A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 624
113
Azért nagyban le van egyszerűsítve a szöveg,nem is értem az idézőjelet.Ez hangzott el de nem ebben a formában(amúgy én nem konkrétan ebben a rajban voltam).Ez inkább csak amolyan a "főnök"után szabadon.
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
És mi lehet a hiba? Én teljesen laikus vagyok, de az feltűnő, hogy mindenmegtudunkoldani-val számol, semmi olyan, hogy esetleg valaki a rajból megsérülhet vagy eleshet a végrehajtás közben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 624
113
nalson

A lőszereknél keresd a hibát.
Azt te sem gondolta komolyan,hogy ennyi volt a harcparancs? :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@nalson
Ezek a srácok utánoznak valamit, amiből kirakták őket. Amit a képeken látsz kb. a teljes létszám. Ha konkrétan a videón szereplőkre gondolsz, ők nem tudnak sokat, többen a felvétel kedvéért álltak be, ha igaz.
Ha nem őket, hanem az igazi szervezetet (nem a hídfős bagázst) nézzük, elég komoly felkészítést kapnak, de nem nagyon fogják felrakni a netre amit tanulnak (nem tudom mit, én csak azt tudom, hogy mindent harapófogóval kell belőlük kirángatni, és akkor sem mondanak semmit kb.).
Amit biztos forrásból tudok: a kilencvenes években és a kétezres évek elején német kiképzőik voltak.
Ami pletyka: szervezeti szinten megjárták Vukovárt.

Az északi csoportok képzését asszem egy volt szerződéses katona irányítja jelenleg. A többiről nem hallottam még semmit.
Friss infóm nincs róla, de azt mondják van egy belső "különleges" csoportjuk is, ők biztosan alaposabb felkészítést kapnak.
Jó kapcsolatot ápolnak két szlovák NS csoporttal, éleslövészetre gyaníthatóan hozzájuk járnak ki.


Egy szó mint száz, valószínűleg nem csak bohóckodnak.
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
dudi

Szabad a gazda, mentségemre legyen mondva, zöldfülű vagyok. De majd..

silurusglanis

Akkor már csak az a kérdés, hogy a tudásukat mire, kiért, és mikor használnák fel...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@nalson
Nem valószínű, hogy defenzív műveleteken kívül másba fognának.
Értsd úgy, hogy egy esetleges polgárháborús helyzetben a területüket védenék.
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
Hát reméljük. Kíváncsi vagyok erre az önkéntes műveleti kiképzésre. A szerződéses vagy hivatásos szolgálat előszobájának szánják elméletileg, legalábbis a toborzók ezt mondták. Nekem meg ez egy lehetséges B terv, a civil foglalkozás mellé, azonkívül talán majd a hasznomat veszik és én is a hasznát veszem.

De kb. egy hónap alatt nem tudom, hogy mire tudnak megtanítani, amitől tényleg hasznos tagja leszek a Honvédségnek. Bár homokzsákot tudok pakolni...;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 624
113
silurusglanis

5 éve voltam alapkiképzésen,elképzelésem sincs,hogy mi változott azóta.Mi tanultunk harckocsi elleni aknát telepíteni.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Kinek tűnik fel a hiba?

Nekem, a memóriád?! :)))
Vagy esetleg nem a parancsot teljesítettétek ?:D

(remélem no harag,de muszáj volt :D)



A videó és az ilyen szervezetek kapcsán: Én nem nézném le őket, szerintem elég kevés elemet ismertek közülük... ;)
Régebben érdekeltek,de aztán változott a felfogás illetve a jövőbeli terveimet keresztbe vágná.

Szívesen űznék én is ilyeneket,csak akkor új életcél...

Szóval kiemelkednék még 2 szervezetet:
Ezt határozottan kipróbáltam volna és jónak tartom,de rég halottam felőlük:

https://www.youtube.com/watch?v=dOpn3dudB84


Van egy hírneve,általában igaz,bár kevésbé rasszisták és inkább sportolók.

Az MNA-t annyira nem ismerem.

