A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
Most miért ez a szkepticizmus, ez jó hír, azt jelenti, hogy a Honvédség végre rendszeresít német Mardereket, csak ilyeneket:
Ezek a víztisztítóval előre megtisztított vizet fogják locsolni vagy a régi szokás szerint hagyják a víztisztítókat szétrohadni?
 
D

danielblack

Guest
<blockquote>Most miért ez a szkepticizmus, ez jó hír, azt jelenti, hogy a Honvédség végre rendszeresít német Mardereket, csak ilyeneket:
Ezek a víztisztítóval előre megtisztított vizet fogják locsolni vagy a régi szokás szerint hagyják a víztisztítókat szétrohadni?</blockquote>

xDDDDDDD
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Már gyakorlatoznak a Petőfisek,hogy az új miniszternek teljesen megfeleljenek,azonnal mozgósíthatók legyenek!

10245480_1403725459902704_1716269844218747635_n.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 346
68 656
113
De jó kép, olyan mintha épp hátbalőném a csövelő honvédet.:D
Nem tudom mi akar lenni ez a szituáció.:)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem az én képem,csak loptam. A forrást magát feltüntetném ha nem valami hülye neve lenne,amúgy Pesten Hallottam csoportban volt publikálva ez a kép,amint a gyökér oldalra vágja az autót. Ez többeket megihletett,mint ahogy ezen a képen is látszik és ha már Bakondi.. akkor itt a helye... :D
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Hmmm. Autó tetején terepre álcázva. Ki sem lehet szúrni ... 5 km-en túlról. Ez tényleg tetszik a politikusoknak vagy egy óvodai nyíltnapra/bemutatóra készültek???
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
na... más fórumra tették fel ezt a linket:

http://alfahir.hu/ujabb_pofon_tobb_evtizedes_szolgalat_utan-20121011#.UHabLjKgSpE.facebook

állítólag nem épp kedvező szolgálatinyugdíj-tervek.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem tudom ki törölte az előzőt, de köszi, azthittem az ISVnél voltam.

Amúgy mikor szokták kinevezni a hm-eket?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Fejleszteni? :DDD
Ugyan már... nem fognak sajnos én abban is kételkednék,hogy katonák fognak itt állomásozni,esetleg a gyakorlatozók tovább maradnak.
A para-zóna nem nálunk van,hanem a baltikumnál, illetve a románoknál van teli a gatya,oda viszont majd mennek.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 137
7 212
113
Hogy mi a Magyar Honvédség jövője:
http://www.honvedelem.hu/cikk/43595_ot_orszag_allit_fel_egy_eu_harccsoportot
"Magyarország, Ausztria, Horvátország, Olaszország és Szlovénia, azaz a Védelmi Együttműködési Kezdeményezés (DECI) országainak védelmi miniszterei a szándéknyilatkozatban kifejtették, hogy a harccsoportot az olasz vezetésű Többnemzeti Szárazföldi Kötelék (MLF) bázisán hozzák létre."
Korábban Magyarország a V4-ekkel közösen is döntött egy közös V4 harccsoport (Dandár) felállításáról.
Mivel nem gondolom, hogy az új felállítandó közös egységek valóban új alakulatok felállítását is jelentenék, ezért számoljunk egy kicsit:
- Van két Dandárunk.
- Koszovóban még több Magyar katona megy a kivonuló Franciák helyett.
- Közös V4 harccsoport
- Közös DECI harccsoport
Vagyis Magyar irányítás alatt majd maradnak a palota és korona őrök?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Kölcsönösen hasznos a cseh és a magyar hadsereg tapasztalatcseréje

http://www.kormany.hu/hu/honvedelmi-miniszterium/honved-vezerkar/hirek/kolcsonosen-hasznos-a-cseh-es-a-magyar-hadsereg-tapasztalatcsereje
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Kármentés ? Fejlesztés ? És mégis hogy ?
http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/karmentes-utan-fejlesztes-elott-1222064
A honvédelmi kiadások:
2012 - a GDP 0,82 %-a
2013 - a GDP 0,85 %-a
2014 - a GDP 0,79 %-a
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
Találtam egy videót, amin valami magyar szélsőjobbos airsoftos(?) egység gyakorlatozik. Gyak. "katonai" kiképzőtábor.

https://www.youtube.com/watch?v=OaRkvbCjvp4&list=PLSBSA4sgMsJw8-Tflg4riDTHVqA5lOLQK#t=167

Mi a véleményetek, csak katonásdit játszanak, vagy ér is e valamit a sok bohóckodás, amit csinálnak? Mármint technikailag, az ideológiájukba ne folyunk bele...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 766
80 255
113
nalson

Van haszna de azért sokat ne várj ettől.Kicsit olyan ez mint amikor lemész két box edzésre majd elmész keménykedni a kocsmába és jól elvernek.

Az Airsoft nagyon jó játék de katonák kiképzésére alkalmatlan vagy csak nagyon korlátozottan alkalmas.
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
Én ettől semmit sem várok. Jelentkeztem tartalékosnak, kedden kell Kecskemétre mennem a vizsgálatokra. Sejtem, hogy az sem ad sokat, de első körben egyenlőre elég. :)

http://airbase.blog.hu/2014/04/16/a_rohamcel ez viszont nagyon érdekes kis cikk.