköszönésekor az Audi és a Mercedes bemutatja az új full extrás,a a márkajeleikben közös alakzatra utaló (karikás) Ostor névre keresztelt,harc járművet!!!!


Bocsánat,tudom hasonlítok 1-2 fórumozóra,de muszáj volt.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 051
113
Ez csak egy pletyka. Szerintem nem lesz abból semmi.
Ahhoz le kellene szerelnie, feladni a tábornoki ruhát, egyenruhás nem lehet politikai tisztségben.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Veszélyes pletyka...

Amúgy én annyira nem ismerem a kormánypárti politikusokat, de válasszátok már ki,hogy ki lehetne a legmegfelelőbb?!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 343
68 656
113
Az a legkevesebb, már sokan megtették.Előbb gyorsan nyugdíjba megy. Az a pénz már megmarad neki. A tábornokok bérezése egyedi megegyezés alapján fut, plusz általában tanácsos -főtanácsos itt ott. Miniszteri fizu több, és ott nincs nyugdíjkorhatár. Martonyi nem volt korábban valami honvédségi akármi? Mintha láttam volna már díszegyenruhában régen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
Veszélyes pletyka...

Amúgy én annyira nem ismerem a kormánypárti politikusokat, de válasszátok már ki,hogy ki lehetne a legmegfelelőbb?!

Innen a HTKA-ról kellene :) csak pár példa: ha molni lenne, előkészítené a Gripen utáni F-35 beszerzést és venne amerikai helikoptereket, ha boki lenne, akkor előkészítené a Gripen utáni PAK-FA beszerzést és venne orosz heliket, meg a mostaniakat felújíttatná, lehetne dudi is, neki rendes felszerelés kellene A-tól Z-ig, az adminok közül kikerült miniszter páncélosokat, tüzérséget fejlesztene meg venne fegyvert a Gripenhez, végezetül ha én lennék akkor titokban atomfegyvert fejlesztetnék biztos ami biztos alapon.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 051
113
Az a legkevesebb, már sokan megtették.Előbb gyorsan nyugdíjba megy. Az a pénz már megmarad neki. A tábornokok bérezése egyedi megegyezés alapján fut, plusz általában tanácsos -főtanácsos itt ott. Miniszteri fizu több, és ott nincs nyugdíjkorhatár. Martonyi nem volt korábban valami honvédségi akármi? Mintha láttam volna már díszegyenruhában régen.

III / III -as volt több, mint 20 évig.
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Most miért ez a szkepticizmus, ez jó hír, azt jelenti, hogy a Honvédség végre rendszeresít német Mardereket, csak ilyeneket:

bw_flpz_marder_1-003i.jpg


panzerbaer.de/types/bw_flpz_marder-a.htm

TG