Viszont ezekből és ezekhez hasonló szervezetek "elemei"ről van tapasztalatom. Egyikkel sem szívesen kerülnétek szembe, viszont ők pont azok az emberek általában,aki ha rád megy 6 cigány (lehet rasszistának nevezni ezért, de akkor az jöjjön velem sétálni 1 órát, VIII.,XXI. kerületekbe, esetleg az Avasra vagy a Nyírségbe) ezek odaállnak és lezúzzák őket.De alaphelyzetből nem provokálnak,inkább őket szokták a baloldali körök (nemzeti,vallási és ideológia balosok).

Miért is érnek keveset? Harcászati foglalkozások vannak, testreszabva. Fejlődnek a tagok és fejlődik a kooperáció,ha jól tudom a fegyveres szervek is használnak airsoftot gyakorlásra,a lövészet itthon is megoldható,annyi hátránnyal,hogy itthon elvileg a sorozatlövés tiltott.

A kiképzésben elvileg csak a lövésekben szenvedhetnek hátrányt, bár én ebben sem vagyok biztos...

Amúgy tudjátok ti,hogy hány magyar van / volt a francia idegenlégióban? Esetleg a TEK? Na ugye..;) De még vannak máshonnan is segítőik,a kiképzésre.

A legnagyobb hangsúlynak , éppen az előnyök miatt a lokális harcokra kell,hogy essen.

Én itt helyben tudom,merre és hogyan jöhet ellenség.
El tudok rejtőzni,több ismerőssel megfigyelhetjük őket, több pontról. Úgy kerülöm meg őket,ahogy akarom. Csapdát állítunk és oda csaljuk őket. Hiába, csúnya fegyvere a molotov, a huzal, fémeszközök, nyilak. Hiába, nagy előny az otthon, no meg a csendes fegyver. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 624
113
Ha teszem azt fél évig ezt csinálnák minden nap(de min. minden hétköznap)10-12 órában akkor azt mondom,hogy lenne értelme így viszont csak önámítás.

Akkor persze a hozzáértő kiképzőkről és a feltételrendszerről nem is beszéltem!
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
<i>Orbán Viktor – szabadságáról visszatérve – a hét közepén folytatta a számára megfelelő kormánytagok kiválasztását, és tegnap az is eldőlt, hogy Fazekas Sándor mégis marad vidékfejlesztési miniszter. Róla és Hende Csaba honvédelmi miniszterről lehetett hallani, hogy mozog a székük. Amennyiben Hendének valóban távoznia kell , kormányoldalról azt hallani: Simicskó István jelenlegi sportállamtitkár a legesélyesebb a bársonyszékre (annak ellenére, hogy Bakondi György katasztrófavédelmi főigazgató állítólag aspirál a posztra). A volt honvédelmi államtitkár 2009-ben elvégezte a ZMNE Hadtudományi Doktori Iskoláját, és summa cum laude PhD-fokozatot szerzett.
Forrásaink azért is gondolják esélyesnek Simicskót, mert kereszténydemokrata, és Orbán Viktor állítólag nem szeretné, hogy a KDNP „alulreprezentált” legyen a kormányában. Semjén Zsolt KDNP-elnök miniszterelnök-helyettes marad a pártszövetség alkotta kormányzatban, amelyben a kereszténydemokrata politikai filozófiát, a keresztény-szociális gondolkodásmódot és a nemzetpolitikát fogja képviselni.</i>

http://nol.hu/belfold/majus-6-an-nepesul-be-a-patko-1457525
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@pela3
A betyárokról katonai topikban én nem beszélnék, nem sok közük van a testépítésen és a küzdőSPORTOKON kívül bármihez is. Szép amit csinálnak, csak édeskevés ha nem békeidőben kell fellépniük. A fizikai felkészítésükkel pedig önmagukat teszik alkalmatlanná a gerilla hadviselésre. Egy háromajtós szekrény nem fog sem ablakon bemenni, sem 30 kilométert gyalogolni pl. a Bükkben.

De szerintem dobjuk a témát.